Προς το περιεχόμενο

Revolut: Οδηγός επιβίωσης [Διαβάστε τα 3 πρώτα posts πριν ρωτήσετε]


mary

Προτεινόμενες αναρτήσεις

2 ώρες πριν, spartak1 είπε

Την εικονική της Revolut τη γεμίζεις με τραπεζικό έμβασμα ή κάρτα εξωτερικού, αν έχεις

Από την λογαριασμό της revolut να υποθέσω ότι γίνεται!?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 12,2k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Μόλις τώρα, nikos154 είπε

Από την λογαριασμό της revolut να υποθέσω ότι γίνεται!?

Η εικονική (όπως και η φυσική) είναι συνδεδεμένη με το ηλεκτρονικό πορτοφολι της revolut. Αν αυτο έχει χρηματα, τότε τα  χρήματα αυτα μπορείς να τα χρησιμοποιείς

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

9 ώρες πριν, hellojim είπε

Ξερει κανενας τι γινεται με αναληψεις σε ΑΤΜ? Πηγα σε 5 τραπεζες (2 εθνικες,1 alphabank,1 eurobank και 1 πειραιως) και οταν ζητησα χρηματα μου ζητησε για conversion, πατησα οχι και μετα μου ακυρωσε λεγοντας παντα το ιδιο μηνυμα "pin tries exceeded" ενω δεν εκανα λαθος το pin!

Κακό αυτό. Σε μία εβδομάδα πιθανώς θα είμαι στην Τουρκία και σκοπεύω να τη χρησιμοποιήσω σχεδόν αποκλειστικά για αναλήψεις από ΑΤΜ. Την έχω ήδη φορτώσει με χρήματα. Αν έχεις νέα από το support ή αν βγάλεις άκρη με το πρόβλημά σου, ενημέρωσέ μας σε παρακαλώ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπέρα, μια ερώτηση αν γνωρίζετε. Σκοπεύω να ταξιδέψω Πολωνία και διαθέτω φυσική κάρτα revolut. Μπορώ να στείλω εμβασμα με ευρώ σε iban zloty, να κάνει τη μετατροπή και να δουλεύω μόνο zloty? Ή μπορώ και ευρώ να βάλω και να γίνεται η μετατροπή αυτόματα χωρίς κρατήσεις κάθε φορά που χρησιμοποιείται?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

24 λεπτά πριν, turbakiasss είπε

Καλησπέρα, μια ερώτηση αν γνωρίζετε. Σκοπεύω να ταξιδέψω Πολωνία και διαθέτω φυσική κάρτα revolut. Μπορώ να στείλω εμβασμα με ευρώ σε iban zloty, να κάνει τη μετατροπή και να δουλεύω μόνο zloty? Ή μπορώ και ευρώ να βάλω και να γίνεται η μετατροπή αυτόματα χωρίς κρατήσεις κάθε φορά που χρησιμοποιείται?

Ευρω θα στείλεις και θα αφησεις την κάρτα να κάνει τη μετατροπή κάθε φορά

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπερα παιδια...προσπαθω να βαλω λεφτα με ebanking απο alpha και μου λεει οτι το iban που εβαλα δεν ειναι σωστο..(το εχω κανει κανονικα copy-paste απο το local)..τι κανω τωρα?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 λεπτά πριν, Georgemm είπε

Καλησπερα παιδια...προσπαθω να βαλω λεφτα με ebanking απο alpha και μου λεει οτι το iban που εβαλα δεν ειναι σωστο..(το εχω κανει κανονικα copy-paste απο το local)..τι κανω τωρα?

Βάλε το χειροκίνητα, μήπως γίνεται καμία στραβή.Γιατί δεν έχεις αποθηκευμένο τον λογαριασμό και να τελειώνεις με δύο κλικ;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

εχω κανα χρονο να ασχοληθω με την rev οποτε για πες μου λιγο πως να το αποθηκευσω αν μπορεις

πατησα add new card στο top up και μου εδειξε αυτο ''Your topup request was declined by your bank''

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

20 λεπτά πριν, Georgemm είπε

εχω κανα χρονο να ασχοληθω με την rev οποτε για πες μου λιγο πως να το αποθηκευσω αν μπορεις

πατησα add new card στο top up και μου εδειξε αυτο ''Your topup request was declined by your bank''

Με Ελληνική κάρτα δε μπορείς να προσθεσεις χρήματα. Μονο με έμβασμα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλημέρα μετα απο ποσο καιρό έβαλα 40ευρω μεσω local λογαριασμό που εχουμε πλέον. Στο sepa δεν έβαλα τίποτα οπως εχουν γράψει μερικοί. Ελπίζω να γίνει σωστά η μεταφορά 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Δημοσ. (επεξεργασμένο)

ισχυει αυτο που γραφει το αρθρο οτι μπορεις να πληρωνεις λογ/μους ΔΕΗ, ΟΤΕ κλπ ;;;

http://www.insider.gr/hristika/trapezika/78439/oi-pagies-entoles-meso-revolut-irthan-stin-ellada

Επεξ/σία από Επισκέπτης
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...