Προς το περιεχόμενο

Revolut: Οδηγός επιβίωσης [Διαβάστε τα 3 πρώτα posts πριν ρωτήσετε]


mary

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Για τις αλλαγές που έρχονται γενικά στο τραπεζικό σύστημα. Το apple pay/ google pay βρίσκεται κοντά.

Επεξ/σία από Hapatingo
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 12,2k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

31 λεπτά πριν, Hapatingo είπε

Για τις αλλαγές που έρχονται γενικά στο τραπεζικό σύστημα. Το apple pay/ google pay βρίσκεται κοντά.

Σε ποιο όμως ΙΒΑΝ της εφαρμογής θα κάνω το έμβασμα για φόρτιση της κάρτας? Στο local η στο swift?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 06/01/2018 στις 11:29 ΜΜ, theo-gr είπε

https://revolut.typeform.com/to/ZGpswx

Δίνει πρόσβαση σε όλους από ότι είδα. Λέω να το επιχειρήσω. Τι λέτε ?

Από περιέργεια (ρωτάω και την @mary που έκανε επίσης αίτημα): βλέπετε τη "νέα" κάρτα στο app;

Έλαβα το σχετικό μέιλ και την βλέπω κανονικά (περιμένω να έρθει η φυσική κάρτα από βδομάδα). Έβαλα όμως τη σύζυγο να πατήσει το παραπάνω λινκ και δεν φαίνεται τίποτα... Σε εσάς;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
1 ώρα πριν, jonkyr είπε

Από περιέργεια (ρωτάω και την @mary που έκανε επίσης αίτημα): βλέπετε τη "νέα" κάρτα στο app;

Έλαβα το σχετικό μέιλ και την βλέπω κανονικά (περιμένω να έρθει η φυσική κάρτα από βδομάδα). Έβαλα όμως τη σύζυγο να πατήσει το παραπάνω λινκ και δεν φαίνεται τίποτα... Σε εσάς;

Οχι, ουτε mail ελαβα , ουτε βλεπω νεα καρτα στην εφαρμογη. Αρα μάλλον δεν θα μου στείλουν.

Επεξ/σία από mary
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 λεπτά πριν, jonkyr είπε

Από περιέργεια (ρωτάω και την @mary που έκανε επίσης αίτημα): βλέπετε τη "νέα" κάρτα στο app;

Έλαβα το σχετικό μέιλ και την βλέπω κανονικά (περιμένω να έρθει η φυσική κάρτα από βδομάδα). Έβαλα όμως τη σύζυγο να πατήσει το παραπάνω λινκ και δεν φαίνεται τίποτα... Σε εσάς;

Έκανα και γώ αίτημα χωρίς να έχω λάβει όμως μέιλ.

Δε βλέπω καμία νέα κάρτα!

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

34 λεπτά πριν, turbat0s είπε

Στο local φίλε.

Στο iban που βγάζει στην εφαρμογή στο local δεν βγάζει reference number. Χρειάζεται η όχι? 

Reference number βγάζει μόνο στο swift.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 λεπτά πριν, fotis6900 είπε

Στο iban που βγάζει στην εφαρμογή στο local δεν βγάζει reference number. Χρειάζεται η όχι? 

Reference number βγάζει μόνο στο swift.

Δε χρειάζεται πλέον reference.

Εσύ είσαι ο δικαιούχος του λογαριασμού.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

31 λεπτά πριν, turbat0s είπε

Δε χρειάζεται πλέον reference.

Εσύ είσαι ο δικαιούχος του λογαριασμού.

σ ευχαριστω πολυ για την αμεση απαντηση!!! αρα συνοψιζοντας, επιλεγω και κανω εμβασμα στο ΙΒΑΝ που εχει στο local! :)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

παιδια σορρυ που ξαναθυγω αυτο το θεμα αλλα μπερδευτικα με το παλιο οδηγο που ειχα στο μυαλο μου παει καιρος που εχω να κανω top up μεσω eurobank reference οκ βαζουμε οτι μας λεει (το ονομα μας)  τραπεζα δικαιουχου που ειναι υποχρεωτικο πεδιο βαζω revolut LTD οπως παλια?

και μετα ξαναβαζω πουθενα αλλου τα στοιχεια μου η της τραπεζας 

ευχαριστω και συγνωμη εαν εγινα πριξας 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 ώρες πριν, jonkyr είπε

Από περιέργεια (ρωτάω και την @mary που έκανε επίσης αίτημα): βλέπετε τη "νέα" κάρτα στο app;

Έλαβα το σχετικό μέιλ και την βλέπω κανονικά (περιμένω να έρθει η φυσική κάρτα από βδομάδα). Έβαλα όμως τη σύζυγο να πατήσει το παραπάνω λινκ και δεν φαίνεται τίποτα... Σε εσάς;

Και σε μένα αλλά και σε αλλά 2 μέλη της οικογένειας που τους ήρθε κανονικά το μειλ εμφανίστηκε η νέα κάρτα. Την ίδια χρονική περίοδο του 2015 είχανε κάνει εγγραφή στην revolut και κάτι φίλοι μου στους οποίους δεν ήρθε τέτοιο μειλ. Κοινό χαρακτηριστικό ότι εμείς (εγώ και 2 της οικογένειας) έχουμε φορτίσει πρόσφατα με χρήματα τη revolut και επίσης δουλεύουμε και την φυσική κάρτα σε καταστήματα. Δεν ξέρω αν έχει παίξει ρόλο ώστε να στέλνουν το μειλ σε συγκεκριμένα άτομα.

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

26 minutes ago, Tzimmys said:

Μια ερώτηση που συγνώμη αν απαντήθηκε...

Με το Brexit, η revolut λέτε να έχει/ έχουμε κάποιο πρόβλημα?

Θα αποκτήσει τραπεζική άδεια σε ευρωπαϊκό κράτος. Αν δεν κάνω λάθος Εσθονία ή Λιθουανία.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 ώρες πριν, jonkyr είπε

Από περιέργεια (ρωτάω και την @mary που έκανε επίσης αίτημα): βλέπετε τη "νέα" κάρτα στο app;

Έλαβα το σχετικό μέιλ και την βλέπω κανονικά (περιμένω να έρθει η φυσική κάρτα από βδομάδα). Έβαλα όμως τη σύζυγο να πατήσει το παραπάνω λινκ και δεν φαίνεται τίποτα... Σε εσάς;

Και εμένα ούτε κάρτα ούτε email οπότε τζίφος.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...