Προς το περιεχόμενο

Το thread του τρεξίματος


al3xis

Προτεινόμενες αναρτήσεις

55 λεπτά πριν, jimis98 είπε

αν δεν αρρωστενεις απο το κρύο απο τι κρυωνεις τότε? 

Αρρωσταίνεις από ιούς. Αρρωσταίνουμε τον χειμώνα, όχι γιατί κάνει κρύο, αλλά γιατί μαζευόμαστε σε κλειστούς χώρους, με μεγάλη θερμοκρασία, που δεν αερίζονται επαρκώς.

Το κρύο επηρεάζει σε κάποιον βαθμό το ανοσοποιητικό σύστημα (λόγω τις συστολής των αιμοφόρων αγγείων και ορμονικών μεταβολών), αλλά δεν κρυώνουμε εξ' αιτίας του.
Σε βόρειες χώρες, για να προστατεύσουν τα μωρά από τις ασθένειες τα αφήνουν πχ στα καφέ, έξω στον χειμώνα, σκεπασμένα καλά. Link

Προσωπικά, αν και στο τρέξιμο είμαι κρυουλιάρης, τον χειμώνα δεν φοράω ποτέ τίποτα περισσότερο από ένα πουλόβερ ή πουκάμισο και αρρωσταίνω πολύ σπάνια, και εγώ, και τα παιδιά μου που κυκλοφορούν σπίτι και κοιμούνται με κοντομάνικα και ξεσκέπαστα.

  • Like 4
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 2,2k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

1 ώρα πριν, Jorvik είπε

Εισαι μελος και στο GoRun σωστα; Το παρακολουθω αλλα δεν εχει τυχει να γραψω κατι μιας και το επιπεδο ειναι πολυ προχωρημενο για μενα. 

Ετρεξα και τα Κωνσταντινεια, δεν ημασταν και πολλοι, σιγουρα θα ειδωθηκαμε. 

Υγ. εβαλα και την κορη μου λιγο παρανομα (γεννηθεις του 2013) και ετρεξε τον μικρο αγωνα. Ηταν η τελευταια που τερματισε :)

Για το gorun και το επίπεδο να ξέρεις ότι ότι λάμπει δεν είναι χρυσός. Ειδικά για κάποιον που το παίζει μέγα και τρανός εκεί μέσα, τα  μισά που γράφει είναι copy paste και τα άλλα μισά μπούρδες. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 ώρες πριν, Jorvik είπε

Εισαι μελος και στο GoRun σωστα; Το παρακολουθω αλλα δεν εχει τυχει να γραψω κατι μιας και το επιπεδο ειναι πολυ προχωρημενο για μενα. 

Ετρεξα και τα Κωνσταντινεια, δεν ημασταν και πολλοι, σιγουρα θα ειδωθηκαμε. 

Υγ. εβαλα και την κορη μου λιγο παρανομα (γεννηθεις του 2013) και ετρεξε τον μικρο αγωνα. Ηταν η τελευταια που τερματισε :)

δεν ηταν παρανομα. χαχα πρεπει να τερματισε μαζι με την δικια μου.... 

Μια χαρα ειναι και to gorun. Να το παρακολουθεις ειδικα για τα παπουτσια εχουν τρελες γνωσεις τα παιδια.

και εμεις τρεξαμε τα Κωνσταντινεια 

 

  Tην εγραψα και νεα σμυρνη 6/10 αν  ξυπνησει και ερθει..

δες PM

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

5 ώρες πριν, smpt είπε

δεν το λέει όπως το κατάλαβες.

Δεν αρρωσταίνεις από το κρύο όταν τρέχεις (αρκεί να είσαι στοιχειωδώς προστατευμένος - ένα τεχνικό μακρυμάνικο και ίσως κατι για τον λαιμό ) . Θα αρρωστήσεις αν δεν τρέχεις ή αν δεν προστατευτείς όταν σταματήσεις να τρέχεις και είσαι ιδρωμένος.

κανετε μπανιο το χειμωνα μετα απο τρεξιμο?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...