Προς το περιεχόμενο

Το thread του τρεξίματος


al3xis

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Moderators

Μπρος στα κάλλη τι είναι ο πόνος που λένε ε; :D

οταν εισαι με μισο γονατο μετα σκεφτεσαι τι μαλακας ημουν αλλα νταξει ποιος το γαμαει το γονατο εχουμε στυλ

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 2,2k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

οταν εισαι με μισο γονατο μετα σκεφτεσαι τι μαλακας ημουν αλλα νταξει ποιος το γαμαει το γονατο εχουμε στυλ

Πρέπει να ακούμε τους πιο έμπειρους αλλά πολλές φορές όλοι κάνουμε του κεφαλιού μας. Τέλος πάντων, ελπίζω να μην το μετανιώσει και να τα ευχαριστηθεί.

 

(Στην τελική αν δεν κάνουν για τρέξιμο τα κρατάει μόνο για βόλτα, αφού αν έπαιρνε τα άλλα που δεν του άρεσαν πάλι θα αγόραζε άλλα για βόλτα).

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στην Αθήνα το Μάρτιο έχει δύο καλούς αγώνες, το Άττικα run&fun στις 13 και τον ημιμαραθώνιο στις 20.

 

Για βάρη στα πόδια κατά το τρέξιμο τι λέτε; Θέλω να μειώσω το χρόνο τρεξίματος, αλλά δε μου αρέσει να έχω πολύ γρήγορο ρυθμό. Οπότε σκέφτομαι με βαράκια θα μπορώ να επιτύχω την ίδια γυμναστική με λιγότερα χιλιόμετρα.

Το attica run&fun θα ναι ο πρώτος αγώνας που θα τρέξω. Ελπίζω όλα να πάνε καλά. Μιας και έχω συνηθίσει να τρέχω σε ταρτάν, λέτε η άσφαλτος να μου φανεί κάπως;;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators

Πρέπει να ακούμε τους πιο έμπειρους αλλά πολλές φορές όλοι κάνουμε του κεφαλιού μας. Τέλος πάντων, ελπίζω να μην το μετανιώσει και να τα ευχαριστηθεί.

 

(Στην τελική αν δεν κάνουν για τρέξιμο τα κρατάει μόνο για βόλτα, αφού αν έπαιρνε τα άλλα που δεν του άρεσαν πάλι θα αγόραζε άλλα για βόλτα).

το θεμα ειναι συνηθως οταν μας λενε κατι δεν το λενε γιατι ζηλευουν αλλα γιατι εχουν εμπεριρεια και προσπαθουν να αποτρεψουν τραυματισμους. ΤΟ παπουτσι ειναι για τρεξιμο αλλα ειναι για αγωνες δηλαδη ελαφρυ με οχι καλη απορροφηση. Θα το βαλεις για να τρεξεις 10,20 40 χλμ σε ενα αγωνα αλλα σε καθημερινη προπονηση με τετοιο παπουτσι παιζεις με τα γονατα.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

οταν εισαι με μισο γονατο μετα σκεφτεσαι τι μαλακας ημουν αλλα νταξει ποιος το γαμαει το γονατο εχουμε στυλ

Ποιος είναι με μισό γόνατο ομως? 5χλμ κανω για παραπάνω που έκανα δεν θα πάω μιας και τότε έπεφταν τα κιλα πολύ γρήγορα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators

Το attica run&fun θα ναι ο πρώτος αγώνας που θα τρέξω. Ελπίζω όλα να πάνε καλά. Μιας και έχω συνηθίσει να τρέχω σε ταρτάν, λέτε η άσφαλτος να μου φανεί κάπως;;

το να τρεχεις ευθεια θα σου φανει καπως :P 

βαλε μια προπονηση τη βδομαδα σε δρομο να μαθεις

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πρέπει να ακούμε τους πιο έμπειρους αλλά πολλές φορές όλοι κάνουμε του κεφαλιού μας. Τέλος πάντων, ελπίζω να μην το μετανιώσει και να τα ευχαριστηθεί.

 

(Στην τελική αν δεν κάνουν για τρέξιμο τα κρατάει μόνο για βόλτα, αφού αν έπαιρνε τα άλλα που δεν του άρεσαν πάλι θα αγόραζε άλλα για βόλτα).

Κάπως έτσι το σκέφτηκα και εγώ. Και τα συγκεκριμένα προτείνονται για δρόμο.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators

Ποιος είναι με μισό γόνατο ομως? 5χλμ κανω για παραπάνω που έκανα δεν θα πάω μιας και τότε έπεφταν τα κιλα πολύ γρήγορα.

τωρα μπορει να μην εισια αλλα οταν παιζεις με τις πιθανοτητες για μαντεψε ποιιος μπορει να μεινει με μισο γονατο.

 

ΥΓ:΅εννοειται οτι μπορει να μην παθεις ποτε τιποτα αλλα αυτο δεν αλλαζει το δεδομενο οτι δεν ειναι σωστη επιλογη παπουτσιου για αυτο που το θες

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

το να τρεχεις ευθεια θα σου φανει καπως :P

βαλε μια προπονηση τη βδομαδα σε δρομο να μαθεις

Ισχύει, αλλά ίσως τα 5χλμ να μου φανούν πιο λίγα, μιας και στο γήπεδο καμιά φορά μου φαίνεται βαρετό να τρέχω γύρω γύρω σαν το κουτό! :D

 

Μια βδομάδα μένει, σκέφτομαι να παίξω με μια διαλειμματική προπόνηση και μια μεγάλης απόστασης.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

τωρα μπορει να μην εισια αλλα οταν παιζεις με τις πιθανοτητες για μαντεψε ποιιος μπορει να μεινει με μισο γονατο.

 

ΥΓ:΅εννοειται οτι μπορει να μην παθεις ποτε τιποτα αλλα αυτο δεν αλλαζει το δεδομενο οτι δεν ειναι σωστη επιλογη παπουτσιου για αυτο που το θες

Θα δείξει δεν θα κάνω κάθε μέρα 20χλμ αλλά 5. Σίγουρα όχι παραπάνω. Με τα γόνατα ποτέ δεν είχα θεμα ελπίζω να μην αποκτήσω.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators

Ισχύει, αλλά ίσως τα 5χλμ να μου φανούν πιο λίγα, μιας και στο γήπεδο καμιά φορά μου φαίνεται βαρετό να τρέχω γύρω γύρω σαν το κουτό! :D

 

Μια βδομάδα μένει, σκέφτομαι να παίξω με μια διαλειμματική προπόνηση και μια μεγάλης απόστασης.

α τοσο λιγο εμεινε? μην κανεις λονκ ραν και ξεκουρασου. ποσα χλμ ειναι ο αγωνας.?

 

Θα δείξει δεν θα κάνω κάθε μέρα 20χλμ αλλά 5. Σίγουρα όχι παραπάνω. Με τα γόνατα ποτέ δεν είχα θεμα ελπίζω να μην αποκτήσω.

και παλι το χτυπημα που τρωνε τα ποδια ειναι μεγαλο. Ουτε εγω ειχα θεμα μεχρι που ξαφνικα σε μια προπονηση απο το πουθενα δεν μπορουσα να κουνησω το αριστερο ποδι

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Spect έχεις απόλυτο δίκιο αλλά όπως είπα είχα και άλλα κριτήρια στην επιλογή τους. Στο 99% των περιπτώσεων σε ακούω το ξέρεις.

 

Πήγα έκανα ένα πενταρι πριν λιγο σε 26.25. Η συγκεκριμένη διαδρομή είναι 10 γύροι των 500 μέτρων. Με 2 ανηφορες μεγάλες.

 

https://www.endomondo.com/users/13157635/workouts/667648043

 

 

Απόλυτα ευχαριστημένος. Στα γόνατα δεν ένιωσα τίποτα πιο πολύ η γαμπα που είχα χτυπήσει πριν λίγο καιρό.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

εγω αυτο που σκεφτηκα οταν τα ειδα ειναι: "τιν τουτα; παπουτσια μπαλετου; :o που ειναι οι αεροσολες και οι ιστοριες;"

 

anyway, σημερα και μετα απο 8 και κατι μηνακια τα... χιλιασαμε:

2j0z97o.jpg

 

drunk.gifdrunk.gifdrunk.gif

 

ξεχασα εντωμεταξυ να αναφερω στον αλλον που μου την "ελεγε" οτι ειμαι και καπνιστης και στα 2α αντα,

 

αντε και στα δικα σας αυτοι που δεν τα χουν φτασει

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

εγω αυτο που σκεφτηκα οταν τα ειδα ειναι: "τιν τουτα; παπουτσια μπαλετου; :o που ειναι οι αεροσολες και οι ιστοριες;"

 

anyway, σημερα και μετα απο 8 και κατι μηνακια τα... χιλιασαμε:

2j0z97o.jpg

 

drunk.gifdrunk.gifdrunk.gif

 

ξεχασα εντωμεταξυ να αναφερω στον αλλον που μου την "ελεγε" οτι ειμαι και καπνιστης και στα 2α αντα,

 

αντε και στα δικα σας αυτοι που δεν τα χουν φτασει

Τα lunaracer? Έχουν αρκετά καλή σολα για το βάρος τους. Πρώτη μέρα και τα 5χλμ βγήκαν νεράκι. Είναι παπούτσια ταχύτητας.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...