Προς το περιεχόμενο

Asus dsl-n14u, Γενική συζήτηση - απόψεις


Inuyasha

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Καλημερα, σ εμενα γιατι δεν μοπρει να παιξει καλα? Εννοω οτι εχω πολλες αποσυνδεσεις . Η γραμμη μου ειναι του οτε  και αυτα ειναι τα στοιχεια απο το Speedport W724V που χρησιμοποιω,

 

Downstream
15317  kBit/s
Upstream
1023  kBit/s
DSL / Link
In sync
DSL/Internet Status
Online
Transmission mode
ADSL2+
CRC Errors (Down/Up)
238 / 0
FEC Errors (Down/Up)
0 / 0
SNR (Down/Up)
9.1 / 12.6  dB
Attenuation (Down/Up)
25.5 / 14.0  dB
WLAN in the 2.4 GHz frequency band
Off
WLAN name (SSID)
OTE47C339
WLAN in the 5 GHz frequency band
Off
WLAN name (SSID)
OTE47C339
WPS (Connect a WLAN device)
Will be used

 

 

Ευχαριστω εκ των προτερων.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 281
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

Capture.PNG

 

 

Λεω να καλεσω την HOL και να ζητησων SNR 6

Μπορείς να το αλλάξεις και μόνος σου μέσα από το ρούτερ. Αλλά ναι αν μπορείς πάρε να στο κάνουν και από default 6.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ρε παιδιά, τι επιλογή βάζω για να κατεβάσει περισσότερα από δύο τορεντ ταυτόχρονα; είμαι με το τελευταίο beta.στα παλαιότερα δεν είχα θέμα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μηπως γνωριζει καποιος αν υπαρχει θεσσαλονικη καπου διαθεσημο,πηρα στα κεντρικα και μου ειπαν πως δεν το εχουν

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μηπως γνωριζει καποιος αν υπαρχει θεσσαλονικη καπου διαθεσημο,πηρα στα κεντρικα και μου ειπαν πως δεν το εχουν

Από το μεγάλο της Βενιζέλου το είχα πάρει.Είναι λίγο μαλάκες βέβαια, είχαν στην αποθήκη διαθέσιμο και έβλεπαν στο σύστημα ότι δεν υπάρχει.5 φορές πήγα για να κάνω δουλειά

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Από το μεγάλο της Βενιζέλου το είχα πάρει.Είναι λίγο μαλάκες βέβαια, είχαν στην αποθήκη διαθέσιμο και έβλεπαν στο σύστημα ότι δεν υπάρχει.5 φορές πήγα για να κάνω δουλειά

Δηλ πως τα καταφερες;γιατι πηγα και κλασσικα μου ειπαν τελειωσε

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δηλ πως τα καταφερες;γιατι πηγα και κλασσικα μου ειπαν τελειωσε

Στο σαιτ τους εάν το βγάζει διαθέσιμο, πρέπει να μπορούν να σε το φέρουν.παραγγελία δεν έκανε ς;
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στο σαιτ τους εάν το βγάζει διαθέσιμο, πρέπει να μπορούν να σε το φέρουν.παραγγελία δεν έκανε ς;

Δεν το βγαζει μου ειπαν,οποτε περιμενω μπας και ξαναφερουν

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Με έχει σπάσει τα νεύρα τελευταία το γεγονός, ότι κολλάει το ίντερνετ ή και αποσυνδέεται, όταν βάλω δίσκο για να κατεβάζω με το download manager.έχετε αντιμετωπίσει το ίδιο; δοκίμασα και 2,5" και 3,5"

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Με έχει σπάσει τα νεύρα τελευταία το γεγονός, ότι κολλάει το ίντερνετ ή και αποσυνδέεται, όταν βάλω δίσκο για να κατεβάζω με το download manager.έχετε αντιμετωπίσει το ίδιο; δοκίμασα και 2,5" και 3,5"

Από όταν το πήρα πέρσι με την προσφορά της wind μου έκανε ακριβώς αυτό το πράγμα. Έβαζα να κατεβάσει κατι με τον manager και εκτός του ότι κόλλαγε όλο το interface δεν είχα και Ίντερνετ μέχρι να το κάνω επανεκκίνηση κλπ. Ένα σωρό παραμετροποιησεις αλλά δυστυχώς γεμάτο κολληματα. Το έδωσα σε 10 μέρες...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλημέρα, όσοι το έχετε δοκιμάστε να έχετε ενεργό το stability management, το έβαλα στο -1 με margin 6,7 και δουλεύει προς το παρόν

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλημερα, σ εμενα γιατι δεν μοπρει να παιξει καλα? Εννοω οτι εχω πολλες αποσυνδεσεις . Η γραμμη μου ειναι του οτε  και αυτα ειναι τα στοιχεια απο το Speedport W724V που χρησιμοποιω,

 

Downstream
15317  kBit/s
Upstream
1023  kBit/s
DSL / Link
In sync
 

Ευχαριστω εκ των προτερων.

δοκιμη firmware update.επισης μπορει να υπαρχουν θεματα ασυμβατοτητας πχ με το chipset του dslam>εκτος αν οι αποσυνδεσεις ειναι απο το Wifi και οχι απο την γραμμη οποτε εκει παμε αλλου,.αν πεφτει το ιντερνετ θα πρεπει να σβηνει καποιο λαμπακι.

attachicon.gif Capture.PNG

 

 

Λεω να καλεσω την HOL και να ζητησων SNR 6

Θα σου πουν οτι μπορει να εχεις αποσυνδεσεις αλλα μην σε ανησυχει.αν εχεις θεμα στο ξαναγυρνανε στο 9 η στο 11

 

Μπορείς να το αλλάξεις και μόνος σου μέσα από το ρούτερ. Αλλά ναι αν μπορείς πάρε να στο κάνουν και από default 6.

αν μπορει να γινει απο τον παροχο καλο ειναι να το κανει ο παροχος και μετα παιζουμε εμεις για πιο χαμηλα απο το ρουτερ.πχ να παει στο 5 η στο 4.

Ρε παιδιά, τι επιλογή βάζω για να κατεβάσει περισσότερα από δύο τορεντ ταυτόχρονα; είμαι με το τελευταίο beta.στα παλαιότερα δεν είχα θέμα

στο mtorrent πρεπει να εχεις πειραξει κατι για να κατεβαζει μονο δυο.εκτος αν εννοεις οτι εχει Client το ιδιο το asus για torrents.options/preferences /queueing Και maxiumum number of active downloads

Με έχει σπάσει τα νεύρα τελευταία το γεγονός, ότι κολλάει το ίντερνετ ή και αποσυνδέεται, όταν βάλω δίσκο για να κατεβάζω με το download manager.έχετε αντιμετωπίσει το ίδιο; δοκίμασα και 2,5" και 3,5"

ισος καποιο bug?μηπως εχει βγει νεο Firmware?

 

Από όταν το πήρα πέρσι με την προσφορά της wind μου έκανε ακριβώς αυτό το πράγμα. Έβαζα να κατεβάσει κατι με τον manager και εκτός του ότι κόλλαγε όλο το interface δεν είχα και Ίντερνετ μέχρι να το κάνω επανεκκίνηση κλπ. Ένα σωρό παραμετροποιησεις αλλά δυστυχώς γεμάτο κολληματα. Το έδωσα σε 10 μέρες...

μπορει να εχει βγει κανα νεο firmware

 

Καλημέρα, όσοι το έχετε δοκιμάστε να έχετε ενεργό το stability management, το έβαλα στο -1 με margin 6,7 και δουλεύει προς το παρόν

το margin 6 σε καλη γραμμη ειναι ηδη σταθερο και νορμαλ.αν πεσεις πιο χαμηλα απο αυτο εκει γινονται τα πραγματα πιο δυσκολα.υπαρχουν ατομα που παιζουν με 3-4.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πουλινε, έχω δοκιμάσει σχεδόν όλα τα fw που έχουν βγει, μάλλον υπάρχει ασυμβατότητα με σκληρούς και δέχεται μόνο στικακια.Όσο για τον ενσωματωμένο torrent client δεν έχει τόσες πολλές επιλογές όπως το γνωστό μtorrent.σε γραμμή πιστεύω είμαι καλά με 17κ κατέβασμα και 1κ ανέβασμα,6.snr

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...