Προς το περιεχόμενο

Revolut: Οδηγός επιβίωσης [Διαβάστε τα 3 πρώτα posts πριν ρωτήσετε]


mary

Προτεινόμενες αναρτήσεις

10 ώρες πριν, bilya είπε

Μια  χαρα γίνεται κ στο android. διαλέγεις οποια επαφη (ακομα κ μαιλ) θες κ σου βγαζει επιλογη ποσου κ μετα το λινκ. 

Δεν μιλάμε για το request money, αλλά για το καινούργιο Rev me, με το οποίο μπορείς να ζητήσεις πληρωμή από άλλους, εκτός των επαφών σου.

Άσχετο

Για τις διπλές επαφές που επιμένουν να εμφανίζονται αφού τις σβήσεις ξανά και ξανά, υπάρχει γιατρειά; Στο τσακ είμαι να την ξηλώσω πάλι την εφαρμογή.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 12,2k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

1 ώρα πριν, Doubt είπε

Δεν μιλάμε για το request money, αλλά για το καινούργιο Rev me, με το οποίο μπορείς να ζητήσεις πληρωμή από άλλους, εκτός των επαφών σου.

Άσχετο

Για τις διπλές επαφές που επιμένουν να εμφανίζονται αφού τις σβήσεις ξανά και ξανά, υπάρχει γιατρειά; Στο τσακ είμαι να την ξηλώσω πάλι την εφαρμογή.

με το rev me μπορείς να ζητήσεις λεφτά από άτομα που δεν έχουν ρεβ. Το παρακάτω μέχρι πριν ένα μήνα δεν μπορούσες να το κάνεις.

 

image.png.897654e38cf432417a930da549ce80a9.png

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Με τι τροπους μπορουν να πληρωσουν οι εκτος revolut με το rev me? Μονο απο καρτα η και paypal?

Επεξ/σία από john_shadow
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

14 ώρες πριν, bilya είπε

Μια  χαρα γίνεται κ στο android. διαλέγεις οποια επαφη (ακομα κ μαιλ) θες κ σου βγαζει επιλογη ποσου κ μετα το λινκ. 

Σου βγάζει δηλαδή στο android το μπλε button "Create payment link" όπως στην εικόνα;

Αυτό που προτείνεις είναι workaround. Αλλά αφού φαίνεται να δουλεύει το ίδιο, κομπλέ.

Δοκίμασα μόλις με μια άκυρη επαφή και το Link που δημιουργήθηκε το έκανα copy-paste στον browser και το πλήρωσα εγώ.

Βέβαια είχε μερικές ανεπιτυχείς προσπάθειες αλλά τελικά ολοκληρώθηκε.

Επίσης την EUR καρτα της leupay την έβλεπε για USD, και στις σημειώσεις έλεγε ότι θα χρεώσει 1% fee, στο ποσό εμφάνιζε 2% παραπάνω (όπως και γνώριζα ότι ισχύει κανονικά) και τελικά δεν με χρέωσε τίποτα...:D

gg

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
5 ώρες πριν, grinder_ είπε

Δοκίμασα μόλις με μια άκυρη επαφή και το Link που δημιουργήθηκε το έκανα copy-paste στον browser και το πλήρωσα εγώ.

 

Κατάφερες να κάνεις την πληρωμή με Ελληνική κάρτα; Εμένα δεν περνάει με κάρτες ούτε της Πειραιώς, ούτε της Εθνικής (declined βγάζει από τον εκδότη της κάρτας).

Επεξ/σία από theopan
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αν εννοούσε τη Leupay τότε δεν υπήρχε λόγος να κάνει αυτή τη διαδικασία εφόσον αυτή συνδέεται και φορτίζει κανονικά ως μη Ελληνική.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

15 ώρες πριν, theopan είπε

Κατάφερες να κάνεις την πληρωμή με Ελληνική κάρτα; Εμένα δεν περνάει με κάρτες ούτε της Πειραιώς, ούτε της Εθνικής (declined βγάζει από τον εκδότη της κάρτας).

Oύτε εμένα κατάφερε να περάσει η πληρωμή.

Το ίδιο μήνυμα βγάζει (declined by your bank) με κάρτα Πειραιώς και Alpha...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

@theopan

Την leupay εννοώ. Ήθελα απλά να δοκιμάσω την φόρμα του link. Οι ελληνικές κάρτες είπαν παραπάνω ότι δεν περνάνε εκτός από μια (?) προπληρωμένη Πειραιώς. Top up γίνεται μόνο με κάρτα στο όνομά σου. Με αυτό θα περνάνε και κάρτες τρίτων.


Πάντως αντί να κάνουν αυτόματα generate ένα προσωρινό link που λήγει, θα ήταν καλύτερο να υπάρχει ένα σταθερό πχ. https://rev.money/r/customer ή https://rev.money/r/customer/50$ για συγκεκριμένο ποσό.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης

Στο έμβασμα θα βάλω τα στοιχεία από το το EUR account LOCAL ή από το SWIFT? Ποια η διαφορά?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...