Προς το περιεχόμενο

(SERIES) Stranger Things


SPANK

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Νομίζω ότι έγινε μια χοντρή πατάτα με τα πόδια του Hopper...δλδ ούτε ..δεν ξέρω... δεν κόλλησε...ήταν εντελώς αναληθοφανές και άφησε απορίες και γέλια που χάλασαν αρκετά την εξέλιξη.

Απο εκεί και πέρα καταφέραν να το "τραβήξουν" και να "αρμέξουν" την αγελάδα..αλλά είναι ωραία σαν σειρά ..τι να κάνουμε.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 726
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
Στις 14/6/2022 στις 11:03 ΠΜ, masteripper είπε

Νομίζω ότι έγινε μια χοντρή πατάτα με τα πόδια του Hopper...δλδ ούτε ..δεν ξέρω... δεν κόλλησε...ήταν εντελώς αναληθοφανές και άφησε απορίες και γέλια που χάλασαν αρκετά την εξέλιξη.

Απο εκεί και πέρα καταφέραν να το "τραβήξουν" και να "αρμέξουν" την αγελάδα..αλλά είναι ωραία σαν σειρά ..τι να κάνουμε.

Spoiler

Τώρα κατάλαβες για ποιο λες. Ναι, το ότι έσπασε τον ένα αστράγαλο (και νομίζω και τον άλλο? Πως έβγαλε την άλλη αλυσίδα?), και μετά έτρεξε, πολέμησε κτλ ναι ήταν υπερβολή. 

Για τον ιδιο λόγο μου έκανε εντύπωση που και η Μαξ δεν έσπασε κάνα πόδι. Θα έπρεπε να το κάνουν να κατεβαίνει σιγά σιγά, αφού περνάει την πύλη. 

 

Επεξ/σία από SabotazNic
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σχετικά με τον τραυματισμό του Hopper.

Spoiler

Νομίζω υποτίθεται ότι δεν έσπασε τα πόδια του. Ο Ρώσος χτυπούσε τον κρίκο της αλυσίδας ο οποίος πιέστηκε μέσα στην σάρκα και έκανε πληγή. Ήθελε να χαλαρώσει τον κρίκο ο Hopper με σκοπό να βγει πιο εύκολα. Τουλάχιστον αυτό κατάλαβα εγώ.

Αλλά ναι ήταν υπερβολή. Θα έπρεπε να είχανε σπάσει οι αστράγαλοι του με τέτοια χτυπήματα και να μην μπορούσε να περπατήσει. Συν ότι θα είχε μολυνθεί χωρίς αντιβίωση.

Σχετικά με την σκηνή όπου ο Νο1 σηκώνει στον αέρα την Eleven, έδειξε ότι άρχιζαν να σπάνε τα κόκκαλα της. Αλλά και καλά τελευταία στιγμή είχε το πάνω χέρι και τον νίκησε.

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το stranger things το αγάπησα πάρα πολύ. Οι δύο πρώτες σεζόν με είχαν μαγέψει. Στη τρίτη αναθεμάτισα, άρμεγμα, κούραση κλπ κλπ. Είπα πάει το διαλύσανε. Μόλις είδα ότι θα υπάρξει και τέταρτη σεζόν έφριξα. 

Και πάμε στη τέταρτη σεζόν. Στροφή 180 μοίρες. Τρίχα κάγκελο, αγωνία στα κόκκινα και η καλύτερη σεζόν της σειράς είναι γεγονός. Το επεισόδιο ειδικά με τη Μαξ είναι μυθικό. Ο συμβολισμός του πανίσχυρος περί κατάθλιψης. Δε κρατιέμαι για τα δύο τελευταία της τέταρτης.

 

Είναι φοβερό τι όραμα είχαν για αυτή τη σειρά, πως ξεκίνησε και που έχει καταλήξει απαντώντας σε τόσα πράγματα.

 

Τώρα όσοι τρώγονται με plot holes απλά έχουν χάσει την αίσθηση της απόλαυσης. Σημεία των καιρών...

  • Like 9
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 27/6/2022 στις 10:55 ΠΜ, Edel είπε

Το επεισόδιο ειδικά με τη Μαξ είναι μυθικό. Ο συμβολισμός του πανίσχυρος περί κατάθλιψης. Δε κρατιέμαι για τα δύο τελευταία της τέταρτης.

 

 

Spoiler

Και όχι μόνο της κατάθλιψης αλλά της διαχείρισης του τραύματος γενικότερα. Θέλω να δω πως θα εξελιχθεί η ιστορία με τον Βέκνα και την Ελ για τον πλήρη συμβολισμό που θέλουν να περάσουν πάνω σε αυτό, μέχρι τώρα πάντως έχουν δείξει την σημασία που έχει για το άτομο που υποφέρει η εξωτερίκευση των συναισθημάτων του και η εμπιστοσύνη στο καλό που υπάρχει έξω, ώστε να καταφέρει να ξεπεράσει τον φαύλο κύκλο του τραύματος 

 

  • Like 4
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

There Will Be A Body Count In 'Stranger Things 4' Volume 2, The Duffer Brothers Confirm

In an interview with Variety, 'Stranger Things' creators, Matt and Ross Duffer, confirmed that there will be some character deaths in the season 4 finale.

ajgjoVq_700b.jpg

They said:

I don’t really want to say, but I would be concerned about the characters going into Volume 2, for sure. I hope that that is sort of the sense, because it is a darker season and the kids are no longer kids. And there’s sort of an ominous feeling that things might not go well. Now, whether they do or not, you’ll have to watch.

When asked if there would be a body count by the end of the season, the Duffer brothers responded with an affirmative, simply saying, "For sure, for sure."

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators
7 ώρες πριν, panagiotis54 είπε

There Will Be A Body Count In 'Stranger Things 4' Volume 2, The Duffer Brothers Confirm

In an interview with Variety, 'Stranger Things' creators, Matt and Ross Duffer, confirmed that there will be some character deaths in the season 4 finale.

ajgjoVq_700b.jpg

They said:

I don’t really want to say, but I would be concerned about the characters going into Volume 2, for sure. I hope that that is sort of the sense, because it is a darker season and the kids are no longer kids. And there’s sort of an ominous feeling that things might not go well. Now, whether they do or not, you’ll have to watch.

When asked if there would be a body count by the end of the season, the Duffer brothers responded with an affirmative, simply saying, "For sure, for sure."

 

Δεν λεει ομως οτι θα ειναι απο τους βασικους ή απο την πολη ! Fingers crossed

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Είδα το πρώτο επεισόδιο της 4ης σεζόν. Ευτυχώς το είδα στις 3 το πρωί, διότι αν το είχα δει στις 3 το μεσημέρι θα τα πήγαινα σερί όλα όσα έχουν βγει.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 ώρες πριν, john_dr είπε

Είδα το πρώτο επεισόδιο της 4ης σεζόν. Ευτυχώς το είδα στις 3 το πρωί, διότι αν το είχα δει στις 3 το μεσημέρι θα τα πήγαινα σερί όλα όσα έχουν βγει.

ακριβώς το ίδιο και εγώ πολύ προσεγμένο

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Είναι πολύ ωραίο το γεγονός πως έκαναν στροφή και βλέπουμε ένα πιο dark και horror αποτέλεσμα. Κάτι που θα συνεχιστεί και στην 5η λογικά, δεν βλέπω πως μπορεί να ξαναγυρίσει στο ανάλαφρο παιδικό. Υποδειγματική η εξέλιξη χαρακτήρων και η αλλαγή στο ύφος της σειράς ανά τις σεζόν.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μιας και βγαινουν σημερα τα 2 τελευταια επεισοδια και μιας και μας επιασε ο covid απο προχθες σημερα θα πεσει μαραθωνιος και των 9 επεισοδιων να γινει χαμουλης δεν εχω διαβασει τιποτα για τη σεζον μονο οτι ειναι πιο horror και αρκετα καλυτερη απο τις 2/3 οποτε το hype μου ειναι τεραστιο. 

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

8αράκια plus είναι όλα τα επεισόδια (δεν έχω δει το τελευταίο και αυτά που θα βγουν σήμερα). Όντως πολύ ενδιαφέρουσα η σεζόν. Πάντως δεν περίμενα να δω σε αυτήν εδώ την σειρά να προσπαθούν τεχνηέντως να ανεβάσουν την βαθμολογία της. Τα δύο επεισόδια που έχουν πάνω από 9 στο imdb, έχουν διπλάσιες ψήφους από τα άλλα και το 4ο έστω που είδα και έχει 9,5 δεν δικαιολογεί την μεγαλύτερη βαθμολογία από τα άλλα. Γενικά όλα τα επεισόδια κινούνται σε ένα σταθερά υψηλό επίπεδο χωρίς να υστερούν ή να υπερτερούν κάπου το ένα έναντι του άλλου.

@Arkin Περαστικά.

Επεξ/σία από john_dr
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...