Προς το περιεχόμενο

Το thread του τρεξίματος


al3xis

Προτεινόμενες αναρτήσεις

πες ετσι :P εγω σκεφτομουν που σκατα να τρεξει μεσα στην παλια πολη. Ειναι ωραια διαδρομη ειδικα για καλοκαιρι λογο δεντρων κραταει ψιλοχαμηλη θερμοκρασια και εχει σκια. Αξιζει να πηγαινεις αλλα οχι καθε μερα πιστευω. Επισης εκει πρεπει να προσεχεις που πατας γιατι ανετα μπορει να γυρισεις κανενα αστραγαλο

https://connect.garmin.com/modern/activity/1024277592

 

6χλμ με ρυθμο 5.18 με το κρυο που ειχε νομιζα οτι πηγαινα στο 4.30

 

και καπως ετσι ετρεχα σημερα!

 

και μερικα βιντεο για οποιον θελει να χαζεψει πως ειναι το να τρεχεις στο κωλοκρυο με χιονι

 

https://www.dropbox.com/sh/gpg0f2fwxniqvbx/AACgQ81kpPeIEuHzXP2KpJnGa?dl=0(καποια στιγμη σε λιγο θα εχουν γινει upload ολα)

Με -7 βαθμούς βρε θηρίο!

Δεν παίζει να βγω έξω για τρέξιμο με τέτοιο ψόφο,τα θέλω τα πνευμόνια μου που είναι και ψιλό ασθματικά.

Μέχρι -1, παρακάτω έχει ανάπαυση.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 2,2k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Βραδινό τρεξιματακι μετά από 1.30 ώρα βαρη. -3 έξω αίσθηση ειδικά στον αέρα κάνα -8 εύκολα. Στο 10λεπτο δεν ένιωθα πόδια παπαρια κτλ. 2 καλούτσικες ανηφορες. Μπορεί να λες δεν βγαίνει άλλο αλλά συνεχίζεις. Μαζί με μουσικούλα εννοείται.

 

https://www.endomondo.com/users/13157635/workouts/661308656

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators

εχω προσεξει οτι πολλοι ξεκινατε γρηγορα και μετα ριχνετε ρυθμο γιατι το κανετε αυτο? ξεκινηστε χαλαρα και σιγα σιγα ανεβαστε

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

εχω προσεξει οτι πολλοι ξεκινατε γρηγορα και μετα ριχνετε ρυθμο γιατι το κανετε αυτο? ξεκινηστε χαλαρα και σιγα σιγα ανεβαστε

Για μένα το λες? Κρατάω όσο γίνεται σταθερό ρυθμό αλλά ναι συνήθως το πρώτο χιλιόμετρο βγαίνει πάντα λίγο πιο γρήγορα και έπειτα πέφτω λίγο και το τελευταίο βγαίνει και εκείνο αρκετά γρήγορα. Πιο πολύ το κρύο φταίει που δεν νιώθεις τα ποδια και οι ανηφορες που σε ρημαζουν.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators

Από σένα πήρα το πάτημα αλλά το βλέπω από πολλούς. Δεν Θεσσ κρύου αλλά κατά πόσο ξέρεις τι σου γίνετε και δεν τρέχεις στην τύχη.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Βραδινό τρεξιματακι μετά από 1.30 ώρα βαρη. -3 έξω αίσθηση ειδικά στον αέρα κάνα -8 εύκολα. Στο 10λεπτο δεν ένιωθα πόδια παπαρια κτλ. 2 καλούτσικες ανηφορες. Μπορεί να λες δεν βγαίνει άλλο αλλά συνεχίζεις. Μαζί με μουσικούλα εννοείται.

 

https://www.endomondo.com/users/13157635/workouts/661308656

1.30 ώρα βάρη και στο καπάκι τρέξιμο; Γιατί δε το χωρίζεις;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1.30 ώρα βάρη και στο καπάκι τρέξιμο; Γιατί δε το χωρίζεις;

Το κάνω περισσότερο για κάψιμο λίπους μιας και το πρωί δύσκολα να σηκωθω μόνο για τρέξιμο.

Από σένα πήρα το πάτημα αλλά το βλέπω από πολλούς. Δεν Θεσσ κρύου αλλά κατά πόσο ξέρεις τι σου γίνετε και δεν τρέχεις στην τύχη.

Δεν πάω και για αγώνες. Μου αρέσει το τρέξιμο και αν και έχω καιρό που εβγαζα αρκετά χλμ κάθε μέρα βλέπω ότι δεν έπεσα πολύ στην αντοχή μου. Μπορεί εκείνη την ώρα να λες δεν βγαίνει άλλο αλλά όταν βγάλεις τα χλμ που θες η αίσθηση και η ικανοποίηση είναι ότι καλύτερο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εμένα μου πανε στο γυμναστήριο πως τρέξιμο αμέσως μετά τα βάρη είναι καλύτερο αν θες να κάψεις λίπος. Ισχύει;

 

Ισχύει ναι γιατί έχεις κάψει το περισσότερο γλυκογονο και ο οργανισμός θα τραβήξει ενέργεια αμέσως από το λίπος.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators

Ισχύει ναι γιατί έχεις κάψει το περισσότερο γλυκογονο και ο οργανισμός θα τραβήξει ενέργεια αμέσως από το λίπος.

με την προυποθεση οτι η προπονηση στου βαρη ειναι τοσο σκληρη που σου εξαντλησε ολο το γλυκογονο πραγμα κατι δυσκολο για το επιπεδο μας. Επισης εχει αρηντικες επιπτωσεις στην μυικη αναπτυξη οποτε αν ο στοχος σου ειναι ναβαλεις μυς τοτε κανεις μια τρυπα στο νερο

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

με την προυποθεση οτι η προπονηση στου βαρη ειναι τοσο σκληρη που σου εξαντλησε ολο το γλυκογονο πραγμα κατι δυσκολο για το επιπεδο μας. Επισης εχει αρηντικες επιπτωσεις στην μυικη αναπτυξη οποτε αν ο στοχος σου ειναι ναβαλεις μυς τοτε κανεις μια τρυπα στο νερο

 

Το να θες να χάσεις λίπος δεν εξυπακούει πως το βάρος που θες μεν να χάσεις ΔΕ θα είναι μυς; Αν δηλαδή θέλει κάποιος να χάσει λίπος και ταυτόχρονα να κερδίσει σε μυ τι κάνει;

 

Από τη στιγμή που για τα 15-30 λεπτά όσο τρεξεις τέςλος πάντων καις λίπος και την πρωτεϊνη σου την υπόλοιπη ημέρα κατά τα άλλα την παίρνεις κανονικά αυτό πώς βλάπτει την ανάπτυξη των μυών;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators

Ναι θα χάσεις και μυς αλλά προσπαθείς να χάσεις Όσο το δυνατόν περισσότερο λίπος και λιγότερο μυς το οποίο το κανείς με βάρη και σωστή διατροφή.

 

Άλλο 15 άλλο 30 άλλο Όσο τρέξεις. Το να κάνεις αερόβιο Όχι για πολύ ώρα θα σε βοηθήσει αλλά όχι αμέσως μετά τα βάρη. Γενικά το αερόβιο το κανείς για την καρδιά τα βάρη για τους μυς και το φαΐ για το λιπος

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...