Προς το περιεχόμενο

Revolut: Οδηγός επιβίωσης [Διαβάστε τα 3 πρώτα posts πριν ρωτήσετε]


mary

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

H Revolut ανακοίνωσε σήμερα πως προσφέρει πάγιες πληρωμές (Direct Debits) στους χρήστες της, οι οποίοι θα μπορούν τώρα να αυτοματοποιήσουν τις πληρωμές από τον λογαριασμό τους σε συμφωνημένες ημερομηνίες για να πληρώσουν άνετα λογαριασμούς τηλεφώνου, λογαριασμούς ηλεκτρικού ρεύματος, συνδρομητικές υπηρεσίες και άλλα!

Περισσότερα: https://startupper.gr/h-revolut-προσφέρει-πάγιες-εντολές-στην-ελλάδ/

Επεξ/σία από dimitrislitsikakis
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 12,2k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

39 λεπτά πριν, dimitrislitsikakis είπε

H Revolut ανακοίνωσε σήμερα πως προσφέρει πάγιες πληρωμές (Direct Debits) στους χρήστες της, οι οποίοι θα μπορούν τώρα να αυτοματοποιήσουν τις πληρωμές από τον λογαριασμό τους σε συμφωνημένες ημερομηνίες για να πληρώσουν άνετα λογαριασμούς τηλεφώνου, λογαριασμούς ηλεκτρικού ρεύματος, συνδρομητικές υπηρεσίες και άλλα!

Περισσότερα: https://startupper.gr/h-revolut-προσφέρει-πάγιες-εντολές-στην-ελλάδ/

Καλωσήρθες dimitris στο φόρουμ και στο νήμα.

Έχει ξανααναφερθεί πριν καμιά 10αριά μέρες, μπορείς να ανατρέξεις εδώ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, captnemo είπε

Προσπαθώντας να κάνω Top Up και να προσθέσω μια πιστωτική Eurobank Visa λαμβάνω το κάτωθι μήνυμα,είναι λόγω capital?

revolut.png

Ναι. Ελληνικές κάρτες δε γίνονται δεκτες εξαιτίας των κεφαλαιακών περιορισμών

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Διάβασα πως σχεδιάζουν να προσφέρουν μια υπηρεσία τύπου savings account, όπως έχει η Ν29 την οποία όμως δεν παρέχει στην Ελλάδα.

Τελικά η revolut έχει μορφή (κ άδεια) ως τράπεζα; Τι ασφάλεια κ εγγυήσεις έχει αυτη τη στιγμή; Άλλαξε κάτι;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 hour ago, _filippos_ said:

Διάβασα πως σχεδιάζουν να προσφέρουν μια υπηρεσία τύπου savings account, όπως έχει η Ν29 την οποία όμως δεν παρέχει στην Ελλάδα.

Τελικά η revolut έχει μορφή (κ άδεια) ως τράπεζα; Τι ασφάλεια κ εγγυήσεις έχει αυτη τη στιγμή; Άλλαξε κάτι;

Όχι καμία σχέση, είναι τα γνωστά goals που έχουν και άλλες εφαρμογές. Που απλά κλειδώνεις ένα ποσό για τον όποιο σκοπό θες, η γνωστή αποταμίευση ως όρος και όχι ως τραπεζική έννοια.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αν και είμαι σίγουρος ότι έχει απαντηθεί πολλές φορές, επειδή δεν το βρίσκω μπορεί να μου πει κάποιος αν μπορώ να βάλω χρήματα στην revolut κάρτα μου από λογαριασμό άλλου ατόμου ή αν πρέπει υποχρεωτικά να γίνει μεταφορά από λογαριασμό που είναι στο όνομά μου;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 λεπτά πριν, George! είπε

Αν και είμαι σίγουρος ότι έχει απαντηθεί πολλές φορές, επειδή δεν το βρίσκω μπορεί να μου πει κάποιος αν μπορώ να βάλω χρήματα στην revolut κάρτα μου από λογαριασμό άλλου ατόμου ή αν πρέπει υποχρεωτικά να γίνει μεταφορά από λογαριασμό που είναι στο όνομά μου;

Πλέον με τα προσωπικά IBAN η μεταφορά μπορεί να γίνει από οποιοδήποτε λογαριασμό, είτε δικό σου, είτε άλλου.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 20/3/2018 στις 3:47 ΜΜ, _filippos_ είπε

 

Τελικά η revolut έχει μορφή (κ άδεια) ως τράπεζα; Τι ασφάλεια κ εγγυήσεις έχει αυτη τη στιγμή; Άλλαξε κάτι;

 

Εχει αιτήθεί εδώ και καποιους μήνες να λάβει κανονικη ευρωπαική τραπεζική άδεια. Αναμένεται να την λάβει μέρχρι το καλοκαίρι. Θα ισχυει οτι ισχύει απο προστασία σε ολες τις τράπεζες.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Σήμερα μού ζητήθηκε εμένα να κάνε επανεπιβεβαίωση στοιχείων, απ' όταν είχα πρωτοεγγραφεί στην υπηρεσία...ταυτότητα / φωτογραφία....θα έχει ξεκινήσει εδώ και κάποιο καιρό αυτό ή όχι;

Επεξ/σία από vgiozo
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

18 λεπτά πριν, Agathoklis είπε

Καλήμερα,  επειδή έχω καιρό να κάνω μεταφορά στην revolut,  πόσες μέρες κάνει να εμφανιστουν τα χρήματα?  Ευχαριστώ 

Την ημερομηνια αξιας που δινει η τραπεζα στης 11 το πρωι.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 21/3/2018 στις 9:59 ΠΜ, vasilk είπε

Πλέον με τα προσωπικά IBAN η μεταφορά μπορεί να γίνει από οποιοδήποτε λογαριασμό, είτε δικό σου, είτε άλλου.

Ακριβώς έτσι. 
Πόσο καιρό κάνει να φτάσει το έμβασμα σ' εσάς; Σ' εμένα 2 εργάσιμες 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 ώρες πριν, vgiozo είπε

Σήμερα μού ζητήθηκε εμένα να κάνε επανεπιβεβαίωση στοιχείων, απ' όταν είχα πρωτοεγγραφεί στην υπηρεσία...ταυτότητα / φωτογραφία....θα έχει ξεκινήσει εδώ και κάποιο καιρό αυτό ή όχι;

Ναι τι ακριβώς συμβαίνει μου ζήτησε και εμένα verify και προσπαθούσα πάνω απο μισή ώρα και τελικά δε δέχτηκε καμιά φωτογραφία ...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...