Προς το περιεχόμενο

Πώς και γιατί το NES Classic Edition μπορεί να αλλάξει την αγορά;


Ocelote

Προτεινόμενες αναρτήσεις

λολ δυστυχώς που δεν μας ακούτε όμως :P 70 ευρώ για να παίξει 30 ROM απο ARM επεξεργαστή :P μιας και δεν έχει αξία γαι σας το χρήμα στείλτε μου pm να σας δώσω paypal να μου βάλετε κάνα ψιλό γιατι ειμαι σε στενότητα :P τα πετάτε που τα πετάτε να πιάσουν τουλάχιστον τόπο :P

Και πως ακριβώς θα πιάσουν τόπο???

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

λολ δυστυχώς που δεν μας ακούτε όμως :P 70 ευρώ για να παίξει 30 ROM απο ARM επεξεργαστή :P μιας και δεν έχει αξία γαι σας το χρήμα στείλτε μου pm να σας δώσω paypal να μου βάλετε κάνα ψιλό γιατι ειμαι σε στενότητα :P τα πετάτε που τα πετάτε να πιάσουν τουλάχιστον τόπο :P

 

Ξεχάσαν δυστυχώς να σου ζητήσουν την άδεια που να ξοδέψουν τα λεφτά τους... :-(

  • Like 5
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

λολ δυστυχώς που δεν μας ακούτε όμως :P 70 ευρώ για να παίξει 30 ROM απο ARM επεξεργαστή :P μιας και δεν έχει αξία γαι σας το χρήμα στείλτε μου pm να σας δώσω paypal να μου βάλετε κάνα ψιλό γιατι ειμαι σε στενότητα :P τα πετάτε που τα πετάτε να πιάσουν τουλάχιστον τόπο :P

 

Φυσικά έχει αξία το χρήμα για μας. Με αυτό μπορούμε να κάνουμε τις καύλες μας και να αφήνουμε τους άλλους να κάνουν hate.

 

:P

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ποσο καλυτερα να κανει τη δουλεια της η Ν; Σιγουρη αγορα για τους συλλεκτες και μαλιστα κοντα στη χριστουγεννιατικη περιοδο. Σαν πιτσιρικι χαζευα τη βιτρινα του Κλαουδατου ελπιζοντας να μου το παρει καποιος τοτε. Ευτυχως εκανε ο νονος τα κουμαντα του. Τωρα στα 33 εχει μεγαλωσει το βυζι μου και θελει αρμεγμα. Καλημερα σας.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αν έχεις ζήσει στην εποχή των nes snes gameboy arcades κλπ και το λες αυτό, πραγματικά είσαι για λύπηση...

Eιχα παλια NES κ ειχα λιωσει castlevania,mario,zelda κτλπ...τωρα αν ειμαι για λυπηση που δε ψηνομαι ιδιαιτερα να δωσω 70 Ε,(τρια μεροκαματα πλεον στην χρεωκοπημενη ελλαδα )οκ....ειμαι για λυπηση μαζι με πολλα ατομα ακομα εδω μεσα...Δημοκρατια εχουμε(λεμε τωρα)ο καθενας κρινει με τα δικα του πιστευω αν αξιζει κατι...Εγω λοιπον που δεν ειμαι κ τοσο ρομαντικος αλλα περισσοτερο πρακτικος βλεπω μια εταιρια  που τοσα χρονια κακα τα ψεματα δεν εχει να επιδειξει κ τιποτα groundbreaking στο χωρο του console gaming τα τελευταια χρονια,να κανει μια κινηση μεγαλου αρμεγματος.Εσυ λοιπον που λογικα εχεις ζησει στην εποχη που προανεφερες οπως κ εγω κ εχεις 70 Ε που βαραινουν τη τσεπη σου πηγαινε δωσε τα για ενα μικρο κουτακι με παρωχημενο hardware που δε θα σου δωσει Τ Ι Π Ο Τ Α καινουργιο....
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μάθαμε και τι είμαστε όσοι κάναμε παραγγελία!

Ευτυχώς που υπάρχετε και εσείς!

 

 

προφανως κ δεν με κοφτει τι κανει ο καθενας με τα λεφτα του ,ουτε μου πεφτει λογος αλλα τελευταια φορα που τσεκαρα στα φορουμ γραφουμε την γνωμη μας ,αν δεν σου αρεσει η δεν σε βολευει η σε κανει να αναρωτιεσαι ειναι δικο σου προβλημα

 

προφανεστατα επισης καποιος που διαβαζει insomnia δεν περιμενει απο αυτο το πραγμα να παιξει τα παιχνιδια ,υπαρχουν απειροι τροποι εκει εξω απο το να το αγορασεις μεταχειρισμενο απο ebay αυθεντικο πραγματικο που να παιρνει κ τα cartridges μεχρι να το εξομοιωσεις σε κινητο ,μεχρι μεχρι να παρεις ενα raspberry κ να κανεις projectακι που δεν θα περιοριζεται στο nes κ σε 30 παιχνιδια ,ολοι οι τροποι ειναι ειτε πιο ευελικτοι ,ειτε φθηνοτεροι ειτε απειρω πιο πραγματικη εμπειρια

 

αποκλειοντας λοιπον τα παραπανω 

 

ειτε καποιος δεν ξερει κ την πατησε

 

ειτε το αγοραζει επειδη ειναι nintendo k οχι το πανηγυριωτικο των 5 ευρω που ειναι ακριβως το ιδιο πραγμα στην πραγματικοτητα

 

αν λοιπον καποιος το αγοραζει για να συλλεξει απλα ξεγελαει το εαυτο του γιατι το μονο κοινο που εχει με το αυθεντικο ειναι οτι γραφει Nintendo

 

σε καθε περιπτωση μην πυροβολειτε τον πιανιστα

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

στο pc με emulator παίζω και πιο άνετα και με καλύτερα γραφικά παλιά παιχνίδια ,δεν βρίσκω κανέναν μα κανέναν λόγο για να ξαναπάρω την κονσόλα ,είχα την αυθεντική κάπου στο 87-88 .

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κάποιοι από εμάς θεωρούν ότι τα 60-70 ή 100€ δεν είναι τίποτα για κάτι τέτοιο.Έχω δώσει πολλαπλάσια για μ@λ@κιες και με τέτοια αγορά ο 7χρονος εαυτός μου,που δεν είχε σουσάμι για κουλούρι πόσο μάλλον κονσόλα, θα με ευχαριστεί.

 

Άνετα μπορώ να διαθέσω τέτοιο ποσό,και θα τα δώσω,επειδή γουστάρω και θέλω.

Όσοι από εσάς δεν γουστάρετε καλώς, αλλά επειδή δεν μπορείτε(ή δεν θέλετε) να τα δώσετε μην νομίζετε ότι έχετε πιάσει τον παπά από τα @@.

 

 

Btw:Έχω emulators σε tablet,PC και κινητό και δεν πιάνει μια μπροστά σε κάτι τέτοιο.

  • Like 7
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Φυσικα και κανενας δεν εχει δικαιωμα να πει σε καποιον το πως θα ξοδεψει τα λεφτα του. Αλλα εχω καποιες αποριες:

 

1) Ανηκω στην παλαια γενια (40+) και εμενα τουλαχιστον το NES δεν μου λεει και πολλα πραγματα απο εκεινη την εποχη. O C64, o Spectrum, O Amstrad ναι. Μεταγενεστερα η Amiga, o ST, η Megadrive, η SNES παλι ναι. Η παρουσια της Nintendo τη 10ετια του 80 στην Ελλαδα ηταν απο ελαχιστη εως καθολου. Πως βλεπω ξαφνικα τοσο ντορο νοσταλγιας εδω μεσα για μια κονσολα που κυκλοφορησε το 88-89 μαζι με την SNES εδω και δεν πουλησε σχεδον τιποτα?

 

2) Πολυ καλα κανετε και γουσταρετε, αλλα για παραδειγμα τη Megadrive με τα 80 παιχνιδια που εβγαλε επισημα η SEGA και που πιστευω πολλοι περισσοτεροι ειχαμε στα νιατα μας δεν ειδα να την αναφερει κανεις, η να γινεται τετοιος ντορος οταν κυκλοφορησε.

 

51xbmfJNUbL._SX385_.jpg

 

 

Επαναλαμβανω δεν την λεω σε κανεναν, απλα μου κανει εντυπωση η τρελα για ενα συστημα που περασε και δεν πολυ ακουμπησε στην Ελλαδα. Σιγουρα ο καθενας ξοδευει οπως γουσταρει τα λεφτα του.

  • Like 6
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...