Προς το περιεχόμενο

Revolut: Οδηγός επιβίωσης [Διαβάστε τα 3 πρώτα posts πριν ρωτήσετε]


mary

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Ίσως πω βλακεια, αλλά αν θέλουμε Lloyds σώνει και καλά, μπορούμε να στέλνουμε έμβασμα στο λογαριασμό GBP, έτσι δεν είναι;

Οτι και να κανεις τα χρηματα στον λογαριασμο της revolut στην lloyds θα ειναι.Τα IBAN δεν σημαίνει οτι εχεις δικό σου λογαριασμό στην τράπεζα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 12,2k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Στους όρους χρήσεις γράφει αυτό

 

3.4. When we hold Electronic Money for you, us holding the funds corresponding to the Electronic Money is not the same as a Bank holding money for you in that: (a) we cannot and will not use the funds to invest or lend to other persons or entities; ( your Electronic Money will not accrue interest; and © your Electronic Money is not covered by the Financial Services Compensation Scheme. The funds corresponding to Electronic Money will be held in one or more segregated bank accounts separately from our own funds, in accordance with the provisions of the Electronic Money Regulations 2011.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Οτι και να κανεις τα χρηματα στον λογαριασμο της revolut στην lloyds θα ειναι.Τα IBAN δεν σημαίνει οτι εχεις δικό σου λογαριασμό στην τράπεζα.

Για τον φίλο παραπάνω το είπα που ήθελε Lloyds και όχι LT..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

σίγουρα ακόμα δεν έχει τραπεζική άδεια και σίγουρα δεν είναι για αποταμιεύσεις.Πρεπει να ενημερωθούν οι τράπεζες μας διότι νομίζω πως απλά βρίσκουν τρόπους για παραπάνω προμήθειες.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Και για τους πιο δύσπιστους με το IBAN αμα δειτε τα τελευταια 8 ψηφία του IBAN ειναι ο αριθμος reference που βαζατε οταν στελνατε χρηματα στον λογαριασμο κουβα της Revolut.Οποτε αποκλείεται  να υπαρχει πραγματικός ονομαστικός λογαριασμός απο πισω.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγώ ρε παιδιά τα έβαλα την Πέμπτη το βράδυ αλλά προς το παρόν δεν έχουν εμφανιστεί στο λογαριασμό. Κάποιος από εθνική να μας πει; Θα πρέπει να ανησυχώ; 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγώ ρε παιδιά τα έβαλα την Πέμπτη το βράδυ αλλά προς το παρόν δεν έχουν εμφανιστεί στο λογαριασμό. Κάποιος από εθνική να μας πει; Θα πρέπει να ανησυχώ; 

Η Εθνική θα τα στείλει Δευτέρα λογικά, οπότε τότε θα τα δεις.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Οτι και να κανεις τα χρηματα στον λογαριασμο της revolut στην lloyds θα ειναι.Τα IBAN δεν σημαίνει οτι εχεις δικό σου λογαριασμό στην τράπεζα.

 

Δεν ισχύει φίλε, μου απάντησαν απο το helpdesk τους.

 

"Our EUR accounts are held with the Central Bank of Lithuania"

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Προσπαθω απο Eurobank να στειλω αλλά τιποτα. Δοκιμασα και το "LOYDGB2LCTY" στο BIC..

Μου βγαζει μηνυμα: Η επιλογή της χώρας δεν συμπίπτει με τον Κωδικό Τράπεζας (BIC)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πάντως αν στείλετε σήμερα από eurobank Τρίτη θα φανούν. Αν βιάζεστε στέλνετε στον παλιό λογαριασμό και πάλι Τρίτη βραδυ θα τα δείτε

Η Αττικής πάντως μια χαρά το βλέπει από την πρώτη στιγμή

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν ισχύει φίλε, μου απάντησαν απο το helpdesk τους.

 

"Our EUR accounts are held with the Central Bank of Lithuania"

Κεντρική Τράπεζα και ασχολείται με τη revolut?

Παράξενο.

Βέβαια μην ξεχνάμε το Brexit...για ποιό λόγο να διώξουν μόνο τους λογαριασμούς σε €?

 

*πάλι καλά που δεν τους πήρε ο Στουρνάρας.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

εγω παντως τα εκανα παρασκευη 14/7 μεταφορα απο εθνικη κι ακομα τιποτα!!!!
Μηπως να γινοταν μια ενημερωση στην αρχικη σελιδα για τον νεο τροπο μεταφοραςγια να μην ρωταμε ολοι τα ιδια ??

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...