Προς το περιεχόμενο

Revolut: Οδηγός επιβίωσης [Διαβάστε τα 3 πρώτα posts πριν ρωτήσετε]


mary

Προτεινόμενες αναρτήσεις

To οτι γράφει :

We can only give out 1 card per person. If you did not receive a notification or e-mail from us, you will not qualify for this offer.

Νομιζουμε οτι θα τους κοριδεψουμε και θα στειλουν 2 καρτα δηλ?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 12,2k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

1 ώρα πριν, asdfnikos είπε

Εχθες εμφανίστηκαν τα στοιχεια της νεας μου Visa καρτας στην Revolut και περιμενα αποστολή της.Την δοκίμασα για καταθεση σε στοιχηματικη εταιρια (10 Ευρω) δούλεψε κανονικα.Μετα σκεφτικά να την μπλοκάρω μεχρι να την παραλάβω στο χερι.Σημερα το πρωι ανοιγω το κινητο μπαινω στην εφαρμογη μιας και δεν πεταει πια Notifications και βλεπω μια αποπειρα για καταθεση στην ιδια στοιχηματικη αξιας 10 ευρω απο την βραζιλια!Φυσικά δεν περασε γιατι την ειχα μπλοκαρισμενη.Μίλησα με το support δεν βοήθησαν και πολύ.Τωρα που έγινε η ''απατη'' στην μια συναλλαγή δεν ξέρω... 

Τελικα μου ακύρωσαν την Visa και με έβγαλαν καινούργια Mastercard...Δεν πρόλαβα να την χαρώ :( 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

50 λεπτά πριν, mousis είπε

To οτι γράφει :

We can only give out 1 card per person. If you did not receive a notification or e-mail from us, you will not qualify for this offer.

Νομιζουμε οτι θα τους κοριδεψουμε και θα στειλουν 2 καρτα δηλ?

2η καρτα οχι. Αλλά το να δοκιμασω να παρω τη προσφορά μιας και η εγγραφη μου ηταν Νομεβριο 2015 οταν άλλος την ελαβε που γραφτηκε Δεκεμβριο 2015, ε δεν νομιζω οτι θελω να τους κοροϊδέψω. Θα φανει. Πιστευω θα ειδοποιησουν αν δεν τη δικαιούμαστε.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, Hapatingo είπε

Έχει να κάνει με τα ποσά που ξοδεύεις και όχι ημερολογιακά.

Δεν νομιζω. Ειδα το email που ελαβε άλλο μέλος και ελεγε " προσφορά μια δωρεάν Visa για εσας που ησασταν απο τους πρωτους μας πελάτες."

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
18 ώρες πριν, mary είπε

Δεν νομιζω. Ειδα το email που ελαβε άλλο μέλος και ελεγε " προσφορά μια δωρεάν Visa για εσας που ησασταν απο τους πρωτους μας πελάτες."

Mary βάλε τάξη στο χάος! Τους είπες ότι είσαι Η Μαίρη (όχι μια οποιαδήποτε) που έχει γράψει τον πρώτο (και πληρέστερο για τα τότε χρονικά δεδομένα) οδηγό και FAQ για την ελληνική επικράτεια ;! 

Πώς τόλμησαν;;!! :-P

Επεξ/σία από MauroPaltoudias
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

μια βοηθεια ρε παιδια...

καλη χρονια ευχομαι κατ αρχην σε ολους με υγεια!! στο διαταυτα τωρα:

μετα απο ενα χρονο σχεδον που ειχα να κανω αγορες απο ΕΒΑΥ και ενω ολα πηγαιναν μια χαρα τοτε με τον εναν η με τον αλλο τροπο ( revolt, εμβασμα στο paypal balance απο καρτα, πιστωτικη GO κλπ) δοκιμασα χτες να κανω χρηση για πρωτη φορα την prepaid  της εθνικης (πριν 2 μερες την φορτισα με 300 ευρω) για μια αγορα στο ΕΒΑΥ 18 ευρω και η συναλλαγη δεν γινοταν με τιποτα μεχρι που μου μπλοκαρε η εθνικη την καρτα και ετρεχα σημερα για να την ξεμπλοκαρω. αυτο που μου ειπαν στην τραπεζα ειναι πως λογω capital δεν μπορω να κανω αγορες στο εξωτερικο..καποιες καρτες λεει δουλευουν καποιες οχι. τωρα ποιος δουλευει ποιον δεν ξερω!

ειπα να κανω το γνωστο κολπακι με request money  με το δευτερο μαιλ οπως παλια αλλα απ οτι ειδα ουτε αυτο γινεται πλεον γιατι δεν μου βγαζει την επιλογη πληρωμης απο καρτα. παει κι αυτο ειπα.. 

τελευταια μου επιλογη πλεον ειναι να φορτισω την revolt ( και ας εχει επιπλεον κρατησεις) για να μπορεσω να κανω αγορες απο εξωτερικο. επειδη εχω πανω απο χρονο να την κανω χρηση την revolt  εχει αλαξει κατι απο τοτε? λειτουργει κανονικα οπως πριν ενα χρονο?  η καρτα εχει μεσα υπολοιπο 1 ευρω και ρωταω εδω μην κανω καμια πατατα και την φορτισω αδικα..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

24 minutes ago, fotis6900 said:

μια βοηθεια ρε παιδια...

καλη χρονια ευχομαι κατ αρχην σε ολους με υγεια!! στο διαταυτα τωρα:

μετα απο ενα χρονο σχεδον που ειχα να κανω αγορες απο ΕΒΑΥ και ενω ολα πηγαιναν μια χαρα τοτε με τον εναν η με τον αλλο τροπο ( revolt, εμβασμα στο paypal balance απο καρτα, πιστωτικη GO κλπ) δοκιμασα χτες να κανω χρηση για πρωτη φορα την prepaid  της εθνικης (πριν 2 μερες την φορτισα με 300 ευρω) για μια αγορα στο ΕΒΑΥ 18 ευρω και η συναλλαγη δεν γινοταν με τιποτα μεχρι που μου μπλοκαρε η εθνικη την καρτα και ετρεχα σημερα για να την ξεμπλοκαρω. αυτο που μου ειπαν στην τραπεζα ειναι πως λογω capital δεν μπορω να κανω αγορες στο εξωτερικο..καποιες καρτες λεει δουλευουν καποιες οχι. τωρα ποιος δουλευει ποιον δεν ξερω!

ειπα να κανω το γνωστο κολπακι με request money  με το δευτερο μαιλ οπως παλια αλλα απ οτι ειδα ουτε αυτο γινεται πλεον γιατι δεν μου βγαζει την επιλογη πληρωμης απο καρτα. παει κι αυτο ειπα.. 

τελευταια μου επιλογη πλεον ειναι να φορτισω την revolt ( και ας εχει επιπλεον κρατησεις) για να μπορεσω να κανω αγορες απο εξωτερικο. επειδη εχω πανω απο χρονο να την κανω χρηση την revolt  εχει αλαξει κατι απο τοτε? λειτουργει κανονικα οπως πριν ενα χρονο?  η καρτα εχει μεσα υπολοιπο 1 ευρω και ρωταω εδω μην κανω καμια πατατα και την φορτισω αδικα..

Λοιπόν η revolut δεν κρατάει τίποτα. Τα χρήματα που έδωσες να φορτώσεις την ελληνική προπληρωμένη, τα ίδια χρήματα δίνεις στην ελληνική τράπεζα για να στείλει το έμβασμα στην revolut (για την ακρίβεια ένα ευρώ)

Όσων αφορά την χρήση της κάρτας. Εάν δεν έχεις κάνει ταυτοποίηση πρέπει να κάνεις, όπως ορίζεται από τον νόμο για χρηματοπιστωτικές εταιρίες που διαχωρίζονται χρήματα, ενάντια στο ξέπλυμα χρήματος και στην τρομοκρατία.

Από εκεί και πέρα στο έμβασμα που θα κάνεις μέσα από το ibank θα στείλεις τα στοιχεία στο ονοματεπώνυμο σου σε αγγλικό iban, όπως αυτό ορίζεται μέσα από την εφαρμογή της revolut.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

8 λεπτά πριν, Hapatingo είπε

Λοιπόν η revolut δεν κρατάει τίποτα. Τα χρήματα που έδωσες να φορτώσεις την ελληνική προπληρωμένη, τα ίδια χρήματα δίνεις στην ελληνική τράπεζα για να στείλει το έμβασμα στην revolut (για την ακρίβεια ένα ευρώ)

Όσων αφορά την χρήση της κάρτας. Εάν δεν έχεις κάνει ταυτοποίηση πρέπει να κάνεις, όπως ορίζεται από τον νόμο για χρηματοπιστωτικές εταιρίες που διαχωρίζονται χρήματα, ενάντια στο ξέπλυμα χρήματος και στην τρομοκρατία.

Από εκεί και πέρα στο έμβασμα που θα κάνεις μέσα από το ibank θα στείλεις τα στοιχεία στο ονοματεπώνυμο σου σε αγγλικό iban, όπως αυτό ορίζεται μέσα από την εφαρμογή της revolut.

ευχαριστω πολλυ για την αμεση απαντηση! την χρησιμοποιουσα την καρτα πριν απο ενα χρονο ισως και πιο πριν ακομα, ξερω πως λειτουργει, απλα δεν ηξερα αν εχει μεσολαβησει κατι στο διαστημα που ειχα να την κανω χρηση. καποιο διαστημα μπορουσα και εκανα αγορες με την go της εθνικης αλλα επειδη πλεον εχω μονο την visa prepeid  της εθνικης και δεν μπορω να κανω αγορες,  μαλλον το μονο που απομενει ειναι η revolt! σταθερη αξια!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Καλή χρονιά και χρόνια πολλά,

Δες σελίδα 722 για ένα ποστ μου, σχετικά με το πού ακριβώς θα βρεις το ΙΒΑΝ που θα στείλεις τα χρήματα (το LOCAL θα βάλεις). Αν χρειαστείς επιπλέον βοήθεια, εδώ είμαστε.

Επεξ/σία από MauroPaltoudias
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Νέα υπηρεσία από την revolut "revolut me" 

Όπου ζητάς από κάποιον που δεν έχει revolut να σε πληρώσει με τη τραπεζική του κάρτα. 

Ουσιαστικά είναι σαν να έχεις ένα δωρεάν POS. 

Επεξ/σία από Hapatingo
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

7 ώρες πριν, Hapatingo είπε

Νέα υπηρεσία από την revolut "revolut me" 

Όπου ζητάς από κάποιον που δεν έχει revolut να σε πληρώσει με τη τραπεζική του κάρτα. 

Ουσιαστικά είναι σαν να έχεις ένα δωρεάν POS. 

Δεν είναι για εμάς όμως. Αν πέρναγαν οι πληρωμές με κάρτες προς Revolut θα κάναμε και TopUp με κάρτες.

Για τον υπόλοιπο κόσμο ή για κάρτες εξωτερικού μια χαρά είναι.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλημέρα μεταφορά από Alpha bank βλέπω μου ζητάει beneficiary address , details for sender,details for beneficiary.Παλια θυμάμαι δεν είχε αυτά τα πεδία,είναι αναγκαίο να συμπληρωθούν;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
23 ώρες πριν, MauroPaltoudias είπε

Καλή χρονιά και χρόνια πολλά,

Δες σελίδα 722 για ένα ποστ μου, σχετικά με το πού ακριβώς θα βρεις το ΙΒΑΝ που θα στείλεις τα χρήματα (το LOCAL θα βάλεις). Αν χρειαστείς επιπλέον βοήθεια, εδώ είμαστε.

Οντως εδω μπερδευτηκα λιγακι... κοιταζω στην εφαρμογη της revolut  στο κινητο, τελευταιο top up στις 29/09/16. Επειδη το τοτε ΙΒΑΝ GB73BARC203647XXX45833 το εχω ακομα αποθηκευμενο στις φιλικες ονομασιες στο ebanking ως revolt. τσεκαρω τωρα το ΙΒΑΝ που μου γραφει στην εφαρμογη και ειναι εντελως διαφορετικο GB98LOYD308012XXX68290.  Επειδη μαλλον εχω "χασει επεισοδια" στο διαστημα που δεν χρησιμοποιουσα την καρτα, τι ακριβως εγινε? αλλαξε κατι? και τι πρεπει να κανω? σε πιο λογαριασμο θα βαζω πλεον το εμβασμα για να φορτισω την καρτα? και το reference number ποιο ειναι πλεον?

Επεξ/σία από fotis6900
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...