Προς το περιεχόμενο

Revolut: Οδηγός επιβίωσης [Διαβάστε τα 3 πρώτα posts πριν ρωτήσετε]


mary

Προτεινόμενες αναρτήσεις

35 minutes ago, argyro1983 said:

Καλησπέρα και καλή Χρόνια!Έστειλα τώρα εμβάσμα από eurobank και δεν έγραψα το reference number.Τωρα τι γινετε;Έβαλα τα στοιχεία που δείχνει στην επιλογή local και όχι στην επιλογή swift.

Όνομα δικαιούχου ποιον έβαλες?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 12,2k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

2 minutes ago, argyro1983 said:

Το δικό μου!

To reference number έχει καταργηθεί εδώ και πολύ καιρό. Πλέον οι λογαριασμοί είναι ονομαστικοί. Οπότε αφού το έστειλες στο δικό σου iban βάζοντας ως δικαιούχο εσένα και όχι την revolut ltd όπως συνηθίζονταν παλιά, δεν έχεις κάνει κάποιο λάθος.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 ώρες πριν, malaperda είπε

Εστειλα χθες με υφηλη προτεραιοτητα εμβασμα απο Πειραιως με ολοσωστα στοιχεια iban ,ονομα κλπ και δεν μου εχει πιστωθει ακομα το ποσο.

Εστειλα στο support τους το pdf απο την συναλλαγη με το εμβασμα απο Πειραιως.Το support τους ως γνωστον ειναι για κλωτσιες.Τη μια με ρωτουσαν αν τα εστειλα sepa ή swift την αλλη κατι ασχετα στο τελος τους εστειλα αλλο Pdf απο εμβασμα που εστειλα τον Δεκεμβρη με τα ιδια στοιχεια το οποιο ειχε πιστωθει αυθημερον για να δουνε οτι τα στοιχεια ηταν τα ιδια

και στο τελος σταματησαν να απαντουνε.Σε επικοινωνια με την Πειραιως μου ειπαν οτι το εμβασμα εχει σταλει και θα επρεπε να πιστωθει απο χθες εφοσον εσταλει πριν τις 1600 χθες και ειναι θεμα της αλλης τραπεζας να το πιστωσουν δηλαδη της revolut.

Τι μπορω να κάνω;Τα στοιχεια του εμβασματος ειναι σωστα.

Απο μενα η Revolut ΤΕΛΟΣ.Θα εξαντλησω οτι ποσο εχει  μεσα και θα τους πω να κλεισουν τον λογαριασμο.ΠΛΗΡΩΣ ΑΝΑΞΙΟΠΙΣΤΟ service και ανυπαρκτο support.Ας βαλουν κανονικο site

και τηλεφωνα εξυπηρετησης και μετα τα λεμε.προτιμω να δινω κατι παραπανω στις ισοτιμιες με ελληνικες καρτες και να μην εχω το ανυπαρκτο σερβις της ρεβο που διαχειριζεται τα ωραια μου χρηματα.

Ειλικρινά δεν μπορώ να καταλάβω την εμμονή τους να μην υπάρχει πρόσβαση εναλλακτικά μέσω Ιστοσελίδας :angry:   Τους το εχω προτείνει μέσω του revolut forum, το ζητάνε τόσοι πολλοί χρηστες και αυτοί πεισματικά ΟΧΙ !   Δηλαδή οι ανταγωνιστές τους N26 & Leupay γιατι έχουν και την εναλλακτική λύση του ιστότοπου ; 

 Η δυνατότητα επένδυσης (κλαφτα τα ευρώπουλα χαράλαμπε...) μέσω cryptocurrency τους μάρανε :lol:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τι παρά πάνω θα έκανε το web site?

Τι σχέση έχει το ότι άργησε να πιστωθεί ένα έμβασμα, με την ύπαρξη web banking?

Στην Αμερική επικροτούν εταιρίες που τρέχουν μέσω εφαρμογών, εδώ γιατί αυτή η κλασικούρα, web site και web site. Πάλι καλά που βγήκαν τα ηλεκτρονικά πορτοφόλια και αναβάθμισαν οι ελληνικές τράπεζες τις απαρχαιωμένες εφαρμογές του.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
4 ώρες πριν, argyro1983 είπε

Το δικό μου!

Παιδιά, εγώ έστειλα προχθές το βράδυ μέσω Εθνικής και τα λεφτά μπήκαν σήμερα το μεσημέρι. Όνομα δικαιούχου δεν μου ζήτησε, με το που χτύπησα ΙΒΑΝ το διάβασε μόνο του (αν θυμάμαι καλά, διορθώστε με). Μόνο το δικό μου νομίζω έβαλα (εντολέας) για να δω αν θα το εμφανίσει. Με στοιχεία local όλα αυτά (αφού η συναλλαγή είναι εντός ΕΕ, οπότε SEPA και όχι SWIFT). Reference number δεν απαιτείται πια (όπως σωστά αναφέρθηκε παραπάνω), οι λογαριασμοί είναι πια ονομαστικοί. 

Ελαφρώς off topic : Τσεκάρετε και την τραπεζική μεταφορά, μιλάμε με άφησε άφωνο (μηδέν έξοδα για 78€) και τα λεφτά πιστώθηκαν αυθημερόν στην ιταλική τράπεζα. Η Εθνική μου ζητούσε 7€ έξοδα μεταφοράς! 

Επεξ/σία από MauroPaltoudias
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

To είδατε αυτό, οι ειδοποιήσεις push παπαλα.

"There is an issue affecting push notifications for Android users. We’re working hard to fix it and expect to have it resolved by the middle of next week. In the meantime please be aware that you won’t receive push notifications for transactions. We’re really sorry about this"

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

9 ώρες πριν, NikosKallithea είπε

To είδατε αυτό, οι ειδοποιήσεις push παπαλα.

"There is an issue affecting push notifications for Android users. We’re working hard to fix it and expect to have it resolved by the middle of next week. In the meantime please be aware that you won’t receive push notifications for transactions. We’re really sorry about this"

Μέχρι τις 11 Ιανουαρίου λέει η ανακοίνωση μέσα στην εφαρμογή (από όπου προσέρχεται και το κείμενο που εποσυναπτεις). Πράγματι, ούτε εγώ έλαβα ειδοποίηση όταν έφτασαν τα λεφτά (η μεταφορά που ανέφερα παραπάνω), ούτε όταν έκανα top up, ούτε και όταν έβαλα μονάδες στο κινητό μέσα στα Χριστούγεννα (έλειπα εξωτερικό). Σιγή ασυρμάτου εδώ και πολλές ημέρες.  

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 ώρες πριν, turbat0s είπε

Ας μου πει κάποιος που θυμάται.
Υπάρχει κάποιο όριο 30.000€ στη revo? Αν ναι, τι ακριβώς αντιπροσωπεύει αυτό το όριο? Ευχαριστώ

Ναι υπάρχει όριο 30000€ το χρόνο. Είναι το όριο πόσα λεφτά μπορείς να στείλεις στη Revolut σε ένα χρόνο. Τα 30000€ είναι το στάνταρ όριο. Μπορείς να το δεις αν πας στην εφαρμογή -> More -> Profile -> Verification & limits. Αν θέλεις να το ανεβάσεις αυτό το όριο πρέπει να μιλήσεις με τους ανθρώπους της Revolut. Όπως είπε και ο φίλος πιο πάνω πρέπει να τους πείσεις για την προέλευση των χρημάτων σου.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ρε παιδιά τώρα που έχει αλλάξει η διαδικασία κατάθεσης εμβάσματος στην Revolut κάρτα μας, πως γίνεται η όλη διαδικασία;

Γνώριζα τον προηγούμενο τρόπο με το reference number...
Και μία ακόμα ερώτηση,αν γνωρίζει κάποιος, από Eurobank η χρέωση εμβάσματος στον εξωτερικό είναι 1Ε ανεξαρτήτως ποσού;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

43 λεπτά πριν, konstantinos77g είπε

Ρε παιδιά τώρα που έχει αλλάξει η διαδικασία κατάθεσης εμβάσματος στην Revolut κάρτα μας, πως γίνεται η όλη διαδικασία;

Γνώριζα τον προηγούμενο τρόπο με το reference number...
Και μία ακόμα ερώτηση,αν γνωρίζει κάποιος, από Eurobank η χρέωση εμβάσματος στον εξωτερικό είναι 1Ε ανεξαρτήτως ποσού;

Η χρέωση για εμβασμα εξωτερικού απο eurobank είναι 1 ευρω με την επιλογή shared

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...