Προς το περιεχόμενο

(SERIES) Stranger Things


SPANK

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
14 λεπτά πριν, john_dr είπε

8αράκια plus είναι όλα τα επεισόδια (δεν έχω δει το τελευταίο και αυτά που θα βγουν σήμερα). Όντως πολύ ενδιαφέρουσα η σεζόν. Πάντως δεν περίμενα να δω σε αυτήν εδώ την σειρά να προσπαθούν τεχνηέντως να ανεβάσουν την βαθμολογία της. Τα δύο επεισόδια που έχουν πάνω από 9 στο imdb, έχουν διπλάσιες ψήφους από τα άλλα και το 4ο έστω που είδα και έχει 9,5 δεν δικαιολογεί την μεγαλύτερη βαθμολογία από τα άλλα. Γενικά όλα τα επεισόδια κινούνται σε ένα σταθερά υψηλό επίπεδο χωρίς να υστερούν ή να υπερτερούν κάπου το ένα έναντι του άλλου.

@Arkin Περαστικά.

Να εισαι καλα χθες βραδυ 38.4 ειχα να κανω πυρετο απο το 2014 λεω κατσε να κανω τεστ μονο ο covid θα με εριχνε ετσι και με 3 εμβολια. 

Παντου διαβαζω τα καλυτερα για τη σεζον ακομα καλυτερη και απο την πρωτη που ηταν η καλυτερη απο τις πρωτες 3. Ξεκιναω τωρα το πρωτο βλεπω ειναι μεγαλα 1.15 τα πρωτα 2 εχει καποια στην ωρα και το 7 ειναι 1.37. Και λενε οτι τα 2 σημερινα που βγαινουν θα ειναι ακομα μεγαλυτερα. Οποτε μιλαμε για πανω απο 10 ωρες θεασης. Δυσκολο να παει σερι αλλα οσο αντεξουμε μεχρι σημερα οι μεγαλυτεροι μαραθωνιοι που εχω κανει ειναι Breaking Bad 15 επεισοδια σερι απο το τελευταιο δευτερης σεζον ειδα ολη την τριτη μονοκοπανια και σταματησα στο πρωτο της τεταρτης και στο Lost 10 επεισοδια σερι. Αλλες αντοχες οταν εισαι 15-20 αλλα στα 30+. 

Επεξ/σία από Arkin
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 726
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
9 λεπτά πριν, Arkin είπε

Δυσκολο να παει σερι

Μην το πας σερί διότι η συνεχή θέαση μιας οθόνης δεν είναι και κάτι ξεκούραστο για τον οργανισμό. Άλλωστε από μικρό παιδί μου έλεγαν, αλλά το διαπίστωνα και ο ίδιος, ότι η θέαση τηλεόρασης συνήθως οδηγούσε σε άνοδο του πυρετού. Εξάλλου ξέρουμε πως πάνε τα πράγματα στις σειρές. Μέχρι το προ τελευταίο επεισόδιο κουβάρια μπλέξιμο και αγωνία, επίλυση όλων αυτών στο τελευταίο επεισόδιο και μια after credits scene, από τότε που την έκανε μόδα η Marvel, για να μάθουμε ότι έπεται συνέχεια.

Οπότε, χαλαράααααααααααααα....🙂

Επεξ/σία από john_dr
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

29 λεπτά πριν, john_dr είπε

8αράκια plus είναι όλα τα επεισόδια (δεν έχω δει το τελευταίο και αυτά που θα βγουν σήμερα). Όντως πολύ ενδιαφέρουσα η σεζόν. Πάντως δεν περίμενα να δω σε αυτήν εδώ την σειρά να προσπαθούν τεχνηέντως να ανεβάσουν την βαθμολογία της. Τα δύο επεισόδια που έχουν πάνω από 9 στο imdb, έχουν διπλάσιες ψήφους από τα άλλα και το 4ο έστω που είδα και έχει 9,5 δεν δικαιολογεί την μεγαλύτερη βαθμολογία από τα άλλα. Γενικά όλα τα επεισόδια κινούνται σε ένα σταθερά υψηλό επίπεδο χωρίς να υστερούν ή να υπερτερούν κάπου το ένα έναντι του άλλου.

@Arkin Περαστικά.

Δε νομίζω ότι είναι τεχνηέντως αλλά καθαρό αυθορμητισμός. Παράδειγμα εγώ δε βαθμολογώ ποτέ ενώ έχω λογαριασμό στο imdb. Μόλις τελείωσα το επεισόδιο είχα τέτοια συναισθηματική φόρτιση και ένταση που μπήκα καπάκι στο episode guide και του έβαλα 10.  έτσι θεωρώ μαζεύονται οι διπλάσιοι ψήφοι που αναφέρεις.  

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

17 λεπτά πριν, Edel είπε

Δε νομίζω ότι είναι τεχνηέντως αλλά καθαρό αυθορμητισμός. Παράδειγμα εγώ δε βαθμολογώ ποτέ ενώ έχω λογαριασμό στο imdb. Μόλις τελείωσα το επεισόδιο είχα τέτοια συναισθηματική φόρτιση και ένταση που μπήκα καπάκι στο episode guide και του έβαλα 10.  έτσι θεωρώ μαζεύονται οι διπλάσιοι ψήφοι που αναφέρεις.  

Spoiler

Υπάρχει ίσως ο ενθουσιασμός της εξέλιξης της επαφής της Μαξ με τον... Dr Venkman (δεν ξέρω αν το προσέξατε αυτό κάπου στο 2ο-3o επεισόδιο - αντί για Vecna, πολύ πετυχημένο αν είσαι GhostBusters fan), αλλά από την άλλη εκεί πάσχει και το εν λόγω επεισόδιο. Τα άλλα παιδιά τα καθάρισε με την μία, παγιδευμένα σε μια γωνιά όταν η Μαξ έχει την δυνατότητα να τρέξει να διαφύγει και να βρεθεί μέχρι και στο σπίτι.

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σειράρα!!

Αν εξαιρέσεις την τρίτη σεζόν που έκανε κοιλιά, τότε όλα άλλα είναι περιττά.
Ακριβής αποτύπωση σε ότι αφορά την δεκαετία του 80 (όσο γινόταν) και με ένα σενάριο αρκετά καλά γραμμένο.

Δεν ξέρω αν πάει ηλικιακά, αλλά το απορρόφησα  μονομιάς και αναμένουμε και την επόμενη!

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators

My 2 cents, το υπερβολικο hype για τα 2 επεισοδια τα εκανε να φαινονται "λιγα" και το κενο μεταξυ των 2 part το εκανε να φαινεται καπως. Με χαλασε το time jump. Θα μπορουσαν πριν το κανουν αυτο το αλμα να ειχαν δειξει τουλαχιστον 

Spoiler

την ενωση της Νανση/Ρομπιν/Στιβ με Νταστιν ενω θρηνούσε για τον εντι. Να δειξει πως τους επηρεασε ο θανατος και πως γυρισαν πισω. 

Επισης θα ήθελα να συζητουσαν τα γεγονότα που εγιναν μεταξυ τους γιατι τωρα εκτος απο την 11 οι υπολοιποι ξερουν μονο τη μια πλευρα.

 

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τι κάνανε πάλι οι τύποι; Απολαυστικά (και) τα τελευταία δύο επεισόδια. Χάθηκε αντί για δύο τελευταία να ήταν 5-6 2ωρα για το κλείσιμο; 😛

Πολλές οι συγκλονιστικές στιγμές αλλά μία μου δημιούργησε έξτρα συγκίνηση και αναστάτωση.

Spoiler

Όταν κρατάει ο Λούκας στα χέρια του την νεκρή Max και σκηνοθετικά τον δείχνει την μία στιγμή μόνο του και την άλλη με την 11 δίπλα να σπαράζει. Η αλήθεια είναι ότι είχε χτίσει καλά και τις δύο σχέσεις στις προηγούμενες σεζόν.

Παρόλα αυτά

Spoiler

Όσο horror και αν προσπάθησαν να κάνουν την 4η, τελικά η δύναμη της αγάπης κέρδισε. :D

 

  • Like 1
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

αν ειχε 2 σεζον θα ηταν γαματο

σοβαρα μονο αν εισαι τρελα πωρωμενος αντεχεις να το δεις

γινονται τα ιδια και τα ιδια συνεχεια σε ενα μοτιβο

επισης τα παιδια ειναι τοσο μεγαλα που ειναι αστειο

 

Επεξ/σία από managermono
  • Confused 4
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...