Προς το περιεχόμενο

Revolut: Οδηγός επιβίωσης [Διαβάστε τα 3 πρώτα posts πριν ρωτήσετε]


mary

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Παιδια καλησπερα. 

Θελω να ρωτησω το εξης. Τελευταια φορα ειχα κανει συναλλαγη με τη virtual της Revolut πριν αλλαξει το app. Τοτε εμπαινα εβρισκα την καρτα μεσα στην εφαρμογη και εβλεπα τον αριθμο της καρτας μου και τα στοιχεια της.

Φυσικη καρτα δεν ειχα, μιας και ειχα παραγγειλει 2 φορες αλλα ποτε δεν ειχε ερθει.

Περιπου πριν 2 μηνες ηταν η τελευταια φορα που ειχα κανει χρηση της εικονικης καρτας για μια on line  αγορα.

Απο τοτε δεν ειχα ξαναμπει στο app.

Σημερα μπαινω , παω εκει που θα πρεπει αν βρω την καρτα μου, και δεν υπαρχει. Μου λεει οτι πρεπει να παραγγειλω εικονικη η φυσικη καρτα αφου βαλω 10 ευρω στο λογαριασμο της revolut. Τι εγινε η εικονικη καρτα που ειχα ? Γιατι την εχουν εξαφανισει? Οταν παταω στο link που λεει "εχω ηδη καρτα" μου ζηταει να βαλω τον αριθμο της καρτας μου, τον οποιο δεν τον εχω μιας και παντα τον εβρισκα μεσα απο την εφαρμογη. Τωρα μεσα στην εφαρμογη μπορω να βρω μονο τα στοιχεια του λογαριασμου μου  ΙΒΑΝ κτλ οχι ομως και τον αριθμο της καρτας μου και του τριψηφιου κωδικου.

Τι ακριβως συμβαινει?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 12,2k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

2 λεπτά πριν, turbat0s είπε

Έχεις κάνει ταυτοποίηση στη εφαρμογή?

Την τελευταια φορα που εκανα αγορα , πριν αλλαξει το app ειχα στειλει φωτογραφιες ταυτοτητα και ολα τα σχετικα, μιας και τοτε μου ζηταγε ταυτοποιηση. Αρα ναι, εχω κανει.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγώ θα εξέδιδα επιτόπου μια νέα virtual να κάνω τη δουλειά μου και ύστερα θα τους μιλούσα στο τσατ από περιέργεια για να μάθω τι συνέβη στην παλιά. Ίσως έχει κάποια ημερομηνία λήξης.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, turbat0s είπε

Εγώ θα εξέδιδα επιτόπου μια νέα virtual να κάνω τη δουλειά μου και ύστερα θα τους μιλούσα στο τσατ από περιέργεια για να μάθω τι συνέβη στην παλιά. Ίσως έχει κάποια ημερομηνία λήξης.

Η καρτα εληγε το 19. Αρα δεν εχει ληξη. Και μιας και καθε φορα που πηγα να χρησημοποιησω τη συγκεκριμενη εφαρμογη παντα καποιο προβλημα μου εβγαζε, πλεον δεν θελω να βαλω χρηματα για να βγαλω αλλη virtual.  εχω 9.50 ευρω μεσα. Θελω να τα χρησιμοποιησω για μια αγορα και στη συνεχεια να εγκαταληψω τη revolut  και δεν θελω να τους χαρισω αυτα τα 9.50 ευρω.

Οποτε το θεμα ειναι πως μπορω να κανω χρηση του ποσου που εχω στην καρτα , αφου δεν μου εμφανιζει τον αριθμο της καρτας?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Στείλτα στον τρ. λογαριασμό σου και τέλος.

Επίσης εάν έχεις android σβήσε τα δεδομένα της εφαρμογής και κάνε επανείσοδο.

Επεξ/σία από Hapatingo
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 λεπτά πριν, Hapatingo είπε

Στείλτα στον τρ. λογαριασμό σου και τέλος.

Το θεμα ειναι πως γινετε αυτο? Ειναι απο τα πρωτα που σκεφτηκα να κανω, αλλα δεν βλεπω πως μπορει να γινει μεσα απο το app. Αν μπορεις να βοηθησεις......

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

8 λεπτά πριν, turbat0s είπε

Καλά λέει ο hapatigo, κάνε πρώτα logout από την εφαρμογή μήπως στρώσει η κατάσταση.

Το εκανα παιδια αλλα εξακολουθει να μην μου εμφανιζει την καρτα μου. Οποτε αν υπαρχει τροπος να μεταφερω τα χρηματα απο το app σε ενα τραπεζικο λογαριασμο να ξεμπερδευω και μπορειτε να μου πειτε πως γινετε , θα ηταν το καλυτερο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
10 λεπτά πριν, orestis2 είπε

Το εκανα παιδια αλλα εξακολουθει να μην μου εμφανιζει την καρτα μου. Οποτε αν υπαρχει τροπος να μεταφερω τα χρηματα απο το app σε ενα τραπεζικο λογαριασμο να ξεμπερδευω και μπορειτε να μου πειτε πως γινετε , θα ηταν το καλυτερο.

Αν θες στείλε μου pm, μου τα μεταφέρεις στη revo μου και στα βάζω επιτόπου στον ελληνικό λογαριασμό σου της εθνικής.

Επεξ/σία από turbat0s
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
33 λεπτά πριν, minotavros είπε

Δε χρειάζεται να τα μεταφέρεις, θα μεταφερθούν μόνα τους αφού στην ουσία ο λογαριασμός σου είναι το νούμερο του τηλεφώνου σου. 

Μπερδευτηκα λιγο. εγω εννοω να τα μεταφερω σε τραπεζικο λογαριασμο που εχω στην εθνικη τραπεζα. Γινετε αυτο? Απο τη revolut να τα στειλω σε αλλο τραπεζικο λογαριασμο μου να ξεμπερδευω επιτελους.

 

26 λεπτά πριν, orestis2 είπε

Μπερδευτηκα λιγο. εγω εννοω να τα μεταφερω σε τραπεζικο λογαριασμο που εχω στην εθνικη τραπεζα. Γινετε αυτο? Απο τη revolut να τα στειλω σε αλλο τραπεζικο λογαριασμο μου να ξεμπερδευω επιτελους.

Τελικα νομιζω οτι τα καταφερα. Τα εστειλα σε λογαριασμο μου στην εθνικη. Αν εχουν παει σωστα θα φανει σε λιγες μερες ελπιζω. Παντως στην revolut το ποσο πλεον ειναι μηδενικο. Και μια τελευταια ερωτηση και συγνωμη που σας ζαλιζω. Πως διαγραφω το λογαριασμο μου στη revolut? Και δεν εννοω απλα να σβησω το app, αλλα να διαγραψω το λογαριασμο μου εντελως.

 

Επεξ/σία από orestis2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
5 ώρες πριν, orestis2 είπε

Μπερδευτηκα λιγο. εγω εννοω να τα μεταφερω σε τραπεζικο λογαριασμο που εχω στην εθνικη τραπεζα. Γινετε αυτο? Απο τη revolut να τα στειλω σε αλλο τραπεζικο λογαριασμο μου να ξεμπερδευω επιτελους.

Τελικα νομιζω οτι τα καταφερα. Τα εστειλα σε λογαριασμο μου στην εθνικη. Αν εχουν παει σωστα θα φανει σε λιγες μερες ελπιζω. Παντως στην revolut το ποσο πλεον ειναι μηδενικο. Και μια τελευταια ερωτηση και συγνωμη που σας ζαλιζω. Πως διαγραφω το λογαριασμο μου στη revolut? Και δεν εννοω απλα να σβησω το app, αλλα να διαγραψω το λογαριασμο μου εντελως.

Δεν υπάρχει αυτόματος τρόπος διαγραφής, μιλάς με το support

https://www.revolut.com/gr/help/profile/i-want-to-terminate-my-revolut-account

Πάντως στο privacy terms λέει ότι λόγω της εποπτικής αρχής  κρατάνε τα δεδομένα του λογαριασμού σου για  6 έτη μετά τον τερματισμό...

Επεξ/σία από dexterios
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

12 ώρες πριν, dexterios είπε

Δεν υπάρχει αυτόματος τρόπος διαγραφής, μιλάς με το support

https://www.revolut.com/gr/help/profile/i-want-to-terminate-my-revolut-account

Πάντως στο privacy terms λέει ότι λόγω της εποπτικής αρχής  κρατάνε τα δεδομένα του λογαριασμού σου για  6 έτη μετά τον τερματισμό...

ok, σ ευχαριστω. Θα τους στειλω.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

10 ώρες πριν, orestis2 είπε

ok, σ ευχαριστω. Θα τους στειλω.

Δεν έχει νόημα. Πρακτικά δεν διαγράφεσαι ποτέ όπως ειπώθηκε. Τράβα τα λεφτά και άσε το λογαριασμό με μηδενικό υπόλοιπο να υπάρχει. Δεν ξέρεις πως και πότε θα σου χρειαστεί. Το "γινάτι" βγάζει μάτι συνήθως.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...