Προς το περιεχόμενο

Το thread του τρεξίματος


al3xis

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 2,2k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Προτείνω να ανεβάζουμε κάθε φορά, με κάθε νέο τρέξιμο, σκρίνσοτ από nike+, garmin connect, runstatic, endomodo κλπ

 

Έτσι θα μπορέσουμε να κάνουμε σχόλια ο ένας στον άλλον, αλλά και να υπάρχει ένας "ανταγωνισμός" και ένα κίνητρο για να βγαίνουμε πιο συχνά έξω!

 

Επίσης, έχει πάει κανείς στις μαζώξεις που κάνει η nike κάθε δευτέρα στο κατάστημα της ερμού; Τι παίζει εκεί; Εχω δει κάτι βιντεάκια, που νγαίνουν όλοι μαζί και τρέχουν, και φαίνεται χαβαλεδιάρικο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγώ τώρα το χειμώνα τρέχω με τσάντα για να βάζω το μπουφάν μέσα. Είναι λίγο ενοχλητική καμιά φορά αλλά το συνήθισα. Στο τρέξιμο είμαι με φανέλα και φούτερ. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators

Δεν το λες και φτηνό

κοιτα οταν κανεις κατι που σε γεμιζει καποια στιγμη ειναι καλο να επενδυεις σε καποια πραγματα που σε βοηθανε ειδικα οταν το κινητο μπορει να χαλασει απο ιδρωτα! (μου χαλασε το πρωτο)

 

ΣΗμερα ισως δοκιμασω να βγω για τρεξιμο αν το κανω θα ενημερωσω

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ναι, σωστο αυτο, το εχω ακουσει απο συναδελφο που χαλασε κανα δυο κινητα ετσι,

σιγουρα επενδυεις, δεν αντιλεγω, αλλα ο καθενας επενδυει οπου και οπως θελει,

σιγουρα το νο1 που δεν μπορει να αμφισβητησει κανεις ειναι τα παπουτσια,

απο εκει και περα, προσωπικα π.χ. προτιμησα να επενδυσω σε σκουφο και γαντια (δεν φορουσα ποτε),

αλλα και μπλουζες για τον ιδρωτα, ολα αυτα πολυεστερικα,

 

οσο για το κινητο, εχεις ενα point προφανως γιατι οταν πηγα το 2ο μου (ενα μοτο) να του βαλω καρτα sd,

ο τεχνικος μου ειπε οτι βρηκε υγρασια μεσα :D,

αλλα συνηθως παιρνω το g2 μαζι και απο τοτε που αρχισαν οι ψιχαλες (οταν και οσο εριχνε δηλαδη),

παιρνω μαζι μου κι ενα σακουλακι απο polybag και το εχω κατω απο το κινητο μεσα στην τσεπη κι

αν δω τα σκουρα (ψιχαλες κλπ), βαζω το κινητο μεσα στο σακουλακι και συνεχιζω,

στο τελος σιγουρα εχει λιγο υγρασια η τσεπη προφανως, και απο τους ιδρωτες,

αλλα δεν την εχω θεωρησει ανησυχητικη για την ωρα

 

κι εγω θα βγω, εχω αλλαξει το προγραμμα τις τελευταιες κανα δυο βδομαδες ξεμυταω τεταρτες, σαββατα και κυριακες (απο δυο καθημερινες και μια κυριακη), κατι τα μπασκετ που βλεπουμε πεμπτη-παρασκευη, κατι η κουραση της καθημερινοτητας, ε, καλυτερα σ/κ που βγαινεις μερα

 

κι οσο για το ταρταν που ειπε καποιος, καλο το ταρταν, δεν αντιλεγω, προσωπικα απο γηπεδο ξεκινησα, πρωτα γρασιδι και μετα βγηκα ταρταν, ετρεχα κανα 6μηνο ετσι, αλλα δεν μου εκατσε γιατι για ελαχιστα μετρα μενω στα συνορα και οι αλητες ζητανε συνδρομη για τους ετεροδημοτες (7 ευρω που επισης δεν αξιζει κατα την γνωμη μου, απ την στιγμη που τα σ/κ δεν σε αφηνουν γιατι εχουν αγωνες), αλλα δεν με χαλαει και το εξω, πλεον πηγαινω οπου θελω, δεν εχω στανταρ διαδρομη και αλλαζω παραστασεις, εχει την φαση του

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators

Καλά παπούτσια ρούχα δεν το συζητώ μιλάμε για μετά από αυτά. οκ Εγώ κάποια στιγμή το έκανα και ψιλό αγωνιστικά οπότε αν ήθελα να κάνω δουλειά έπρεπε να ξέρω τι και πώς, απλά προτιμώ να δώσω 100-150 να πάρω ρολόι πάρα να πληρώνω μετά κινητό. Γιατί οοοταν θα έρθει η ώρα που θα σου χαλάσει θα Ναι αργά να πεις Α ναι τελικά έπρεπε να χα πάρει ρολόι. Μετά Θα πάρεις και κινητό και ρολόι

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

εχει ποικιλια βλεπω παντως:

https://www.skroutz.gr/c/1917/rologia_palmografoi/m/992/Garmin.html?o=Garmin

 

εχεις να προτεινεις καποιο για οποιον ενδιαφερεται;

 

επισης, ερωτηση: δεν παιρνεις κινητο δηλαδη μαζι πλεον;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators

το πιο φτηνο ειναι αυτο

http://www.specialprice.gr/el/garmin-forerunner-15-hr-large-black--blue

 

εγω εχω το 210 ! Για κατι πιο φτηνο απο το 210 ή 220 θα πηγαινα στο 110.  Αναλογα και το τι θες. Οσο εχεις GPS για να μετραεια αποσταση ταχυτητα κτλ τοτε εισαι κομπλε ολα τα αλλα ειναι αναλογα με το τι θελει ο καθενας

 

Εχω σταματησει να χω κινητο πανω μου απο οταν πηρα το ρολοι. ΠΑνω μου τα μονο που εχω ειναι κλειδι/καρτα (για το σπιτι εδω κερκυρα ουτε κλειδια) και 50 λεπτα για να παρω νερο αν χρειαστω αναλογα τη διαδρομη. οταν πηγαινα βουνο αναγκαστηκα ειχα ζωνη με νερα φαγητο κτλ

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Οταν τρεχω, μονο ταρταν.Ειχα κανει το λαθος 1-2 φορες που ηταν κλειστο το γηπεδο να τρεξω παραλια στις πλακες και την επομενη μερα δεν ενιωθα τα γονατα μου...το ιδιο και σε διαδρομο...Spect παλαιοπολη λεει για τρεξιμο?Μου χουν πει οτι το καλυτερο εδαφος για τρεξιμο ειναι το ανωμαλο και μου ακουγεται λογικο...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators

που εννοεις παλαιοπολη? Δεν υπαρχει καλυτερο και χειροτερο (δηλαδη υπαρχει αλλα) εξαρταται τι θες να προπονησεις εκεινη τη στιγμη. Αν πχ θες να προπονησεις ταχυτητα και ενταση θα πας ταρταν αν θες να φτιαξεις δυναμη πχ το βουνο ή ανηφορες γενικα ειναι οτι πρεπει.

 

Επειδη τρεχεις μονο ταρταν την ακουσες τοσο εγω εχω συνηθισει. Επισης ο παραλιακος ειναι τραγικος. επισης προσοχη με το τρεξιμο στην αμμο..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators

πες ετσι :P εγω σκεφτομουν που σκατα να τρεξει μεσα στην παλια πολη. Ειναι ωραια διαδρομη ειδικα για καλοκαιρι λογο δεντρων κραταει ψιλοχαμηλη θερμοκρασια και εχει σκια. Αξιζει να πηγαινεις αλλα οχι καθε μερα πιστευω. Επισης εκει πρεπει να προσεχεις που πατας γιατι ανετα μπορει να γυρισεις κανενα αστραγαλο


https://connect.garmin.com/modern/activity/1024277592

 

6χλμ με ρυθμο 5.18 με το κρυο που ειχε νομιζα οτι πηγαινα στο 4.30

 

και καπως ετσι ετρεχα σημερα!

 

και μερικα βιντεο για οποιον θελει να χαζεψει πως ειναι το να τρεχεις στο κωλοκρυο με χιονι

 

https://www.dropbox.com/sh/gpg0f2fwxniqvbx/AACgQ81kpPeIEuHzXP2KpJnGa?dl=0(καποια στιγμη σε λιγο θα εχουν γινει upload ολα)

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Απλά δεν ξανά παραπονιέμαι ότι κάνει κρύο και δεν μπορώ να βγω για τρέξιμο..... Το τερμάτισες

 

 

Εγώ πάλι δεν παίρνω τίποτα, μόνο τα κλειδιά μου εάν δεν είναι κανένας σπίτι. Στο τσακίρ κέφι ένα μούφα κινητό για να κρατάω τον χρόνο κ να ακούω  mp3.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...