Προς το περιεχόμενο

LeuPay MasterCard και LeuPost


Braker1

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Γενικα απο eurobank μπορεις ακομα, εστειλα προχθες χρηματα. ΑΝ λειτουργησει η καρτα δεν το ξερω. Μπορεις να δοκιμασεις.

Η Πειραιως περασε το οριο στο να στελνει λεφτα στο εξωτερικο. Εννοειτε οτι Ελλαδα μπορεις ακομα να στειλεις σε λογαριασμο αλλης τραπεζας.

Οκ ευχαριστώ περασα τησ eurobank prepaid χρειάζεται verified απο δευτερα τωρα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 4,1k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

Οκ ευχαριστώ περασα τησ eurobank prepaid χρειάζεται verified απο δευτερα τωρα.

 

Αν είναι Visa (που μάλλον είναι, γιατί δεν έχω δει να δίνει prepaid mastercard η Eurobank) ξέχνα το... Τσάμπα την πέρασες. Έχουμε πει πάμπολλες φορές ότι μόνο κάποιες Mastercard περνάνε και άρα έχει νόημα να συνδεθούν στη Leupay...

Αξίζει να σημειώσω και το εξής σημαντικό. Πήγα και ανέφερα ότι θέλω να εκδώσω την MasterCard, γιατί έχω μόνο Visa και τελευταία χρειάστηκε να κάνω συναλλαγές που δέχονταν μόνο Mastercard ή που είχαν προσφορές σε περίπτωση αγοράς μέσω MasterCard και άρα αδυνατούσα. Στην αρχή ο υπάλληλος μου είπε ότι δεν έχω δικαίωμα να βγάλω δεύτερη χρεωστική συνδεδεμένη στον ίδιο λογαριασμό. Στην ερώτηση αν αυτό ισχύει λόγω CC, γιατί πουθενά στο site τους δεν αναγράφεται κάτι τέτοιο, μου είπε ότι προϋπήρχε η συγκεκριμένη δέσμευση και απορεί που δεν αναγράφεται. Στην ερώτησή μου, τι πρέπει να κάνω τώρα, μήπως να πάω σε άλλη τράπεζα να με εξυπηρετήσουν; Η απάντηση ήταν, μισό να ρωτήσω μήπως έχει αλλάξει κάτι τελευταία. Ρώτησε άλλο υπάλληλο, προφανώς ανώτερο στη βαθμίδα (αφού σε αυτόν υπέγραψα στο τέλος και μου έδωσε το PIN) και ως εκ θαύματος, μόλις προχθές είχε αλλάξει αυτή η δέσμευση και πλέον μπορούσα να εκδώσω και δεύτερη χρεωστική! Ευχαρίστησα, και καλά, τη θεά τύχη μου και προχώρησα στη διαδικασία ;)

 

 

Τώρα που το είδα κι αυτό, γιατί δεν τους επέστρεφες τη Visa για να σου την αντικαταστήσουν με Mastercard όταν σου έκαναν τσαλίμια; Εγώ αυτό σκοπεύω να κάνω. Δεν χρειάζομαι 2 χρεωστικές στην ίδια τράπεζα έτσι κι αλλιώς...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Από τη στιγμή που ο διάλογος και τα "τσαλίμια" δεν κράτησαν πάνω από 30", ώστε να με εκνευρίσουν, γιατί να ακυρώσω τη Visa;

Μην ξεχνάς ότι οι Visa είναι πολύ διαδεδομένες στην ελληνική αγορά εδώ και χρόνια και πρόσφατα (σχετικά) έχουν αρχίσει να κάνουν δυναμική επανεμφάνιση και οι MasterCard.

Όπως και να έχει, δεν με χαλάει να έχω και τις δύο και αν επέμεναν στην αρχική τους στάση, προφανώς θα ακύρωνα τη Visa και θα έβγαζα MasterCard στη θέση της.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τηλεφωνικά τελικά πήρα και εγώ τους κωδικούς από eurobank και Πειραιως. Έγιναν και οι 2 verify και πιστωσα 5 ευρώ από Πειραιώς στην LeuPay. Μου κράτησε 0.50 , αυτή είναι ή ελάχιστη χρέωση; Μετά χρεώνει 1% επί του ποσού;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τηλεφωνικά τελικά πήρα και εγώ τους κωδικούς από eurobank και Πειραιως. Έγιναν και οι 2 verify και πιστωσα 5 ευρώ από Πειραιώς στην LeuPay. Μου κράτησε 0.50 , αυτή είναι ή ελάχιστη χρέωση; Μετά χρεώνει 1% επί του ποσού;

 

1% προμήθεια, με ελάχιστη προμήθεια 0,50€. Με αυτές οι "δοκιμές" των 5 και των 10€ που κάνετε βγάζουν λεφτά οι τράπεζες και τα Leupay τελικά! Στέλνουν άλλοι 10€ έμβασμα και πληρώνουν 1€ προμήθεια στην Πειραώς (10% επί του ποσού!!)Τόσοι άνθρωποι στέλνουμε λεφτά λες να μην δουλεύει; Κάνε τη δοκιμή σου βάζοντας κατευθείαν ένα ικανό ποσό όταν θέλεις να αγοράσεις κάτι... Ή θα πάει ή δεν θα πάει και θα επιστρέψει. Δεν υπάρχει άλλο ενδεχόμενο...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1% προμήθεια, με ελάχιστη προμήθεια 0,50€. Με αυτές οι "δοκιμές" των 5 και των 10€ που κάνετε βγάζουν λεφτά οι τράπεζες και τα Leupay τελικά! Στέλνουν άλλοι 10€ έμβασμα και πληρώνουν 1€ προμήθεια στην Πειραώς (10% επί του ποσού!!)Τόσοι άνθρωποι στέλνουμε λεφτά λες να μην δουλεύει; Κάνε τη δοκιμή σου βάζοντας κατευθείαν ένα ικανό ποσό όταν θέλεις να αγοράσεις κάτι... Ή θα πάει ή δεν θα πάει και θα επιστρέψει. Δεν υπάρχει άλλο ενδεχόμενο...

. Ε ναι κλέφτες να γινουνε; :P. Πάντως καλό είναι να γίνεται η δοκιμή γιατί προσωπικα δεν χάνεις και κάνα τρελό ποσο αφενός και αφετέρου μένεις ήσυχος ότι σου δουλεύει γιατί συνέχεια ακούς περιπτώσεις που σε κάποιους δεν δουλεύει.
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

. Ε ναι κλέφτες να γινουνε; :P. Πάντως καλό είναι να γίνεται η δοκιμή γιατί προσωπικα δεν χάνεις και κάνα τρελό ποσο αφενός και αφετέρου μένεις ήσυχος ότι σου δουλεύει γιατί συνέχεια ακούς περιπτώσεις που σε κάποιους δεν δουλεύει.

 

Δεν θυμάμαι να υπήρξε καταγγελία ότι δεν δούλεψε σε κάποια περίπτωση η Leupay. Ακόμα κι αυτό να συμβεί, κάνεις ανάληψη στην τελική.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπέρα

Oταν κάνετε login στο λογαριασμό σας στο overview  σας εμφανίζει ολόκληρο το ονοματεπώνυμο η βγάζει το όνομα μόνο και τα πρώτα γράμματα από το επώνυμο;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Παντού εμφανίζεται ολόκληρο το ονοματεπώνυμο.

Ειδικά στην καρτέλα Overview εμφανίζεται σε 4 διαφορετικά σημεία (δίπλα και κάτω από τη λέξη Overview, δίπλα από το Accounts Total, δίπλα από την κάρτα και κλασικά πάνω δεξιά που είναι η ένδειξη για το logout) και είναι σε όλα πλήρες το ονοματεπώνυμο.

Επεξ/σία από antikinsor
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ενημερωτικά, συνδέθηκε με επιτυχία και έγινε verified στο σύστημα της LeuPay και η Alpha Bank Enter MasterCard που είναι χρεωστική κάρτα. Ο κωδικός για το verification εμφανίστηκε αμέσως στο web banking της Alpha, στις κινήσεις της κάρτας, όπως πολύ σωστά είχε αναφέρει και ο alfeios εδώ.

 

Άρα, μέχρι και τώρα επιβεβαιωμένα συνδέονται οι χρεωστικές MasterCard απ' όλες τις τράπεζες, πλην της Εθνικής.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τον τελευταιο μηνα ειχα δυο επιστροφες απο το paypal.

Και οι δυο πήγαν στο balance ενω η μια ειχε γινει με revolut και η αλλη με leupay

Γιατι εγινε αυτο ;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Είχες 2 επιστροφές από Refund που σου έκανε το ίδιο το PayPal ή ο πωλητής;

Το PayPal υποχρεούται να σου τα επιστρέψει εκεί απ' όπου τα άντλησε.

Το ίδιο κανονικά ισχύει και για τους πωλητές, αλλά τυχαίνει μερικές φορές κάποιοι από αυτούς, όταν κάνουν refund, να τους βολεύει η επιστροφή στο Balance αντί απευθείας στην κάρτα κι εμείς κάνουμε τα "στραβά μάτια", μόνο και μόνο από τη χαρά μας που δεν χάσαμε τα λεφτά μας και λύθηκε εύκολα το ζήτημα της ανεπιτυχούς αγοράς.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δύο απανωτές αγορές σε GBP και USD σήμερα από ebay (ρούχα, από Αγγλία η μία και από Κίνα η άλλη) με κάρτα Leupay (μέσω Paypal φυσικά) σε EUR, εντελώς απροβλημάτιστα με την πρώτη.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...