Προς το περιεχόμενο

LeuPay MasterCard και LeuPost


Braker1

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 4,1k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

Καλησπέρα παιδια σήμερα πηγα να φωρτοσω την leupost εφαρμογή με prepaid master card Πειραιώς δε γίνεται!!! με τίποτα!!!

Μου ζητάει verifie της καρτας που αφαιρωντας 1€ αλλα τιποτα λεει ((παρουσιάστηκε καποιο πρόβλημα δοκιμαστε αργότερα...)) τι παίζει παιδιά ξέρει κανεις τελευταία φορα πριν 15 μερες μπηκαν κανονικά

παιδια ας μου πει καποιος τι συμβαίνει????
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ωραια φιλε σε ευχαριστω. Να ρωτησω κατι αλλο,ξερω απο προηγουμενα ποστ οτι περνανε σιγουρα στην λεουπαυ οι καρτες:πειραιως μαστερκαρντ και της ευροβανκ μαστερκαρντ. Περνανε ακομα ή υπαρχει καμια εξελιξη που δεν εχω δει? οποιος συμφορουμητης εχει καμια αποριψη απο αυτες τις καρτες ας μου πει

Μόλις προχθές το έγραψα αναλυτικά ότι έβγαλα Mastercard Debit Πειραιώς, την πιστοποίησα στο σύστημα και φόρτισα κανονικά το λογαριασμό μου. Δεν νομίζω να χρειάζεσαι πιο πρόσφατη επιβεβαίωση από αυτή ;)

 

Από εκεί και πέρα, δεν υπάρχει ούτε μία αναφορά μέχρι στιγμής στο topic που να μην πέρασε φόρτιση σε LeuPay και με τις άλλες 2 που αναφέρεις (WeBuy Πειραιώς και MasterCard Eurobank), οπότε δεν νομίζω να έχει αλλάξει κάτι και μ' αυτές.

 

Φάνηκε σήμερα η χρέωση στις κινήσεις του 1 ευρώ (σε POS) και επίσης μία ένδειξη "LeuPay E <τετραψηφιος αρ.> , ο οποίος δεν είναι ο κωδικός γιατί τον δοκιμασα. Έστειλα και στο sup της LeuPay αλλά μου είπανε να το τσεκαρω στις κινησεις για να τον βρω... Επίσης σύνδεσα και μία MasterCard της Πειραιως αλλά και εκεί πάλι τα ίδια δεν είδα τον κωδικό ακόμα στις κινησεις.

Για την Mastercard Debit Πειραιώς, όπως ανέφερα και παραπάνω, έχω γράψει αναλυτικά τη διαδικασία εδώ. Μην περιμένεις λοιπόν να φανεί στις κινήσεις του winbank (εκτός κι αν έχεις ενεργοποιημένα τα Alerts) και πάρε τηλέφωνο στο τμήμα καρτών να σου πουν τον κωδικό από την κίνηση της κάρτας.

 

Στο web banking της Eurobank ενδέχεται να είδες τον 4ψήφιο αριθμό τηλεφώνου (+359...) που αντιστοιχεί στον κωδικό κλήσης της Βουλγαρίας και όχι τον 4ψήφιο κωδικό που χρειάζεσαι για την πιστοποίηση της κάρτας. Ο 4ψήφιος κωδικός εμφανίζεται στην αιτιολογία της συναλλαγής ως "LEUPAY.EU CODE XXXX" και πρέπει να αναζητηθεί στης κινήσεις της κάρτας και όχι στις κινήσεις του λογαριασμού.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καταθέτω πρόσφατη (και ανεξήγητη σε ένα βαθμό) εμπειρία για αγορά αντικειμένου μικρής αξίας, μέσω paypal, από γνωστό κινεζομάγαζο.

 

Προσπάθησα χθες να αγοράσω χρησιμοποιώντας αρχικά τη Revolut και στη συνέχεια τις 5-6 ελληνικές κάρτες που έχω συνδέσει αφού κάθε μια απορριπτόταν. Από τις προσπάθειες προέκυψαν δύο παραγγελίες και το μαγαζί έστειλε υπομνήσεις για τις εκκρεμότητες πληρωμής και προσπάθησα πάλι σήμερα με την ίδια σειρά αλλά χωρίς αποτέλεσμα. Στο τέλος, θυμήθηκα ότι είχα συνδέσει και τη Leupay αλλά δεν είχα κάνει, ακόμη, καμία συναλλαγή με αυτήν.

 

Όπως καταλαβαίνετε, πέρασαν και οι δύο παραγγελίες κανονικά με τη Leupay και έμεινε η απορία γιατί δεν πέρασε η Revolut.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Η Πειραιως περασε το οριο για αυτον το μηνα, δοκιμασε απο αλλη τραπεζα.

Της eurobank prepaid περναει?

Εκανα σημερα verified στο app της leupost την prepaid πειραιως περασα το τετραψηφιο κωδικο ολα οκ αλλα δεν μπορώ να μεταφέρω ακομα χρηματα!!! Πρεπει να περιμενω λιγο? Η ισχυει αυτο πως εχει ξεπεράσει το οριο για το μηνα αυτο η Πειραιως?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Ξέρει κανείς ποιο είναι το κόστος για αποστολή εμβάσματος από το Leupay Λογαριασμο σε άλλο λογαριασμό SEPA? Παλιότερα ήταν 3 ευρω νομίζω, ποσό εξωφρενικό. Μέχρι και οι Ελληνικές τράπεζες είναι φτηνότερες.....

Επεξ/σία από spartak1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καταθέτω πρόσφατη (και ανεξήγητη σε ένα βαθμό) εμπειρία για αγορά αντικειμένου μικρής αξίας, μέσω paypal, από γνωστό κινεζομάγαζο.

 

Προσπάθησα χθες να αγοράσω χρησιμοποιώντας αρχικά τη Revolut και στη συνέχεια τις 5-6 ελληνικές κάρτες που έχω συνδέσει αφού κάθε μια απορριπτόταν. Από τις προσπάθειες προέκυψαν δύο παραγγελίες και το μαγαζί έστειλε υπομνήσεις για τις εκκρεμότητες πληρωμής και προσπάθησα πάλι σήμερα με την ίδια σειρά αλλά χωρίς αποτέλεσμα. Στο τέλος, θυμήθηκα ότι είχα συνδέσει και τη Leupay αλλά δεν είχα κάνει, ακόμη, καμία συναλλαγή με αυτήν.

 

Όπως καταλαβαίνετε, πέρασαν και οι δύο παραγγελίες κανονικά με τη Leupay και έμεινε η απορία γιατί δεν πέρασε η Revolut.

Καποιες αγορες δεν περνουν με revolut σε αλλους χρηστες.
Ειτε χρησιμοποιωντας την καρτα απευθειας, ειτε μεσω paypal.
Επισης δεν υποστηριζει επισημα η revolut την συνδεση με paypal.
 
Εδω κι ενα μηνα δεν χρησιμοποιω αλλο την revolut, απλη υποθεση θα κανω.
Το συγκεκριμενο κινεζομαγαζο μπορει να μη δεχεται την πληρωμη απο revolut  μεσω  paypal και να την δεχεται απο revolut απευθειας.

Φάνηκε σήμερα η χρέωση στις κινήσεις του 1 ευρώ (σε POS) και επίσης μία ένδειξη "LeuPay E <τετραψηφιος αρ.> , ο οποίος δεν είναι ο κωδικός γιατί τον δοκιμασα. Έστειλα και στο sup της LeuPay αλλά μου είπανε να το τσεκαρω στις κινησεις για να τον βρω... Επίσης σύνδεσα και μία MasterCard της Πειραιως αλλά και εκεί πάλι τα ίδια δεν είδα τον κωδικό ακόμα στις κινησεις.

Η αυτο που σου λεει ο χρηστης theopan(μαθαινεις τον κωδικο απο το support leupay), η αυτο που σου λενε αλλοι χρηστες και ειναι και η δικη μου προσωπικη εμπειρια με χρεωστικη mastercard eurobank(μαθαινεις τον κωδικο απο την τηλεφωνικη εξυπηρετηση της τραπεζας eurobank).

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

Καποιες αγορες δεν περνουν με revolut σε αλλους χρηστες.
Ειτε χρησιμοποιωντας την καρτα απευθειας, ειτε μεσω paypal.
Επισης δεν υποστηριζει επισημα η revolut την συνδεση με paypal.
 
Εδω κι ενα μηνα δεν χρησιμοποιω αλλο την revolut, απλη υποθεση θα κανω.
Το συγκεκριμενο κινεζομαγαζο μπορει να μη δεχεται την πληρωμη απο revolut  μεσω  paypal και να την δεχεται απο revolut απευθειας.

 

 

1. Το μαγαζί είναι το geekbuying και δέχεται μόνο paypal (λέει ότι θα δέχεται και κάρτες αλλά δεν ξέρουμε πότε).

2. Έχω συνδέσει τη Revolut στο paypal μόλις την έβγαλα και έχω κάνει αρκετές αγορές χωρίς πρόβλημα.

3. Μετά από τη σημερινή διαδικασία, άνοιξα την εφαρμογή και μου βγάζει μήνυμα "We are looking into your account now and will get back to you shortly" και υποθέτω ότι οφείλεται, μάλλον, στις επανειλημμένες προσπάθειες για πληρωμή με την κάρτα τους. Περιμένω να ανοίξουν το chat σε λίγο για να μάθω (αν τα καταφέρω με αυτό το ανεπαρκές support) τι πραγματικά συμβαίνει.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

...και υποθέτω ότι οφείλεται, μάλλον, στις επανειλημμένες προσπάθειες για πληρωμή με την κάρτα τους. ...

Αυτο εχει συμβει και σε μενα μια φορα μεχρι τωρα και δεν το σκεφτηκα.

Οχι ομως με αγορα με revolut, αλλα με αγορα  με leupay.

Δηλαδη η αγορα δεν περασε, γιατι εκανα επανειλημενες προσπαθειες σε πολυ συντομο χρονικο διαστημα(κατα λαθος μεσα σε 5 λεπτα επανειλημενη προσπαθεια, επειδη νομιζα πως η πρωτη προσπαθεια δεν ειχε γινει απο μενα ολοκληρωμενη).

Μετα απο 48 περιπου ωρες σε μενα εγινε δεκτη η δευτερη προσπαθεια. Η ιστοσελιδα ηταν το sportsdirect.

 

Αρα, πολυ πιθανο να οφειλεται σε αυτο που αναφερεις σαν πιθανη αιτια.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1. Το μαγαζί είναι το geekbuying και δέχεται μόνο paypal (λέει ότι θα δέχεται και κάρτες αλλά δεν ξέρουμε πότε).

 Offtopic τυπικά, αλλά αφορά το πρόβλημά σου: από το geekbuying έκανα αγορά 60$ χθες με Revolut σε Paypal και πέρασε μια χαρά. Μήπως δεν έχεις το ισόποσο της αγοράς που θέλεις σε τουλάχιστον ένα νόμισμα; Αν το έχεις αλλά είναι μοιρασμένο σε διαφορετικά νομίσματα δεν περνάει. Πρέπει να μετατρέψεις πρώτα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Έγραψα, και ίσως δεν το πρόσεξες, ότι η αγορά αφορούσε σε αντικείμενο μικρής αξίας (συγκεκριμένα $0.01 προσφορά) και, σίγουρα, δεν οφείλεται σ' αυτό το λόγο το πρόβλημα αλλά, μάλλον, σ' αυτόν που περιέγραψα και συμφώνησε ο sahanaki4.

 

Θα τον επιβεβαιώσω από ΔΕ αφού το support έχει πάρει άδεια ...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Της eurobank prepaid περναει?

Εκανα σημερα verified στο app της leupost την prepaid πειραιως περασα το τετραψηφιο κωδικο ολα οκ αλλα δεν μπορώ να μεταφέρω ακομα χρηματα!!! Πρεπει να περιμενω λιγο? Η ισχυει αυτο πως εχει ξεπεράσει το οριο για το μηνα αυτο η Πειραιως?

Γενικα απο eurobank μπορεις ακομα, εστειλα προχθες χρηματα. ΑΝ λειτουργησει η καρτα δεν το ξερω. Μπορεις να δοκιμασεις.

Η Πειραιως περασε το οριο στο να στελνει λεφτα στο εξωτερικο. Εννοειτε οτι Ελλαδα μπορεις ακομα να στειλεις σε λογαριασμο αλλης τραπεζας.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Έγραψα, και ίσως δεν το πρόσεξες, ότι η αγορά αφορούσε σε αντικείμενο μικρής αξίας (συγκεκριμένα $0.01 προσφορά) και, σίγουρα, δεν οφείλεται σ' αυτό το λόγο το πρόβλημα αλλά, μάλλον, σ' αυτόν που περιέγραψα και συμφώνησε ο sahanaki4.

 

Θα τον επιβεβαιώσω από ΔΕ αφού το support έχει πάρει άδεια ...

 

Γιατί χρειάστηκε να κάνεις πολλές προσπάθειες όμως και δεν πέρασε με την πρώτη είναι η απορία. Σου έβγαζε μήνυμα σφάλματος;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...