Προς το περιεχόμενο

Το thread του τρεξίματος


al3xis

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Στην Αθήνα το Μάρτιο έχει δύο καλούς αγώνες, το Άττικα run&fun στις 13 και τον ημιμαραθώνιο στις 20.

 

Για βάρη στα πόδια κατά το τρέξιμο τι λέτε; Θέλω να μειώσω το χρόνο τρεξίματος, αλλά δε μου αρέσει να έχω πολύ γρήγορο ρυθμό. Οπότε σκέφτομαι με βαράκια θα μπορώ να επιτύχω την ίδια γυμναστική με λιγότερα χιλιόμετρα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 2,2k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Και εγώ τώρα πάω να τα πάρω, αλλά φοβάμαι πολύ για το νούμερο. Το 44+1/3 μου ερχόταν τσίτα και δεν είχε 45 να δοκιμάσω. Ο υπάλληλος μου λέει θα σου κάνει καλά το 45 αλλά φοβάμαι μην είναι μεγάλο.

 

Εμένα είναι Adidas Glide Boost. Δεν το είχα ξανακούσει το παπούτσι αλλά είχε πολύ καλή έκπτωση, από 140 στα 83 και είναι αρκετά όμορφο και λέω γιατί όχι.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

οκ, αναμενουμε running εντυπωσεις,

 

πολυ ωραιο εντωμεταξυ το σχολιο:

 

 

 

The Nike LunaRacer is a running shoe I wanted to love.
 
It is like a beautiful girl that seems to fit all your criteria
but in the end she just bores you to death.
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators

αυτο που ρωτατε και δεν ακουτε με ξεπερναει

 

για τα ναικ που πηρες

 

We separate between normal training and competition. Competition shoes are for races, interval training etc. while normal training shoes are for your everyday training and longer distances.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

αυτο που ρωτατε και δεν ακουτε με ξεπερναει

 

για τα ναικ που πηρες

 

We separate between normal training and competition. Competition shoes are for races, interval training etc. while normal training shoes are for your everyday training and longer distances.

Θα φανεί στο τρέξιμο πως θα είναι. Το θέμα είναι ότι κάθισαν αρκετά καλά στο πόδι και λίγο που τα περπάτησα είναι σαν να μην έχω παπούτσια. Μόνο σε άσφαλτο θα χρησιμοποιηθούν. Θα γράψω εντυπώσεις αργότερα μετά το βραδινό τρεξιματακι.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

King τωρα αμα τα χώσει ο Σπεκτ δε θα χει αδικο. Ολοκληρο θεμα για τρεξιμο και πηγες και πηρες παπουτσια καθαρα αγωνιστικά;;;

Το οτι ειναι τοσο ελαφρια δεν ειναι καλο για καποιον αρχαριο που θελει απλα να κανει προπονηση

 

Και θα τρεξεις κιολας σε άσφαλτο που ειναι ο,τι χειροτερο.

 

Επρεπε να διαλεξεις καποιο παπουτσι μέσου βαρους με καλη απορρόφηση κραδασμών.

 

Τελοσπαντων ελπιζω να τα χαρεις!

 

Ωραιο παπουτσι το glide και με καλες κριτικες. Καλη επιλογη!

 

Εγω αυριο παιρνω τα nimbus 17, εχω και 16 κι ειμαι πολυ ευχαριστημενη :)

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

King τωρα αμα τα χώσει ο Σπεκτ δε θα χει αδικο. Ολοκληρο θεμα για τρεξιμο και πηγες και πηρες παπουτσια καθαρα αγωνιστικά;;;

Το οτι ειναι τοσο ελαφρια δεν ειναι καλο για καποιον αρχαριο που θελει απλα να κανει προπονηση

 

Και θα τρεξεις κιολας σε άσφαλτο που ειναι ο,τι χειροτερο.

 

Επρεπε να διαλεξεις καποιο παπουτσι μέσου βαρους με καλη απορρόφηση κραδασμών.

 

Τελοσπαντων ελπιζω να τα χαρεις!

 

Ωραιο παπουτσι το glide και με καλες κριτικες. Καλη επιλογη!

 

Εγω αυριο παιρνω τα nimbus 17, εχω και 16 κι ειμαι πολυ ευχαριστημενη :)

Θα δείξει μαργαρίτα αν έκανα καλή επιλογή η όχι. Όπως και να έχει θα τα χαρώ γιατί θα τα εχω και για βολτιτσες είναι πολύ όμορφο παπούτσι.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ομορφο ειναι, και για βολτες μια χαρα. Προσεχε πολυ ομως στο ξαναλεω, και το λεω μονο για καλο, ξερεις τι εχω τραβηξει. Racing παπουτσι+άσφαλτος+αρχαριος = καθολου καλος συνδυασμος.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ομορφο ειναι, και για βολτες μια χαρα. Προσεχε πολυ ομως στο ξαναλεω, και το λεω μονο για καλο, ξερεις τι εχω τραβηξει. Racing παπουτσι+άσφαλτος+αρχαριος = καθολου καλος συνδυασμος.

Να σε καλά ξέρω ότι ότι λέτε τα λέτε μόνο για το καλό και για να βοηθήσετε. 2 χρόνια τρέχω με κάτι αλλα Nike που έχω χωρίς θέμα στα πόδια.

 

Ο Spect καλά έκανε και πρότεινε τα hoka Clifton αλλά και μόνο που έβλεπα τον σχεδιασμό δεν με πήγαινε η καρδιά να τα πάρω.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Να σε καλά ξέρω ότι ότι λέτε τα λέτε μόνο για το καλό και για να βοηθήσετε. 2 χρόνια τρέχω με κάτι αλλα Nike που έχω χωρίς θέμα στα πόδια.

 

Ο Spect καλά έκανε και πρότεινε τα hoka Clifton αλλά και μόνο που έβλεπα τον σχεδιασμό δεν με πήγαινε η καρδιά να τα πάρω.

Μπρος στα κάλλη τι είναι ο πόνος που λένε ε; :D

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...