Προς το περιεχόμενο

Revolut: Οδηγός επιβίωσης [Διαβάστε τα 3 πρώτα posts πριν ρωτήσετε]


mary

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 12,2k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

1 minute ago, spartak1 said:

Οταν στέλνεις ευρω απο Ελλάδα η μετατροπή σε λίρες γίνεται με τι ισοτιμία γίνεται;

Δεν έχω στείλει ποτέ από Ελλάδα, μιας και δεν σου δίνουν iban αλλά τα αγγλικά sort code και αριθμό λογαριασμού. Χρησιμοποιώ την revolut για μετατροπή σε αγγλικές λύρες και μέσω τις revolut στέλνω έμβασμα στην monzo (εγχώριο Αγγλίας) το οποίο φτάνει συνήθως σε 20 λεπτά. Από την άλλη μπορείς και στη monzo να φορτώσεις χρήματα με κάρτα πάλι μέσω της revolut κάρτας, με ελληνική που δοκίμασα λόγο cc δεν πέρασε.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

16 λεπτά πριν, Hapatingo είπε

Δεν έχω στείλει ποτέ από Ελλάδα, μιας και δεν σου δίνουν iban αλλά τα αγγλικά sort code και αριθμό λογαριασμού. Χρησιμοποιώ την revolut για μετατροπή σε αγγλικές λύρες και μέσω τις revolut στέλνω έμβασμα στην monzo (εγχώριο Αγγλίας) το οποίο φτάνει συνήθως σε 20 λεπτά. Από την άλλη μπορείς και στη monzo να φορτώσεις χρήματα με κάρτα πάλι μέσω της revolut κάρτας, με ελληνική που δοκίμασα λόγο cc δεν πέρασε.

Σωστός το ίδιο κάνω και γω σε ευρώ βέβαια μέχρι στιγμής για να στείλω στην N26

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

5 minutes ago, georgerov said:

Σωστός το ίδιο κάνω και γω σε ευρώ βέβαια μέχρι στιγμής για να στείλω στην N26

Ας είναι καλά η revolut και αυτοί που την δημιούργησαν. Απίστευτο εργαλείο! Ενώνει τους πάντες. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Καλησπέρα φόρουμ

Έχω παραγγείλει φυσική κάρτα Revolut από premium account στις αρχές του μήνα με υπολογιζόμενη ημερομηνία παράδοσης τις 05/06/2018. Φυσικά δεν έχω παραλάβει ακόμη την κάρτα και στην εφαρμογή της Revolut στην επιλογή i haven't receive my card λέει: we can't provide a tracking number for this delivery - if you don't receive your card by 05 June, ask your neighbor or flatmates as they may have collected it on your behalf - if you still can't find your card, please reorder one

Εγώ είπα να περιμένω κανέναν μήνα λόγο ελληνικών ταχυδρομείων κτλ αλλά θα ήθελα να ρωτήσω και την δική σας σχετική εμπειρία. Θα έπρεπε να είχα παραλάβει ; να παραγγείλω καινούργια ; 

Ευχαριστώ

Επεξ/σία από infected86
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

43 λεπτά πριν, infected86 είπε

Φυσικά δεν έχω παραλάβει ακόμη την κάρτα...

. Θα έπρεπε να είχα παραλάβει ; να παραγγείλω καινούργια ;

Τί εννοείς με το "φυσικά"?

Θα έπρεπε να είχες παραλάβει, μίλα τους για να σου στείλουν άλλη.

 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγώ σου συνιστώ να περιμένεις έναν μήνα ακόμα από την εκτιμώμενη ημερομηνία παράδοσης. Μην σε πιάνει άγχος γιατί θα μπλέξεις περισσότερο. Είναι συνηθισμένη η αργοπορία στην παραλαβή των καρτών της Revolut. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

6 ώρες πριν, infected86 είπε

Καλησπέρα φόρουμ

Έχω παραγγείλει φυσική κάρτα Revolut από premium account στις αρχές του μήνα με υπολογιζόμενη ημερομηνία παράδοσης τις 05/06/2018. Φυσικά δεν έχω παραλάβει ακόμη την κάρτα και στην εφαρμογή της Revolut στην επιλογή i haven't receive my card λέει: we can't provide a tracking number for this delivery - if you don't receive your card by 05 June, ask your neighbor or flatmates as they may have collected it on your behalf - if you still can't find your card, please reorder one

Εγώ είπα να περιμένω κανέναν μήνα λόγο ελληνικών ταχυδρομείων κτλ αλλά θα ήθελα να ρωτήσω και την δική σας σχετική εμπειρία. Θα έπρεπε να είχα παραλάβει ; να παραγγείλω καινούργια ; 

Ευχαριστώ

Καλά τις premium δεν τις στέλνουν με ταχυμεταφορές;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Εμένα πάντως η καινούργια μου πρίν 3 μήνες περίπου, ήρθε 2 ημέρες νωρίτερα απ'ότι έγραφε η εφαρμογή. Δεν νομίζω ότι πρέπει να αντιμετωπίζεται όπως μία αλληλογραφία από Κίνα όπου περιμένεις, περιμένεις......Το καλύτερο θα ήταν όντως να μιλήσεις στο chat και να παραγγείλεις καινούργια.

Επεξ/σία από Greektrooper
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

20 ώρες πριν, infected86 είπε

Καλησπέρα φόρουμ

Έχω παραγγείλει φυσική κάρτα Revolut από premium account στις αρχές του μήνα με υπολογιζόμενη ημερομηνία παράδοσης τις 05/06/2018. Φυσικά δεν έχω παραλάβει ακόμη την κάρτα και στην εφαρμογή της Revolut στην επιλογή i haven't receive my card λέει: we can't provide a tracking number for this delivery - if you don't receive your card by 05 June, ask your neighbor or flatmates as they may have collected it on your behalf - if you still can't find your card, please reorder one

Εγώ είπα να περιμένω κανέναν μήνα λόγο ελληνικών ταχυδρομείων κτλ αλλά θα ήθελα να ρωτήσω και την δική σας σχετική εμπειρία. Θα έπρεπε να είχα παραλάβει ; να παραγγείλω καινούργια ; 

Ευχαριστώ

1ον τα ΕΛΤΑ είναι από τα πιο αξιόπιστα της Ευρώπης 2ον την στέλνουν με κούριερ. 3ον ακύρωσε την και ζητά να σου ξαναστείλουν. ( Είχα το ίδιο θέμα κ εγώ εδώ στην Νορβηγία )

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επειδη παει καιρος απο την τελευταια φορα που "εστειλα" χρηματα, στο screenshot της alpha δεν δειχνει κατι στην "Αιτιολογια προς δικαιουχο". Το συστημα ομως ζηταει. Τι βαζουμε?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
42 minutes ago, VasKag said:

Επειδη παει καιρος απο την τελευταια φορα που "εστειλα" χρηματα, στο screenshot της alpha δεν δειχνει κατι στην "Αιτιολογια προς δικαιουχο". Το συστημα ομως ζηταει. Τι βαζουμε?

Τίποτα.

 

Άρχισαν οι συνεργασίες σε Ελλάδα και Κύπρο.

Επεξ/σία από Hapatingo
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιδιά, έχει καταντήσει αηδία η πειραιώς με χρεώνει για paypal και μετατροπή νομίσματος μέχρι και για μια απλή θήκη. Οπότε επανέρχομαι ξανά στην καλή μου revolut. Ισχύει ότι ίσχυε έτσι; έμβασμα με 1 ευρώ χρέωση.

Από ευκολία και βιασύνη την πάτησα, χρεώθηκα για κινητό μαζί με θήκη 18 ευρώ έξτρα από πειραιώς, ποτέ ξανά έτσι.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
1 ώρα πριν, zaf_4 είπε

...Από ευκολία και βιασύνη την πάτησα, χρεώθηκα για κινητό μαζί με θήκη 18 ευρώ έξτρα από πειραιώς, ποτέ ξανά έτσι.

Αγόρασες εκτός € κινητό 900€;; Γιατί τόσο βγαίνει η προμήθεια των έξτρα 18€ που αναφέρεις.

Πλέον της Πειραιώς είναι μονο για εγχώριες συναλλαγές ή σε € εντός ΕΕ.

Επεξ/σία από runner69
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, zaf_4 είπε

Παιδιά, έχει καταντήσει αηδία η πειραιώς με χρεώνει για paypal και μετατροπή νομίσματος μέχρι και για μια απλή θήκη. Οπότε επανέρχομαι ξανά στην καλή μου revolut. Ισχύει ότι ίσχυε έτσι; έμβασμα με 1 ευρώ χρέωση.

Από ευκολία και βιασύνη την πάτησα, χρεώθηκα για κινητό μαζί με θήκη 18 ευρώ έξτρα από πειραιώς, ποτέ ξανά έτσι.

Αμα δεν πληρωσεις, δε θα μαθεις

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...