Προς το περιεχόμενο

Κουβεντα: socket 1366 ,4/6-πυρηνοι XEON και OC


conkal

Προτεινόμενες αναρτήσεις

γραψαμε και πιο πανω οτι αυτη η μητρικη δεν υποστηριζει xeon! γνωμη μου ειναι να τον κανεις ενα καλο και στεθερο oc αν το σηκωνει η μητρικη και μετα αν δεν βολευεσαι και βρεις κανα 980χ ή 990χ πηγαινε εκει αν και δεν στο προτεινω!


Ας είχα καλύτερο cooler και θα τον ειχα 24/7 στα 4.5 για με την evo δεν γίνεται δουλεια

και γω την evo εχω με pp και πιανει θερμοκρασιες. θα δω πως θα παει με τον xeon, ο οποιος ειναι πιο κρυος απο τον i7 μου!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 283
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

γραψαμε και πιο πανω οτι αυτη η μητρικη δεν υποστηριζει xeon! γνωμη μου ειναι να τον κανεις ενα καλο και στεθερο oc αν το σηκωνει η μητρικη και μετα αν δεν βολευεσαι και βρεις κανα 980χ ή 990χ πηγαινε εκει αν και δεν στο προτεινω!

 

Αξιζει η αναβαθμιση σε 6πυρηνο i7??Αν και οι συγκεκριμενοι παιζουν σε υψηλες τιμες στην αγορα.Τον 965 τον τρεχω χωρις να εχω πειραξει τα volts στα 3,7 και ειναι stable σε gaming browsing και καθημερινες εργασιες.Ειναι αεροψυκτος και δεν θελω να τον ζορισω

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

To ξερω οτι single core αποδοσεις δεν ιδιαιτερες διαφορες.Απλα ειναι και τα 32nm των 6πυρηνων,με οτι αυτο συνεπαγεται απο θεματα θερμοκρασιων,καλυτερου overclocking κτλ,που με βαζουν σε σκεψεις αναβαθμισης στο 1366

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

To ξερω οτι single core αποδοσεις δεν ιδιαιτερες διαφορες.Απλα ειναι και τα 32nm των 6πυρηνων,με οτι αυτο συνεπαγεται απο θεματα θερμοκρασιων,καλυτερου overclocking κτλ,που με βαζουν σε σκεψεις αναβαθμισης στο 1366

Αγόρασε τον 970 το φίλου απο εδώ μέσα αν τον δίνει και πάρε του έναν Χ5670 πχ ;)

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αγόρασε τον 970 το φίλου απο εδώ μέσα αν τον δίνει και πάρε του έναν Χ5670 πχ ;)o

Oταν ο ανθρωπος εχει μυαλο...Παμε για την πρωτη δημοσια αγοραπωλησια :P

Ψαχνω ηδη τον 5670 του φιλου :D

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Υπαρχει μια περιπτωση να βγει σε αγγελια σετακι μου, γιατι μου πηγαν πολλα στραβα τωρα τελευταια και μαλλον πρεπει να στειλω κατι :)

Θα δω απο βδομαδα πως πανε τα πραγματα και αν το παρω αποφαση θα βγει μια Rampage III extreme με υπολοιπο εγγυηση και Χ5650 στο σφυρι  :-D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...