Προς το περιεχόμενο

Σχετικά με bootloops, στο LG G4...


Swimmer21

Το LG G4 σας παρουσίασε bootloop;  

265 μέλη έχουν ψηφίσει

  1. 1. Το LG G4 σας παρουσίασε bootloop;

    • Ναι, σε εκδοση 505-512
    • Ναι, σε εκδοση 600+
    • Όχι


Προτεινόμενες αναρτήσεις

Ωραία το έκανα άνοιξε. 

Αρα δεν εχεις προβλημα το hardwaρικο.

Τωρα θα κανεις καθαρο install τα παντα και μετα αν θες εκ νεου back up στην google.

So? Δεν προχωράει άμα δεν βάλω google λογαριασμό. 

 

Επίσης πάτε καλά; Δλδ κάθε φορά που παθαίνει boot loop ας κάνουμε ένα hard reset μωρέ και λύθηκε. lol 

Λογαριασμο θα βαλεις επαναφορα δεν θα κανεις

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 1,3k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

"Λογικα" τωρα αν δεν εκανες τον αρχικο συγχρονισμο της Google, θα εισαι οκ.. Ενδιαφερον θα εχει να δουμε αν θα στο ξανακανει.. Δεν εχουμε και πολυ προηγουμενο ιστορικο στο θεμα αυτο για να ξερουμε, μονο 1μιση μηνα περιπου με αυτο το software bootloop..


Λογαριασμο θα βαλεις επαναφορα δεν θα κανεις

 

Αυτο.. Στο 2ο, 3ο βημα μετα την προσθηκη του gmail σου, δεν θα κανεις τικ το κουτακι που λεει επαναφορα ρυθμισεων απο αλλη συσκευη ή απο λογαριασμο google ή επαναφορα εφαρμογων οτι στο π0@τσο λεει.

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Για κανε χωρις επαναφορα και απλα θα πρεπει να κατεβαζεις τις εφαρμογες σου μετα. Υστερα δες 2-3 μερες πως θα παει το πραμα... Το θεμα ειναι οτι μενει το ψυχολογικο κομματι του πραματος..

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Οριστε μαγκες.. Βγαλαμε τουλαχιστον καποια ακρη.. Το 90% (χοντρικα) των bootloop σε 600+ εκδοση ειναι software bootloop.

 

Ο φιλος το πρωτο bootloop το επαθε σε 512 εκδοση, και ηταν hardware..

 

Αφου λοιπον επαθε το ιδιο, ηταν συμπτωση καθως και το 2ο προβλημα εχει το ιδιο αποτελεσμα, bootloop δηλαδη. Απλα για αλλο λογο.

Το θεμα ειναι μην ειναι καμια κεραια του κινητου προβληματικη ή το σημειο του wireless charging.

 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

 

 

Δεν θες να βρεις ακρη ομως απλα να αφησεις εντυπωσεις.

Ουτε να βοηθησεις και να βοηθηθεις.

Η φωτογραφια αυτη δεν μου λεει και πολλα μπορει να ειναι απο οπουδηποτε xda πχ..

Τεσπα δεν το συνεχιζω μπορει να ειμαι κ λαθος.

Κανε hard reset και μη επαναφορα απο google και πες μας το αποτελεσμα.

Οτι και να κανεις τα δεδομενα σου τα εχεις χασει τωρα ειτε το πας στην lg ειτε οχι.

 

 

Dq2e4Sp.jpg

  • Like 5
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ειναι πολυ ωραια τα γραμματα για να ειναι δικα σου :P

 

Τελικα ξεκινησε το κινητο ΧΩΡΙΣ επαναφορα απο Google Account ?

 

Photoshop θα έχω κάνει ρεεε :P 

Ότι νάναι.

 

 

Ναι ξεκίνησε χωρίς επαναφορά. Άρα δεν του κάνω ποτέ την επαναφορά έτσι; Wifi και apps από την αρχή δλδ; 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Photoshop θα έχω κάνει ρεεε :P

Ότι νάναι.

 

 

Ναι ξεκίνησε χωρίς επαναφορά. Άρα δεν του κάνω ποτέ την επαναφορά έτσι; Wifi και apps από την αρχή δλδ; 

Πλαικα κανω  :P

 

Μαλλον ναι... Το θεμα ειναι οτι αυτοι οι συλλογισμοι , ΑΝ ειναι σωστοι , θα επρεπε εμεις που τα καναμε και update και επαναφορα εφαρμογων απο Google καθως και ξαναμανα factory reset και ξανα επαναφορα, θα επρεπε να μας το παρουσιασει εξ'αρχης... Εικασιες παλι κανω, αλλα φανταζομαι καπως ετσι πρεπει να ειναι τα πραγματα. Τι φρικες τρωει στα καλα καθουμενα ομως, ποτέ δε θα καταλαβουμε

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Photoshop θα έχω κάνει ρεεε :P

Ότι νάναι.

 

 

Ναι ξεκίνησε χωρίς επαναφορά. Άρα δεν του κάνω ποτέ την επαναφορά έτσι; Wifi και apps από την αρχή δλδ; 

 

Ναι, ευκολο ειναι.. Εγω ποτε δεν κανω γιατι παντα εχω κατεβασει και λιγη σαβουρα και δεν θελω να μπαινει αυτοματα,.. Υπαρχει ιστορικο ληψεων εφαρμογων μεσα στο Playstore

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πλαικα κανω   :P

 

Μαλλον ναι... Το θεμα ειναι οτι αυτοι οι συλλογισμοι , ΑΝ ειναι σωστοι , θα επρεπε εμεις που τα καναμε και update και επαναφορα εφαρμογων απο Google καθως και ξαναμανα factory reset και ξανα επαναφορα, θα επρεπε να μας το παρουσιασει εξ'αρχης... Εικασιες παλι κανω, αλλα φανταζομαι καπως ετσι πρεπει να ειναι τα πραγματα. Τι φρικες τρωει στα καλα καθουμενα ομως, ποτέ δε θα καταλαβουμε

Ναι ρε και εγώ πλάκα κάνω. 

 

 

Έλα μου ντε. Αν με ξαναδείτε εδώ σε κανένα μήνα να ξέρετε ε

Η LG τα κάνει για να πάρουμε το G5 :P 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πλαικα κανω   :P

 

Μαλλον ναι... Το θεμα ειναι οτι αυτοι οι συλλογισμοι , ΑΝ ειναι σωστοι , θα επρεπε εμεις που τα καναμε και update και επαναφορα εφαρμογων απο Google καθως και ξαναμανα factory reset και ξανα επαναφορα, θα επρεπε να μας το παρουσιασει εξ'αρχης... Εικασιες παλι κανω, αλλα φανταζομαι καπως ετσι πρεπει να ειναι τα πραγματα. Τι φρικες τρωει στα καλα καθουμενα ομως, ποτέ δε θα καταλαβουμε

 

Και εγω προσπαθω να σκεφτω τι ειναι αυτο που διαφερει απο συσκευη σε συσκευη και σε καποιους το κανει και σε αλλους οχι..

 

Ισως τα δεδομενα που αποθηκευονται; Πχ Μηπως αυτοι που δεν το εχουν παθει κατα τον συγχρονισμο, δεν αποθηκευαν κωδικους WIFI; Ισως να μην μαθουμε..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πρεπει να εχει να κανει με το cache και τα δικαιωματα καποιον εφαρμογων. Απο lollipop σε mm μη ξεχναμε πως αλλαξανε πολλα πραγματα και ιδιως στα δικαιωματα τον εφαρμογων και πως αυτα τα διαχειριζεται το συστημα. 
Στην lollipop εχουμε ροοτ διχως ξεκλειδωματα ενω στην mm δεν...

Τωρα εχουμε ενα επιβεβαιωμενο bootloop που διορθωθηκε με hard reset aka software bug.

Και δυο που ειναι απλα ψηφοι διχως καποια επιβεβαιωση.

swimmer μην το αγορασεις το κινητο... δεν ειναι αδιαβροχο  :devil: 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πρεπει να εχει να κανει με το cache και τα δικαιωματα καποιον εφαρμογων. Απο lollipop σε mm μη ξεχναμε πως αλλαξανε πολλα πραγματα και ιδιως στα δικαιωματα τον εφαρμογων και πως αυτα τα διαχειριζεται το συστημα. 

Στην lollipop εχουμε ροοτ διχως ξεκλειδωματα ενω στην mm δεν...

Τωρα εχουμε ενα επιβεβαιωμενο bootloop που διορθωθηκε με hard reset aka software bug.

Και δυο που ειναι απλα ψηφοι διχως καποια επιβεβαιωση.

 

swimmer μην το αγορασεις το κινητο... δεν ειναι αδιαβροχο  :devil: 

 

 

Έλα πες το στην LG δουλεύεις ε;  :-D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...