Προς το περιεχόμενο

LeuPay MasterCard και LeuPost


Braker1

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 4,1k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

Αυτό με τα Alerts πως το κάνω; Μέσω web banking το ενεργοποιώ;

Τα Alerts που σχετίζονται με τις κινήσεις καρτών έχουν συνδρομή και δεν είναι δωρεάν. Μην βιαστείς λοιπόν να κάνεις κάτι αν δεν σε ενδιαφέρει, οπότε διάβασε Link.png Site: εδώ αναλυτικά τι προσφέρουν και πόσο κοστίζουν και μετά αποφάσισε τι θα κάνεις.

 

Πάντως, αν το ζητούμενο είναι μόνο ο 4ψήφιος κωδικός, πάρε τους τηλ. να σου το δώσουν και τελείωσες. Δεν χρειάζεσαι κάτι άλλο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιδιά ανέφερα στο προ-προηγούμενο post μου οτι πήρα τηλέφωνο και πήρα τον κωδικό , το έβαλα στο site της leupay και έκανα το verification της κάρτας.

Ευχαριστώ πολύ για τις πληροφοριές όλους!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παίδες θέλω να μεταφέρω ένα ποσό σε δολάρια που έχω στο Paypal στο λογαριασμό σε $ που έχω στην Leupay, αλλά όταν στο Paypal επιλέγω Withdraw, μου εμφανίζει το ποσό σε ευρώ ως "converted amount".

 

Φοβάμαι μήπως για κάποιο λόγο μου το μετατρέψει το Paypal σε € και μετά η Leupay μού το μετατρέψει πάλι σε $ και βγω διπλά χαμένος.

 

Είναι δυνατόν να κάνει τέτοια αυθαίρετη μετατροπή το Paypal, πχ επειδή θεωρεί ότι πρωτεύουν νόμισμά σου είναι το €;;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εφόσον έχεις ελληνικό paypal οποιαδηποτε μεταφορά χρημάτων θα γίνει σε ευρώ.

 

Το paypal θα μετατρέψει τα δολάρια σε ευρώ και στη συνέχεια η leupay θα μετατρέψει τα ευρώ σε δολάρια.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αν ορίσω πρωτεύον νόμισμα σε δολάρια, είναι δυνατόν να αποφύγω αυτή τη διπλή μετατροπή;

 

Θέλω να αγοράσω κάτι από Aliexpress γι αυτό θέλω να μεταφέρω τα χρήματα από Paypal > Leupay (κι ίσως μετά Revolut)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αν ορίσω πρωτεύον νόμισμα σε δολάρια, είναι δυνατόν να αποφύγω αυτή τη διπλή μετατροπή;

 

Θέλω να αγοράσω κάτι από Aliexpress γι αυτό θέλω να μεταφέρω τα χρήματα από Paypal > Leupay (κι ίσως μετά Revolut)

 

Δεν νομίζω να γλυτώνεις τουλάχιστον τη μια μετατροπή από το Paypal. Η καλύτερη λύση είναι να τα κάνεις withdraw στον Leupay με τα € και να ψωνίσεις ό,τι θέλεις με την Leupay κάρτα σου σε Ευρώ. Ξέχνα τον δολλαριακό λογαριασμό της Leupay. Δεν προσφέρει τίποτα παρά μόνο αν ποτέ έχεις εισερχόμενα σε δολλάρια από άλλη πηγή πλην Paypal.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν νομίζω να γλυτώνεις τουλάχιστον τη μια μετατροπή από το Paypal. Η καλύτερη λύση είναι να τα κάνεις withdraw στον Leupay με τα € και να ψωνίσεις ό,τι θέλεις με την Leupay κάρτα σου σε Ευρώ. Ξέχνα τον δολλαριακό λογαριασμό της Leupay. Δεν προσφέρει τίποτα παρά μόνο αν ποτέ έχεις εισερχόμενα σε δολλάρια από άλλη πηγή πλην Paypal.

 

Ό,τι χρήματα έχω εκεί είναι σε δολάρια, γι αυτό και ενδιαφερόμουν να τα στείλω στη Leupay (κι από εκεί Revolut με topup) για να τα χρησιμοποιήσω στο Aliexpress

 

Βασικά αυτός είναι ο λόγος που άνοιξα λογαριασμό σε £ και $ στη Leupay...επειδή έρχονται χρήματα από Cashback & Referrals σε βρετανικές λίρες και δολάρια...

...αφού το Paypal επιβάλλει τη μετατροπή, πρακτικά πλέον μου είναι άχρηστοι οι λογαριασμοί....μόνο εκείνος σε € αρκεί.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

...αφού το Paypal επιβάλλει τη μετατροπή, πρακτικά πλέον μου είναι άχρηστοι οι λογαριασμοί....μόνο εκείνος σε € αρκεί.

 

Έτσι είναι. Άχρηστοι είναι πρακτικά και είχαμε καταλήξει σε αυτό προ καιρού νομίζω που το συζητούσαμε, Εγώ για πλάκα, έτσι για να υπάρχουν κι επειδή είναι τσάμπα τους άνοιξα και πήρα κάρτες. Εννοείται ότι δεν πρόκειται καν να τις ανανεώσω αυτές σε δολλάριο και στερλίνα μόλις λήξουν.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παρακολουθώ εδώ και κανένα μήνα τη συζήτηση και θέλω να καταθέσω την εμπειρία μου. Έκανα εγγραφή την 18/5 με λογαριασμό ΔΕΗ, δίπλωμα οδήγησης και κάρτα mastercard της Πειραιώς , την οποία δεν έχω κάνει verified. Ο έλεγχος των χαρτιών ολοκληρώθηκε την 24/5 και η πιστωτική τους απεστάλει την 25/5. Την παρέλαβα με απλό ταχυδρομείο  μόλις την 31/5 , την ενεργοποίησα από τον Η/Υ και της άλλαξα και το pin σε atm της Πειραιώς.Κατέβασα και την Leupost στο κινητό όπου και έστειλα χρήματα μέσω Leupay αλλά και αγόρασα μέσω της εικονικής κάρτας. Συνολικά λοιπόν λειτούργησαν όλα ρολόι και είμαι ενθουσιασμένος που μπορώ και ξαναχρησιμοποιώ το aliexpress. Δεν ξέρω αν ο Braker έκανε διαφήμιση ή όχι , αλλά να είναι καλά ο άνθρωπος...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

καλημερα σας, θα ηθελα να κανω μια ερωτηση,

ο πατςρας μου εχει στην eurobank 5 λογαριασμους και ειναι κυριως δικαιουχος, εγω ειμαι συνδικαιουχος σε ολους τους λογαριασμους, γινετε να εκδοσο χρεωστικη καρτα στο ονομα μου για εναν απο αυτους τους λογαριασμους? η και ebanking κωδικους?

σημειωση οτι ο πατερας μου εχει και ebank , και μια χρεωστικη εκει ηδη

την χρειαζομε για να μπρορεσω να την συνδεσω με την leupay, ευχαριστω

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

καλημερα σας, θα ηθελα να κανω μια ερωτηση,

ο πατςρας μου εχει στην eurobank 5 λογαριασμους και ειναι κυριως δικαιουχος, εγω ειμαι συνδικαιουχος σε ολους τους λογαριασμους, γινετε να εκδοσο χρεωστικη καρτα στο ονομα μου για εναν απο αυτους τους λογαριασμους? η και ebanking κωδικους?

σημειωση οτι ο πατερας μου εχει και ebank , και μια χρεωστικη εκει ηδη

την χρειαζομε για να μπρορεσω να την συνδεσω με την leupay, ευχαριστω

Φυσικα και γινεται ....... (με την προϋπόθεση οτι εισαι 18 χρονων)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

σε ευχαριστω για την απαντηση, 24 ειμαι, γινετε και τα 2? και καρτα και ebanking?

Για χρεωστικη ειμαι 100% σίγουρος

Για ebanking ειμαι 99,99 %

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...