Προς το περιεχόμενο

Revolut: Οδηγός επιβίωσης [Διαβάστε τα 3 πρώτα posts πριν ρωτήσετε]


mary

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Καλησπερα , προσπαθω να κανω verification my identity και ενω εβγαλα την ταυτοτητα και εμενα φωτογραφιες τωρα μου ζηταει το εξης : Upload proof that you reside withing the EEA or Switzerland και θελει ειτε residence card ειτε visa.Τι παιχτηκε ? ;ρ μηπως φταιει που δεν προσπαθησα να κανω top up και πηγα να κανω κατευθειαν verify? 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 12,2k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Θα ήθελα να την βοήθεια σας είμαι νέος χρήστης τής  revolut έκανα λογαριασμό,  αλλά δεν βλέπω πουθενά την κάρτα μου επίσης έχει διαφορετικό menu έχει αλλάξει κάτι ? 

Screenshot_2018-01-12-09-57-22-865_com.revolut.revolut.png

Επεξ/σία από taxidiotisgr
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

14 λεπτά πριν, taxidiotisgr είπε

Θα ήθελα να την βοήθεια σας είμαι νέος χρήστης τής  revolut έκανα λογαριασμό αλλά δεν βλέπω πουθενά την κάρτα μου επίσης έχει διαφορετικό menu έχει αλλάξει κάτι 

Τι εννοείς δεν βλέπεις πουθενά την κάρτα σου; Βοήθησε μας λίγο παραπάνω. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

17 λεπτά πριν, taxidiotisgr είπε

Θα ήθελα να την βοήθεια σας είμαι νέος χρήστης τής  revolut έκανα λογαριασμό αλλά δεν βλέπω πουθενά την κάρτα μου επίσης έχει διαφορετικό menu έχει αλλάξει κάτι 

Επίσης κάποια τελεία ή κάποιο ερωτηματικό, θα βοηθούσε.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
18 ώρες πριν, fotis6900 είπε

Οντως εδω μπερδευτηκα λιγακι... κοιταζω στην εφαρμογη της revolut  στο κινητο, τελευταιο top up στις 29/09/16. Επειδη το τοτε ΙΒΑΝ GB73BARC203647XXX45833 το εχω ακομα αποθηκευμενο στις φιλικες ονομασιες στο ebanking ως revolt. τσεκαρω τωρα το ΙΒΑΝ που μου γραφει στην εφαρμογη και ειναι εντελως διαφορετικο GB98LOYD308012XXX68290.  Επειδη μαλλον εχω "χασει επεισοδια" στο διαστημα που δεν χρησιμοποιουσα την καρτα, τι ακριβως εγινε? αλλαξε κατι? και τι πρεπει να κανω? σε πιο λογαριασμο θα βαζω πλεον το εμβασμα για να φορτισω την καρτα? και το reference number ποιο ειναι πλεον?

Ξέχνα ο, τι ήξερες και άποψη μου, σβήσε και την αποθηκευμένη φιλική ονομασία (για να μην μπερδευτείς μελλοντικά). Πλέον κάνεις κατάθεση (είτε εσύ είτε τρίτος) σε προσωπικό ΙΒΑΝ που έχεις. Το reference number (αν το θυμάσαι απ' έξω) θα παρατηρήσεις ότι είναι πια, τα τελευταία ψηφία του ΙΒΑΝ σου. Οπότε, διαχειρίζεσαι το ΙΒΑΝ όπως και έναν κανονικό λογαριασμό. Δεν υπάρχει πια κουβάς (όπου χρειαζόταν ο αριθμός αναφοράς για να σου πιστώσουν την κάρτα / δεν συμπληρώνεις κάτι σε αυτό το πεδίο κατά την κατάθεση), αλλά ένα προσωπικό ΙΒΑΝ.

 

Όσο για το πού θα βάλεις τα λεφτά, δες ξανά το ποστ μου (και στα δύο το γράφω), είναι στο local...

 

Δατς ιτ. 

Επεξ/σία από MauroPaltoudias
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
19 λεπτά πριν, MauroPaltoudias είπε

Τι εννοείς δεν βλέπεις πουθενά την κάρτα σου; Βοήθησε μας λίγο παραπάνω. 

Δεν βλέπω νούμερο κάρτας ούτε cvv όπως είναι η κανονικές κάρτες. Δεν ήρθε και τίποτα στο email μου. Πρέπει πρώτα να κάνω top up για να την δω? 

Επεξ/σία από taxidiotisgr
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

6 λεπτά πριν, taxidiotisgr είπε

Δεν βλέπω νούμερο κάρτας ούτε cvv όπως είναι η κανονικές κάρτες. Δεν ήρθε και τίποτα στο email μου 

Κάποιο πρόβλημα έχει αυτή τη στιγμή (μήπως κάνουν τίποτα αναβαθμίσεις στο σύστημά τους), ούτε εμένα το βγάζει τώρα που το δοκίμασα. Περίεργο. Δοκίμασε σε λίγη ώρα ξανά. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 λεπτά πριν, MauroPaltoudias είπε

Κάποιο πρόβλημα έχει αυτή τη στιγμή (μήπως κάνουν τίποτα αναβαθμίσεις στο σύστημά τους), ούτε εμένα το βγάζει τώρα που το δοκίμασα. Περίεργο. Δοκίμασε σε λίγη ώρα ξανά. 

Ευχαριστώ θα το δω πιο μετά 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, MauroPaltoudias είπε

Ξέχνα ο, τι ήξερες και άποψη μου, σβήσε και την αποθηκευμένη φιλική ονομασία (για να μην μπερδευτείς μελλοντικά). Πλέον κάνεις κατάθεση (είτε εσύ είτε τρίτος) σε προσωπικό ΙΒΑΝ που έχεις. Το reference number (αν το θυμάσαι απ' έξω) θα παρατηρήσεις ότι είναι πια, τα τελευταία ψηφία του ΙΒΑΝ σου. Οπότε, διαχειρίζεσαι το ΙΒΑΝ όπως και έναν κανονικό λογαριασμό. Δεν υπάρχει πια κουβάς (όπου χρειαζόταν ο αριθμός αναφοράς για να σου πιστώσουν την κάρτα / δεν συμπληρώνεις κάτι σε αυτό το πεδίο κατά την κατάθεση), αλλά ένα προσωπικό ΙΒΑΝ.

Όσο για το πού θα βάλεις τα λεφτά, δες ξανά το ποστ μου (και στα δύο το γράφω), είναι στο local...

Δατς ιτ. 

Καλημερα και ευχαριστω πολυ για την απαντηση!!!  σημερα κιολας θα δοκιμασω να κανω εμβασμα μεσω ebanking πειραιως. δεν το ρισκαρα μεχρι τωρα μην κανω καμια πατατα και να τρεχω μετα... παρεπιπτοντως, το ΙΒΑΝ που βγαζει στο swift τι ακριβως ειναι?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
32 λεπτά πριν, fotis6900 είπε

Καλημερα και ευχαριστω πολυ για την απαντηση!!!  σημερα κιολας θα δοκιμασω να κανω εμβασμα μεσω ebanking πειραιως. δεν το ρισκαρα μεχρι τωρα μην κανω καμια πατατα και να τρεχω μετα... παρεπιπτοντως, το ΙΒΑΝ που βγαζει στο swift τι ακριβως ειναι?

Να 'σαι καλά. Είναι για εκτός SEPA (googl-αρέ το και διάβασε τι γράφει στο Wikipedia για το SEPA). Δεν σε/μας αφορά άμεσα, δεδομένου ότι είτε στέλνεις λεφτά στη Revolut (top up) είτε κάνεις μεταφορά χρημάτων εντός Ε.Ε. προς τρίτους. Πολύ συνοπτικά, το Swift είναι για μεταφορές εκτός Ε.Ε.

1 ώρα πριν, taxidiotisgr είπε

Ευχαριστώ θα το δω πιο μετά 

Μόλις έφτιαξε. Για τσέκαρε. 

Επεξ/σία από MauroPaltoudias
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

καλημερα σας.

οταν ερθει η νεα καρτα με την ανεπαφη ιδιοτητα...την παλια την καταργουμε?

το ποσο μπορει να μεταφερθει στη νεα αμεσα ετσι?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εχω καιρο να χρησιμοποιησω την revolut.

Το πιν της καρτα απ οσο θυμαμαι πρεπει να ναι αυτο που βαζεις και στην.εφαρμογη σωστα;

Με τα εμβασματα τι αλλαξε, πηγα στην 722 σελιδα και δεν καταλαβα πολλα, μονο iban/bic βαζεις και τελος; 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, MauroPaltoudias είπε

Να 'σαι καλά. Είναι για εκτός SEPA (googl-αρέ το και διάβασε τι γράφει στο Wikipedia για το SEPA). Δεν σε/μας αφορά άμεσα, δεδομένου ότι είτε στέλνεις λεφτά στη Revolut (top up) είτε κάνεις μεταφορά χρημάτων εντός Ε.Ε. προς τρίτους. Πολύ συνοπτικά, το Swift είναι για μεταφορές εκτός Ε.Ε.

Μόλις έφτιαξε. Για τσέκαρε. 

δεν βλέπω την κάρτα ακόμα και δεν ξέρω μετά χωρίς αριθμώ και cvv πως θα την συνδέσω στο Paypall 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, taxidiotisgr είπε

δεν βλέπω την κάρτα ακόμα και δεν ξέρω μετά χωρίς αριθμώ και cvv πως θα την συνδέσω στο Paypall 

Έχεις κάνει verify; Ρωτάω μήπως κάτι έχει αλλάξει (μέχρι πρότινος νομίζω, εμφανιζόταν σε κάθε περίπτωση). 

Έχεις επιδείξει επίσημο έγγραφο για την ταυτοποίηση; 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...