Προς το περιεχόμενο

Number26: Τραπεζική Startup - Γερμανικός Λογαριασμός και Mastercard


djuan1988

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Συμφωνα με οικογενειακο μου προσωπο που δουλευει στο ΚΕΑΟ... δεν εχουν κανει κατασχεσεις και δεσμευσεις χρηματων απο κανεναν σε λογαριασμο εξωτερικου

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 3,2k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

19 ώρες πριν, turbat0s είπε

Αν θυμάμαι καλά τη φόρμα ζητάει ΑΦΜ, αλλά μπορείς να παραλείψεις την εισαγωγή του σε πρώτη φάση.

Ακριβώς, και μετά από ένα χρονικό διάστημα θα στο ξαναζητήσει. Νομίζω και κάποιος εδώ μέσα κάτι είχε αναφέρει για το θέμα του ΑΦΜ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγώ το συμπλήρωσα στην πρώτη υπενθύμιση που μου έστειλαν αλλά πιθανόν να μην είναι απαραίτητο.

Το χειρότερο που μπορώ να φανταστώ, να κλειδώσει ο λογαριασμός ώσπου να το στείλεις. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 10/7/2018 στις 12:34 ΜΜ, yazidis είπε

Ακριβώς, και μετά από ένα χρονικό διάστημα θα στο ξαναζητήσει. Νομίζω και κάποιος εδώ μέσα κάτι είχε αναφέρει για το θέμα του ΑΦΜ.

Δεν γνωρίζω αν στο ζητάει κάποια στιγμή αργότερα, αλλά στην αρχική φόρμα δεν στο ζητάει σίγουρα. Τις τελευταίες 4 μέρες έχω ανοίξει τρεις διαφορετικούς λογαριασμόυς και δεν το ζήτησε πουθενά.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

19 λεπτά πριν, .:Cabal:. είπε

Δεν γνωρίζω αν στο ζητάει κάποια στιγμή αργότερα, αλλά στην αρχική φόρμα δεν στο ζητάει σίγουρα. Τις τελευταίες 4 μέρες έχω ανοίξει τρεις διαφορετικούς λογαριασμόυς και δεν το ζήτησε πουθενά.

 

IMG_20180711_181553.jpg

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 11/7/2018 στις 5:54 ΜΜ, .:Cabal:. είπε

Δεν γνωρίζω αν στο ζητάει κάποια στιγμή αργότερα, αλλά στην αρχική φόρμα δεν στο ζητάει σίγουρα. Τις τελευταίες 4 μέρες έχω ανοίξει τρεις διαφορετικούς λογαριασμόυς και δεν το ζήτησε πουθενά.

Εκανε λογαριασμο για τη γυναικα μου, ζητησε ΑΦΜ αλλα σκιπαρα. Στην εγγραφη αυτο. Μου κανει πολυ εντυπωση οτι εσενα δεν σου ζητησε σε τρεις λογαριασμους.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπέρα σας ,  θέλω να ρωτήσω το εξής. Διάβασα σχεδόν όλες τις σελίδες δεν μου έγινε ξεκάθαρο το εξής.

Μπορώ να λαμβάνω έμβασμα από  χώρα εκτός Ε.Ε. σε USD ?

Να δώσω δλδ έναν ΙΒΑΝ σε κάποιον στο Ισραήλ π.χ. κ να μου περάσει Χ πόσο σε USD. Εν συνεχεία , πώς κάνω ανάληψη ή αγορές σε EUR ?

Ευχαριστώ εκ των προτέρων.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

38 λεπτά πριν, filippos001 είπε

Καλησπέρα σας ,  θέλω να ρωτήσω το εξής. Διάβασα σχεδόν όλες τις σελίδες δεν μου έγινε ξεκάθαρο το εξής.

Μπορώ να λαμβάνω έμβασμα από  χώρα εκτός Ε.Ε. σε USD ?

Να δώσω δλδ έναν ΙΒΑΝ σε κάποιον στο Ισραήλ π.χ. κ να μου περάσει Χ πόσο σε USD. Εν συνεχεία , πώς κάνω ανάληψη ή αγορές σε EUR ?

Ευχαριστώ εκ των προτέρων.

Όλα γίνονται απλά κοστίζει παραπάνω. Μπορείς να κοιτάξεις την TransferWise για εμβάσματα εκτός Ε.Ε

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

9 ώρες πριν, georgerov είπε

Όλα γίνονται απλά κοστίζει παραπάνω. Μπορείς να κοιτάξεις την TransferWise για εμβάσματα εκτός Ε.Ε

Καλημερα , ευχαριστω για την απαντηση.

Δηλαδη γινεται απο Ν26 ,απλά εχει μεγαλυτερη προμήθεια?

Το TransferWise δεν με εξυπηρετει , καθως χρειάζομαι ΙΒΑΝ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

10 ώρες πριν, filippos001 είπε

Καλησπέρα σας ,  θέλω να ρωτήσω το εξής. Διάβασα σχεδόν όλες τις σελίδες δεν μου έγινε ξεκάθαρο το εξής.

Μπορώ να λαμβάνω έμβασμα από  χώρα εκτός Ε.Ε. σε USD ?

Να δώσω δλδ έναν ΙΒΑΝ σε κάποιον στο Ισραήλ π.χ. κ να μου περάσει Χ πόσο σε USD. Εν συνεχεία , πώς κάνω ανάληψη ή αγορές σε EUR ?

Ευχαριστώ εκ των προτέρων. 

Προς το παρόν δε γίνεται να στα στείλει μέσω swift. Πρέπει να στα στείλει μέσω transferwise.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 εβδομάδες αργότερα...

Θα ηθελα να ρωτήσω τωρα που άρχισαν οι ελληνικές τράπεζες χρέωση στην Ανάληψη απο ΑΤΜ μεσώ Revolut αμα υπάρχει και απο την N26 η ιδια χρέωση απο τα Ελληνικα ΑΤΜ.Να μας απαντήσει κάποιος που εχει κανει πρόσφατα ανάληψη(Τελευταία εβδομαδα).

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, asdfnikos είπε

Θα ηθελα να ρωτήσω τωρα που άρχισαν οι ελληνικές τράπεζες χρέωση στην Ανάληψη απο ΑΤΜ μεσώ Revolut αμα υπάρχει και απο την N26 η ιδια χρέωση απο τα Ελληνικα ΑΤΜ.Να μας απαντήσει κάποιος που εχει κανει πρόσφατα ανάληψη(Τελευταία εβδομαδα).

Ισχυει ακριβως το ιδιο. Δοκίμασα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...