Προς το περιεχόμενο

Vodafone TV (hol tv)


Tribal21

Προτεινόμενες αναρτήσεις

23 ώρες πριν, bill2015 είπε

θα περιμένω μέχρι να μπορέσω να βάλω 

Με τα κανάλια της cyta τι θα γίνει θα τα πάρει η vf η θα πάνε ;

Μακάρι να τα ενσωματώσει στο vodafone tv. Θα θελα να βλέπω sundance.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 606
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

αναβάθμιση να έχουν σε όλη την ελλάδα είτε παίρνουν μέσω δικτύου της είτε μέσω χονδρικής 

Στην wind που ρώτησα χτες το έβγαλαν και μου δίνουν ήδη διαθεσιμότητα 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 26/4/2018 στις 4:38 ΜΜ, Tribal21 είπε

Εχτές παρατήρησα ότι έβαλαν υπότιτλους στο Outdoor Channel. Επίσης άκουσα οτι θα γίνει αναβάθμιση στην vodafone tv,για να δούμε!

Τι αναβαθμιση θα γινει??Να παιζει δλδ σε ολα τα δικτυα απο pc-tablet-κινητο??

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Για την εικονα θα συνφωνησω εν μερει,εχω μια 32αρα τελεφουνκεν hd ready και σε ορισμενα καναλια ορισμενες φορες πιξελιαζει,οχι συνεχεια αλλα μερικες φορες φαινεται.Στο videoclub δεν εχω τετοιο προβλημα.Εσυ ποσο συνχρονιζεις,adsl εχεις η vdsl??

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Εγώ παιδιά επειδή είμαι στα 2,5 km από το αστικό κέντρο δυστυχώς, συγχρονίζω στα 5 με 7 kbps.
Στην sony 40" (και καλά HD "ready" ! ) που μάλιστα είναι συνδεδεμένη με hdmi έχω υποδεέστερη ποιότητα
από την  27" LG που είναι μάλιστα συνδεδεμένη με scart και έχει μια εικονάρα απίστευτη!

Από την άλλη, χτες ήμουν σε έναν φίλο με 7-9 kbps με oled samsung, και βλέπαμε νόβα μέσω vodafonetv κι έπαθα πλάκα!  Μιλάμε για ζωγραφιά!

Ειδικός δεν είμαι, αλλά  έχω μια εντύπωση πως έχει να κάνει και με την εκάστοτε συσκευή της TV.

Όσο για την αναβάθμιση, έχω ξαναπεί εδώ ότι κάπου διάβασα ένα άρθρο πως εντός 2018 θα γίνουν ομορφιές από την βόνταφον ανεξαρτήτως δικτύων και συσκευών.
Υποψιάζομαι ότι περίμεναν να δουν τι θα κάνει η wind και θα χτυπήσουν σύντομα με ευχάριστα νέα.

Επεξ/σία από akeraios
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

36 λεπτά πριν, bill27 είπε

Για την εικονα θα συνφωνησω εν μερει,εχω μια 32αρα τελεφουνκεν hd ready και σε ορισμενα καναλια ορισμενες φορες πιξελιαζει,οχι συνεχεια αλλα μερικες φορες φαινεται.Στο videoclub δεν εχω τετοιο προβλημα.Εσυ ποσο συνχρονιζεις,adsl εχεις η vdsl??

Καλά το πιξέλιασμα μπορεί να είναι από λάθοι(crc). Adsl έχω και συγχρονίζω με 12,3. Πιο πάνω έχω θέματα,μέχρι εκεί η γραμμή είναι σταθερή.

Η tv μου είναι full hd 42άρα. Το θέμα είναι ότι η εικόνα τους παρότι λέει hd,δεν είναι. Δυστυχώς την έχουν παρατήσει την τηλεόραση αλλά ελπίζω η αναβάθμιση που μου είπαν να ισχύει. Κατά τα άλλα δεν έχω θέμα,είμαι ευχαριστημένος από την υπηρεσία.

11 λεπτά πριν, akeraios είπε

Εγώ παιδιά επειδή είμαι στα 2,5 km από το αστικό κέντρο δυστυχώς, συγχρονίζω στα 5 με 7 kbps.
Στην sony 40" (και καλά HD "ready" ! ) που μάλιστα είναι συνδεδεμένη με hdmi έχω υποδεέστερη ποιότητα
από την  27" LG που είναι μάλιστα συνδεδεμένη με scart και έχει μια εικονάρα απίστευτη!

Από την άλλη, χτες ήμουν σε έναν φίλο με 7-9 kbps με oled samsung, και βλέπαμε νόβα μέσω vodafonetv κι έπαθα πλάκα!  Μιλάμε για ζωγραφιά!

Ειδικός δεν είμαι, αλλά  έχω μια εντύπωση πως έχει να κάνει και με την εκάστοτε συσκευή της TV.

Όσο για την αναβάθμιση, έχω ξαναπεί εδώ ότι κάπου διάβασα ένα άρθρο πως εντός 2018 θα γίνουν ομορφιές από την βόνταφον ανεξαρτήτως δικτύων και συσκευών.
Υποψιάζομαι ότι περίμεναν να δουν τι θα κάνει η wind και θα χτυπήσουν σύντομα με ευχάριστα νέα.

Λογικό είναι όσο πιο μικρή η τηλεόραση να δείχνει πιο καλή εικόνα! Άλλο να έχεις πχ 1000 πιξελ σε 27αρα και άλλο σε 40άρα. Η tv του φίλου σου τι είναι?

Εμένα η Tv είναι καλή πάντως, samsung full hd 42''. Αν βάλω hd ταινία τα σπάει. Ακόμα κ τα κανονικά κανάλια έχουν καλύτερη εικόνα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

38 λεπτά πριν, Tribal21 είπε

Η tv του φίλου σου τι είναι?

Είναι μια samsung με κυρτή οθόνη. Πολύ μεγάλη. 50"???  60"???   Αν θέλετε θα τον ρωτήσω λεπτομέρειες να σας πω.
Πάντως ήταν πραγματικά καταπληκτική η θέαση.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Οχι δεν χρειάζεται! Ίσως τα νοβασπορτ τα δείχνει σε hd ανάλυση,δεν ξέρω. Δοκιμάσατε να δείτε κάποιο από τα άλλα κανάλια? πχ το discovery?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 λεπτά πριν, Tribal21 είπε

Οχι δεν χρειάζεται! Ίσως τα νοβασπορτ τα δείχνει σε hd ανάλυση,δεν ξέρω. Δοκιμάσατε να δείτε κάποιο από τα άλλα κανάλια? πχ το discovery?

Την ώρα του ματς να κάναμε τέτοιες δοκιμές;  Δεν θα ήθελα να γίνω αιτία να υπάρξουν θύματα...   

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

11 ώρες πριν, Tribal21 είπε

Ίσως τα νοβασπορτ τα δείχνει σε hd ανάλυση,δεν ξέρω. 

Έχει 7 κανάλια novasports που αυτοεπιγράφονται σαν HD, συν το ΦΟΒΕΡΟ novasportstories που δεν γράφει HD. Λογικό μου φαίνεται, γιατί το novasportstories παίζει αρχειακό υλικό ακόμα κι από την ΥΕΝΕΔ!

Κατά τα άλλα εμείς είδαμε euroleague basket, οπότε ήταν σίγουρα HD!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...