Προς το περιεχόμενο

Revolut: Οδηγός επιβίωσης [Διαβάστε τα 3 πρώτα posts πριν ρωτήσετε]


mary

Προτεινόμενες αναρτήσεις

4 λεπτά πριν, Hapatingo είπε

Δηλαδη για να καταλάβουμε,

Ζήτησες 100 ευρώ από κάποιος μέσω του rev me! και σου μπλόκαραν των λογαριασμό, σωστά? Ο άλλος που θα έστελνε τα 100 ευρώ από πια χώρα είναι? Το λέω αυτό μιας και λόγο cc το rev me δεν δουλεύει με ελληνικές κάρτες. Από ότι γράφεις φαίνεται ότι τα χρήματα έχουν μπει στο λογαριασμό σου, άρα χρησιμοποίησε ξένη καρτα.

Εάν έγιναν έτσι τα πράγματα είναι περίεργο, όντως. Γράψε στο community.

Ο λογαριασμός της γυναίκας σου γιατί μπλοκαρίστηκε? Και πως συνδέονται οι δυο λογαριασμοί?

Μια χαρά το κατάλαβες . Ο άνθρωπος Γερμανός που μένει Ολλανδία πληρωμή έγινε μέσω REV ME . Πιστεύω ότι για την γυναίκα μου ,μπλόκαραν την κάρτα της  , γιατί πρέπει να της μετέφερα κάποιο ποσό εκείνη την μέρα (έτσι νομίζω δεν παίρνω όμως όρκο).

Ας με βοηθήσει ο Δημήτρης Δεν έχω καν πρόσβαση στις κινήσεις της  REVOLUT.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 12,2k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Είχα ένα αίτημα 16/-5/2018 από τουρίστα και ήθελα να κάνει κράτηση για ημερήσια εκδρομή και είμαι στην μέση του Αιγαίου ,αλλά έχω σήμα στο κινητό, το πρώτο πράγμα ήταν να κάνω money request από την REVOLUT . 
 

Συγνωμη κιολας αλλά αυτο που γράφεις πάνω είναι ο ορισμός της επαγγελματικής χρησης! Ο λογαρισμός ειναι ΠΡΟΣΩΠΙΚΟΣ! 
Να κράζουμε κόσμο και υπηρεσίες αλλά μονο οταν έχουν δίκαιο παιδια! 
Συμφωνω με τον παραπάνω φίλο για το υφος... χάνεις το "δικιο" σου φιλε μου αν μιλάς ετσι... κανενας απο αυτους που κράζεις δεν σου μπλοκαρε τον λογαριασμό, μονη τους θα το εκανε η εταιρεία γτ φαντάζομαι θα το τέντωσες το request money feature με τους τουριστες που πας εκδρομες στο Αιγαίο.  
 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
6 λεπτά πριν, alexpen είπε

Είχα ένα αίτημα 16/-5/2018 από τουρίστα και ήθελα να κάνει κράτηση για ημερήσια εκδρομή και είμαι στην μέση του Αιγαίου ,αλλά έχω σήμα στο κινητό, το πρώτο πράγμα ήταν να κάνω money request από την REVOLUT . 
 

Συγνωμη κιολας αλλά αυτο που γράφεις πάνω είναι ο ορισμός της επαγγελματικής χρησης! Ο λογαρισμός ειναι ΠΡΟΣΩΠΙΚΟΣ! 
Να κράζουμε κόσμο και υπηρεσίες αλλά μονο οταν έχουν δίκαιο παιδια! 
Συμφωνω με τον παραπάνω φίλο για το υφος... χάνεις το "δικιο" σου φιλε μου αν μιλάς ετσι... κανενας απο αυτους που κράζεις δεν σου μπλοκαρε τον λογαριασμό, μονη τους θα το εκανε η εταιρεία γτ φαντάζομαι θα το τέντωσες το request money feature με τους τουριστες που πας εκδρομες στο Αιγαίο.  
 

Φίλε μου θέλω να διαβάσεις τι έγραψα στα παραπάνω POST και θα καταλάβεις γιατί χρησιμοποίησα την REVOLUT στην περίπτωση του REV ME .

Ευχαριστώ

Επεξ/σία από nik-nikol
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
Στις 5/6/2018 στις 7:19 ΜΜ, vgiozo είπε



H revolut εχει περίεργο συστημα ασφαλείας και μπορεί να μπλοκάρει την προσβαση στην κάρτα για διάφορους λόγους και να σε 'κρεμάσει'. Για παράδειγμα εμένα μου την είχαν μπλοκάρει στο παρελθόν γιατί έκανα topup με μια κάρτα εξωτερικού που το σύστημα τους τη θεωρούσε Prepaid debit (εννοείται στο όνομα μου), με άφησε όμως να κάνω Topup και μετά  με μπλόκαραν! Είδα και απόειδα να βγάλω άκρη...

Επεξ/σία από spartak1
Διόρθωση
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το rev me είναι υπηρεσία σε προσωπικούς λογαριασμούς και παρέχει μεταφορά χρημάτων μέχρι 250 pounds. 

Τα πραγματικά όρια δεν θα ξέρω, εννοώντας ότι εάν ζητάς συνέχεια χρήματα θα φανεί ύποπτο, αλλά δεν αναφέρεται κάτι τέτοιο στην παρούσα φάση.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιδιά Μικρά και Μεγάλα

 

Μόνη μου διάθεση ήταν να σας πω την ιστορία μου.

Ούτε να τσακωθώ ούτε ειρωνεία να πουλήσω. Προσοχή μη σας συμβεί και σε εσάς.

Πείτε ότι εγώ είμαι λάθος 1000% σε όλα, η ταλαιπωρία είναι μεγάλη, εάν ο άνθρωπος μου στείλει το statement από την τράπεζα του ίσως λυθεί το πρόβλημα !

Λέω ξανά , εύχομαι να μην ταλαιπωρηθεί κανείς άλλος.

καλό βράδυ 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιδιά καλημέρα, έστειλα ένα έμβασμα την Παρασκευή με τον σύνηθες τρόπο και την Δευτέρα τα χρήματα ήταν στον λογαριασμό μου. Πάω να κάνω μία αγορά από το ebay και έφαγα άκυρο, μπαίνω στην εφαρμογή να δω τι συμβαίνει και μου βγάζει το εξής: 

 

 

0-02-04-503f7c3a582564cdae0e958d7f8acbfe9ac46d44c3eac64b7f45ad0fd7c1b7b9_8560d363.jpg

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
3 λεπτά πριν, gorillas είπε

Πάει αρκετός καιρός που είχε γίνει η ταυτοποίηση, έχει ξαναζητηθεί πρόσφατα; Ευχαριστώ για την απάντηση!

Όχι δεν έχει ξαναζητηθεί, οπότε δε φταίει αυτό.

Μίλα στο τσατ και κράτα μας ενήμερους μόλις βγάλεις άκρη.

 

Επεξ/σία από turbat0s
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
1 ώρα πριν, soleman είπε

Η κάρτα μου λήγει 10/2018, εγώ τώρα θέλω ανέπαφη. Αν παραγγείλω νέα κάρτα θα είναι ανέπαφη;  

Ναι, εμένα η καινούργια που μου έστειλαν πριν 2 μήνες είναι ανέπαφη. Αρκεί να το έχεις και ενεργό από το security της εφαρμογής.

Επεξ/σία από Greektrooper
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...