Προς το περιεχόμενο

(SERIES) Stranger Things


SPANK

Προτεινόμενες αναρτήσεις

1 ώρα πριν, Kostasspil είπε

Πάμε τώρα για final showdown στην 5η και τελευταια σεζον. 

Ξέρουμε αν κι αυτή θα βγει σε 2 δόσεις;

The good news: Stranger Things 5 is definitely happening. The uncertainty: because filming hasn’t begun, it’s unclear when it will air.

In a recent interview, the Duffers said they didn’t yet have shoot dates for the final season. They said they originally wanted to shoot Season 4 and Season 5 back-to-back, but because of the breadth of Season 4, this schedule proved impossible. The filming delay will mean, the Duffers said, that Season 5 will see a time jump from Season 4—likely accounting for the age of the actors.

While we don’t yet have a date, Netflix confirmed that the season will be released as a “binge model,” meaning it will not appear weekly, a model some streaming services are beginning to adopt.

We’re hoping for a late 2023 air date, though this may be optimistic, especially if the final season goes as big as Season 4.
Realistically, though, the new season will probably drop in 2024. Seasons 2 and 3 were almost two years apart, and that was before coronavirus disrupted things, so we know the Duffers aren't afraid to test our patience. As this is the final season, they're probably going to want to go big, too, meaning that season 5 could possibly take even longer. We'll continue to update this piece when filming starts. 

The Duffers have said that Season 5 will explore the origins of the Upside Down. It will also reportedly explore the physics of the world—why it appears trapped in a specific moment in time—and the pecking order of the monsters who inhabit the realm.

 

  • Like 4
  • Sad 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 726
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Εμένα μου άρεσε το vol1 ένα περισσότερο από το vol2.. 

Έπρεπε να τα βγάζανε όλα μαζι (μια και έξω) .. Κούρασε η αναμονή... 

Το vol2 δεν το ευχαριστήθηκα όσο έπρεπε ενώ το vol1 δεν ήθελα να τελειώσει.. 

Μάλλον η αναμονή μου χάλασε την διάθεση.. 

Μάθαμε πολλά όμως για το upside down.. 

Spoiler

Όσο για την 5 season πιστεύω θα κάνουν time jumb όπως λένε και η max δεν θα αναρρώσει 😭(αυτό το λέω εγώ) ... Πηρε στα χέρια της όλη την season και την φάγανε στο τέλος κρίμα.. 

Το ίδιο και για τον eddy.. 

 

 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

ναι ειπαν πως θα κανουν αλμα για την 5η για να συμβαδιζει με την ηλικια των "παιδιων" νομιζα το εβαλα απο πανω αλλα το ξεχασα....και εγω εχασα απο την πορωση μου με την τοση αναμονη
 

Spoiler

η μαξ θα αναρωσει θεωρω, γιατι ο ρολος της ηταν κατι σε "μιλαμε για τους ανθρωπους με καταθλιψη στο show μας" και θεωρω πως θα θελησουν να δωσουν ενα μνμ πως μπορεις να τα καταφερεις


η σκηνη του λουκας ειναι απλα γαματη και πολυ καλα παιγμενη και οι duffers ειχαν πει:
The Duffer Brothers say they “can’t wait for people to see Caleb McLaughlin in #StrangerThings4 Vol. 2, where he delivers one of the most moving, gut-wrenching performances in the history of the show.”

επισης ο will ειναι gay και ειναι ερωτευμενος με τον mike το καταλαβα σωστα ναι?

Επεξ/σία από panagiotis54
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
4 ώρες πριν, panagiotis54 είπε
Spoiler

επισης ο will ειναι gay και ειναι ερωτευμενος με τον mike το καταλαβα σωστα ναι?

 

Spoiler

Αυτο κυκλοφορει και στο ιντερνετ. Αν ισχυει, κλασικα νετφλιξ did his thing μιας και η σειρα την ειχε γλυτωσει μεχρι τωρα. Γενικα ομως εγω το ερμηνευσα ως 2 παιδια, τα οποια ειναι και τα 2 διαφορετικα, με την μεν να εχει χασει δυναμεις και να ειναι λιγο παραξενη στα κοινωνικα, με τον δε να εχει επηρεαστει απο τον mindflyer και να ειναι απομακρος. Και οι 2 στο σχολειο φαινεται να εχουν αποστασεις απο ολους. Στην σκηνη στο βαν εγω πιστευω το εννοει ως φιλος, γιατι αναγκαστηκε κυριως να μετακομισει λογω eleven και joyce, και εχασε τον (καλυτερο?) φιλο του. Και οταν πηγε ο Mike, νοιαζοταν μονο την eleven. (οποτε will κατι τετοια ατομα μακρια :P)

Spoiler

Ουτε εγω πιστευω οτι θα σκοτωσουν την Μαξ. Με το time jump, πολυ πιθανων να δικαιολογησουν και την επουλωση των ακρων, αλλα λογικα την οραση την εχασε. Αν ηταν να την σκοτωσουν, θα το ειχαν ηδη κανει, απο το να την κρατανε στο νοσοκομειο μεχρι την αλλη σεζον. Δεν υπαρχει λογος για τετοιο "σπασπενς"

Δωστε στην Sadie (Μαξ) χρυση σφαιρα!

Βγάζει νόημα το παρακάτω 

Spoiler

1021264260_Screenshot_20220703-032411_TVTime.jpg.d59a3751e69a8502c21c96d9b264b343.jpg

 

Επεξ/σία από SabotazNic
  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

3 επεισοδια προχθες 3 επεισοδια χθες ξεκιναω σημερα τα τελευταια 3 να κλεισουμε. Καποια επεισοδια οπως το 4 με την Max ηταν pure epicness η ολη ενορχηστρωση προς το τελος μουσικη εφε σκηνοθεσια οτι καλυτερο φοβερες ανατριχιλες και πολλα συναισθηματα μαζι. Τα πρωτα 3 επεισοδια πιο εισαγωγικα μεχρι να μπουμε στο κυριως πιατο πιο αναλαφρα με μικροτερες δοσεις horror οταν εμφανιζονταν ο Vekra που τον εκαναν μεγαλειωδες. Τελειωνω τη σεζον σημερα θα γραψω αργοτερα αναλυτικα. 

 

Το 7ο επεισοδιο ειναι απο τα καλυτερα επεισοδια που εχω δει απο ολες τις σειρες που εχω δει. Υπεροχο απλα. 

Επεξ/σία από Arkin
  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πολύ καλή σεζόν, μαεστρία στην παράλληλη εξέλιξη των ιστοριών. Ευτυχώς δεν είχα βιαστεί να δω τα πρώτα επεισόδια. Άλλωστε παίζουν αυτή τη περίοδο τόσες πολλές άλλες καλές σειρές. Μου έκατσε λοιπόν λίγο πιο ομαλά από ότι σε άλλους. Σίγουρα υπάρχουν κάποια plot holes, υποθέτω στο διαδίκτυο πολλοί θα το ψάχνουν, θα μπορούσαν να δείξουν κάτι παραπάνω στο τέλος, ακόμα και αν τους πίεζε ο χρόνος, ώστε να είναι λιγάκι πιο ομαλό το κλείσιμο.

Spoiler

Όπως αναφέρθηκε θα έπρεπε να υπάρχει λεπτομερής περιγραφή των παιδιών των εμπειριών τους. Μένουμε να υποθέτουμε ότι αυτό συνέβη στο μεσοδιάστημα των 2 ημερών. Όταν λες σε έναν πατέρα που ψάχνει απεγνωσμένα τον γιο του ότι ήσουν εκεί την στιγμή που πέθανε, δεν κλαίτε παρέα επειδή λες στον πατέρα ότι ο γιος του είναι ήρωας. Υπό φυσιολογικές συνθήκες με το που θα πεις "ήμουν εκεί" σε έχει βουτήξει από τον λαιμό σε έχει κολλήσει στον τοίχο και απαιτεί να τους πεις που είναι ο γιος του. Και ειλικρινά τώρα, δεν κουβάλησαν το σώμα του Έντι πίσω στον δικό μας κόσμο; Τον άφησαν εκεί;

 

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τι επος το remix στο τελος του 8

 

Οπως και το τελος του 4 σε συνδιασμο με αυτο που βλεπεις πετυχαν το τελειο

 

Εφυγα για το τελευταιο βλεπω 140 λεπτα ουτε ταινια να ηταν αν και δεν θα με χαλουσε και 4ωρο να ηταν να πω την αληθεια.

  • Like 6
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

53 λεπτά πριν, Arkin είπε

Εφυγα για το τελευταιο βλεπω 140 λεπτα ουτε ταινια να ηταν αν και δεν θα με χαλουσε και 4ωρο να ηταν να πω την αληθεια.

Το 2ο που εβαλες θα το δεις σε σκηνη του 9ου. Το κανονικο τραγουδι επαιξε στην σκηνη της Max 

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

5 λεπτά πριν, SabotazNic είπε

Το 2ο που εβαλες θα το δεις σε σκηνη του 9ου. Το κανονικο τραγουδι επαιξε στην σκηνη της Max 

Για αυτο σκαλωσα λεω το τραγουδι ιδιο δεν ηταν ομως αυτο το remix. Βλεπω παλι στο βιντεο featured στο stranger things ε λεω θα μπερδευτηκα.

Spoiler

Στο μισαωρο ειμαι στο 9ο εκει που πανε πισω φυλακη προβλεπω να γινεται χαμος. 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 ώρες πριν, john_dr είπε
  Απόκρυψη περιεχομένων

Όπως αναφέρθηκε θα έπρεπε να υπάρχει λεπτομερής περιγραφή των παιδιών των εμπειριών τους. Μένουμε να υποθέτουμε ότι αυτό συνέβη στο μεσοδιάστημα των 2 ημερών. Όταν λες σε έναν πατέρα που ψάχνει απεγνωσμένα τον γιο του ότι ήσουν εκεί την στιγμή που πέθανε, δεν κλαίτε παρέα επειδή λες στον πατέρα ότι ο γιος του είναι ήρωας. Υπό φυσιολογικές συνθήκες με το που θα πεις "ήμουν εκεί" σε έχει βουτήξει από τον λαιμό σε έχει κολλήσει στον τοίχο και απαιτεί να τους πεις που είναι ο γιος του. Και ειλικρινά τώρα, δεν κουβάλησαν το σώμα του Έντι πίσω στον δικό μας κόσμο; Τον άφησαν εκεί;

 

Spoiler

και η επιστροφη του hopper ηταν κακη, μετα απο οσα εχει περασει η αγκαλια με την 11 ηταν απλα ψυχρη συγκριτικα με το τι εχει περασει...γενικα το ανυπαρκτο κλαμα μετα απο τα χιλιαδες μαρτυρια με την πλατη του σε αυτη την κατασταση ειναι....

 

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Stranger Things[Season 4] 

stranger-things-season-4-every-ending-ha

https://www.imdb.com/title/tt4574334/episodes?season=4

Μετα τις απλα καλες 2/3 σεζον οι αδερφοι Duffer ερχονται να δωσουν τον καλυτερο τους εαυτο και να δημιουργησουν κατι ανεπαναληπτο. Η σεζον ξεκιναει απο εκει που τελειωνει η τριτη και δεν αργει να δειξει τον κεντρικο της σατανικο villain αν και καπως εισαγωγικα τα πρωτα 3 επεισοδια ωστε να μπουμε στο κυριως πιατο. Μεσα απο τοσους βασικους χαρακτηρες οι αδερφοι Duffer εχουν καταφερει να κανουν τον θεατη να νοιαζεται για τον καθενα και να εχει αγωνια καθε φορα που καποιος απο αυτους παει να παθει κατι. Εχουν καταφερει να βγαλουν τις μεγιστες δυνατοτητες του καθε χαρακτηρα αριστοτεχνικα κανεις δεν ειναι κομπαρσος και η χημεια μεταξυ τους μετα απο 4 σεζον μοναδικη. Οι νεοι χαρακτηρες που μπηκαν οπως ο Hey Dude Argyle η ο Heavy Metal Eddie η ο Γιουρι αφηνουν τη δικη τους νοτα στη σειρα. Στα του μυστηριου του ολου lore και του villain και του upside down μαθαινουμε τοσα πραγματα οι αποκαλυψεις ειδικα στο 7ο επεισοδιο το οποιο ειναι ενα απο τα καλυτερα επεισοδια σειρας που εχω δει τρομερες και σκηνοθετικα ηταν τοσο αρτιο που ο θεατης μπαινει σε φαση trance κατι σαν αυτο που μπαινουν τα θυματα του Vecna. Η αλλαγη παραστασεων μια στο Χοκινς μια στην καταπαγωμενη Ρωσια μου αρεσαν ηταν κατι διαφορετικο για να σπαει η μονοτονια. Το τελος λιγακι με χαλασε και εννοω το τελευταιο 20λεπτο δεν ξερω περιμενα καποια πραγματα να γινουν διαφορετικα και εχουμε και ενα μεγαλο κενο στην ιστορια αλλα πιστευω οτι θα εξηγηθουν τα παντα στην 5η και τελευταια σεζον. Μεγαλειωδης σεζον συνολικα με ενα μεγαλο ταξιδι περιπου 12.5 ωρων μιας και το καθε επεισοδιο κραταει πανω απο ωρα με το τελευταιο 140 λεπτα το δεσιμο του θεατη με τους χαρακτηρες ανεβαινει ο villain ειναι τρομερος το production value στα υψη και η σκηνοθεσια σε συνδιασμο με τη μουσικη επενδυση απο μουσικα κομματια του 80s οργασμικη. 9.4/10

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
1 ώρα πριν, Arkin είπε

η ο Γιουρι

Μπα ο Γιούρι αδιάφορη καρικατούρα είναι. Αντίθετα ο Tom Wlaschiha κάνει εξαιρετική δουλειά με τον χαρακτήρα του Dmitri Antonov ειδικά με τον τρόπο που μιλάει. Έχει ένα ιδιαίτερο χαρακτηριστικό ο τρόπος ομιλίας του. Βγάζει μια μελαγχολία και απογοήτευση που μπορείς να θεωρήσεις ως αποτέλεσμα μιας δύσκολης ζωής που έχει ζήσει ως φύλακας στην βάση. 

Επεξ/σία από john_dr
  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

5 λεπτά πριν, john_dr είπε

Μπα ο Γιούρι αδιάφορη καρικατούρα είναι. Αντίθετα ο Tom Wlaschiha κάνει εξαιρετική δουλειά με τον χαρακτήρα του Dmitri Antonov ειδικά με τον τρόπο που μιλάει. Έχει ένα ιδιαίτερο χαρακτηριστικό ο τρόπος ομιλίας του. Βγάζει μια μελαγχολία και απογοήτευση που μπορείς να θεωρήσεις ως αποτέλεσμα μιας δύσκολης ζωής που έχει ζήσει ως φύλακας στην βάση. 

Ναι και ο Ντιμιτρι εξαιρετικός έδεσε με Χοπερ κακός τον ξέχασα. Ο Γιούρι ήταν όντως καρικατούρα αλλά έβγαλε πολύ γέλιο όπως και ο hey dude τρομερά zen χαρακτήρας και οπτικά αν τον δεις. Ο Ντιμιτρι δεν μοιάζει πολύ με τον Renner που κάνει τον Hawkeye? 

7 λεπτά πριν, SabotazNic είπε

Τελικα αυτο το ποστερ μονο στο τελος βγαζει νοημα 

Ισχύει 100% και η αναφορά τέρμα πάνω στου τι συμβαίνει. 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
Στις 3/7/2022 στις 4:30 ΜΜ, Arkin είπε

Υπάρχει ένα καναλάκι(με 1,54 εκατ. εγγεγραμμένους) στο YouTube ενός τυπά που φτιάχνει διάφορα remixes μουσικών από animations/ταινίες/σειρές. Υποθέτω ότι υπάρχουν πολλά τέτοια κανάλια από διάφορους μουσικούς ανά τον κόσμο. Έχει μερικά remixes του παραπάνω κομματιού που ίσως πολλοί θα ευχαριστηθούν να τα ακούσουν. Γενικά θεωρώ ότι φτιάχνει πολύ πετυχημένα remixes.

Samuel Kim Music - YouTube

 

Επεξ/σία από john_dr
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...