Προς το περιεχόμενο

Vodafone TV (hol tv)


Tribal21

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 606
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

Ενεργοποιήθηκε Σήμερα. Πολλή καλή υπηρεσία νομίζω. Και το αντ1 next και Όλα τα video on demand. Γνωρίζει κανείς αν Όλα αυτά είναι διαθέσιμα οπότε Θέλω. Έβαλα να δω αν παίζει ένα επεισόδιο από το fox+ και το αντ1 next και λέει ότι Η ενοικίαση λήγει σε δύο μέρες... Δηλαδή οτιδήποτε ενοικιάζεται από τα δωρεαν στο video club ισχύει μόνο για 48 ώρες και μετα Τέλος???

ειναι διαθεσιμα οποτε θελεις εσυ ας λεει οτι η ενοικιαση ληγει σε 2 μερες,τι πιο απλο??

το νοικιαζεις ξανα αφου ειναι δωρεαν

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 3 εβδομάδες αργότερα...

ΕΚΛΕΙΣΕ H ΣΥΜΦΩΝΙΑ NOVA-VODAFONE

 

http://www.mediazone.gr/2017/09/09/%CE%B5%CE%BA%CE%BB%CE%B5%CE%B9%CF%83%CE%B5-h-%CF%83%CF%85%CE%BC%CF%86%CF%89%CE%BD%CE%B9%CE%B1-nova-vodafone/

 

Συμφωνα με εγκυρες πληροφοριες πεφτουν οι υπογραφες για να παιζει το περιεχομενο με τα αθλητικα καναλια της nova η IPTV τηλεοαση της vodafone.Ετσι η vodafone αποκτα μεγαλο πλεονεκτημα εναντι των ανταγωνιστων.Επισης και η NOVA θα ωφεληθει απο την συνεργασια που ειναι κυριαρχος παιχτης στο χωρο της συνδρομικης τηλεορασης λογω περιεχομενου.Αναμενουμε τις λεπτομερειες της συμφωνιας!

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ενδιαφέρον αυτό!!!! Βέβαια δεν ξέρω για πιο περιεχόμενο εννοεί! Θα βλέπουμε Super League και αν ναι,live ή σε μαγνητοσκόπηση? Για να δούμε,το eurosport πάντως ακόμα μπει...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Προστεθηκαν τα καναλια νοβασπορτς ,με 12 ευρω τον μηνα και μπορεις να τα ενεργοποιησεις μονο για 12 μηνες,οχι καθε μηνα οπως ειναι tα συνδρομητικα discovery

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 5 εβδομάδες αργότερα...
Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Αλήθεια?? Πάω να δω!!! :-D

 

Edit: Οκ τα έβαλα,πολύ καλή προσθήκη τα eurosport αν και δεν μπορώ να καταλάβω γιατί τα έχουν κλειδωμένα από την στιγμή που είναι δωρεάν! :huh:

 

Αν βάλουν και ένα καναλάκι με έργα,θα είναι super!!

Επεξ/σία από Tribal21
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 3 μήνες μετά...
  • 2 μήνες μετά...
Δημοσ. (επεξεργασμένο)
Στις 17/7/2017 στις 8:44 ΜΜ, bill27 είπε

ναι ακριβως ετσι και εγω ειμαι με 2 χειριστηρια...

απορω γιατι δεν βαζουνε τα εληνικα καναλια...

Καλησπέρα και καλώς σας βρήκα!

Είναι πολλά χρόνια τώρα που διαβάζω αυτή την σελίδα και επειδή είδα αυτό εδώ το θέμα αποφάσισα να συνεισφέρω κι εγώ με τον τρόπο που θα δείτε παρακάτω!

Έχω το βόνταφον τιβι εδώ και  2+  χρόνια.
Στο τηλεχειριστήριο μου, έχω προσθέσει και ελέγχω παράλληλα και δεύτερη συσκευή (μια τηλεόραση sony).
Όταν θέλω να "μιλήσω" στη τηλεόραση, πατάω το μαύρο πλήκτρο που λέει "TV".
Όταν θέλω να "μιλήσω" στον αποκωδικοποιητή, πατώ το κόκκινο πλήκτρο που λέει hol.

Με αυτόν τον τρόπο, έλυσα τα εξής δύο προβλήματα:
1. Από την μια γλίτωσα την αντικατάσταση του τηλεκοντρόλ της τηλεόρασης (δεν δουλεύουν όλα τα πλήκτρα του).
2. Από την άλλη γλίτωσα το να γεμίσει το σπίτι τηλεχειριστήρια, γιατί έχω ακόμα ένα για τον αποκωδικοποιητή της digea.

Παιδεύτηκα λίγο να το προγραμματίσω, γιατί με τους κωδικούς που έχει στο βιβλιαράκι η τηλεόραση δεν ανταποκρινόταν. 
Όμως στην συνέχεια πάλεψα λίγο μια λειτουργία που έχει και κάνει αυτόματο σκανάρισμα του κωδικού της συσκευής που θέλεις να προσθέσεις και ω του θαύματος μου δούλεψε.

Σχετικά με το θέμα τώρα, εγώ έχω ζηλέψει 2 πράγματα από τις άλλες εταιρίες. Ένα είναι το sundance chanel, που το έχει η κοσμοτέ και δεύτερον θα ήθελα να υπάρχει και η δυνατότητα για multiview.
Βέβαια αυτό το πρόβλημα multiview, το έλυσα μερικώς με μια πατέντα, επειδή ο αποκωδικοποιητής έχει 2 εξόδους (1hdmi + 1scart) έχω συνδέσει 2 τηλεοράσεις, που όμως φυσικά βγάζουν και οι δυο το ίδιο κανάλι ταυτόχρονα.
Με έχει βολέψει όμως στις περιπτώσεις που κάποιος στο σπίτι θέλει να δει κάτι από digea και ο δεύτερος θέλει να δει βoνταφον.
Κατά τα άλλα, οφείλω να καταθέσω πως είμαι πολύ παραπάνω από ικανοποιημένος σε σχέση με τα χρήματα που δίνω.

Αυτά κι ελπίζω να βοήθησα!


 

Επεξ/σία από akeraios
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

10 ώρες πριν, akeraios είπε

Καλησπέρα και καλώς σας βρήκα!

Είναι πολλά χρόνια τώρα που διαβάζω αυτή την σελίδα και επειδή είδα αυτό εδώ το θέμα αποφάσισα να συνεισφέρω κι εγώ με τον τρόπο που θα δείτε παρακάτω!

Έχω το βόνταφον τιβι εδώ και  2+  χρόνια.
Στο τηλεχειριστήριο μου, έχω προσθέσει και ελέγχω παράλληλα και δεύτερη συσκευή (μια τηλεόραση sony).
Όταν θέλω να "μιλήσω" στη τηλεόραση, πατάω το μαύρο πλήκτρο που λέει "TV".
Όταν θέλω να "μιλήσω" στον αποκωδικοποιητή, πατώ το κόκκινο πλήκτρο που λέει hol.

Με αυτόν τον τρόπο, έλυσα τα εξής δύο προβλήματα:
1. Από την μια γλίτωσα την αντικατάσταση του τηλεκοντρόλ της τηλεόρασης (δεν δουλεύουν όλα τα πλήκτρα του).
2. Από την άλλη γλίτωσα το να γεμίσει το σπίτι τηλεχειριστήρια, γιατί έχω ακόμα ένα για τον αποκωδικοποιητή της digea.

Παιδεύτηκα λίγο να το προγραμματίσω, γιατί με τους κωδικούς που έχει στο βιβλιαράκι η τηλεόραση δεν ανταποκρινόταν. 
Όμως στην συνέχεια πάλεψα λίγο μια λειτουργία που έχει και κάνει αυτόματο σκανάρισμα του κωδικού της συσκευής που θέλεις να προσθέσεις και ω του θαύματος μου δούλεψε.

Σχετικά με το θέμα τώρα, εγώ έχω ζηλέψει 2 πράγματα από τις άλλες εταιρίες. Ένα είναι το sundance chanel, που το έχει η κοσμοτέ και δεύτερον θα ήθελα να υπάρχει και η δυνατότητα για multiview.
Βέβαια αυτό το πρόβλημα multiview, το έλυσα μερικώς με μια πατέντα, επειδή ο αποκωδικοποιητής έχει 2 εξόδους (1hdmi + 1scart) έχω συνδέσει 2 τηλεοράσεις, που όμως φυσικά βγάζουν και οι δυο το ίδιο κανάλι ταυτόχρονα.
Με έχει βολέψει όμως στις περιπτώσεις που κάποιος στο σπίτι θέλει να δει κάτι από digea και ο δεύτερος θέλει να δει βoνταφον.
Κατά τα άλλα, οφείλω να καταθέσω πως είμαι πολύ παραπάνω από ικανοποιημένος σε σχέση με τα χρήματα που δίνω.

Αυτά κι ελπίζω να βοήθησα!


 

Λογικα μετα την εξαγορα της cyta απο την Vodafone τα καναλια που ειχε η cyta και δεν τα ειχε η vodafone θα προστεθουνε στο vf tv.Ετσι λεει η λογικη,και μεσα σε αυτα ειναι και το sundance channel.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 17/4/2018 στις 8:05 ΜΜ, bill27 είπε

Λογικα μετα την εξαγορα της cyta απο την Vodafone τα καναλια που ειχε η cyta και δεν τα ειχε η vodafone θα προστεθουνε στο vf tv.Ετσι λεει η λογικη,και μεσα σε αυτα ειναι και το sundance channel.

Μακάρι να γίνει αυτό γιατί είναι καναλάρα!  Ειδικά για όσους εκτιμούν το ανεξάρτητο σινεμά, νομίζω ότι είναι ιδανικό το sundance.
Είναι καλό να είσαι σε μια εταιρία πάντως που μοιάζει να σε ακούει (πχ έβαλε τα νόβασπορ), σε αντίθεση με την ον που είχα παλιά η οποία αντί να εξελίξει το πρόγραμμά της, το κουτσούρευε με τα γνωστά δυσάρεστα αποτελέσματα...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...