Προς το περιεχόμενο

Number26: Τραπεζική Startup - Γερμανικός Λογαριασμός και Mastercard


djuan1988

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Μπορειτε να κανετε ξανα αγορα, δεν λεει πουθενα οτι πρεπει να ειναι η 1η αγορα. Για την ιστορια, πηρα το 50αρι σε 4 ημερες απο την ημερομηνια της αγορας.

Αυτο που ειδα ειναι οτι πολλοι το θεωρησαν πυραμιδα, ειδικα οι Ελληνες, και σε καποιους εκανε εντυπωση που πρεπει να βαλεις αριθμο τηλεφωνου και διαβατηριο. 

Επεξ/σία από efib
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 3,2k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

13 ώρες πριν, efib είπε

Μπορειτε να κανετε ξανα αγορα, δεν λεει πουθενα οτι πρεπει να ειναι η 1η αγορα. Για την ιστορια, πηρα το 50αρι σε 4 ημερες απο την ημερομηνια της αγορας.

Αυτο που ειδα ειναι οτι πολλοι το θεωρησαν πυραμιδα, ειδικα οι Ελληνες, και σε καποιους εκανε εντυπωση που πρεπει να βαλεις αριθμο τηλεφωνου και διαβατηριο. 

Δεν κατάλαβαν ότι είναι τράπεζα? Που ζουν αυτοί?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Και ηταν νεα παιδια. Τους φανηκε παραξενο το deal με τα 50ε απλα για να γραφτεις, οποτε κατι πρεπει να βρωμαει, ασε που δεν εχουν brick and mortar stores οποτε δεν ειναι σοβαρες εταιριες. Γενικα υπαρχει digital iliteracy, και φοβος για το διαφορετικο. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εδώ εν έτη 2019 περίμενα στην ουρά για κατάθεση επιταγών της επιχείρησης και είχα από μπροστά μου ένα παλικαράκι που περίμενε πόση ώρα για να κανει ανάληψη 20€.. Ο ταμίας του έλεγε γιατί δεν έχει βγάλει χρεωστική κάρτα για να μην περιμένει τζάμπα και να πήγαινε στο ΑΤΜ, και εκείνος έλεγε πως δεν τα εμπιστεύεται αυτά.

  • Sad 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Ζήτησε από κανένα η n26 video κλήση για επανεπιβεβαίωση ταυτότητας;

Μου ήρθε notification στο app και την έκανα μέσω του idnow.io.

Από το 2018 που είχα κάνει εγγραφή πάντως δεν μου είχε ζητηθεί κάτι, τότε δεν την είχα κάνει μέσω video κλήσης απλά τους την έστειλα μάλλον για αυτό.

Το notification έλεγε να γίνει μέσα σε 24 ώρες η ταυτόποίηση αλλιώς μπορεί να περιοριστεί ο λογαριασμός.

Έχει έρθει σε κανένα άλλο κάτι τέτοιο;

 

Επίσης το ίδιο μου ζήτησε και η viva wallet πριν από μια εβδομάδα αλλά και η comdirect πρίν από 1 μήνα.

Βγήκε κάτι καινούριο που δεν ξέρω;

Επεξ/σία από user2163
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αυτό με το προμο των 50 ισχύει ακόμα για εγγραφές? Διαβάζω σε site μέχρι 31/07. Αν ισχύει, δεν θα δουλέψει κάνοντας top up 51 ευρώ για να ξοδέψω, και έπειτα να τα στείλω σε πχ revolut? 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

19 ώρες πριν, SabotazNic είπε

Αυτό με το προμο των 50 ισχύει ακόμα για εγγραφές? Διαβάζω σε site μέχρι 31/07. Αν ισχύει, δεν θα δουλέψει κάνοντας top up 51 ευρώ για να ξοδέψω, και έπειτα να τα στείλω σε πχ revolut? 

ισχύει ακόμα εάν έχεις πατήσει στο referral link πριν από την λήξη της προθεσμίας 31/6

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
Στις 10/7/2021 στις 11:58 ΜΜ, SabotazNic είπε

Αυτό με το προμο των 50 ισχύει ακόμα για εγγραφές? Διαβάζω σε site μέχρι 31/07. Αν ισχύει, δεν θα δουλέψει κάνοντας top up 51 ευρώ για να ξοδέψω, και έπειτα να τα στείλω σε πχ revolut? 

Επρεπε να ειχες δωσει το λινκ και να κανουν εγγραφη πριν τις 31/7  30/6, τωρα πηγε ξανα στα 5ε. Αγορες μπορεις να κανεις μεχρι 1 χρονο μετα απο ο,τι ειδα στο T&C

Επεξ/σία από efib
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

6 ώρες πριν, efib είπε

Επρεπε να ειχες δωσει το λινκ και να κανουν εγγραφη πριν τις 31/7, τωρα πηγε ξανα στα 5ε. Αγορες μπορεις να κανεις μεχρι 1 χρονο μετα απο ο,τι ειδα στο T&C

Περασε η 31/7 ?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Θέλω να μεταφέρω χρήματα στην N26 από κάρτα ελληνικής τράπεζας. Δοκιμάζω την paysend μιας και έχω promo code για δωρεάν μεταφορά από κάρτα σε κάρτα. Καταχωρώ επιτυχώς τον promo code και μου βγάζει 0€ fee αλλά στο τελευταίο βήμα που ζητάει τον τριψήφιο αριθμό της κάρτας μου -και αφού το βάλω- για να ολοκληρωθεί η μεταφορά, λαμβάνω το παρακάτω μήνυμα που φαίνεται στο screenshot. Τι μπορεί να φταίει;

Screenshot_20210715-010529.png

Επεξ/σία από George!
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...