Προς το περιεχόμενο

LeuPay MasterCard και LeuPost


Braker1

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Καλησπερα πολυ.Πολυ καλος οδηγος.

Πως μπορω να δημιουργησω μια leupay mastercard για να την χρησιμοποιω μονο στο διαδυκτιο

Χωρις να παραγγειλω καρτα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 4,1k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

Καλησπερα πολυ.Πολυ καλος οδηγος.

Πως μπορω να δημιουργησω μια leupay mastercard για να την χρησιμοποιω μονο στο διαδυκτιο

Χωρις να παραγγειλω καρτα.

Leupay δεν μπορεις

Μπορεις Leupost απο την εφαρμογη για κινητα.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπέρα παιδιά, πράγματικα το leupay με εχει βοηθησει απειρα στις συναλλαγες

το θεμα μου ειναι το μικρο ημερισιο οριο συναλλαγων (5) 

απο εχθες προσπαθω να κανω τις κινησεις που θελω, π.χ. με aliexpress

αλλα μου τις αποριπτει, την δοκιμασα και σε αλλα site

αλλα Payment failed

Προσπαθω να καλεσω στα νουμερα που εχουν για εξυπηρετηση

αλλα βγαινει μυνημα απο τον Οτε και μου λεει το νουμερο δεν υπαρχει

γνωριζει καποιος?

ευχαριστω

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν νομίζω ότι μπορείς να κάνεις κάτι με αυτό.

Το ημερήσιο όριο για όλους τους Standard λογαριασμούς είναι μέχρι 5 συναλλαγές.

Από τη στιγμή που δεν μπορεί να αλλάξει μέσα από τη σελίδα (αν π.χ. ορίσεις 6 ή παραπάνω θα σου βγάλει μήνυμα λάθους), δεν βλέπω τι παραπάνω θα κερδίσεις με το τηλ, αφού έτσι κι αλλιώς είσαι πιστοποιημένος και έχεις ήδη τα ανώτατα όρια που προσφέρουν.

Βέβαια, δεν χάνεις κάτι να επικοινωνήσεις μαζί τους και να μας γράψεις το αποτέλεσμα για να ξέρουμε και οι υπόλοιποι.

 

Δεν τους έχω πάρει ποτέ τηλ. για να ξέρω τι ισχύει (μόνο μέσω e-mail), αλλά σε ποιο νούμερο σου βγάζει ότι δεν υπάρχει; Έβαλες και το πρόθεμα + ή 00 στην αρχή που αφορά τον κωδικό της χώρας; Πάντως, στο αρχικό post του topic δίνονται 3 διαφορετικά νούμερα για support.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ευχαριστω και γω τον οδηγο καθως εδω και μια βδομαδα χρησιμοποιω την leupost και εχω κανει πανω απο 10 αγορες σε aliexpress και gearbest. Ευχαριστω και παλι!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν νομίζω ότι μπορείς να κάνεις κάτι με αυτό.

Το ημερήσιο όριο για όλους τους Standard λογαριασμούς είναι μέχρι 5 συναλλαγές.

Από τη στιγμή που δεν μπορεί να αλλάξει μέσα από τη σελίδα (αν π.χ. ορίσεις 6 ή παραπάνω θα σου βγάλει μήνυμα λάθους), δεν βλέπω τι παραπάνω θα κερδίσεις με το τηλ, αφού έτσι κι αλλιώς είσαι πιστοποιημένος και έχεις ήδη τα ανώτατα όρια που προσφέρουν.

Βέβαια, δεν χάνεις κάτι να επικοινωνήσεις μαζί τους και να μας γράψεις το αποτέλεσμα για να ξέρουμε και οι υπόλοιποι.

 

Δεν τους έχω πάρει ποτέ τηλ. για να ξέρω τι ισχύει (μόνο μέσω e-mail), αλλά σε ποιο νούμερο σου βγάζει ότι δεν υπάρχει; Έβαλες και το πρόθεμα + ή 00 στην αρχή που αφορά τον κωδικό της χώρας; Πάντως, στο αρχικό post του topic δίνονται 3 διαφορετικά νούμερα για support.

 

όπως το είπες φίλε μου

από την 1η συναλλαγή πρέπει να περάσουν 24 ωρες

αφού έχεις κάνει 5

 

 

"Thank you for choosing LeuPay services.

We would like to inform you that the transactions performed on 01/06/2016 were

declined due to exceeded count limit for payments in internet. Please note

that the daily count for payments in internet is 5."

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τι ημερήσιο όριο κατάθεσης έχετε μέσω debit card;

Προσπαθώ να κάνω fund το λογαριασμό και δεν με αφήνει ότι και ποσό να βάλω.Τους έστειλα και email να δω τι θα μου πουν.

Εμένα έχει όριο τα 100€/ημέρα.Αλλάζει αυτό το όριο ή τόσο είναι για όλους;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τι ημερήσιο όριο κατάθεσης έχετε μέσω debit card;

Προσπαθώ να κάνω fund το λογαριασμό και δεν με αφήνει ότι και ποσό να βάλω.Τους έστειλα και email να δω τι θα μου πουν.

Εμένα έχει όριο τα 100€/ημέρα.Αλλάζει αυτό το όριο ή τόσο είναι για όλους;

 

1000€/ημέρα είναι το όριο φόρτισης (από καθεμία συνδεδεμένη κάρτα που έχεις, όχι συνολικά). 100€ είναι το όριο πριν ολοκληρωθεί το verification και γίνει standard το account σου. Για τη Leupay μιλάω πάντα.  Εσύ δεν ξεκαθάρισες αν μιλάς για Leupay ή Leupost.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τι ημερήσιο όριο κατάθεσης έχετε μέσω debit card;

Προσπαθώ να κάνω fund το λογαριασμό και δεν με αφήνει ότι και ποσό να βάλω.Τους έστειλα και email να δω τι θα μου πουν.

Εμένα έχει όριο τα 100€/ημέρα.Αλλάζει αυτό το όριο ή τόσο είναι για όλους;

Δεν μας λες όμως τίποτα από τα πιο βασικά δεδομένα.

Αναφέρεσαι σε LeuPay ή σε LeuPost λογαριασμό;

Με ποια ακριβώς κάρτα προσπαθείς να φορτίσεις το λογαριασμό σου;

 

Για να κάνεις fund με κάρτα, πρέπει πρώτα να την συνδέσεις με το σύστημα και να την επιβεβαιώσεις με 4ψήφιο κωδικό.

Επίσης, λόγω CC, λειτουργούν με αυτή τη διαδικασία μόνο οι MasterCard κάρτες (πλην της Εθνικής Τράπεζας) και όλες οι Visa κόβονται.

 

Για να έχεις όριο 100 ευρώ/ημέρα, εικάζω ότι δεν είσαι πιστοποιημένος ακόμα και για να μην μπορείς να φορτίσεις καθόλου το λογαριασμό σου, είτε δεν έχεις κάνει confirmed την κάρτα, είτε είναι από αυτές που κόβονται λόγω CC.

 

Edit: Έγραφα ταυτόχρονα με τον theopan

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ναι , λάθος μου που δεν διευκρίνησα...

Έχω εδώ και κάτι μήνες την Leupay και μέχρι τώρα όλες οι συναλλαγές μου γινόντουσαν με κάρτα debit Mastercard της Peiraios.

Η κάρτα της leyupay είναι πιστοποιημένη και active.

Στο πεδίο funding from card η κάρτα της Πειραιώς γράφει οτι δεν είναι πιστοποιημένη (not verified) , αλλά ποτέ δεν θυμάμαι να μου ζήτησαν κάτι τέτοιο και μια χαρά έκανα τις συναλλαγές.

Επίσης ο λογαριασμός είναι Active και είναι στο πρόγραμμα Standard.

Τι να φταίει δεν πάει το μυαλό μου.

 

-edit-

Ζήτησα να γίνει verified η κάρτα της Πειραιώς και τώρα περιμένω μέσω webbanking να δω τον κωδικό μπας και διορθωθεί η κατάσταση με τα όρια.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τώρα, που μας εξήγησες αναλυτικά, αλλάζουν πολύ τα δεδομένα.

 

Εφόσον αναφέρεσαι σε Debit MasterCard της Πειραιώς, η οποία περνάει επιβεβαιωμένα, λογικά κάτι φταίει με το σύστημά τους.

Ενδέχεται προσωρινά να έχει "ζοριστεί" ο server τους και να μην δέχεται φορτίσεις λογαριασμών.

Μου έτυχε κι εμένα πριν 4-5 μέρες (αργά το βράδυ) που προσπαθούσα να φορτίσω το λογαριασμό μου και μου έβγαινε συνέχεια μήνυμα λάθους και ότι η συναλλαγή απέτυχε. Μετά από λίγο άρχισε να με πετάει και η σελίδα έξω, ενώ στο τέλος κατέρρευσε εντελώς το σύστημά τους και δεν μπορούσα καν να κάνω login. Οπότε, το παράτησα, μπήκα μετά από μισή ώρα, είδα ότι είχε διορθωθεί το πρόβλημα και έκανα κανονικά top up.

Ίσως έχεις πέσει σε παρόμοια περίπτωση (σαφώς πιο ήπια, γιατί η σελίδα λειτουργεί κανονικά), οπότε δοκίμασε και λίγο αργότερα να δεις τι γίνεται.

 

Από εκεί και πέρα, για να ανεβάσεις τα όρια από 100€/ημέρα σε 1000€/ημέρα, θα πρέπει να κάνεις την κάρτα σου Verified.

Στη σελίδα που έχεις αποθηκευμένη την κάρτα θα έχει να πατήσεις "Verify", οπότε όταν το κάνεις, η LeuPay θα σου αντλήσει 1 ευρώ από το λογαριασμό σου και θα σου στείλει έναν 4ψήφιο κωδικό. Κι εφόσον μιλάμε για την Πειραιώς, ο κωδικός αυτός δεν φαίνεται στο WinBank, οπότε θα καλέσεις στο τμήμα εξυπηρέτησης καρτών της Πειραιώς και θα ζητήσεις να σου πουν τον 4ψήφιο κωδικό που θα φαίνεται στην αιτιολογία της συγκεκριμένης συναλλαγής. Αν δεν τον βρίσκουν, να τονίσεις να κοιτάξουν στις κινήσεις της κάρτας και όχι του λογαριασμού σου. Μετά θα βάλεις τον 4ψήφιο κωδικό στο αντίστοιχο πλαίσιο που θα υπάρχει στη σελίδα της LeuPay και θα είσαι πλέον Verified και με αυξημένα όρια. Βέβαια, περίμενε πρώτα να επανέλθει το σύστημα της LeuPay για να μπορείς να φορτίσεις το λογαριασμό και μετά κάνε τη διαδικασία, γιατί αν την κάνεις τώρα, ενδέχεται να μην γίνει η συναλλαγή με τον 4ψήφιο κωδικό.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στο WinBank της Πειραιώς φαίνονται μόνο οι κινήσεις του λογαριασμού και όχι της κάρτας.

Οπότε θα σου φαίνεται ότι έχει δεσμευθεί 1 ευρώ, αλλά δεν θα μπορείς να δεις τις λεπτομέρειες της συναλλαγής μέχρι να ολοκληρωθεί η διαχείρισή της, που θέλει περίπου 2 εργάσιμες μέρες, οπότε τότε θα εμφανιστεί κανονικά και στο WinBank.

Για να δεις κι εσύ αμέσως τις κινήσεις της κάρτας, θα πρέπει να έχεις ενεργοποιήσει τα Alerts.

Αν δεν τα έχεις ενεργοποιημένα, παίρνοντας τηλέφωνο και ζητώντας τον κωδικό που φαίνεται στην αιτιολογία της συναλλαγής στις κινήσεις καρτών, αυτό εμφανίζεται αμέσως, στο επόμενο δευτερόλεπτο από τη συναλλαγή.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...