Προς το περιεχόμενο

FIFA 17 [PC]


cpttony

Προτεινόμενες αναρτήσεις

X1/PS4 έχουν 1080p/60fps στο Fifa εδώ και χρόνια. Προφανώς και φέτος.

 

Αυτό με το antialiasing και τα σουτ το παρατηρείς μόνο στο online ή παντού;

 

Online δεν εχω παιξει σε ματσακια που παιζω μονος μου με τη cpu εννοω.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 1,1k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Ιδια τιμη το ειχε και το cd keys

Απο αποψη "σιγουριας" αναφερω το instant-gaming. Με ψαξιμο θα εβρισκες οτι στο ΗRK ας πουμε ειχε ακομη καλυτερη συν ενα "mystery game". Και εχω παρει και απο εκει (ολα κομπλε). Αλλα δε ξερω γιατι, προτιμησα το ig :P 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγώ μέχρι στιγμής έχω άψογη εμπειρία από το matchmaking. Σε 15 παιχνίδια που έχω παίξει περίπου με ΠΑΟ μού έχει βρει όλες τις φορές αντίπαλο και μάλιστα πολύ γρήγορα. Κι όχι μόνο αυτό, αλλά έχει τύχει να παίξω με την ίδια ομάδα μόνο τρεις φορές (Αννόβερο, Λέστερ και Γαλατά). Δεν ξέρω τι θα γίνεται μετά, αλλά μέχρι στιγμής έχω τη μακράν καλύτερη εμπειρία που είχα ποτέ σε FIFA, από πλευράς matchmaking. Οπότε μάλλον από τη δική σου μεριά είναι το πρόβλημα. Τώρα φταίει το ρούτερ, φταίει κάτι άλλο, δεν έχω ιδέα δυστυχώς...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 φορες πηγα να παιξω ονλαιν , και 2 με φιλο ονλαιν. 

Απο τις 3 που μπηκα , τη 1 μου εκανε DC χωρις λογο. (οταν ξαναμπηκα δεν ειχε θεμα)

Απο τις 2 με το φιλο, τη μια μου εκανε DC χωρις λογο. (οταν ξαναμπηκα δεν ειχε θεμα)

Δε ξερω τι μπορει να σημαινει το παραπανω. ΚΑι τις 2 φορες το DC εγινε με το που πηγε να ξεκινησει το match. Χωρις καποιο impact στα W,L παντως.

 

Τη μια απο αυτες τις φορες υπηρχε αρκετο lag. Τις αλλες ηταν οκ ομως. 

 

Επισης ερωτηση: 

Για ποιο διαβολεμενο λογο μου βγαζει αυτο;

 

post-269452-0-36739300-1475409296_thumb.jpg

 

Τι πρεπει να επιλεξω;

 

Μου το εχει βγαλει και στο mirror's edge catalyst, και ειχα επιλεξει το 2ο αν θυμαμαι καλα. Μου το ειχε βγαλει και στο unravel. Τι στην ευχη ειναι αυτο το πραγμα;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δε ξέρω μήπως φταίει το οτι έχω φτάσει 1η division και δεν έχουν πάει άλλοι πολλοί στην 1η και γι αυτό δε μου βρίσκει αντίπαλο.Τι να πω θα περιμένω

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 φορες πηγα να παιξω ονλαιν , και 2 με φιλο ονλαιν. 

Απο τις 3 που μπηκα , τη 1 μου εκανε DC χωρις λογο. (οταν ξαναμπηκα δεν ειχε θεμα)

Απο τις 2 με το φιλο, τη μια μου εκανε DC χωρις λογο. (οταν ξαναμπηκα δεν ειχε θεμα)

Δε ξερω τι μπορει να σημαινει το παραπανω. ΚΑι τις 2 φορες το DC εγινε με το που πηγε να ξεκινησει το match. Χωρις καποιο impact στα W,L παντως.

 

Τη μια απο αυτες τις φορες υπηρχε αρκετο lag. Τις αλλες ηταν οκ ομως. 

 

Επισης ερωτηση: 

Για ποιο διαβολεμενο λογο μου βγαζει αυτο;

 

attachicon.gifCapture123.JPG

 

Τι πρεπει να επιλεξω;

 

Μου το εχει βγαλει και στο mirror's edge catalyst, και ειχα επιλεξει το 2ο αν θυμαμαι καλα. Μου το ειχε βγαλει και στο unravel. Τι στην ευχη ειναι αυτο το πραγμα;

αν μπήκες για παράδειγμα απο τον φίλο σου με την πρώτη επιλογή σβήνει την πρόοδό του που έχει στον υπολογιστή του και γράφεις την δική σου απο πάνω τοπικά. η δεύτερη σβήνει την πρόοδό σου που έχεις στο cloud και την αντικαθιστάς με του φίλου σου.

 

αν τώρα έπαιξες στον φίλο σου και γυρνώντας σπίτι να παίξεις τότε με την πρώτη επιλογή σβήνει τα τοπικά αρχεία που έχεις και τα αντικαθιστάς με με αυτά του cloud (λογικά θα είχες κάποια πρόοδο στον φίλο σου και τα αποθήκευσε στο cloud).

 

με τη δεύτερη επιλογή αν είχες πράγματι πρόοδο στον φίλο σου και σου την αποθήκευσε στο cloud τότε σβήνει την πρόοδο αυτή και την αντικαθιστά με τα αρχεία που έχεις στον υπολογιστή σου

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τρωω και εγω dc αρκετα συχνα και στο FUT Main αλλα και σε match, πολλα απο αυτα εχω παρατηρησει οτι οταν ειμαι σε match και θελω να κανω alt+tab για οποιονδηποτε λογο, μετα απο 4-5 seconds που ξανα μπαινω στο fifa με εχει πεταξει. Συμβαινει σε κανεναν αλλον?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

αν μπήκες για παράδειγμα απο τον φίλο σου με την πρώτη επιλογή σβήνει την πρόοδό του που έχει στον υπολογιστή του και γράφεις την δική σου απο πάνω τοπικά. η δεύτερη σβήνει την πρόοδό σου που έχεις στο cloud και την αντικαθιστάς με του φίλου σου.

 

αν τώρα έπαιξες στον φίλο σου και γυρνώντας σπίτι να παίξεις τότε με την πρώτη επιλογή σβήνει τα τοπικά αρχεία που έχεις και τα αντικαθιστάς με με αυτά του cloud (λογικά θα είχες κάποια πρόοδο στον φίλο σου και τα αποθήκευσε στο cloud).

 

με τη δεύτερη επιλογή αν είχες πράγματι πρόοδο στον φίλο σου και σου την αποθήκευσε στο cloud τότε σβήνει την πρόοδο αυτή και την αντικαθιστά με τα αρχεία που έχεις στον υπολογιστή σου

Τι εννοεις επαιξα στον φιλο μου; Μονο στο pc μου εχω παιξει, δεν εχει μπει κανεις αλλος απο το acc μου, ουτε εγω σε κανενος αλλου το Acc η με το acc μου σε αλλο pc . 

Τι με συμφερει να κανω; Παραδοξως φαινεται πιο σωστη η 2η επιλογη (βασει ωρας, γιατι επαιζα μεχρι αργα εχτες), αλλα δε ξερω τι να κανω

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τι εννοεις επαιξα στον φιλο μου; Μονο στο pc μου εχω παιξει, δεν εχει μπει κανεις αλλος απο το acc μου, ουτε εγω σε κανενος αλλου το Acc η με το acc μου σε αλλο pc . 

Τι με συμφερει να κανω; Παραδοξως φαινεται πιο σωστη η 2η επιλογη (βασει ωρας, γιατι επαιζα μεχρι αργα εχτες), αλλα δε ξερω τι να κανω

 

Το Local Data βάλε για να το συγχρονίσει και στο Cloud. Εκεί έχει μείνει πίσω γιατί για τον Α ή τον Β λόγο δεν μπόρεσε να κάνει τον συγχρονισμό την τελευταία φορά που έπαιξες. Όσο δεν αλλάζει κάτι στο δίσκο σου (uninstall, format κτλ) θα είναι το πιο πρόσφατο save που έχεις (το οποίο ταυτόχρονα προσπαθεί να το συγχρονίσει και στο cloud).

 

Όπως σου είπε όμως και ο ntinos19, αν παίξεις από άλλο pc τα Local Data θα μείνουν σε εκείνο το δίσκο, αν επιστρέψεις στο δικό σου, θα πρέπει να επιλέξεις το Cloud για να κάνει το αντίστροφο, να σου φέρει Local όσα είχε συγχρονίσει στο Cloud από εκεί δηλαδή.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Οταν παιζω, μερικες φορες παγωνει το παιχνιδι και το μονο που ακουγεται ειναι ο ηχος, αλλα ο αγωνας απο πισω εξελίσσεται κανονικα. μονο εαν πατησω alt-tab ξεκολλάει.  Το κανει και σε εσας αυτο? Παίζω σε windows 10.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δε ξέρω μήπως φταίει το οτι έχω φτάσει 1η division και δεν έχουν πάει άλλοι πολλοί στην 1η και γι αυτό δε μου βρίσκει αντίπαλο.Τι να πω θα περιμένω

 

Αμάν, έπεσε λιώσιμο βλέπω, πότε πρόλαβες και έφτασες πρώτη κατηγορία βρε θηρίο μέσα σε 2 μέρες;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...