Προς το περιεχόμενο

LeuPay MasterCard και LeuPost


Braker1

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 4,1k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

καλημερα σας, θα ηθελα να κανω μια ερωτηση,

ο πατςρας μου εχει στην eurobank 5 λογαριασμους και ειναι κυριως δικαιουχος, εγω ειμαι συνδικαιουχος σε ολους τους λογαριασμους, γινετε να εκδοσο χρεωστικη καρτα στο ονομα μου για εναν απο αυτους τους λογαριασμους? η και ebanking κωδικους?

σημειωση οτι ο πατερας μου εχει και ebank , και μια χρεωστικη εκει ηδη

την χρειαζομε για να μπρορεσω να την συνδεσω με την leupay, ευχαριστω

Η χρεωστική κάρτα βγαίνει και συνδέεις σε αυτή όσους λογαριασμούς θέλεις(ή μέχρι 4-5 τέλος πάντων) στους οποίους είσαι δικαιούχος/συνδικαιούχος. Δεν βγαίνει δηλαδή αποκλειστικά για έναν λογαριασμό.

Ασφαλώς βγάζεις και e-banking αν θέλεις στο οποίο επίσης συνδέεις όσους λογαριασμούς είσαι συνδικαιούχος και θέλεις.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

η πιστωτική τους απεστάλει την 25/5. Την παρέλαβα με απλό ταχυδρομείο  μόλις την 31/5 ,

 

 

Κι εμένα στις 25/05 εστάλη (με απλό ταχυδρομείο) αλλά έως σήμερα τίποτα στο κατώφλι μου...(αν μετραει μενω Αθήνα)

 

 

 

Τραυματική η εμπειρία μου με την Leupay αν, μη τι άλλο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κι εμένα στις 25/05 εστάλη (με απλό ταχυδρομείο) αλλά έως σήμερα τίποτα στο κατώφλι μου...(αν μετραει μενω Αθήνα)

 

 

 

Τραυματική η εμπειρία μου με την Leupay αν, μη τι άλλο.

 

Δεν έχει αργήσει. 20 (και παραπάνω) μέρες έκανε μέχρι την παραλαβή στις αρχές τουλάχιστον. Κι εγώ Αθήνα μένω, δεν έχει ιδιαίτερη σημασία αυτό-μπορεί να είναι και χειρότερα λόγω φόρτου των ταχυδρομείων της Αθήνας. Τόσο έκανε και σε εμένα η 1η. Την 2η-3η βέβαια τις έλαβα σε 8 ημερολογιακές μέρες αλλά αυτό μάλλον δεν ήταν/είναι ο κανόνας. Υπομονή τουλάχιστον 1 εβδομάδα ακόμα και μετά μπορείς να αρχίσεις να εκνευρίζεσαι.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ωραια, Προχωρας στην εγγραφη στο Leupay ....

αν με αφησει γιατι ειχα κανει προσπαθεια με 3 καρτες, και τωρα εχω 2 εγγεγραμενες, με αυτο το θεμα υπαρχει καμια εξελιξη? να σβησουν τις αποτυχημενες προσπαθειες?
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν υπάρχει κάποια ένδειξη απ' όσα έχουν γραφτεί εδώ έως σήμερα που να φαίνεται ότι έχει αλλάξει κάτι ή ότι έχουν σκοπό να το διορθώσουν.

 

Ο λογαριασμός που έχει γίνει Standard στη LeuPay έχει δικαίωμα να προσθέσει μέχρι 5 κάρτες, οπότε θα σε αφήσει. Όμως, αν δεν είναι MasterCard η κάρτα που έβγαλες στη Eurobank και είναι Visa, μην το προσπαθήσεις καν, γιατί πάλι τσάμπα θα πιάσεις άλλη μία θέση και πλέον έχεις μόνο 2 ελεύθερες. Όλα αυτά, εικάζοντας ότι είσαι ήδη Standard και όχι Basic.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ειμαι στανταρντ, ειναι mastercard και περασε κανονικα, τωρα θα παρω eurobank για τον κωδικο, ελπιζο να τον βρουνε :P

να τους πεις να κοιταξουν στις κινησεις της καρτας

και οχι στις κινησεις του λογαριασμου.

Ισως και να φαινεται απο αυριο, αλλα παρε και τωρα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αυτό φαίνεται στις κινήσεις του λογαριασμού, όπου υπάρχει μόνο η δέσμευση και χρειάζεται περίπου 2 ημέρες για ολοκληρωθεί η συναλλαγή. Στις κινήσεις της κάρτας όμως εμφανίζονται κανονικά όλα τα στοιχεία, μαζί με την αιτιολογία της συναλλαγής από την πρώτη στιγμή και είναι κάτι που ισχύει σε όλες τις τράπεζες. Το θέμα όμως είναι να πέσεις σε σχετικό υπάλληλο που να ξέρει να αναζητήσει σωστά τις κινήσεις της κάρτας, γιατί απ' ότι έχει φανεί μέχρι στιγμής απ' όλες τις αναφορές στο παρόν topic, η Eurobank έχει το πιο δύστροπο σύστημα και παράλληλα τους πιο "μη σχετικούς" υπαλλήλους στην τηλεφωνική εξυπηρέτηση.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αυτό φαίνεται στις κινήσεις του λογαριασμού, όπου υπάρχει μόνο η δέσμευση και χρειάζεται περίπου 2 ημέρες για ολοκληρωθεί η συναλλαγή. Στις κινήσεις της κάρτας όμως εμφανίζονται κανονικά όλα τα στοιχεία, μαζί με την αιτιολογία της συναλλαγής από την πρώτη στιγμή και είναι κάτι που ισχύει σε όλες τις τράπεζες. Το θέμα όμως είναι να πέσεις σε σχετικό υπάλληλο που να ξέρει να αναζητήσει σωστά τις κινήσεις της κάρτας, γιατί απ' ότι έχει φανεί μέχρι στιγμής απ' όλες τις αναφορές στο παρόν topic, η Eurobank έχει το πιο δύστροπο σύστημα και παράλληλα τους πιο "μη σχετικούς" υπαλλήλους στην τηλεφωνική εξυπηρέτηση.

επομενως ξανατηλεφωνει μεθαυριο και τονιζει "κινησεις καρτας"

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κι εμένα στις 25/05 εστάλη (με απλό ταχυδρομείο) αλλά έως σήμερα τίποτα στο κατώφλι μου...(αν μετραει μενω Αθήνα)

 

 

 

Τραυματική η εμπειρία μου με την Leupay αν, μη τι άλλο.

 

Ρε παιδιά αφού λέει για χρόνο παράδοσης 14 εργάσιμες. Τι σκάτε; εμένα μου την στείλανε στις 14 και την είχα 27, (λιγότερες από 14 εργάσιμες) .. Θα έρθει, δεν χάνεται. Απλά φαντάζομαι regular ταχυδρομείο από malta δεν φτάνει και σε 2 μέρες αθήνα. Άλλωστε τζάμπα είναι, μη γκρινιάζουμε. τζάμπα λογαριασμός, τζάμπα κάρτα, τζάμπα κούριερ, μηδέν προμήθεια και όλα από το σπίτι. Έχουν φορτωθεί λίγο στο support κι εγώ ανησησυχούσα επειδή πήρε λίγο χρόνο το verification, αλλά όλα οκ.. Προς το παρόν εμένα δουλεύουν τα πάντα Ρολόι....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...