Προς το περιεχόμενο

Number26: Τραπεζική Startup - Γερμανικός Λογαριασμός και Mastercard


djuan1988

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 3,2k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
2 ώρες πριν, Hapatingo είπε

Το έχεις δοκιμάσει και στα ΑΤΜ που προτείνει η Ν26 μέσα από την εφαρμογή της?

Δοκιμασα σε ΑΤΜ  εθνικής. Eνα απο αυτά φαίνεται και στην εφαρμογη. Τα atm είναι μεσω της google. Δεν είναι ενδεικτικά ότι δε θα χρεωθεις. Απλα σε ενημερωνει που υπάρχουν για να μην ψάχνεσαι

Επεξ/σία από spartak1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 hours ago, asdfnikos said:

Θα ηθελα να ρωτήσω τωρα που άρχισαν οι ελληνικές τράπεζες χρέωση στην Ανάληψη απο ΑΤΜ μεσώ Revolut αμα υπάρχει και απο την N26 η ιδια χρέωση απο τα Ελληνικα ΑΤΜ.Να μας απαντήσει κάποιος που εχει κανει πρόσφατα ανάληψη(Τελευταία εβδομαδα).

ΓΙα ποιο λογο καποιος να κανει αναληψη απο Ελληνικα ΑΤΜ, με την revolut και λοιπες ξενες καρτες; Κατι μου διαφευγει;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

37 λεπτά πριν, elpaso1 είπε

ΓΙα ποιο λογο καποιος να κανει αναληψη απο Ελληνικα ΑΤΜ, με την revolut και λοιπες ξενες καρτες; Κατι μου διαφευγει;

Έλα ντε αυτό σκέφτομαι και γώ, μόνο κάποιον περαστικό ξένο θα ενδιέφερε κάτι τέτοιο. 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν νομιζω να ενδιαφερει καποιον τον λογο που θα τραβηξεις χρηματα απο την καρτα απο την στιγμη που μπορεις να το κανεις αλλα η επιπλεον χρεωση απο μερια των ελληνικων τραπεζων...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το μονο που μπορω να φανταστω ειναι οτι τα λεφτα τους τα δινουν συγγενεις απο το εξωτερικο.. Δεν υπαρχει αλλος λογος. Οποτε καλα κανουν και τους χρεωνουν. Μας εχετε βαλει μεσα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

57 λεπτά πριν, elpaso1 είπε

Το μονο που μπορω να φανταστω ειναι οτι τα λεφτα τους τα δινουν συγγενεις απο το εξωτερικο.. Δεν υπαρχει αλλος λογος. Οποτε καλα κανουν και τους χρεωνουν. Μας εχετε βαλει μεσα.

Αν και off topic Πως ακριβως σας 'βαζουν' μεσα παίρνοντας καποιος χρηματα απο αλλον που βρισκεται στο εξωτερικο;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
2 ώρες πριν, elpaso1 είπε

ΓΙα ποιο λογο καποιος να κανει αναληψη απο Ελληνικα ΑΤΜ, με την revolut και λοιπες ξενες καρτες; Κατι μου διαφευγει;

Ένας λόγος είμαι εγώ που μένω στο εξωτερικό και όταν έρχομαι Ελλάδα θέλω να κάνω ανάληψη μετρητά μιας και δεν μπορώ να πληρώνω παντού με κάρτα.

 

Παρόλαυτα ο καθένας ότι λόγο και να έχει δεν νομίζω ότι υπάρχει διαφορά. Αυτό με τις χρεώσεις των ΑΤΜ δεν το έχω συναντήσει πουθενά.

Επεξ/σία από georgerov
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, fagoura είπε

Για τι χρεωση μιλατε, πόσο ειναι?

Ισχυει σε ολες τις τράπεζες?

Στα ΑΤΜ της Euronet?

Tα atm euronet ήταν τα πρώτα που είχαν τέτοια χρέωση....

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

20 λεπτά πριν, xakou είπε

Πόσο είναι η χρέωση; Τίποτα ξένες τράπεζες όπως hsbc υπάρχει χρέωση;

Από 2-3 ευρω/ανάληψη είναι η χρέωση

14 ώρες πριν, georgerov είπε

 

Παρόλαυτα ο καθένας ότι λόγο και να έχει δεν νομίζω ότι υπάρχει διαφορά. Αυτό με τις χρεώσεις των ΑΤΜ δεν το έχω συναντήσει πουθενά.

Υπάρχει και σε άλλες χώρες. Στο φόρουμ της revolut αρκετοί αναφέρουν παρόμοιες χρεώσεις στην Ισπανία πέρσι

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

16 ώρες πριν, elpaso1 είπε

Το μονο που μπορω να φανταστω ειναι οτι τα λεφτα τους τα δινουν συγγενεις απο το εξωτερικο.. Δεν υπαρχει αλλος λογος. Οποτε καλα κανουν και τους χρεωνουν. Μας εχετε βαλει μεσα.

Σε συνδυασμό με τα υπόλοιπα μηνύματα σου στο thread της Revolut, καταλήγω στο ή οτι είσαι πολύ μικρός σε ηλικία, ή έχεις κάποιο νοητικό πρόβλημα

Προς ενημέρωση σου: Όταν οι άνθρωποι αρχίζουμε και δουλεύουμε, υπάρχουν περιπτώσεις που συνεργαζόμαστε με εταιρίες του εξωτερικού. Αυτές οι εταιρίες πολλές φορές έχουν βάση σε χώρα με άλλο νόμισμα. Τότε, συμφέρει να δώσεις για payment details τον λογαριασμό που διατηρείς σε "neo-bank" για να γλυτώσεις προμήθεια συναλλάγματος. Αφού γίνει η μεταφορά, μάντεψε.. Θες κάποια στιγμή να κάνεις ανάληψη κάποια από τα χρήματα

Το "Μας εχετε βαλει μεσα" είναι τέρμα αστείο και δείχνει κάποιου είδους προβληματικής αντίληψης των πραγμάτων

  • Like 3
  • Confused 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

19 ώρες πριν, elpaso1 είπε

ΓΙα ποιο λογο καποιος να κανει αναληψη απο Ελληνικα ΑΤΜ, με την revolut και λοιπες ξενες καρτες; Κατι μου διαφευγει;

H εφορία μου έχει κατασχέσει όλους τους λογαριασμούς που έχω στην Ελλάδα και ότι χρήμα θέλω να εισπράξω από διάφορους, το κάνω μέσα από τον λαγαριασμό μου στην Revolout

  • Confused 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

7 λεπτά πριν, soleman είπε

H εφορία μου έχει κατασχέσει όλους τους λογαριασμούς που έχω στην Ελλάδα και ότι χρήμα θέλω να εισπράξω από διάφορους, το κάνω μέσα από τον λαγαριασμό μου στην Revolout

Δεν υφίσταται "ακατάσχετος λογαριασμός" που λένε?

Πριν τη revo τί έκανες?

  • Confused 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...