Προς το περιεχόμενο

Revolut: Οδηγός επιβίωσης [Διαβάστε τα 3 πρώτα posts πριν ρωτήσετε]


mary

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Στις 1/19/2018 στις 12:55 ΜΜ, darkmatinee είπε

Με συγχωρείς που επιμένω, αλλά μου φαίνεται παράλογο. Αν αγοράσω 60€ το Σάββατο θα χρεωθώ 0,5% ενώ αν αγοράσω 60€ τη Δευτέρα δεν θα χρεωθώ; Επιστρέφεται αυτό το ποσό τη Δευτέρα;

Μίλησα σήμερα με το support τους και μου είπαν "there is no fee for card payment" & "the fee is applied for exchanges"

  • Like 1
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 12,2k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Ευχαριστούμε για τη διευκρίνιση.

Σορι @Billator, αλλά φαινόταν παράξενο ΚΑΙ να υπάρχουν χρεώσεις για χρήση κάρτας τα σαββατοκύριακα ΚΑΙ να μην φαίνονται (να είναι δηλαδή ενσωματωμένες). Κάπου δεν μου κολλούσε, αλλά i took your word for it καθώς δεν το είχα ψάξει. Για χρήση exchange προφανώς και έχει λογική η εξτρά χρέωση (μένει μόνο να διαπιστώσουμε κάποτε στο μέλλον αν φαίνονται οι χρεώσεις στις λεπτομέρειες συναλλαγής).

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μια βοηθεια παιδια,επειδη ειχα και γω καιρο να στειλω εμβασμα.

Τωρα διαβασα οτι αλλαξε ο τροπος και δεν χρειαζονται καποια στοιχεια.

Εγω πριν λιγο εστειλα εμβασμα με τον παλιο τροπο (swift).

Βλεπω οτι εχει αλλαξει η διευθυνση της τραπεζας. θα πανε τα λεφτα στον λογαριασμο μου ,στην revolut ή υπαρχει καποιο προβλημα με την διαδικασια που εκανα ?

Image2fg.jpg

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
20 λεπτά πριν, jonkyr είπε

Ευχαριστούμε για τη διευκρίνιση.

Σορι @Billator, αλλά φαινόταν παράξενο ΚΑΙ να υπάρχουν χρεώσεις για χρήση κάρτας τα σαββατοκύριακα ΚΑΙ να μην φαίνονται (να είναι δηλαδή ενσωματωμένες). Κάπου δεν μου κολλούσε, αλλά i took your word for it καθώς δεν το είχα ψάξει. Για χρήση exchange προφανώς και έχει λογική η εξτρά χρέωση (μένει μόνο να διαπιστώσουμε κάποτε στο μέλλον αν φαίνονται οι χρεώσεις στις λεπτομέρειες συναλλαγής).

Παιδιά ξεκολλατε :) Έχει γίνει γραφικό.

Το mark up δεν θεωρείται fee. 

 Ο φίλος λογικα ρώτησε για κρυφές χρεώσεις που ίσως υπάρχουν και απάντησαν όχι. Ορίστε μόλις το ρώτησα για εσάς.

 

 

Screenshot_20180208-130305.jpg

PS. Αυτό που αν θέλει κάποιος να δει είναι για αγορές από ευρώ το ΣΚ αν έχει χρεωθεί αυτό το ποσό κ να μας πει. Εγώ όσες φορές το είχα τσεκαρει παλιότερα είχα χρεωθεί. Ο καθένας μπορεί να το διαπιστώσει κ μόνος.

Επεξ/σία από Billator
  • Like 1
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Η χρέωση 0,5% το ΣΚ μπαίνει μόνο αν κάνεις αγορές σε δολάρια, λίρες Αγγλίας. Δηλαδή συνάλλαγμα. Δεν μπαίνει αν κάνεις αγορά σε ευρω.

Η χρεωση αυτη ενσωματωνεται στην ισοτιμία του ΣΚ και δεν φαίνεται χωριστα. Παίρνεις δηλα΄δη λίγο χειρότερη ισοτιμία.

 

Νομίζω αυτο εξηγεί τι συμβαίνει

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

6 ώρες πριν, spartak1 είπε

Η χρέωση 0,5% το ΣΚ μπαίνει μόνο αν κάνεις αγορές σε δολάρια, λίρες Αγγλίας. Δηλαδή συνάλλαγμα. Δεν μπαίνει αν κάνεις αγορά σε ευρω.

Η χρεωση αυτη ενσωματωνεται στην ισοτιμία του ΣΚ και δεν φαίνεται χωριστα. Παίρνεις δηλα΄δη λίγο χειρότερη ισοτιμία.

Νομίζω αυτο εξηγεί τι συμβαίνει

Το δίδαγμα δηλαδή είναι να μην αγοράζουμε από τους κινέζους σε δολλάρια από Παρασκευή απόγευμα ως ξημέρωμα Δευτέρας; σωστό;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μην ΑΓΟΡΑΖΕΤΑΙ για να κερδίσετε 50 λεπτά στα 100 δολάρια και όλο αυτό το τεράστιο ποσό μόνο για το σ/κ

Συζήτηση 3-4 σελίδες για 0,5% χαλαρώστε

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Συνεχίστε να σπαμαρετε το support με ανούσιες ερωτήσεις, ώστε να αυξάνεται ο χρόνος αναμονής για τους υπόλοιπους που μπορεί να αντιμετωπίζουν ΠΡΑΓΜΑΤΙΚΑ ΠΡΟΒΛΗΜΑΤΑ. Well done!

Το FAQ είναι ξεκάθαρο.

Κατά τα άλλα... μας γλεντάνε.

 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

11 λεπτά πριν, grinder_ είπε

Συνεχίστε να σπαμαρετε το support με ανούσιες ερωτήσεις, ώστε να αυξάνεται ο χρόνος αναμονής για τους υπόλοιπους που μπορεί να αντιμετωπίζουν ΠΡΑΓΜΑΤΙΚΑ ΠΡΟΒΛΗΜΑΤΑ. Well done!

Το FAQ είναι ξεκάθαρο.

Κατά τα άλλα... μας γλεντάνε.

WTF?? :P :P

Πλήρωσε Premium να σου απαντάν άμεσα για τα ΠΡΑΓΜΑΤΙΚΑ ΠΡΟΒΛΗΜΑΤΑ.

  • Confused 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Προσπαθησα 3 φορές πριν λίγο απο Εθνική να στειλώ ένα  ποσό  και έλαβα το εξής μήνυμα: ''ΥΠΑΡΧΕΙ ΠΡΟΣΩΡΙΝΟ ΠΡΟΒΛΗΜΑ ΜΕΤΑΦΟΡΑΣ ΠΟΣΩΝ ΣΤΟ ΣΥΓΚΕΚΡΙΜΜΕΝΟ ΙΔΡΥΜΑ''

 Εχει κανείς ανάλογο προβλημα?

Επεξ/σία από minotavros
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Εχω πολλες αγορες με revolut, αλλα ετσι δε με βοηθαει με το αφορολογητο.. Μηπως να ξεκινησω ξανα τις αγορες με τις Ελληνικες προπληρωμενες καρτες που εχω; Alpha Bank και Πειραιως. Δε ξερω αν με συμφερει ομως με τις προμηθειες. Και στην καταθεση και στο συναλλαγμα.. Η revolut πραγματικα δεν κραταει τιποτα..

 

Εχω revolut εδω και 2 χρονια, αλλα δεν βρισκω επιλογη για να μου ερθει και η φυσικη καρτα.. Πρεπει να κανω αιτηση για καινουρια;

Επεξ/σία από elpaso1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...