Προς το περιεχόμενο

FIFA 17 [PC]


cpttony

Προτεινόμενες αναρτήσεις

το career mode νομιζω δεν ειναι σε online :/

 

ωραιαα...και εκει παιζει με contacts ανα αγωνες αν καταλαβα καλα; δλδ παιρνεις καποιον παιχτη π.χ. για 10 αγωνες;

και...βλεπω πολλα ατομα που την ομαδα τους την εχουν ονομασει οπως θελουν με οτι εμφανιση θελουν και σημα...

εγω πως το κανω; γτ οταν το ξεκινησα δεν με ρωτησε κατι :/ μου εδωσε ξερα μια ομαδα με τυχαιους παιχτες :P

OK θα σε βοηθησω (οτι ξερω δλδ)  B) και μενα οταν ξεκινησα ΚΙΝΕΖΙΚΑ μου φαινοντουσαν, ειχα χασει τον Μπουσουλα....

Ναι ετσι ξεκινας....να ξερεις χωρις το futhead.com και διαβασμα ΔΕΝ ΠΑΣ ΠΟΥΘΕΝΑ.

Θελει μελετη το πραγμα. Νταξ το ονομα, τα  σηματακια και τις φανελες τα βαζεις μεσα απο το παιχνιδι, .... ή θα τα αγορασεις ή θα τα πετυχεις ανοιγοντας πακετα.

Το σημαντικο ειναι να χτισεις ομαδιτσα σιγα σιγα παιζοντας αγωνες οφλαιν και ονλαιν κερδιζοντας κοινς.

Επισης θελει καλη διαχειρηση του πλουτου.

Μπρονζε και Σιλβερ παιχτες μην βιαζεσαι να τους πουλησεις ωστε να παιρνεις μερος σε οφλαιν διοργανωσεις (για κοινς) 

Προσωπικα θα σε συμβουλευα να ΜΗΝ ανοιγεις πακετα. Πεταμενα λεφτα....βεβαια ΟΚ μπορει να σου κατσει καποιος καλος.

τεσπα το βλεπεις αυτο αναλογα με τα κερδη.

Καποιους που τελειωνουν τα συμβολαια και δεν σου κανουν  τους πουλας.

Φτιαξε 2 11 αδες. Μια θα παιζει και η αλλη θα ξεκουραζεται.

Επισης οταν αγοραζεις καποιον παιχτη να κοιταζεις να εχει παιξει καλα και σε σενα.

Συνηθως η τιμη τους ειναι αρκετα υψηλη (διοτι αποδιδουν καλυτερα, ειναι ''δουλεμενοι'' δλδ) και ξεχωριζουν απο τα συμβολαια (συνηθως εχουν πολλα...ή λιγα, ΟΧΙ 7 που εχουν ολες οι αλλες ιδιες καρτες)  

Παρε και ενα παραδειγμα: 

https://postimg.org/image/r0yncvjqt/

Επισης στις ομαδες σου μπορεις να πετυχεις  καποια Perfect BOT δλδ παιχτες που παιζουν στην ιδια ομαδα στην πραγματικοτητα και εχουν ιδια εθνικοτητα πχ Ραμος και Καρβαχαλ (Ρεαλ, Ισπανοι και οι 2), αποδιδουν καλυτερα στους αγωνες....

Αυτα προς το παρον, οτι αλλο θες και το ξερω εδω ειμαστε, καλο παιχνιδι!

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 1,1k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Παιδια, ερωτηση. Εχω κανει οτι μπορω για να αλλαξω τα key bindings στο controller αλλα δεν αλλαζουν με τιποτα... Ειναι αυτο το controller.

Συγκεκριμενα δοκιμασα να αλλαξω και τον τυπο κοντρολλερ απο τα settings τα αρχικα, να μπω μονο με controller κλπ κλπ. Παταω και δεν αλλαζουν τα κουμπια με τιποτα!!

Καποιος για αυτο γνωριζει κατι; Φταιει το controller μηπως; Μια απαντηση σχετικη που βρηκα ηταν για το fifa 14 οπου κατι τετοιο συνεβαινε.Αν υπαρχει κατι να κανω , καλοδεχουμενο. Δε βρηκα κατι, ισως να μη ψαχνω σωστα.

 

Φετος και εγω πηγα στην κονσολα γιατι ειχα βαρεθει με τους cheaters στην 1 division!!! Ειδικα στο ultimate team 1 ωρα ηθελε να βρεις παιχνιδια να παιξεις!!! Για εμενα το φετινο Fifa ειναι το καλυτερο που εχω παιξει απο το 11!!! Επισης πολυ OP συστημα ειναι το 4-3-2-1 με τα LF RF . Η τακτικη που εχω ειναι η εξης : 

 

 

fut-14-formation-4-3-2-1.jpg

Speed:85

Passing:50

Organised

Passing:55

Shooting:60

Crossing:75

Free Form

Pressure:32

Aggression:75

Team Width:54

Cover

 

Οσο για τα instructions ολη η αμυνα (stay back while attacking)

Ο κεντρικος μεσος (stay back while attacking,Aggressive interceptions)

O δεξης και αριστερος μεσος (Aggressive interceptions)

Το LF - RF ( get in behind)

Και ο Striker ( False 9)

 

 

Δοκιμαστετο οποιος θελει και ας μου πει την γνωμη του σε οσους φιλους το εδωσα ειναι αρκετα ευχαριστημενοι!!!

Το δοκιμασα. Επιθετικα πολυ καλο , αλλα αμυντικα δεν συμπεριφερονται καλα οι μεσοι και μενει μια τρυπα τεραστια στο κεντρο.

Προσφερεται για τικι-τακα αν μπορουν και οι πακτες βεβαια :P 

Το δοκιμασα στο FUT με την ομαδα μου (offline) αλλα και για πλακα το εβαλα με την barcelona και εφαγα 3 γκολ απο την cordoba (στο Wc επιπεδο). LOL. 

 

Οταν ξεβαρεθω , θα παιξω και FUT περισσοτερο και θα ακολουθησω τις συμβουλες του πλατινι. Τα coins μεχρι στιγμης τα ξοδεψα για να παρω παικτες που γνωριζω οτι ειναι φτηνοι για να αρχισω να κανω λιγο ομαδα. Μου'χει δωσει καποια πακετα το journey και ανοιξα (κατι loan packs και κατι αλλα που δε θυμαμαι :P

 

Τελειωσα στο μεταξυ το the journey, αλλα δε συνεχιζει. Αφηνει κατι υπονοιες για εθνικη , και μετα μου τον βαζει στο FUT και δε μπορω να συνεχισω. Μηπως θα εχει συνεχειες στο Fifa 18? 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

παντα το φιφα ειχε θεμα συμβατοτητας με καποια χειριστηρια....για googlarete λογικα θα υπαρχει και για το  φιφα 17 λιστα με συμβατα και μη συμβατα gamepads.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παρακαλώ απαντήστε μου,ώστε να ξέρω αν είναι να το πάρω.

 

Το παιχνίδι τί λέει σαν παιχνίδι;

Τί προβλήματα έχει;

Πώς αλληλεπιδρά η νέα μηχανή γραφικών στο σύνολο με το υπόλοιπο παιχνίδι;

Τα μενού πως είναι;

Οι ήχοι;

Τι bugs έχει;

Το online έχει κόσμο;

 

 

Αξίζει για αγορά;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σε ολόκληρο το σύμπαν υπάρχουν μόνο δύο αξιοπρεπή χειριστήρια και είναι αυτά:

 

post-47640-0-28912500-1475656061_thumb.jpg

 

post-47640-0-54595700-1475656061_thumb.jpg

 

Εκτός όλων των άλλων είναι και συμβατά με τα Fifa.

  • Like 4
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ναι , αλλα για να "μαθω" απλα να παιζω με χειριστηριο (κατι που μαλλον δε θα συμβει ποτέ - πιο πολυ ηθελα να αλλαξουν τα bindings γιατι υπαρχουν θεματα με τα πεναλτυ για τον φιλο μου που παιζουμε διπλο - δε μπορει να "πεσει" ο τερματοφυλακας με κανενα τροπο- εδω το κανω με το πληκτρολογιο , which is funny ), ειναι πανακριβα τα ανωθι.

Εδω το logitech μου το χαρισε ενας ξαδερφος που πλεον "παραιτηθηκε" απο το gaming. Δε θα ειχα καν χειριστηριο σε αλλη περιπτωση :P 

 

@platini @nzeppos, 

http://www.ufifa16.net/fifa-16-pc-supported-controllers/ ,  Αν δειτε , το logitech που εχω , ειναι συμβατο στην παραπανω λιστα για το fifa 16, αλλα τα ιδια εκανε στο demo του fifa 16 το controller. Δεν ειναι θεμα συμβατοτητας, γιατι το controller δουλευει. Το θεμα ειναι οτι δε μπορω να αλλαξω key bindings με κανενα τροπο και δε βρισκω workaround (αν υπαρχει). 

*Το controller ειναι plug n play, δε μπορω να βρω τιποτα εξτρα drivers κλπ , μηπως εφταιγε αυτο ας πουμε. Επισης, σε wIndows 7 εκανε ακριβως τα ιδια, τα ιδια κανει και σε Windows 10 (ψιλοαποκλειω να φταιει το λειτουργικο).

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σε ολόκληρο το σύμπαν υπάρχουν μόνο δύο αξιοπρεπή χειριστήρια και είναι αυτά:

 

attachicon.gif1.jpg

 

attachicon.gif2.jpg

 

Εκτός όλων των άλλων είναι και συμβατά με τα Fifa.

 

Θάνατος στους αλλόθρησκους.

2309583_20130102080210.jpg

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Είχα κι εγώ τέτοια και αποδείχθηκαν σκυλιά. Φοβερά gamepads. Αλλά για μένα σαν του Xbox δεν έχει (όχι, ούτε του PS3/4 μου αρέσουν).

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Θα ηθελα να ρωτησω εσεις παιζεται με σταυρο η μοχλο;

Εδώ ο άλλος με keyboard παίζει στον μοχλό και στον σταυρό κόλλησες? :)

Πέρα από την πλάκα εγώ με μοχλό παίζω, συνήθεια θέλει..

Επεξ/σία από nevermore
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Συνηθεια κακια ειναι... Ασε... Απο το Fifa 98 αμα εχεις συνηθισει , και μετα οποιοδηποτε ποδοσφαιρακι το παιζεις με keyboard , αντε να ξεκολλησεις :P 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

OK θα σε βοηθησω (οτι ξερω δλδ)  B) και μενα οταν ξεκινησα ΚΙΝΕΖΙΚΑ μου φαινοντουσαν, ειχα χασει τον Μπουσουλα....

Ναι ετσι ξεκινας....να ξερεις χωρις το futhead.com και διαβασμα ΔΕΝ ΠΑΣ ΠΟΥΘΕΝΑ.

Θελει μελετη το πραγμα. Νταξ το ονομα, τα  σηματακια και τις φανελες τα βαζεις μεσα απο το παιχνιδι, .... ή θα τα αγορασεις ή θα τα πετυχεις ανοιγοντας πακετα.

Το σημαντικο ειναι να χτισεις ομαδιτσα σιγα σιγα παιζοντας αγωνες οφλαιν και ονλαιν κερδιζοντας κοινς.

Επισης θελει καλη διαχειρηση του πλουτου.

Μπρονζε και Σιλβερ παιχτες μην βιαζεσαι να τους πουλησεις ωστε να παιρνεις μερος σε οφλαιν διοργανωσεις (για κοινς) 

Προσωπικα θα σε συμβουλευα να ΜΗΝ ανοιγεις πακετα. Πεταμενα λεφτα....βεβαια ΟΚ μπορει να σου κατσει καποιος καλος.

τεσπα το βλεπεις αυτο αναλογα με τα κερδη.

Καποιους που τελειωνουν τα συμβολαια και δεν σου κανουν  τους πουλας.

Φτιαξε 2 11 αδες. Μια θα παιζει και η αλλη θα ξεκουραζεται.

Επισης οταν αγοραζεις καποιον παιχτη να κοιταζεις να εχει παιξει καλα και σε σενα.

Συνηθως η τιμη τους ειναι αρκετα υψηλη (διοτι αποδιδουν καλυτερα, ειναι ''δουλεμενοι'' δλδ) και ξεχωριζουν απο τα συμβολαια (συνηθως εχουν πολλα...ή λιγα, ΟΧΙ 7 που εχουν ολες οι αλλες ιδιες καρτες)  

Παρε και ενα παραδειγμα: 

https://postimg.org/image/r0yncvjqt/

Επισης στις ομαδες σου μπορεις να πετυχεις  καποια Perfect BOT δλδ παιχτες που παιζουν στην ιδια ομαδα στην πραγματικοτητα και εχουν ιδια εθνικοτητα πχ Ραμος και Καρβαχαλ (Ρεαλ, Ισπανοι και οι 2), αποδιδουν καλυτερα στους αγωνες....

Αυτα προς το παρον, οτι αλλο θες και το ξερω εδω ειμαστε, καλο παιχνιδι!

σε ευχαριστω ρε μαν ! ειναι πολυ καλες οι συμβουλες-βοηθειες :D

btw αυτο με τις εμφανισεισ και το ονομα ναι,το εψαξα χθες και τα καταφερα τι παιζει...λιγο πολυ ψιλο καταλαβα πως κινεται το πραγμα..χοντρικα παντα..

απο κει και περα οσον αφορα τις 2 11αδες που ειπες,δεν το ειχα σκεφτει :P 

και κατι τελευταιο,εγω παιζω μονο online...στο offline εχει και αλλες διοργανωσεις του τυπου europa-champions? για κυπελλο δεν ρωτω γτ ειδα οτι εχει ονλινε διοργανωση για cup

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Συνηθεια κακια ειναι... Ασε... Απο το Fifa 98 αμα εχεις συνηθισει , και μετα οποιοδηποτε ποδοσφαιρακι το παιζεις με keyboard , αντε να ξεκολλησεις :P

 

Όλοι με πληκτρολόγιο παίζαμε κάποτε (τουλάχιστον οι... γηραιότεροι από εμάς) αλλά κάποια στιγμή καταλάβαμε ότι αυτά τα παιχνίδια έχουν φτιαχτεί για να παίζονται με χειριστήριο. Οπότε αλλάξαμε συνήθειες. Αυτό φυσικά δεν σημαίνει ότι όποιος παίζει ακόμα με πληκτρολόγιο είναι ντε και σώνει κακός παίκτης, μάλλον το αντίθετο συμβαίνει.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...