Προς το περιεχόμενο

FIFA 17 [PC]


cpttony

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Αυτό που είδα στο κύπελο,γιατί δε θυμάμαι το περσινό..είναι ότι αν είσαι σε πιο μεγαλή κατηγορία μπορείς να παίξεις σε μικρότερης κατηγορίας κύπελο..

Αυτό που έγινε το ΠΣΚ ήταν τραγικό,πέρα ότι ήμουν στην 2η κατηγορία κατά σειρά κύπελο,μπορούσα να παίξω και το 1ο που είχε..(δεν έχω πάρει κανένα).

Οπότε ξεκίνησα να παίζω,έλιωσα..Όταν λέμε έλιωσα,έλιωσα!Δε κατάφερα να κερδίσω κούπα,με τα ζόρια έφτανα τελικό..

Αυτό που θέλω να πω,συμπληρώνοντας την πρώτη γραμμή του ποστ είναι,ότι γίνεται να παίζουμε μεγαλύτερες κατηγορίες τα μικρότερα κύπελα;Αν ναι αυτό είναι τρομερά γελοίο..Και δεν υπάρχει κανένα νόημα να υπάρχουν κατηγορίες..

Έπαιξα με άτομα που δεν κατάφερνα να ακουμπήσω μπάλα στο κύπελο.

Τί γίνεται;Έτσι ελεύθερη η συμμετοχή ή σε αφήνει να παίξεις κύπελα που δεν έχεις κατακτήσει;

Δεν θυμάμαι από τα προηγούμενα,σίγουρα έχω να παίξω σε κύπελο από από το fifa15. :(

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 1,1k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Παντως νομιζω μετα το patch φτασαμε στο αλλο ακρο...εκει που ειναι OP οι κεφαλιες ειτε στο κορνερ ειτε με σεντρα για τους επιθετικούς τωρα πια δεν παιρνεις κεφαλια ούτε με αιτηση...δεν ξερω αν το παρατήρησε και αλλος αυτο..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παντως νομιζω μετα το patch φτασαμε στο αλλο ακρο...εκει που ειναι OP οι κεφαλιες ειτε στο κορνερ ειτε με σεντρα για τους επιθετικούς τωρα πια δεν παιρνεις κεφαλια ούτε με αιτηση...δεν ξερω αν το παρατήρησε και αλλος αυτο..

 

Έτσι ακριβώς όπως τα λες είναι τα πράγματα. Αν ξεκίναγα τώρα να γράφω στιγμιότυπα για το video review, δεν θα έβλεπες κεφαλιά ουτε για δείγμα στο βίντεο. Έπιασε τόπο η γκρίνια του Παντελή :Ρ

 

Πέρα από την πλάκα, ήταν όντως υπερβολικό αυτό που γινόταν με τις κεφαλιές. Αλλά όπως είπες, πλέον φτάνουμε στο άλλο άκρο. Επιπλέον για κάποιο λόγο αγνοεί παντελώς τα set pieces, ενώ η αντίδραση των παικτών που ελέγχει η ΑΙ μετά από κόντρα είναι ακόμη πιο ηλίθια από ό,τι συνήθως. Τύπου σκάει η μπάλα δίπλα του κι αυτός τρέχει αντίθετα. Τέλος, δεν αρκεί να βγάλεις ασίστ στον CF με παίκτη να τον μαρκάρει. Τα σουτ πρέπει να γίνονται υπό τρομερά ευνοϊκές προϋποθέσεις προκειμένου να γράψουν. Και δεν νομίζω ότι είναι θέμα momentum, μάλλον νερφάρισαν πολλά πράγματα μετά το patch, αλλά όπως λες κι εσύ, φοβάμαι ότι έφτασαν στο άλλο άκρο, εκτός κι αν απλά υπάρχουν κάποια κόλπα που πρέπει να ανακαλύψουμε προκειμένου να βάζουμε κεφαλιές, σουτ κλπ. Θα δείξει...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κεφαλιες ακομα κανω και ακομα μου κανουν. Γκολ μπαινουν και απο τις δυο πλευρες

 

Αυτο που κατανταει κουραστικο ειναι να δεχομαι γκολ 1-2 φασεις αμεσως αφου σκοραρω. Οσο καλη ψυχολογια και να εχω η αμυνα μου θα μαμηθει και ο πιο ακυρος παικτης του αντιπαλου θα βαλει το γκολ της ζωης του

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το patch εφτασε τα πραγματα στο αλλο ακρο. Ουτε εγω παιρνω κεφαλιες ευκολα πλεον (οχι οτι με πειραζει αυτο), αλλα αυτο που ενοχλει ειναι οτι οι παικτες ειναι κουρσουμια... ΚΟΥΡΣΟΥΜΙΑ ομως... Και ακομη δεν επαιξα με ΑΙ να δω.. Επαιζα διπλό με ενα παιδί εχτές (ελλειπα και 5 ημερες απο το σπιτι , δεν ειχα pc), και μετα απο 8 ματς, κατεληξα οτι αυτο που παιζω, δεν ειναι το Fifa το οποιο αγορασα... Πραγματικα , δε καταλαβαινω...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ετσι ειναι θελει καλυτερο συγχρονισμο στα χερια. Ακουσαν και καλα εκαναν το κοσμο για πιο αργο ποδοσφαιρακι και θεωρω οτι καλως υλοποιηθηκε. Αργο στην αρχη της κινησης γρηγορο σε τοπ σπιντ-πασα. Αν και στη πασα θα επρεπε να ειχε μεγαλυτερο error. Λενε οτι το διορθωσαν και αυτο στο update δεν εχω προλαβει να το τσεκαρω ακομα.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Νερφ στις κεφαλιες, στα σουτ, στις τριπλες, στο τρεξιμο.

 

Δωσε πασα στο λαο να χαρουν τα μογκολα που παταν Χ διχως αυριο.

 

Το fifa που ολοι οι παικτες εχουν τη πασα του Τσαβι και τη ταχυτητα του Μερτεζακερ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Jim υπερβολικό αυτο που λες εγω με παναθηναικο και ομαδες ιδιων αστεριων μια χαρα λαθη γινονται βεβαια ειμαι div 5 θεωρω οτι με το patch περα απο τις κεφαλιες οι επιθετικοί εγιναν ενα κλικ πιο γρηγοροι...ισως ειναι κ ιδεα μου

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν ξέρω τι παίζει στις μεγάλες ομάδες Τζιμ, εγώ δεν έχω ακριβώς την ίδια εμπειρία με ΠΑΟ και λοιπούς μικρομεσαίους. Συμφωνώ απόλυτα για αυτά που λες ότι νερφάρισαν, αλλά με βάση τη δική μου εμπειρία το ίδιο ισχύει και για τις πάσες, χωρίς αυτό να αλλάζει την αρχική εντύπωση που εξέφρασα στο βίντεο μου, ότι δηλαδή στο φετινό FIFA πρέπει να είχαν executive producer τον Γκουαρδιόλα. 

 

Τις προάλλες μου κάθεται πάλι Μπεσίκτας στην οποία έχω κόψει πολλά και καλά τιμολόγια. Ε λοιπόν, πάρε 6-0 να 'χεις. Η εκδίκηση της τουρκιάς. Το σημαντικό είναι ότι ο τύπος ντρίπλαρε με τους 70ρηδες λες κι ήταν τα νόθα παιδιά του Μέσι. Οπότε ίσως γίνονται αλλιώς τα πράγματα φέτος. Γενικά, πέρα από το τι γίνεται, μου δημιουργείται η εντύπωση ότι έχει αλλάξει και το πώς γίνεται.

 

Edit: Από ό,τι βλέπω συμφωνεί και ο Μπάμπης που πόσταρε ενώ εγώ έγραφα :-)

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιδια ναι οντως ειμαι υπερβολικος αλλα δε μπορω να χονεψω το γεγονος οτι:

-Ο Χ παει να δωσει στον Υ που ειναι σε γωνια 60 μοιρων

-Ο παικτης σημαδευει με το μοχλο του 60 μοιρες και παταει Χ

-Βαζω τον παικτη μου αναμεσα στον Χ και τον Υ και εκει ακριβως που σημαδευει ο αντιπαλος

-Η ΑΙ αποφασιζει οχι απλα ο Υ να κανει κινηση αλλα και να διορθωσει τη πορεια της μπαλας στις 30 μοιρες για παραδειγμα για να μη τη κοψω

 

Αυτο προφανως το κανω exploit και γω αλλα τη συγκεκριμενη παρεμβαση της ΑΙ σε κατι που ειχε λυθει εδω και 15 χρονια δε μπορω να τη δεχθω.

 

Δεν εχει να κανει με αστερια. Ισα ισα η 5στερη θα επρεπε με ακομη μεγαλυτερη ακριβεια να τη στελνει στις 60 μοιρες οπου και θα την εκοβα.

 

Αυτο με φθηρει σε καθε ματς γιατι και οι κουλοι αποκτουν πασινγκ game

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ρε φίλε jim777 αλήθεια...Αυτά που λές τα πιστεύεις???Έχεις παίξει μπάλα ποτέ στην ζωή σου???Απο αυτά που λες φαίνεται πως οχι...Αν νομίζεις οτι το passing game ειναι για noobαδες τότε σε γέλασαν μεγάλε...Το passing game είναι πολύ δύσκολο στο επιθετικό κομμάτι...Το παιχνίδι έχει θέματα τρελά..Τώρα αν εσυ είσαι καμένος με αυτό και λιώνεις με της ώρες τι να κάνουμε..δεν μπορούμε όλοι να λιώνουμε με της ώρες....Και όταν πληρώνω ενα game το πληρώνω για να γουστάρω οχι για να παίζω κάτι που δεν παίζεται..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Είπες που η κουλοί αποχτούν πασινγκ game...Γτι σε πειράζει τόσο πολύ αυτο???

Εσυ λές οτι το παιχνίδι δεν έχει κανένα πρόβλημα...κάνω λάθος?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Λεω οτι το passing game ειναι υπερβολικα ευκολο και assisted και γι αυτο φαινονται σαν Barcelona οι παντες ειτε ξερουν να παιζουν ειτε οχι τουλαχιστον απο ενα επιπεδο και πανω. Το αντιστοιχο στις τριπλες θα ηταν να στριβω τον επιθετικο δεξια, να το ξερει ο αμυντικος και να στριβει τελικα αριστερα ασχετα που εχω το μοχλο για να τον αποφυγει. Αυτο πως θα σας φαινοταν?

 

Λεω οτι επρεπε να απαιτει παραπανω σκιλ για να εχεις αυτο το αποτελεσμα του 80% στις πασες βρεξει χιονισει.

 

Αυτο ειναι το βασικο θεμα που κουραζει εμενα. Εχει και αλλα αλλα τι σημασια εχει? Τα ανεφερα ποια ειναι για μενα καποιες σελιδες πισω.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Με βάση την προσωπική μου εμπειρία δεν θεωρώ ότι αυτή η βοήθεια που λες στην πάσα, είτε με τη μορφή της παρέμβασης της ΑΙ στην αλλαγή της κατεύθυνσης, είτε με αυτό το "τσικ" που την περνάει πάνω από το πόδι του αμυντικού που κλείνει τον διάδρομο, είναι περισσότερη από ό,τι πέρσι. Απλά ίσως να γίνεται πιο αισθητή λόγω του γενικά πιο χαλαρού pressing φέτος. Από εκεί και πέρα (στα πλαίσια του momentum που επιμένω ότι υπάρχει), αυτό μπορεί να γίνεται σε βαθμό που να καταντά αφύσικο, όπως τις προάλλες που έπαιζα με τη Σάλκε και ο τύπος έκανε ένα φλιπεράκι που θα ζάλιζε και τους MSN.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...