Προς το περιεχόμενο

Asus dsl-n14u, Γενική συζήτηση - απόψεις


Inuyasha

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 281
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

  • 2 εβδομάδες αργότερα...

Πουλινε, έχω δοκιμάσει σχεδόν όλα τα fw που έχουν βγει, μάλλον υπάρχει ασυμβατότητα με σκληρούς και δέχεται μόνο στικακια.Όσο για τον ενσωματωμένο torrent client δεν έχει τόσες πολλές επιλογές όπως το γνωστό μtorrent.σε γραμμή πιστεύω είμαι καλά με 17κ κατέβασμα και 1κ ανέβασμα,6.snr

Μηπως παιζει να ειναι και τιποτα θεμα ρευματος στην usb?βεβαια απο την αλλη στον 3,5 αρι που εχει εξωτερικη τροφοδοσια δεν θα πρεπε να το κανει.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 3 μήνες μετά...

καλησπερα.

εχω ενα ρουτερ στα χερια μου της wind (DSL-N14U )

προσπαθησα να βαλω κανω firmware update αλλα δεν μου το επιτρεπει...ουτε χειροκινητα(upload zip),ουτε αυτοματα.

 https://www.asus.com/gr/Networking/DSLN14U/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 1 μήνα μετά...
On 15/2/2018 at 11:42 AM, kostakiss said:

καλησπερα.

εχω ενα ρουτερ στα χερια μου της wind (DSL-N14U )

προσπαθησα να βαλω κανω firmware update αλλα δεν μου το επιτρεπει...ουτε χειροκινητα(upload zip),ουτε αυτοματα.

 https://www.asus.com/gr/Networking/DSLN14U/

to καταφερες?και καλο ειναι το Firmware update να γινεται με ethernet και οχι wireless

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

15 minutes ago, kostakiss said:

οχι,τελικα το πουλησα.

α οκ.παντως δεν ειναι τιποτα δυσκολο το Update>ή πηγες να ανεβασεις το zip ή καμια φορα μερικες συσκευες τρωνε κολλημα αν εχεις ελληνικα windows και το αρχειο ειναι στην επιφανεια εργασιας που ειναι ελληνικα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εχω το n14u εδω και 1 1/2 χρονο περιπου. Το εχω παει μια φορα για service,πριν λιγους μηνες,επειδη ειχα συνεχεια αποσυνδεσεις και κολληματα και τωρα απο χθες εχω αλλο προβλημα.

Το μηχανημα δεν δουλευει. Αναβει μονο το πρωτο led αριστερα,που δειχνει οτι τροφοδοτειται με ρευμα. Δεν μπορω καν να μπω στο μενου του.Το εχω κανει reset απο πισω,αλλα τιποτα. Ειναι ψοφιο ! Μπορω να κανω κατι μονος μου ?Αλλιως θα το στειλω παλι πισω. Η εγγυηση ευτυχως ληγει σε 5 μηνες.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

9 hours ago, kokolokor5 said:

Εχω το n14u εδω και 1 1/2 χρονο περιπου. Το εχω παει μια φορα για service,πριν λιγους μηνες,επειδη ειχα συνεχεια αποσυνδεσεις και κολληματα και τωρα απο χθες εχω αλλο προβλημα.

Το μηχανημα δεν δουλευει. Αναβει μονο το πρωτο led αριστερα,που δειχνει οτι τροφοδοτειται με ρευμα. Δεν μπορω καν να μπω στο μενου του.Το εχω κανει reset απο πισω,αλλα τιποτα. Ειναι ψοφιο ! Μπορω να κανω κατι μονος μου ?Αλλιως θα το στειλω παλι πισω. Η εγγυηση ευτυχως ληγει σε 5 μηνες.

αν εχεις ενα αλλο τροφοδοτικο με ιδια volt και ιδια η περισσοτερα ma τοτε το δοκιμαζεις μηπως ειναι αυτο.αλλιως το πας πισω αν πραγματι δεν μπορει να κανει ουτε hard reset.δεν εχει νοημα να κανεις κατι παραπανω εφοσον εχει εγγυηση.ακομα και Firmware Να εχει χασει και να μπορεις να το περασεις με Jtag,uart δεν εχει νοημα αφου εχει εγγυηση.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ευχαριστω για την απαντηση. Το τροφοδοτικο δεν ειναι ,γιατι με το ιδιο δουλευω τωρα το παλιο μοντεμ ρουτερ. Θα το παω πισω και οτι γινει . Μου ετυχε ελλατωματικο απο την αρχη,δυστυχως.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 minutes ago, kokolokor5 said:

ευχαριστω για την απαντηση. Το τροφοδοτικο δεν ειναι ,γιατι με το ιδιο δουλευω τωρα το παλιο μοντεμ ρουτερ. Θα το παω πισω και οτι γινει . Μου ετυχε ελλατωματικο απο την αρχη,δυστυχως.

αφου εισαι στην εγγυηση μια χαρα εισαι.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

το πηγα σημερα στην wind,απ οπου και το αγορασα και σαν εταιρια δεν υπαρχει ! Μου εβαλαν να υπογραψω ενα χαρτι,οτι αν δεν μπορεσουν να το φτιαξουν,το παιρνω οπως ειναι και πληρωνω και 12 ευρω για τα μεταφορικα ! Απλα απαραδεκτη η τακτικη που εχουν ! Και φιλος μου που εκανε φορητοτητα το σταθερο στην wind,πληρωσε τα εξοδα του κουριερ 5 ευρω,για τα χαρτια υπογραφης.Τελευταια φορα που εχω παρε δωσε μ αυτη την εταιρια.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Να το φτιαξουν?δεν υπαρχει φτιαχνω υπαρχει αντικατασταση.παιζει να μιλουσα με αντιπροσωπεια asus.οτι να νε και για τα μεταφορικα αλλα και για τα 5 ευρω για το courrier.αν μου λεγε το Courrier χρωστας 5 ευρω οκ παρε την αιτηση πισω και γεια

25 minutes ago, kokolokor5 said:

το πηγα σημερα στην wind,απ οπου και το αγορασα και σαν εταιρια δεν υπαρχει ! Μου εβαλαν να υπογραψω ενα χαρτι,οτι αν δεν μπορεσουν να το φτιαξουν,το παιρνω οπως ειναι και πληρωνω και 12 ευρω για τα μεταφορικα ! Απλα απαραδεκτη η τακτικη που εχουν ! Και φιλος μου που εκανε φορητοτητα το σταθερο στην wind,πληρωσε τα εξοδα του κουριερ 5 ευρω,για τα χαρτια υπογραφης.Τελευταια φορα που εχω παρε δωσε μ αυτη την εταιρια.

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Ναι.Ειναι οτι να ναι ! Θα δω πως θα παει και τωρα που το ειπες,θα παρω τηλεφωνο και στην Asus.

 

UPDATE: Μιλησα με το σερβις της Asus και μου ειπαν οτι η συσκευη εχει 3 χρονια εγγυηση και επρεπε να γινει αντικατασταση απο την πρωτη φορα που μου παρουσιασε βλαβη. Αρα η wind ειναι ειναι υποχρεωμενη να το αντικαταστησει !

(Service Asus: τηλ για σταθερα στο 00800-44142044 και απο κινητο στο +30-21-1198-5051 - χωρις χρεωση)

Επεξ/σία από kokolokor5
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...