Προς το περιεχόμενο

Revolut: Οδηγός επιβίωσης [Διαβάστε τα 3 πρώτα posts πριν ρωτήσετε]


mary

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 12,2k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

το θεμα δεν ειναι σε ποιο store ειναι συνδεδεμενο το κινητο σου αλλά αν οι καρτες που εκδίσει η revolut εκδιδονται με βάση την χωρα του αιτουντος. Αν ειναι μια generic καρτα για όλους τους πελάτες τοτε η καρτα θα μπαίνει σε ολους τους google pay accounts. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 23/6/2018 στις 3:04 ΜΜ, infected86 είπε

Καλησπέρα φόρουμ

Έχω παραγγείλει φυσική κάρτα Revolut από premium account στις αρχές του μήνα με υπολογιζόμενη ημερομηνία παράδοσης τις 05/06/2018. Φυσικά δεν έχω παραλάβει ακόμη την κάρτα και στην εφαρμογή της Revolut στην επιλογή i haven't receive my card λέει: we can't provide a tracking number for this delivery - if you don't receive your card by 05 June, ask your neighbor or flatmates as they may have collected it on your behalf - if you still can't find your card, please reorder one

Εγώ είπα να περιμένω κανέναν μήνα λόγο ελληνικών ταχυδρομείων κτλ αλλά θα ήθελα να ρωτήσω και την δική σας σχετική εμπειρία. Θα έπρεπε να είχα παραλάβει ; να παραγγείλω καινούργια ; 

Ευχαριστώ

η δική μου premium κάρτα υποτίθεται ότι θα ερχόταν 26/6. δεν έχει γίνει καν η αποστολή. μίλησα με το support τους και μου είπαν ότι έχουν σοβαρό πρόβλημα με τον κατασκευαστή των καρτών και δεν ειναι σε θέση να μου δώσουν εκτιμώμενο χρόνο αποστολής της κάρτας

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
14 minutes ago, alexpen said:

το θεμα δεν ειναι σε ποιο store ειναι συνδεδεμενο το κινητο σου αλλά αν οι καρτες που εκδίσει η revolut εκδιδονται με βάση την χωρα του αιτουντος. Αν ειναι μια generic καρτα για όλους τους πελάτες τοτε η καρτα θα μπαίνει σε ολους τους google pay accounts. 

Ναι με βάση τι χώρα είναι, το γράφουν και στο community. Εγώ περιμένω που αλλού θα ενεργοποιηθεί είτε το apple pay είτε το gpay, ώστε να ζητήσω κάρτα σε εκείνες τις χώρες. 

Εάν παράδειγμα αλλάξεις την χώρα είτε στη ν26, είτε στη revolut θα αλλάξουν και οι υπηρεσίες. Πολλές υπηρεσίες που δεν υποστηρίζονται Ελλάδα με την αλλαγή σε κάποια άλλη χώρα ενεργοποιούνται.

https://pay.google.com/intl/de_de/about/banks/

Επεξ/σία από Hapatingo
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

7 ώρες πριν, Hapatingo είπε

Ναι με βάση τι χώρα είναι, το γράφουν και στο community. Εγώ περιμένω που αλλού θα ενεργοποιηθεί είτε το apple pay είτε το gpay, ώστε να ζητήσω κάρτα σε εκείνες τις χώρες. 

Εάν παράδειγμα αλλάξεις την χώρα είτε στη ν26, είτε στη revolut θα αλλάξουν και οι υπηρεσίες. Πολλές υπηρεσίες που δεν υποστηρίζονται Ελλάδα με την αλλαγή σε κάποια άλλη χώρα ενεργοποιούνται.

https://pay.google.com/intl/de_de/about/banks/

Στο αγγλικό τίποτα πάντως, άμα το βγάλουν για τους υπόλοιπους και όχι στην Αγγλία θα τρελαθώ!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
22 ώρες πριν, BloodDonor89 είπε

Καλησπέρα. Προσπαθώ να στείλω λογαριασμό από τη revolut στην n26. Έξω βάζω Iban και Bic code. Δεν με αφήνει να πατήσω send. Ξέρεις κανείς τι παίζει; 

Σε κάποιο βήμα εκεί που επιλέγεις το ποσό που θέλεις να στείλεις, αριστερά έχει ένα dropdown menu που επιλέγεις από ποιού νομίσματος το balance. Στο δικό μου είναι by default σε $ ενώ έχω μέσα Ευρώ. Γύρισέ το στο νόμισμα που έχεις λεφτά και θα ανάψει το send.

Επεξ/σία από theopan
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 25/6/2018 στις 7:31 ΜΜ, Hapatingo είπε

Τίποτα.

Άρχισαν οι συνεργασίες σε Ελλάδα και Κύπρο.

Παλια στο ονομα/διευθυνση δικαιουχου βαζαμε της revolut. Τωρα βαζουμε τα δικα μας?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις ‎30‎/‎6‎/‎2018 στις 8:22 ΜΜ, VasKag είπε

Παλια στο ονομα/διευθυνση δικαιουχου βαζαμε της revolut. Τωρα βαζουμε τα δικα μας?

Παλιά το ΙΒΑΝ που στέλναμε ανήκε στη Revolut. Τώρα έχουμε δικό μας. Άρα βάζουμε τη δική μας. "Διεύθυνση δικαιούχου" λέει. Εκτός του ότι έχει απαντηθεί 100 φορές, απλά Ελληνικά και απλή λογική είναι...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπέρα, έχω πολύ καιρό να ασχοληθώ με την revolut και με μια μικρή αναζήτηση βρήκα για τα local και swift όπως επίσης και ότι πλέον μπορώ να μεταφέρω χρήματα και από λογαριασμό που είναι σε άλλο όνομα . Αυτό που θέλω να ρωτήσω είναι αν μπορώ να δεχτώ χρήματα με έμβασμα από τρίτους πχ από Γερμανία. θέλω να αποφύγω τα 4€ της προμήθειας εισερχόμενου εμβάσματος των ελληνικών τραπεζών

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
14 λεπτά πριν, sugarias είπε

 Αυτό που θέλω να ρωτήσω είναι αν μπορώ να δεχτώ χρήματα με έμβασμα από τρίτους πχ από Γερμανία. θέλω να αποφύγω τα 4€ της προμήθειας εισερχόμενου εμβάσματος των ελληνικών τραπεζών

Μπορείς. Δώστους το local iban.

Επεξ/σία από turbat0s
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

@dimitrislitsikakis υπάρχει στο πρόγραμμα να μπορούμε να κάνουμε αγορές με τη revolut χρησιμοποιώντας μόνο το κινητό μας; Με NFC.

Στις 22/4/2018 στις 1:37 ΠΜ, ppetr είπε

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...