Προς το περιεχόμενο

FIFA 17 [PC]


cpttony

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Ημουν τοσο φανατικος σε σημειο αρρωστιας με το πληκτρολογιο....αλλα απο μια στιγμη και μετα ενιωθα οτι ειχα πιασει ταβανι, επεφτα σε τοιχο ειδικα απεναντι σε αντιπαλους σκιλλερ που επαιζαν και καλοι αμυνα.....και βλεπεις δεν ειμαι ΧΤΑΠΟΔΙ!!!!!!!

Επισης  τοτε δεν ηξερα κανενα σκιλλ και ετρωγα τις προσποιησεις για πλακα....τωρα που ξερω ενα δυο ξερω πανω κατω πως να αμυνθω αφου μαντευω τι θα κανει ο αλλος.....καπως ετσι...... 

Θεωρουσα μαλιστα οτι ειμαι τοσο ''χαζος'' που δεν θα καταφερω ποτε να μαθω να παιζω με γκειμπαντ....

Τωρα αν μου πεις να παιξω με πληκτρολογιοι ΔΕΝ ΜΠΟΡΩ χωρις αυτο να σημαινει οτι εχω γινει εξπερ στο χειριστηριο.

 

υγ εχω δοκιμασει πολλα αλλα κι εγω ψηφιζω ΧΒΟΧ για το φιφα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 1,1k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

καπου τον μαιο ιουνιο του 2017... 

να πεσει 30 και κατω απο κλειδαδικα

Καλά σίγουρα τότε απλά θυμάμαι μετά από ένα με δύο μήνες ( για φιφα 15-16 μιλάω ) είχε πτώση 10-20 ευρώ. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ημουν τοσο φανατικος σε σημειο αρρωστιας με το πληκτρολογιο....αλλα απο μια στιγμη και μετα ενιωθα οτι ειχα πιασει ταβανι, επεφτα σε τοιχο ειδικα απεναντι σε αντιπαλους σκιλλερ που επαιζαν και καλοι αμυνα.....και βλεπεις δεν ειμαι ΧΤΑΠΟΔΙ!!!!!!!

Επισης  τοτε δεν ηξερα κανενα σκιλλ και ετρωγα τις προσποιησεις για πλακα....τωρα που ξερω ενα δυο ξερω πανω κατω πως να αμυνθω αφου μαντευω τι θα κανει ο αλλος.....καπως ετσι...... 

Θεωρουσα μαλιστα οτι ειμαι τοσο ''χαζος'' που δεν θα καταφερω ποτε να μαθω να παιζω με γκειμπαντ....

Τωρα αν μου πεις να παιξω με πληκτρολογιοι ΔΕΝ ΜΠΟΡΩ χωρις αυτο να σημαινει οτι εχω γινει εξπερ στο χειριστηριο.

 

υγ εχω δοκιμασει πολλα αλλα κι εγω ψηφιζω ΧΒΟΧ για το φιφα.

Μπορω να μαντεψω τι θα κανει ο αντιπαλος στο περιπου, τα σκιλλ μουβς θελουν αρκετη δοση χταποδιου :P Αλλα εκει που εχω βαλει τα πληκτρα (shift,z,x,space, caps , c=finesse) , παλευεται , απλα το πληκτρολογιο μου ειναι...μη πω για τι ειναι... Χρειαζομαι ενα που να μπορω να παταω 239234089 πληκτρα μαζι :P Πραγματικα , εχω χοντρο προβλημα να μαθω με χειριστηριο γιατι (λεω και παλι) εχω προβλημα με το key binding το οποιο δε μπορω να διορθωσω με τιποτα! Με τα default απλα ΔΕΝ προκειται να καταφερω να δωσω πασα ουτε μπροστα απο κολονα!

 

 

Καλά σίγουρα τότε απλά θυμάμαι μετά από ένα με δύο μήνες ( για φιφα 15-16 μιλάω ) είχε πτώση 10-20 ευρώ. 

Εγω το πηρα 38.99 (- καποια μπονους που εξαργυρωσα βγηκε 1€ πιο φτηνο) και τωρα εχει 39.19 στο ιδιο κλειδαδικο. Στο HRK ειχε 38.80 και +1 bonus παιχνιδι αλλα δε το προτιμησα παρολα αυτα (και τωρα ετσι ειναι αλλα ειναι out of stock). Νομιζω πως δικιο εχουν τα παιδια που λενε οτι πεφτει πιο δυσκολα. Απο 40€ να παει 20€ σε 10 μηνες, αποκλειεται. 30€ μπορει να παει εκει κοντα στα Χριστουγεννα. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αρα παιδια λετε οτι μονο στην div 1 ειναι οι cheaters? Εμενα που δε με ενδιαφερουν οι divisions (και το FUT γενικως)  αλλα να κανω απλα κανα παιχνιδακι με τον κολλητο ή κανα online απλο, καποια στιγμη θελω δε θελω θα φτασω DIV 1 απο οπου και αν παιζω? Καλυτερα να χανω αν ειναι ετσι :P

 

Δε ξέρω πώς είναι η κατάσταση φέτος στο PC (αν και αν είναι ο Πανθηρας div 1 κάπου πάει το μυαλό μου) γιατί μετά τα περσινά και το προπέρσινα το παράτησα και πήρα PS4.

 

Δε θα επηρεάσει το gameplay σου. Τα νεύρα σου θα επηρεάσει και αυτό κατά κόρον στο FUT όπου είναι μαζεμένοι οι cheaters λόγω Coins.

 

Εγώ αυτό που αντιμετώπιζα δεν ήταν ότι έπαιζα, έβαζα 3 μπαλάκια και ο άλλος το έκλεινε. Αντίθετα, ξεκινούσε το ματς και στο 2ο λεπτό έκλεινε χωρίς να χάσω κάτι (ίσως και να κέρδιζα επειδή κάποιοι βάζαν αυτογκόλ). Αυτό που έχανα ήταν χρόνο. Στις 2 ώρες έπαιζα 2-3 ματς το πολύ.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δε ξέρω πώς είναι η κατάσταση φέτος στο PC (αν και αν είναι ο Πανθηρας div 1 κάπου πάει το μυαλό μου) γιατί μετά τα περσινά και το προπέρσινα το παράτησα και πήρα PS4.

 

Δε θα επηρεάσει το gameplay σου. Τα νεύρα σου θα επηρεάσει και αυτό κατά κόρον στο FUT όπου είναι μαζεμένοι οι cheaters λόγω Coins.

 

Εγώ αυτό που αντιμετώπιζα δεν ήταν ότι έπαιζα, έβαζα 3 μπαλάκια και ο άλλος το έκλεινε. Αντίθετα, ξεκινούσε το ματς και στο 2ο λεπτό έκλεινε χωρίς να χάσω κάτι (ίσως και να κέρδιζα επειδή κάποιοι βάζαν αυτογκόλ). Αυτό που έχανα ήταν χρόνο. Στις 2 ώρες έπαιζα 2-3 ματς το πολύ.

Αρα εφοσον δε με τρελαινει να μαζευω coins (οχι οτι δεν ειναι καλη φαση), τοτε δε θα χαλασουν παρα πολυ τα νευρα μου. 

Ο χρονος που λες ειναι ενα ζητημα. Να μπαινω και να "χανω" το ματς, ειναι λιγο βλακεια.

 

Πραγματικα αυτοι οι ανθρωποι που το κανουν αυτο το πραγμα, δε ξερω τι καταλαβαινουν,  και πως το βλεπουν το να χαιρονται τζαμπα. Ετσι εχω παρατησει γενικοτερα το online gaming , και ειμαι φακεν καζουαλ :P Γιατι δεν αντεχα τα cheat και δεν ειμαι απο αυτους που θα πουν "ε αφου το κανει ο αλλος, γιατι οχι και εγω; " (πωωω πιο βλακεια πεθαινεις πραγματικα! )

Σε ορισμενα games (οπως πχ cs 1.6/source) ηταν τοσο βλακες που ουτε με cheat δε μπορουσαν να παιξουν... Η σε μια αλλη βλακεια που επαιζα, απο το spawn σε ριχνανε. Καλη φαση, πολυ νοημα.

θυμισε μου το nick σου ?

το ιδιο με εδω περα :P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το ερώτημα δεν είναι τι κάνουν οι cheaters. Βλάκες (αυτολογοκρίνομαι) θα υπάρχουν παντού και πάντα, και δυστυχώς, σε ορισμένες κοινότητες σε μεγαλύτερο ποσοστό από ό,τι σε άλλες (όπως αυτή των gamers, καλή ώρα). Αυτοί έχουν τους λόγους τους, είτε γιατί δεν τους έπαιζαν στο δημοτικό, είτε γιατί έχουν mommy issues, είτε, είτε, δεν έχει σημασία. Αφού δεν διαθέτουν την απαιτούμενη φαιά ουσία ώστε να αντιληφθούν ότι το να κερδίζεις κλέβοντας δεν είναι επίτευγμα, τότε η όποια επιχειρηματολογία πάει στον κουβά.

 

Το ερώτημα, λοιπόν, είναι τι κάνει η ΕΑ για αυτό. Και ως γνωστόν, αυτό που κάνει είναι να μας γράφει/μπανάρει στα επίσημα fora όποτε εγείρουμε το ζήτημα, για τον απλούστατο λόγο ότι το μόνο της κριτήριο είναι το πορτοφόλι της. Εφόσον πλέον έχει ουσιαστικά το μονοπώλιο και ξέρει ότι ο οποιοσδήποτε θέλει να παίξει την ψηφιακή έκδοση του δημοφιλέστερου αθλήματος στον πλανήτη θα αγοράσει το προϊόν της, απλά βουλώνει τα αφτιά της με δολάρια και δεν ασχολείται καν. Για αυτό άλλωστε κέρδισε και δύο golden poos στη σειρά, κάτι που φυσικά επίσης δεν την απέτρεψε από το να συνεχίσει την ίδια λογική, η οποία δυστυχώς δεν περιορίζεται στην καταπολέμηση του φαινομένου των cheaters, αλλά και στη γενικότερη after sales και support νοοτροπία της. BTW για να μη φανεί ότι υποστηρίζω το αντίπαλο δέος, να σημειώσω ότι από ό,τι ακούω (γιατί έχω να παίξω PES από το 2009), η κατάσταση με το cheating είναι ακόμη χειρότερη εκεί.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

αφήστε με έξω από την κουβέντα με τους χακερς.Θέλετε να λιώσετε τα δάχτυλα σας να γράφετε εδώ γιαυτό;

Ευχαρίστως..Αλλά να σας δώσω να μου γράφετε καμία άσκηση για το πανεπιστήμιο που είναι πολλές οι λέξεις;

Αποδείξεις δεν έχετε και κάθεστε και κατηγορείτε και γράφετε γράφετε.

Τώρα να συγκρίνουμε jim πατάτες με κεφτέδες λίγο δύσκολο.

Απόλους μόνο εσείς οι 3 έχετε βρει χάκερς,δηλαδή οκ.

Κόψτε τις γενικεύσεις.

 

div1 δεν έχω φτάσει ποτέ ούτε 2 ούτε 3,μέχρι 4 έχω πάει,γιατί έχω και μια ζωή και δε με καίει και τόσο.

 

Από φέτος τί να κάνω;Να γράφω κάθε παιχνίδι που θα παίζω και να το ανεβάζω;
Όλα τα παιχνίδια είναι καθαρά.

 

ΥΓ1,και γω στο ps4 πιο άνετα έπαιζα και κέρδιζα κόσμο.

ΥΓ2,δεν θα απαντήσω σε κάποιο άλλο σχόλιο για χακερς,εκτός και μόνο μου τύχει κάποτε!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το αρθρακι με τα golden poos ειναι αρκετα παλιο , παρολα αυτα μαλλον στα παπακια της η ΕΑ , ετσι; Παει λογικα για ρεκορ γκινες :P

Αν δω και στα απλα ονλαιν ματσακια τσιτερια, τοτε ειναι που δε θα δει ουτε € απο εμενα ξανα. Και αυτα που εχω στο λογαριασμο αυτο , πολλα ειναι. Ειχα και το Fifa 14 σε ενα λογαριασμο που εχασα και δεν εγινε ποτε recover (πονεμενη ιστορια) , αλλα δε με ενδιαφερει να το εχω πλεον (ουτε για τη συλλογη).

Το Fifa 17 μου αρεσε σα παιχνιδι , εχει τα στραβα του,  εχει αρκετα καλα πραγματα, και δυστυχως, δεν υπαρχει αντιπαλος για μενα (στο pc οπου παιζω, γιατι σε ps4 ισως το pro να ειναι και καλυτερο , δε το ξερω αυτο)

 

xtrmsnpr θεωρω οτι δε λενε μακακιες τα παιδια πιο πανω, απλα θελει να το λιωσεις στο FUT , οπου μαλλον εκει ειναι το ενδιαφερον των περισσοτερων , ωστε να βρεις χακερια. Κατα πασα πιθανοτητα λοιπον σε πιο νορμαλ ματσακια θα εισαι κομπλε. Επισης αν εχεις και ατομα στη λιστα σου να παιζεις κανα διπλο ή αν εχεις φιλαρακια να το λιωνετε απο κοντα, ειναι χαρμα! :D

 

Παντως, εγω που παιζω με keyboard, δε γινεται να βαλω manual controls με τιποτα. Διαβαζω ανοιγουν trainers για να εχουν βελακια για τις πασες. LOL... Μαλιστα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εδω θα λυσετε το ζητημα παιδες; Helloooo ? 

 

Στο μεταξυ ειχα αφημενο ενα torrent και εκανε seeding, μπηκα ενα ματσακι να κανω, και το ξεχασα το torrent. Ειχα lag μεχρι αηδιας, οποτε απλα εκανα παυση να κλεισω το τορρεντ και με πεταξε απο το παιχνιδι με Lose. Δηλαδη αν θελουμε να κανουμε alt+tab να δουμε κατι στην παυση που δικαιουμαστε, θα τρωμε dc? 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

αφήστε με έξω από την κουβέντα με τους χακερς.Θέλετε να λιώσετε τα δάχτυλα σας να γράφετε εδώ γιαυτό;

Ευχαρίστως..Αλλά να σας δώσω να μου γράφετε καμία άσκηση για το πανεπιστήμιο που είναι πολλές οι λέξεις;

Αποδείξεις δεν έχετε και κάθεστε και κατηγορείτε και γράφετε γράφετε.

Τώρα να συγκρίνουμε jim πατάτες με κεφτέδες λίγο δύσκολο.

Απόλους μόνο εσείς οι 3 έχετε βρει χάκερς,δηλαδή οκ.

Κόψτε τις γενικεύσεις.

 

div1 δεν έχω φτάσει ποτέ ούτε 2 ούτε 3,μέχρι 4 έχω πάει,γιατί έχω και μια ζωή και δε με καίει και τόσο.

 

Από φέτος τί να κάνω;Να γράφω κάθε παιχνίδι που θα παίζω και να το ανεβάζω;

Όλα τα παιχνίδια είναι καθαρά.

 

ΥΓ1,και γω στο ps4 πιο άνετα έπαιζα και κέρδιζα κόσμο.

ΥΓ2,δεν θα απαντήσω σε κάποιο άλλο σχόλιο για χακερς,εκτός και μόνο μου τύχει κάποτε!

Εσυ έκανες γενίκευση με το μόνο εμείς οι 3. Για μάθε απο άλλα άτομα που είναι div 1 αν έχουν έρθει αντιμέτωποι με hackers μπορώ να σου πώ και ονόματα να τους ρωτήσεις ο ίδιος. Cartman7gr, ACMILAN, Michalis_hellas ατομα που είναι div 1 και έχουν και μια χαρά ζωή. Οσο για το σχόλιο για τη ζωή; τι φάση; μετριόνται και οι ζωές; και αν κάποιος έχει η όχι;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εσυ έκανες γενίκευση με το μόνο εμείς οι 3. Για μάθε απο άλλα άτομα που είναι div 1 αν έχουν έρθει αντιμέτωποι με hackers μπορώ να σου πώ και ονόματα να τους ρωτήσεις ο ίδιος. Cartman7gr, ACMILAN, Michalis_hellas ατομα που είναι div 1 και έχουν και μια χαρά ζωή. Οσο για το σχόλιο για τη ζωή; τι φάση; μετριόνται και οι ζωές; και αν κάποιος έχει η όχι;

εννοούσα ότι δε θα κάτσω να σκάσω ούτε να αφιερώσω τόσο χρόνο για να φτάσω παραπάνω divs,σο σιμπλ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μάγκες, τσιλάρετε. Είπαμε, το ποδόσφαιρο ξυπνά τα πάθη, αλλά για ένα βιντεοπαιχνίδι μιλάμε. Ο κάθε ένας καταθέτει τις απόψεις του οι οποίες βασίζονται στην προσωπική του εμπειρία και θα πρέπει να γίνονται σεβαστές από όλους. Και ναι, το όποιο cheating είναι σχετικό, γιατί σε ένα κατά βάση online παιχνίδι μπορεί να είναι game breaking, αν ξεπερνά κάποια όρια, οπότε δεν θεωρώ ότι είμαστε off topic συζητώντας το. Για να γίνω πιο κατανοητός, θα φέρω ένα παράδειγμα: άλλο παιχνίδι παίζει όποιος παίζει με 3,5στερες ομάδες, κι άλλο όποιος παίζει με 5στερες, όπως αντίστοιχα άλλου επιπέδου/συχνότητας cheating βλέπει κάποιος στην div. 4 κι άλλο στην div. 1. Το ότι εγώ είμαι σε μέρος με συννεφιά κι εσύ σε μέρος με λιακάδα, δεν σημαίνει ότι έχει παντού συννεφιά ή παντού λιακάδα.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εκτος απο αυτο με τα dc που φαινονται ως loses , τι αλλο επιπεδο cheating μπορει να υπαρχει; 

Πριν απο λιγο εφαγα dc επειδη εκανα alt+tab. Ειναι συχνο (κατι σα bug), ηταν τυχαιο ή μηπως δεν ηταν τυχαιο; 

 

Σε 4 ματσακια στο ενα εφαγα το DC, και ειχα 1-1-1 στα αλλα, οπου στο τελευταιο δεν ειχα και τοσο λαγκ , και στα αλλα 2 ειχα αρκετουτσικο. Δε ξερω αν φταιει η συνδεση μου ή και των αλλων και αν ειναι με τις μερες του. Πως το βλεπετε εσεις;

Μεταξυ αλλων , μου βρηκε αρκετα γρηγορα σε καθε αναζητηση ματσακι. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ελπίζω τώρα που το αγόρασα να έχω έστω ένα 50% δικαίωμα να εκφέρω γνώμη ε;

 

QNlxvR4.png

 

αν κάποιος θέλει να με έχει για να παίζουμε το nickname είναι γνωστό,πέρα απότι φαίνεται και στην εικόνα,σας το γράφω και πάλι για να είναι εύκολο το copy-paste:

xtrmsnpr

 

Btw,κάτι τεχνικό.Τσέκαρα τα folders που κάνει install το origin,και είδα ότι μου γύρισε σε default στον ssd,και έκατσα και τα ρύθμισα ξανά,γιατί μου είχε μεταφέρει τα παιχνίδια μαζί.Δε ξέρω πως έγινε το κουλό αυτό.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...