Προς το περιεχόμενο

Χ58- Χeon owners club


arrows

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Επισκέπτης
Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Για να δούμε…i7 920, Asus rampage 3 extreme, ένα kit g.skill ripjaws 3*2 gb και μια vapor-x r9 280x είναι τα βασικά.

Επεξ/σία από Επισκέπτης
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 476
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Cpu upgrade και εισαι κομπλε για καιρο! Μια χαρα εισαι και με τον 920, ακομα αντεχει με μια r9 280x/r9 380 ισως και πιο πανω! Τον εχεις oced?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Εδώ μπορεί να πουν αλλά μέλη ότι κάνω troll…έχω την μαμίσια ψύκτρα οπότε όχι. Θα μπορούσα να τον πάω στα 3-3,1Ghz αλλά από τα 2,804/2,93 που πάει μόνος του δεν ξέρω πόσο θα αξίζει (ειδικά αν ξεπερνά 72-73 βαθμούς σε αυτές τις συχνότητες). Το θέμα είναι ότι θέλω 4-4,2 ghz για 24/7 οπότε χρειάζομαι κάτι πολύ βαρβάτο. Θα 'ναι αερόψυξη, θα 'ναι υδρόψυξη δεν ξέρω ακόμα. Μαζεύω λεφτά αυτή τη στιγμή (μιας και δεν το έχω πάρα πολύ καιρό το σύστημα, το ολοκλήρωσα τον περασμένο Σεπτέμβρη). Rest in Pepsi λοιπόν. Κι όσο για αντοχή, ο 920 είναι ένας underclocked i5 4670k με 8 threads οπότε δεν παραπονιέμαι. Σε μετατροπές video και virtual machines είναι πολύ καλύτερο από ό,τι είχα πριν.

Επεξ/σία από Επισκέπτης
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης

Σαν cooler Master hyper 212 evo μου φαίνεται. Δεν ξέρω για 4+ Ghz. Έιχα δει μια cooler Master hyper 212 evo με έναν i7 920 στα 4 ghz και με prime 95 ήταν στους 90-92 βαθμούς. Δεν ξέρω…

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σαν cooler Master hyper 212 evo μου φαίνεται. Δεν ξέρω για 4+ Ghz. Έιχα δει μια cooler Master hyper 212 evo με έναν i7 920 στα 4 ghz και με prime 95 ήταν στους 90-92 βαθμούς. Δεν ξέρω…

είναι πολύ καλύτερη της , εγώ έχω τον 950 με την evo  με 2 corsair SP120 στα 4.1ghz

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Για να δούμε…i7 920, Asus rampage 3 extreme, ένα kit g.skill ripjaws 3*2 gb και μια vapor-x r9 280x είναι τα βασικά.

 

Κριμα το θηριο, εχω την ιδια και ειναι τερας απλα!!!!! Με ενα Xeon θα εισαι τουμπανο οποτε να το βαλεις στο προγραμμα  :-)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κοιτα εχει τα παντα πανω οχι οτι θα δεις καμια διαφορα αλλα λεμε τωρα.... το καλυτερο ειναι οτι μπορει και κραταει το turbo multi οποτε πχ στον 5650 παιζω ανετα με x22 χωρις κιχ.

Επισης το καλυτερο ειναι το slow mode που εχει για max clock μπορει να φτασει το FSB στο Θεο  :ph34r:  :ph34r:  :ph34r:

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Κριμα το θηριο, εχω την ιδια και ειναι τερας απλα!!!!! Με ενα Xeon θα εισαι τουμπανο οποτε να το βαλεις στο προγραμμα :-)

Αν έπεφτε στα χέρια μου ένας παλιός server ή σκέτος ένας xeon x5650/5670 θα το έκανα, αλλά είμαι ταπί (εδώ προσπαθώ να μαζέψω λεφτά για καλή ψύξη), και έπειτα μπορώ να κάνω πολλά με αυτά που έχω...βέβαια αν έπεφτε στα χέρια μου κάνα τέτοιο chip σαν αυτά που είπα θα το έκανα....έχω δεί ότι το value for money αυτών των xeons είναι τρελό...

Επεξ/σία από Επισκέπτης
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν ξερω ποιον ενδιαφερει αλλα δοκιμασα στο πισι μου εξτρα 3 dimms με συνολο 6Χ4 GB και λειτουργησε σαν να μην ετρεξε τιποτα. Ουτε το OC προβληματιστηκε ουτε τιποτα...


επισης για καποιο λογο που δεν περιμενα τρεχει ελαχιστα πιο γρηγορα στα benches της ταξης του 1% καλυτερα σκορ

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν ξερω ποιον ενδιαφερει αλλα δοκιμασα στο πισι μου εξτρα 3 dimms με συνολο 6Χ4 GB και λειτουργησε σαν να μην ετρεξε τιποτα. Ουτε το OC προβληματιστηκε ουτε τιποτα...

 

επισης για καποιο λογο που δεν περιμενα τρεχει ελαχιστα πιο γρηγορα στα benches της ταξης του 1% καλυτερα σκορ

Οι μνήμες 1Τ ή 2Τ; Γιατί όπως ξέρω σε 1Τ έχουν θέμα με εξάδα.

Τώρα για το 1% δεν ξέρω δεν έχω δοκιμάσει ποτέ εξάδα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...