Προς το περιεχόμενο

FIFA 17 [PC]


cpttony

Προτεινόμενες αναρτήσεις

καλησπέρα και απο εμένα.κατέβασα το demo και έπαιξα μερικά παιχνίδια και μου άρεσε πολύ.λέω να το αγοράσω για να το απολαύσω και ελπίζω να μην το μετανοιώσω.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 1,1k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Απ' ότι φαίνεται μέχρι στιγμής η καλύτερη επιλογή μάλλον ήταν και είναι το instant gaming, αν και ο καθένας έχει τις δικές του προτιμήσεις. Άλλος πχ. θέλει την Ultimate Edition, άλλος θέλει ντε και σώνει να το αγοράσει σε κουτί, άλλος θέλει να το πάρει από ντόπιο μαγαζί επειδή έχει αλλεργία στις ιντερνετικές αγορές, άλλος έχει συσσωρευμένους πόντους σε κλειδάδικο (άρα και έκπτωση) κλπ.

 

Λίγο που κοίταξα στο reddit δεν συμφέρουν φέτος οι (παραδοσιακές) αγορές από μεξικάνικο Origin μέσω VPN, το μόνο επίσημο store που έχει χαμηλή τιμή είναι το ρώσικο αλλά το παιχνίδι έχει μόνο δύο γλώσσες (ρώσικα/πολωνικά) και δεν είναι καθόλου βέβαια αν θα βγει patch με αγγλική μετάφραση. Το πιθανότερο όχι.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιζω το παιχνιδι 2 μερες τωρα, σε γενικες γραμμες μου αρεσει, φαινεται αρκετα πιο δυσκολο απο το 16, ή ισως θελει και αυτο την συνηθεια του, αλλα ρε guys τι πραγμα ειναι αυτο με τους τραυματισμους, εγω που παιζω FUT τουλαχιστον, δεν εχει υπαρξει παιχνιδι που να μην εχω ειτε εγω τραυματια ειτε ο αντιπαλος, και παρα πολλα απο αυτα ειναι στα πρωτα λεπτα του αγωνα και χωρις καποιο σκληρο μαρκαρισμα. 

Επισης με νευριαζουν πολυ οι πασες, ειναι αρκετα αργες και πρεπει να εισαι συνεχεια με finesse shoot για να την δωσει καλα, οπως και οι προωθημενες με νευριαζουν επισης, τις περισσοτερες φορες δεν την δινει οπως πρεπει με αποτελεσμα να σε προλαβαινει ο αντιπαλος αμυντικος. 

Ενα αλλο σπαστικο παλι ειναι τα corner, πολυ ευκολα μπαινει goal και μαλιστα αρκετα χαζο λογω περισσοτερων φορων του τερματοφυλακα. Για τα foul κανενα σχολιο, απο εκει που στο 16 ειχες σιγουρο goal τωρα καλυτερα να δινεις πασα :P

Αυτα και τωρα παω να καω λιγο στο FUT.

 

Οποιος θελει με κανει add στο origin, username : tekpertek

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παδια κατι που παρατηρησα. Οταν στα settings βαλω το antialiasing στο 2x ή στο 4x τα γραφικα φαινονται γαματα αλλα κατα τη διαρκεια του παιχνιδιου το gameplay ειναι λιγο πιο αργο και βαρυ και οταν κανω σουτ τις περισσοτερες φορες παει στο γαμο ου καραγκιοζη. Αν βαλω το antialiasing off τα γραφικα φαινονται καπως πιο ελαφρια με τους παιχτες να κινουνται πιο γρηγορα και τα σουτ ειναι πιο ευστοχα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παδια κατι που παρατηρησα. Οταν στα settings βαλω το antialiasing στο 2x ή στο 4x τα γραφικα φαινονται γαματα αλλα κατα τη διαρκεια του παιχνιδιου το gameplay ειναι λιγο πιο αργο και βαρυ και οταν κανω σουτ τις περισσοτερες φορες παει στο γαμο ου καραγκιοζη. Αν βαλω το antialiasing off τα γραφικα φαινονται καπως πιο ελαφρια με τους παιχτες να κινουνται πιο γρηγορα και τα σουτ ειναι πιο ευστοχα.

Μαλλον αποκτάς εμπειρία...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μαλλον αποκτάς εμπειρία...

 

Αποκτω εμπειρια σε τι? παιζω χρονια fifa στο pc αλλα δεν ειχα παρατηρησει τη διαφορα με το antialiasing γτ λογω οτι το προηγουμενο pc μου δε σηκωνε πολλα το βαζα παντα off. Απλα δε μπορω να καταλαβω γιατι επηρεαζονται τα σουτ. Ισχυει και στις κονσολες αυτο?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Απ οτι θυμάμαι οι κονσόλες δεν εχουν επιλογές στα γραφικά

Παίζεις όπως το έφτιαξε ο κατασκευαστής πχ 720p/30fps

 

X1/PS4 έχουν 1080p/60fps στο Fifa εδώ και χρόνια. Προφανώς και φέτος.

 

Αυτό με το antialiasing και τα σουτ το παρατηρείς μόνο στο online ή παντού;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Απο το instant-gaming μαλλον η πιο καλη αγορα (και σιγουρη , οσο μπορει καποιος να το πει αυτο - οτι εχω παρει απο εκει ηταν αψογο, χωρις κανενα θεμα). (Υστερα για τους συλλεκτες, κουτι, δε το συζηταμε.) Για standard εκδοσεις παντα μιλαμε για τα κλειδαδικα. Εκτος και αν βρεθει καμμια σουπερ εντισιον. 

 

Ενδιαφερον αυτο με το AA. Να το απενεργοποιησω να δω τι εννοει ο φιλος, μου προκαλει εντυπωση! 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...