Προς το περιεχόμενο

Το thread του τρεξίματος


al3xis

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Moderators

Spect πλάκα θα 'χει να σου κάνει κανένας που ξέρει ότι τρέχεις δώρο nike παπούτσια! :D

καλα εκτος του οτι δεν μου κανουν δωρα αν μου παρει ναικ σημαινει οτι δε με ξερει :P

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 2,2k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

καλα εκτος του οτι δεν μου κανουν δωρα αν μου παρει ναικ σημαινει οτι δε με ξερει :P

Γιατί δεν σου κάνουν δώρα ρε? Λογικά θα σου έκαναν παλιότερα αλλά θα έφαγαν κράξιμο στυλ Spect και φοβούνται.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators

Μιλάμε για διάφορα χιλιοστών. Αυτό για την αντοχή που γράφει είναι πόσα χιλιόμετρα θα βγάλει μέχρι να χαλάσει. Εις γνώση μου τα πήρα ότι έχουν λιγότερο durability από κάποια άλλα. Ας βγάλουν χρόνο και περνω αλλα μετά.

 

Δεν τα πήρα με γνώμονα την 100% αποροφητικοτητα αλλά ήθελα ένα γρήγορο παπούτσι και ελαφρύ. Θα δείξει η νεκροψια σε κανα 2μηνο που αρχίζει και σκληραινει το παπούτσι πόσο καλό είναι. Κακή κριτική δεν διάβασα μέχρι στιγμής πάντως όλοι τα καλύτερα λένε.

Αρχικα μιλαμε για διαφορα 4 εκτος αν δεν ξερεις μαθηματικα και σε αυτα τα πραγματα τα χιλιοαστα κανουν τη διαφορα. Ειναι σαν να λες ενα χιλιοστο πιο διπλα να τον πετυχαινε θα ζουσε! 1χιλιοστο ειναι αλλα ο αλλος ειναι νεκρος!

 

Γρηγορο παπουτσι -ειδικα που το εχεις και για καθημερινη βολτα το οποοι ειναι βασικο λαθος αλλα αυτο ειναι αλλο θεμα- να το κανεις τι εφοσον δεν πας για αγωνες και το κανεις απλα για την φυσικη κατασταση!?

 

Ναι και γιατι φεραρι δεν θα ακουσεις κακη κριτικη αλλα πηγαινε οδηγησε τη στο χωμα και μετα τα λεμε! Ελπιζω να κταλαβαινεις το νοημα!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αρχικα μιλαμε για διαφορα 4 εκτος αν δεν ξερεις μαθηματικα και σε αυτα τα πραγματα τα χιλιοαστα κανουν τη διαφορα. Ειναι σαν να λες ενα χιλιοστο πιο διπλα να τον πετυχαινε θα ζουσε! 1χιλιοστο ειναι αλλα ο αλλος ειναι νεκρος!

 

Γρηγορο παπουτσι -ειδικα που το εχεις και για καθημερινη βολτα το οποοι ειναι βασικο λαθος αλλα αυτο ειναι αλλο θεμα- να το κανεις τι εφοσον δεν πας για αγωνες και το κανεις απλα για την φυσικη κατασταση!?

 

Ναι και γιατι φεραρι δεν θα ακουσεις κακη κριτικη αλλα πηγαινε οδηγησε τη στο χωμα και μετα τα λεμε! Ελπιζω να κταλαβαινεις το νοημα!

Η διαφορά είναι πολύ μικρή. Σύγκρινε τα και θα δεις. Επίσης περνα από ένα κατάστημα Nike δοκίμασε το παπουτσακι και έλα να μου πεις αν προσφέρει προστασία η όχι.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σήμερα είπα να βάλω λίγο ποικιλία στην HIIT προπόνηση του Σαββάτου..

Συνήθως τρέχω 3Km, μετά 2KM HIIT με αναλογία 100μ / 200μ και μετά 1km αποθεραπεία χαλαρά..

 

Σήμερα λοιπον, τα 2km της HIIT με τα sprints, πριν από κάθε 100αρι sprint έπεφτα για 5 burpees και αμέσως τα έδινα όλα για sprint..

Περιττώ να πω ότι με σκότωσε στο τέλος...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Η διαφορά είναι πολύ μικρή. Σύγκρινε τα και θα δεις. Επίσης περνα από ένα κατάστημα Nike δοκίμασε το παπουτσακι και έλα να μου πεις αν προσφέρει προστασία η όχι.

Προστασία θα προσφέρει σίγουρα, τουλάχιστον για να βγάλεις τα 42 χιλιόμετρα του Μαραθωνίου. Αν ήταν να σε πονάει το πόδι στα μισά τι αγωνιστικό θα ήταν. Το θέμα είναι μακροχρόνια πόσο σε επιβαρύνει και για πόσο καιρό θα έχει την ίδια προστασία.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators

Η διαφορά είναι πολύ μικρή. Σύγκρινε τα και θα δεις. Επίσης περνα από ένα κατάστημα Nike δοκίμασε το παπουτσακι και έλα να μου πεις αν προσφέρει προστασία η όχι.

ποσα χιλιομετρα και σε τι ρυθμο εχεις τρεξει και σε τι τερεν!? εγραψα σε ενα χρονο κοντα στα 1500χλμ δρομο,ταρταν.βουνο.

 

Δεν εχεις καταλαβει οτι εμενα προσωπικα δεν με νοιαζει αν θα παρεις χοκα ναικ ή θα τρεχεις ξυπολητος ουτε κερδος εχω απο καποια εταιρεια απλα δινω τη συμβουλη μου και εξηγω γιατι λεω οτι λεω

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το να μιλάς για Nike σε thread τρεξίματος δείχνει πώς δεν σέβεσαι το σώμα σου και τα γόνατα σου. Δεν είναι μόνο τα χιλιοστά που παίζουν ρόλο αλλά το υλικό και η υποστήριξη που παρέχει ένα παπούτσι. Όταν έψαχνα για παπούτσια καθώς τα γόνατα μου με είχαν πεθάνει, όλα τα Nike που δοκίμασα 1) ήταν πέτρα 2) ήταν αρκετά βαριά ακόμη και μοντέλα των 150 ευρώ.

 

Είναι απορίας άξιον πάντως γιατί να πάρεις Nike για τρέξιμο δεδομένου ότι η διαφορά τιμής για ένα καλό παπούτσι (βλέπε Hoka, Mizuno, Saucony, asics) δεν είναι και τόσο μεγάλη. Εκτός βέβαια άμα θες να έχεις ένα παπούτσι για να πηγαίνεις για καφέ και που και που να ρίχνεις και κανένα τρεξιματάκι τότε αλλάζει το πράμα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το να μιλάς για Nike σε thread τρεξίματος δείχνει πώς δεν σέβεσαι το σώμα σου και τα γόνατα σου. Δεν είναι μόνο τα χιλιοστά που παίζουν ρόλο αλλά το υλικό και η υποστήριξη που παρέχει ένα παπούτσι. Όταν έψαχνα για παπούτσια καθώς τα γόνατα μου με είχαν πεθάνει, όλα τα Nike που δοκίμασα 1) ήταν πέτρα 2) ήταν αρκετά βαριά ακόμη και μοντέλα των 150 ευρώ.

 

Είναι απορίας άξιον πάντως γιατί να πάρεις Nike για τρέξιμο δεδομένου ότι η διαφορά τιμής για ένα καλό παπούτσι (βλέπε Hoka, Mizuno, Saucony, asics) δεν είναι και τόσο μεγάλη. Εκτός βέβαια άμα θες να έχεις ένα παπούτσι για να πηγαίνεις για καφέ και που και που να ρίχνεις και κανένα τρεξιματάκι τότε αλλάζει το πράμα.

Δοκιμασε τα συγκεκριμένα και πες μου αν είναι πέτρα η βαριά. 600χλμ έβγαλα με τα άλλα Nike σε άσφαλτο 300χλμ και τα άλλα 300 σε χώμα με πέτρες και δεν έχω κανένα θέμα στα γόνατα η στα πόδια γενικά.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Θα μετανιώσει την ωρα και τη στιγμη που το γραψε :P

 

 

Εκανα κι εγω την αγορα μου σημερα https://www.dropbox.com/s/8xospl6nbwqf3g4/Photo%206-2-16%2C%2010%2004%2005%20%CE%BC%CE%BC.jpg?dl=0

  • Like 4
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Yesterday, εκανα apply για τον NYCM, αντε να δουμε.....

 

Τελευταια φορα ηταν το 2003.....   :ph34r:

 

Τωρα αν τερματισω σε νορμαλ χρονο θα ειναι θαυμα..... :P

 

Απο shoes λεω να κινηθω σε Newton Ironman Elite ή Distance V. (λογικα μεχρι τοτε ολο και καποιο new model θα εχει κανει την εμφανιση του.) 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Θα μετανιώσει την ωρα και τη στιγμη που το γραψε :P

 

 

Εκανα κι εγω την αγορα μου σημερα https://www.dropbox.com/s/8xospl6nbwqf3g4/Photo%206-2-16%2C%2010%2004%2005%20%CE%BC%CE%BC.jpg?dl=0

Καλοφορετα Μαργαρίτα πολύ όμορφα.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Θα μετανιώσει την ωρα και τη στιγμη που το γραψε :P

 

 

Εκανα κι εγω την αγορα μου σημερα https://www.dropbox.com/s/8xospl6nbwqf3g4/Photo%206-2-16%2C%2010%2004%2005%20%CE%BC%CE%BC.jpg?dl=0

 

Έψαχνα και εγώ Nimbus αλλά δεν έβρισκα νούμερο πουθενά. Καλοτάξιδα  :D

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ευχαριστω , ελπιζω μ αυτα να επιστρεψω σιγα σιγα στο τρεξιμο!

 

Εχω και τα 16 και ειμαι παρα πολυ ευχαριστημενη (μπορει και να το ξαναγραψα αυτο). Κι εγω για να βρω τα συγκεκριμενα εφτασα Κηφισιά (μακρια απ το σπιτι μου δηλαδη) αλλα αξιζουν τον κοπο

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ευχαριστω , ελπιζω μ αυτα να επιστρεψω σιγα σιγα στο τρεξιμο!

 

Εχω και τα 16 και ειμαι παρα πολυ ευχαριστημενη (μπορει και να το ξαναγραψα αυτο). Κι εγω για να βρω τα συγκεκριμενα εφτασα Κηφισιά (μακρια απ το σπιτι μου δηλαδη) αλλα αξιζουν τον κοπο

Υπάρχουν και στο skroutz βρε συ στα 125 σε 2 μέρες σπίτι σου γιατί να τρέχεις αλλού να τα αγοράσεις?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...