Προς το περιεχόμενο

(SERIES) Stranger Things


SPANK

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 726
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Spoiler

Μιας και σχηματιζεται πυλη σε καθε σημειο που σκοτωνει ο Βεκνα, την πυλη του δρομου (του Φρεντι) δεν την εχει δει κανενας μεχρι τωρα? 🤔

 

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 10/6/2022 στις 12:03 ΠΜ, SabotazNic είπε
  Απόκρυψη περιεχομένων

Μιας και σχηματιζεται πυλη σε καθε σημειο που σκοτωνει ο Βεκνα, την πυλη του δρομου (του Φρεντι) δεν την εχει δει κανενας μεχρι τωρα? 🤔

 

Spoiler

Και η πύλη στο πάτο της λίμνης πως δεν περνάνε τα νερά στο up side down 😂🧐

Spoiler

Και επίσης πως βρέθηκε ο hoper στην Ρωσία δεν κατάλαβα... Πέρασε μέσα από την πύλη που δημιούργησε το μηχανιμα τον Ρώσων? Κανονικά στο upside down δεν έπρεπε να πάει?.. 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις τώρα, vagelis2019 είπε
  Απόκρυψη περιεχομένων

Και επίσης πως βρέθηκε ο hoper στην Ρωσία δεν κατάλαβα... Πέρασε μέσα από την πύλη που δημιούργησε το μηχανιμα τον Ρώσων? Κανονικά στο upside down δεν έπρεπε να πάει?.. 

 

Spoiler

Στην αρχη του 4χ1 δειχνει τον Χοπερ να πηδαει απο την εξεδρα και οταν παει να ανεβει για να φυγει, τον περιμενουν οι ρωσοι. Οποτε τον πηραν πισω στην Ρωσια

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
18 λεπτά πριν, SabotazNic είπε
  Απόκρυψη περιεχομένων

Στην αρχη του 4χ1 δειχνει τον Χοπερ να πηδαει απο την εξεδρα και οταν παει να ανεβει για να φυγει, τον περιμενουν οι ρωσοι. Οποτε τον πηραν πισω στην Ρωσια

 

Spoiler

Λογικά αυτό πρέπει να έγινε πριν μπουκάρουν οι Αμερικανοί αν θυμάμαι καλά... ευχαριστώ

👍

Επεξ/σία από vagelis2019
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Φοβερή σεζόν πραγματικά, ανέλπιστο μετά τις δύο προηγούμενες που ήταν απλά οκ. Το 7ο επεισόδιο ίσως το καλύτερο όλων της σειράς γενικότερα. Γενικώς όταν η σειρά σου δημιουργεί σήμερα παρόμοια συναισθήματα που σου δημιουργούσαν τα Goonies όταν τα έβλεπες σαν παιδί τότε κάτι έχει κάνει πολύ καλά...

Δεν είναι σειρά να ψάχνει κανείς για plotholes, αυτή η μάστιγα που αφαιρεί σχεδόν όλη την απόλαυση στις μέρες μας μπορεί να βρει το χώρο της αλλού...

Επεξ/σία από DeadOrganPlayer
  • Like 5
  • Thanks 4
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

δεν αντεξα (ειχαμε και 3ημερο) μολις ειδα οτι εχει βγει....και εψαξα λιγο το νετ...σκορπιες αποψεις και πολλα memes:

μου αρεσε αρκετα η season, μου αρεσε το μυστηριο μου αρεσε που ενιωσα φοβο σχεδον σε καθε επεισοδιο, μου αρεσε το acting απο eddie και απο enzo,

Spoiler

βασικα ειναι απο τους αγαπημενους μου νεους χαρακτηρες μαζι με τον eddie....οπως ηταν την προηγουμενη season o Alexei, και πιο πριν ο Bob, και πιο πριν.....Oh...no wait....CRAP!!!!

αυτη που δεν μου αρεσε oπως περισυ ειναι η robin, αλλαξε ο τροπος που συν-υπαρχει με την ομαδα, και το makeup της

Spoiler

https://i.redd.it/7dwcj8qvco491.jpg

κριμα που δεν πεθανε

Spoiler

η καργια

csd0dimrwm291.jpg

εντομεταξυ ειμαι σιγουρος πως θα παιξει ρολο στα επομενα 2 ο βλακας αλλα...

Spoiler

vdrtyqu6i0491.jpg

Spoiler

μου την σπαει που δεν ειμαστε για αλλη μια φορα ολοι στην ομαδα μαζι και παιζουμε σε 2 παρεες με την ομαδα του will να ειναι παλι η πιο αδυναμη αλλα απο την αλλη....αυτη η σκηνη ειναι λες και εβλεπες κατι αλλο οχι stranger things

r/StrangerThings - Just how good was this scene? Felt like I was watching another show

like γιατι ηταν τοσο γαματος αυτος ο agent?!

Spoiler

μιας και αναφερθηκε το ουρανιο τοξο

9ge3ctlpsq291.png

πραγματι χρησιμοποιηθηκε αλλα για αλλο λογο...για να δειξει το upside down

Spoiler

Character development
r/StrangerThings - Character development LOL [Spoiler]

Spoiler

r/StrangerThings - It doesn't seem fair...

 αυτη η αλλαγη ηταν πολυ ωραια και οι θεσεις των ηρωων πολυ επιτηδευμενα βαλμενες με αυτον τον τροπο

r/StrangerThings - Ngl this transition was super satisfying.

 

 

Επεξ/σία από panagiotis54
  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 12/6/2022 στις 2:00 ΠΜ, Grim Ripper είπε

Παρατήρησε κανείς άλλος το plot hole με την "μουσική" ή μόνο εγώ;

Το μονο plot hole που εντοπισα εγω, ηταν

Spoiler

με το χερι της Μαξ και πως απελευθερωθηκε

Απο εκει και περα, αν υπηρχε κατι αλλο, σιγουρα σχετιζοταν με την σειρα και δεν ηταν ακυρο

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 ώρες πριν, SabotazNic είπε

Το μονο plot hole που εντοπισα εγω, ηταν

  Απόκρυψη περιεχομένων

με το χερι της Μαξ και πως απελευθερωθηκε

Απο εκει και περα, αν υπηρχε κατι αλλο, σιγουρα σχετιζοταν με την σειρα και δεν ηταν ακυρο

Δεν ξέρω αν όντως πιάνετε σαν plot hole αλλά εμένα έτσι μου φαίνεται, εξήγηση τουλάχιστον για την ώρα δεν βλέπω.

Spoiler

Αναφέρομαι στο ότι η μουσική σταμάτησε τον Βέκνα (και με τον πατέρα του και με την Μαξ) αλλά ουσιαστικά στο τελευταίο επεισόδιο βλέπουμε ότι δεν υπολόγισε σωστά τις δυνάμεις του, έφτασε στο όριο του και λιποθύμησε οπότε έτσι σώθηκε ο πατέρας του.

 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 ώρες πριν, Grim Ripper είπε

Δεν ξέρω αν όντως πιάνετε σαν plot hole αλλά εμένα έτσι μου φαίνεται, εξήγηση τουλάχιστον για την ώρα δεν βλέπω.

  Απόκρυψη περιεχομένων

Αναφέρομαι στο ότι η μουσική σταμάτησε τον Βέκνα (και με τον πατέρα του και με την Μαξ) αλλά ουσιαστικά στο τελευταίο επεισόδιο βλέπουμε ότι δεν υπολόγισε σωστά τις δυνάμεις του, έφτασε στο όριο του και λιποθύμησε οπότε έτσι σώθηκε ο πατέρας του.

 

Spoiler

Λιποθυμησε ναι,αλλα η μουσικη ουσιαστικα ανοιγει την εξοδο για να καταφερει να γυρισει πισω ο πατερας του.

Το ιδιο και στη μαξ.

 

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators
12 λεπτά πριν, Dantε είπε
  Απόκρυψη περιεχομένων

Λιποθυμησε ναι,αλλα η μουσικη ουσιαστικα ανοιγει την εξοδο για να καταφερει να γυρισει πισω ο πατερας του.

Το ιδιο και στη μαξ.

 

Τι πιστεύω για την μουσική:

Spoiler

O Vecna αντλεί τη δυναμή του απο τον θυμό, κακές σκέψεις/τύψεις κλπ. Η 11 αντλεί την δύναμή της απο την χαρά, φιλί/αγάπη κλπ. Η μουσική είναι ενα μέσο το όποιο βοηθάει το "θύμα" να κάνει focus στις καλές στιγμές και συνεπώς  να αντισταθεί στον Vecna, όπως η 11 στον 001 το 1979.

Στην σκήνη με την Μαξ ουσιαστικά το άνοιγμα που βλέπουμε ειναι μέσα στο μυαλό της Μαξ και συμβολίζει το "φως στο τουνελ" στην προσπάθεια της να ξεφύγει απο τις κακές σκέψεις/καταθλιψη.

 

  • Like 5
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...