Προς το περιεχόμενο

Revolut: Οδηγός επιβίωσης [Διαβάστε τα 3 πρώτα posts πριν ρωτήσετε]


mary

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Καλησπέρα σας, 
Σαν νέος μέλος της Ν26 θα ήθελα μια βοήθεια αν μπορείτε να μου δώσετε 
Έχω Ελληνικό λογαριασμό  δεσμευμενο, μπορεί να γίνει το ίδιο και στη Ν26
Μπορώ να βάζω χρήματα στο λογαριασμό μου στη Ν26 που δεν φαίνονται εδώ (πχ. κάποια Bonus από τη δουλειά μου)
Ευχαριστώ εκ των προτέρων

Επεξ/σία από kosgalan
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 12.2k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

50 λεπτά πριν, kosgalan είπε

Καλησπέρα σας, 
Σαν νέος μέλος της Ν26 θα ήθελα μια βοήθεια αν μπορείτε να μου δώσετε 
Έχω Ελληνικό λογαριασμό  δεσμευμενο, μπορεί να γίνει το ίδιο και στη Ν26
Μπορώ να βάζω χρήματα στο λογαριασμό μου στη Ν26 που δεν φαίνονται εδώ (πχ. κάποια Bonus από τη δουλειά μου)
Ευχαριστώ εκ των προτέρων

Εδώ μιλάμε για revolut.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

14 minutes ago, kosgalan said:

Περιμένω και την κάρτα της revolut οπότε η ερώτηση παραμένει η ίδια 

Ευχαριστώ 

Όταν εννοείς δεσμευμένο, λόγο χρεών? 

Έχει υπόψιν ότι και οι 2 κάρτες φορτίζουν με έμβασμα. Οπότε τα οποία χρήματα θα πρέπει πρώτα να έχουν μπει στον τραπεζικό λογαριασμό σου ή σε κάποιου τρίτου και να στα στείλει εκείνος. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 ώρες πριν, kosgalan είπε

Περιμένω και την κάρτα της revolut οπότε η ερώτηση παραμένει η ίδια 

Ευχαριστώ 

Αμα η εταιρια μπορει να σε στειλει τα χρηματα σε λογαριασμο εξωτερικου τοτε μπορεις να βολευτεις.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 6/7/2018 στις 1:28 ΜΜ, bandit650 είπε

@dimitrislitsikakis υπάρχει στο πρόγραμμα να μπορούμε να κάνουμε αγορές με τη revolut χρησιμοποιώντας μόνο το κινητό μας; Με NFC.

Μέσω G Pay ή Apple Pay ναι, αλλά αυτό προϋποθέτει να έρθουν αυτές οι τεχνολογίες και στην Ελλάδα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μια ερώτηση εχω ενεργοποιησει στο account μου τα νομισματα ΕΥΡΩ ΔΟΛΛΑΡΙΟ ΛΙΡΑ ΑΓΓΛΙΑΣ . εχω γεμίσει με 300€ το account μου. πχ αν θελω να πληρωσω στην αγγλια θα πρεπει να κανω την αλλαγη 300€ --> λιρες για  να πληρωνω η το κανει αυτοματα. Ποιος ο λογος πχ να εχω 3 συναλαγματα στο account μου .

 

ευχαριστω

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μετατρέπει αυτόματα το ποσό που ζητάς, όχι όλο το υπόλοιπο.

Τα άλλα νομίσματα που ενεργοποίησες περιττά, εκτός αν σκοπεύεις να φορτώσεις την κάρτα με αυτά για κάποιο λόγο.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, antonisem είπε

Μια ερώτηση εχω ενεργοποιησει στο account μου τα νομισματα ΕΥΡΩ ΔΟΛΛΑΡΙΟ ΛΙΡΑ ΑΓΓΛΙΑΣ . εχω γεμίσει με 300€ το account μου. πχ αν θελω να πληρωσω στην αγγλια θα πρεπει να κανω την αλλαγη 300€ --> λιρες για  να πληρωνω η το κανει αυτοματα. Ποιος ο λογος πχ να εχω 3 συναλαγματα στο account μου .

ευχαριστω

2 από τους κύριους λόγους που μπορεί να θες να μετατρέψεις το ποσό σε άλλο νόμισμα είναι εαν:

  • Θες να στείλεις έμβασμα σε άλλο νόμισμα (ίσως να γίνεται και αυτόματα πλέον)
  • Αν πρόκειται να κάνεις συναλλαγές το ΣΚ σε άλλο νόμισμα (πχ διακοπές) έχει μια προμήθεια 0,5% οπότε συμφέρει να τα έχεις γυρίσει από την Παρασκευή
  • Like 1
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το τι έχω τραβήξει .... το περιγράφω στις σελίδες 799 και 800.

 

Πως γίνεται εδώ και τόσο καιρό να μου κρατούν το λογαριασμό μου μπλοκαρισμένο και ταυτόχρονα να μου στέλνουν μήνυμα ότι το θέμα μου έχει επιλυθεί εεεεε δεν το καταλαβαίνω , πάνε πάνω από 20 ημέρες , 160 μηνύματα έχω στείλει το ίδιο μήνυμα λαμβάνω " η υπόθεση σας έχει επιλυθεί και σύντομα θα σας ενεργοποιήσουμε ξανά".

Από την στιγμή που διαπίστωσαν ότι κάποιος Γερμανός μου έβαλε 100 ευρώ με κάρτα Ολλανδίας (της γυναίκας του , που είναι από Ολλανδία) με μπλόκαραν.

 

Γιατί μου στέλνουν μήνυμα ότι έχει επιλυθεί το ζήτημα μου , αφού με πέρασαν από τόσους ελέγχους και να έχω αποστείλει ότι μου ζήτησαν σε φορολογικά παραστατικά   , και πάλι σε δουλεύουν .....

να με ξεμπλοκάρουν , να ξοδέψω ή να μεταφέρω το υπόλοιπο (240,00 euro) και ΔΙΑΓΡΑΦΗ αυτό μόνο επιδιώκω από την REVOLUT.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

On ‎10‎/‎07‎/‎2018 at 17:56, dimitrislitsikakis said:

Μέσω G Pay ή Apple Pay ναι, αλλά αυτό προϋποθέτει να έρθουν αυτές οι τεχνολογίες και στην Ελλάδα.

Υπάρχει κάποια πληροφόρηση για το πότε θα αποκτηθεί η τραπεζική άδεια? Μιλούσαν για πρώτο τετράμηνο του '18, έχει περάσει όμως.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 11/6/2018 στις 9:23 ΜΜ, spartak1 είπε

H revolut εχει περίεργο συστημα ασφαλείας και μπορεί να μπλοκάρει την προσβαση στην κάρτα για διάφορους λόγους και να σε 'κρεμάσει'. Για παράδειγμα εμένα μου την είχαν μπλοκάρει στο παρελθόν γιατί έκανα topup με μια κάρτα εξωτερικού που το σύστημα τους τη θεωρούσε Prepaid debit (εννοείται στο όνομα μου), με άφησε όμως να κάνω Topup και μετά  με μπλόκαραν! Είδα και απόειδα να βγάλω άκρη...

Μπορείς να μου πεις το διάστημα που χρειάστηκε για να σε ξεμπλοκάρουν ?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
6 ώρες πριν, turbat0s είπε

Στο live chat μίλησες με εκπρόσωπο?

 

6 ώρες πριν, turbat0s είπε

Στο live chat μίλησες με εκπρόσωπο?

Πάρα πολλές φορές  .... για να σου στείλουν μετά από λίγο και αυτόματη απάντηση    " η υπόθεση σας έχει επιλυθεί και σύντομα θα σας ενεργοποιήσουμε ξανά" από εξήγηση δεν παίρνεις   " τίποτα " σε απάντηση.

Επεξ/σία από nik-nikol
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

9 ώρες πριν, nik-nikol είπε

Πάρα πολλές φορές  .... για να σου στείλουν μετά από λίγο και αυτόματη απάντηση    " η υπόθεση σας έχει επιλυθεί και σύντομα θα σας ενεργοποιήσουμε ξανά" από εξήγηση δεν παίρνεις   " τίποτα " σε απάντηση.

Απλά για μένα αυτές οι υπηρεσίες θέλουν μόνο τον ασφαλή δρόμο (εμβάσματα). Δεν μπορεί να το αμφισβητήσει κανείς, τα λεφτά δεν μπορεί να είναι μαύρα ή από παράνομη δραστηριότητα (και να είναι την ευθύνη την έχει η τράπεζα που σε άφησε να τα καταθέσεις) και η Revo δεν σε μπλοκάρει και καμία αντίστοιχη Revo. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...