Προς το περιεχόμενο

Number26: Τραπεζική Startup - Γερμανικός Λογαριασμός και Mastercard


djuan1988

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Το nfc (contactless payment) ενεργοποιείται εφόσον κάνεις μια φορά στην αρχή πληρωμή σε τερματικό με τον κωδικό σου PIN  (chip and pin). Το εχω δοκιμάσει και δουλεύει μια χαρά τώρα.

 

Όποιος σκοπεύει να ανοίξει λογαριασμό στο number26 εαν θέλει ας μου στείλει pm να στείλω invitation (και να παρω τα 10 ευρω). Ευχαριστώ! :-)

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 3,2k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Το nfc (contactless payment) ενεργοποιείται εφόσον κάνεις μια φορά στην αρχή πληρωμή σε τερματικό με τον κωδικό σου PIN  (chip and pin). Το εχω δοκιμάσει και δουλεύει μια χαρά τώρα.

 

Όποιος σκοπεύει να ανοίξει λογαριασμό στο number26 εαν θέλει ας μου στείλει pm να στείλω invitation (και να παρω τα 10 ευρω). Ευχαριστώ! :-)

πληρωνει η number26 10€ για καθε συσταση ;;;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εκανα μια μεταφορα μεσω εμβασματος ολα τελεια! Κανενα απολυτως προβλημα.. παιζει η number26 να ειναι η καλυτερη υπηρεσια στην κατηγορια της..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Έχει δοκιμάσει να βάλει κάποιος την κάρτα σε ελληνικό ΑΤΜ, και εάν ναι σε πιά τράπεζα? Υπάρχει δυνατότητα ερώτησης υπολοίπου? Έχει κάνει κάποιος ανάληψη από ΑΤΜ, χρεώνεται προμήθεια ?

 

Δέν έχω βάλει ακόμα χρήματα στην number26, δοκίμασα σε Πειραιώς, Eurobank & Alpha να κάνω ερώτηση υπολοίπου και δεν με αφήνει (στο τελευταίο βήμα μου βγάζει κάποιο σφάλμα). Με την κάρτα Leupay και στις 3 τράπεζες μου εμφανίζει κανονικά το υπόλοιπο (ούτε εκεί έχω κάνει ακόμα κατάθεση οπότε είναι μηδενικό). Με την revolut έχω κάνει και ανάληψη από Πειραιώς χωρίς προμήθεια (έχω ενεργοποιήσει κανονικά την κάρτα της number26 όταν την παρέλαβα).

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Με την κάρτα Leupay και στις 3 τράπεζες μου εμφανίζει κανονικά το υπόλοιπο (ούτε εκεί έχω κάνει ακόμα κατάθεση οπότε είναι μηδενικό).

σε χρεωνει 0,50€ καθε φορα που το κανεις αυτο. το υπολοιπο του λογαριασμου μπορεις να το βλεπεις δωρεαν μεσα απο το ebanking (www.leupay.eu) η και απο το app για κινητα τηλεφωνα

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

SLAYER, κατάφερες να κανεις ερώτηση υπόλοιπου σε revolut; Σε μένα βγάζει μηνυμα σε ATM Πειραιώς, ή κάρτα δεν μπορεί να χρησιμοποιηθεί.

 

Ποιος λόγος υπάρχει να κάνεις ερώτηση υπολοίπου από ATM;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ποιος λόγος υπάρχει να κάνεις ερώτηση υπολοίπου από ATM;

Ο SLAYER δηλωσε πως εκανε ερωτηση υπολοιπου σε leupay και μαλιστα αναληψη σε revolut. Γι' αυτο τον ρωτω.

Πολυ πιθανο να εχει δοκιμασει και ερωτηση υπολοιπου.

Προσωπικα, οταν εχω καποια καρτα, θελω να γνωριζω , αν καποιες απο τις επιλογες δεν λειτουργουν σε ATM. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

SLAYER, κατάφερες να κανεις ερώτηση υπόλοιπου σε revolut; Σε μένα βγάζει μηνυμα σε ATM Πειραιώς, ή κάρτα δεν μπορεί να χρησιμοποιηθεί.

 

Έκανα σίγουρα ανάληψη από Πειραιώς, δεν θυμάμαι άμα έκανα ερώτηση υπολοίπου.... Βασικά ερώτηση υπολοίπου έκανα στις υπόλοιπες κάρτες στις οποίες δεν είχα μέσα χρήματα μόνο και μόνο για να δω άμα αναγνωρίζονται από τα ΑΤΜ , έτσι ώστε σε περίπτωση που μελλοντικά βάλω χρήματα να ξέρω εάν θα μπορώ να κάνω ανάληψη από ΑΤΜ-. Στην revolut από την στιγμή που έγινε η ανάληψή επιτυχώς δεν υπήρχε λόγος για ερώτηση υπολοίπου.

 

Ξαναρωτάω οπότε. Ανάληψη με την number26 από ελληνικά ΑΤΜ έχει κάνει κάποιος? (μου έβαλε και εμένα ένα παρόμοιο μήνυμα όταν έκανα ερώτηση υπολοίπου στην Number26 άλλα υπέθεσα ότι οφείλετε στο γεγονός ότι δεν έχω χρήματα μέσα)

σε χρεωνει 0,50€ καθε φορα που το κανεις αυτο. το υπολοιπο του λογαριασμου μπορεις να το βλεπεις δωρεαν μεσα απο το ebanking (www.leupay.eu) η και απο το app για κινητα τηλεφωνα

 

Όντος με χρέωσε έχεις δίκιο. Πίστευα ότι ακριβός επειδή δεν έχω χρήματα μέσα ή δεν θα με άφηνε να κάνω ερώτηση υπολοίπου ή δεν θα με χρέωνε για αυτό. Το θέμα είναι ότι δεν έχω χρήματα στον λογαριασμό και εμφανίζετε αρνητικό το υπόλοιπό μου (2 κινήσεις ερώτησή υπολοίπου 0,5 χρέωση η κάθε μία συνολικά -1 Ευρώ.)

Τι παίζει τώρα?. Προφανώς θα γίνει συμψηφισμός όταν (και εάν ) βάλω κάποια στιγμή χρήματα. Υπάρχει πρόβλημα να μείνει με αρνητικό υπόλοιπο ο λογαριασμός για λίγο καιρό ?

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...