Προς το περιεχόμενο

Banggood - Escam QF001 720P pan-tilt camera €18,10 [ΤΕΛΟΣ]


papars

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Εγω εχω αγορασει την sricam. εχει διαφορα απο αυτην?  απο οτι εχω καταλάβει , δεν χρειάζεται καποια υπηρεσια dns server για να δειξει απομακρισμενα εικονα ετσι δεν ειναι? , το μονο κακο ειναι οτι δεν μπορω να βρω ip για να την συνδεσω με την εφαρμογη ip cam viewer στο iphone και αναγκαστικα παιζω με την μαμα εφαρμογη της καμερας που δεν ειναι και τοσο καλη!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Οκ βρήκα ενεργοποίηση από κινητό την λειτουργια alarm αλλά φωτό μέχρι τώρα δεν περνώ.Καρτα sd υπάρχει επάνω.

Ερώτηση:Μία κάμερα xiaomi που έχω για δεύτερη μπορω να την βάλω και αυτήν στο πρόγραμμα vms ;και με ποιον τροπο

 

Λοιπόν, για τη φωτογραφία:

Δοκίμασε στο VMS να πας στο Device Cinfig και μετά Snap Config. Εγώ έχω αυτές τις ρυθμίσεις και δουλεύει:

29635962273_5db0284df4_z.jpg

 

Μην ξεχάσεις να κάνεις Enable το Snapshot στο Video Detect, όπως στο προηγούμενο μου ποστ.

Μετά πας είτε στο VMS Alarm Config και ενεργοποιείς το Monitor Detect, είτε από το κινητό.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Λοιπόν, για τη φωτογραφία:

Δοκίμασε στο VMS να πας στο Device Cinfig και μετά Snap Config. Εγώ έχω αυτές τις ρυθμίσεις και δουλεύει:

29635962273_5db0284df4_z.jpg

 

Μην ξεχάσεις να κάνεις Enable το Snapshot στο Video Detect, όπως στο προηγούμενο μου ποστ.

Μετά πας είτε στο VMS Alarm Config και ενεργοποιείς το Monitor Detect, είτε από το κινητό.

Είσαι τρομερός ...Ευχαριστώ πολύ για την βοήθεια σου.

Μόλις έκανα της ρυθμίσεις από το σπίτι και μία μικρή μετακίνηση που έκανα την κάμερα μου ήρθε email με φωτό.

Λογικά θα έχει και βίντεο με.καποια δευτερόλεπτα λήψη.

Ή φωτό αυτές αποθηκεύονται στην καρτα sd;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Οπως είπε και ο φίλος πριν το snapshot ρυθμιζετε σχετικά ευκολα. Με παίδεψε λίγο το Gmail. Επρεπε να μπω στα Security settings Και να επιτρεψω την προσβαση σε όχι και τόσο ασφαλεις συσκευες για να δουλεψει..

Επίσης η κάμερα από το Vms δεν αναγνωριζόταν αμέσως. Πατησα μια δυο φορες το κουμπακι και την ξαναέκλεισα, και τελικά αναγνωρίστηκε σε κάποια άσχετη στιγμή.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

βρε παιδια μια μικρη  βοηθεια παρακαλω.  αγορασα μια σχεδον ολόιδια , την sricam sp012 http://www.gearbest.com/ip-cameras/pp_330680.html

 

δεν εχω καταλαβει πως μπορω να βρω την ip της και να την συνδεσω με το cms για το PC.  επεισης δεν γραφει πουθενα πιο ειναι το username της , εχει μονο device ID και pass για συνδεση με το cloud

 

Μεσα απο την εφαρμογή sricam του κινητού βλεπω κανονικά και απο τοπικο δυκτιο αλλα και εκτος σπιτιου!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

βρε παιδια μια μικρη βοηθεια παρακαλω. αγορασα μια σχεδον ολόιδια , την sricam sp012 http://www.gearbest.com/ip-cameras/pp_330680.html

 

δεν εχω καταλαβει πως μπορω να βρω την ip της και να την συνδεσω με το cms για το PC. επεισης δεν γραφει πουθενα πιο ειναι το username της , εχει μονο device ID και pass για συνδεση με το cloud

 

Μεσα απο την εφαρμογή sricam του κινητού βλεπω κανονικά και απο τοπικο δυκτιο αλλα και εκτος σπιτιου!

Username: admin

Password: κενό

 

rtsp://ddns_ip_address:554/onvif1 (ή onvif0)

 

Την ip θα την βρεις μέσα από το μενού "δίκτυο" της εφαρμογής της. Βάλε καλύτερα static. Αλλιώς κατέβασε από το playstore την εφαρμογή "network scanner"

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πιστεύετε ότι θα την παλέψει σε στεγασμένο μπαλκόνι ;ή θα τα φτυσει γρήγορα από υγρασίες κτλ

Τι σημασια εχει αν θα ειναι αργα ή γρηγορα?

Παρε κατευθειαν μια εξωτερικης χρησης.

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παρελαβα κι εγω σημερα.Ειναι η πρωτη καμερα που παιρνω και δεν ξερω τι παιζει συγκριτικα με αλλα μοντελα, αλλα ειμαι αρκετα ικανοποιημενος για τα λεφτα της.Νυχτερινη ληψη δεν εχω δοκιμασει ακομα.Δυο ερωτησεις εχω.

 

Το zoom ,iris και focus δεν μου δουλευουν ουτε με το vms/cms ουτε με το κινητο.Δεν υποστηριζονται απο αυτο το μοντελο?

Στο device configuration πρεπει να αλλαξουμε τιποτα στις καρτελες encode config,camera param,ptz config?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators

 

Το zoom ,iris και focus δεν μου δουλευουν ουτε με το vms/cms ουτε με το κινητο.Δεν υποστηριζονται απο αυτο το μοντελο?

 

 

Oχι ειναι πολυ απλη, δεν εχει τιποτα απο αυτα.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Είσαι τρομερός ...Ευχαριστώ πολύ για την βοήθεια σου.

Μόλις έκανα της ρυθμίσεις από το σπίτι και μία μικρή μετακίνηση που έκανα την κάμερα μου ήρθε email με φωτό.

Λογικά θα έχει και βίντεο με.καποια δευτερόλεπτα λήψη.

Ή φωτό αυτές αποθηκεύονται στην καρτα sd;

 

Χαίρομαι που βοήθησα!

Για το βίντεο νομίζω είχε κάπου ένα ξεχωριστό κουτάκι να τικάρεις και θα αρχίσει να γράφει μόλις δει κίνηση.

Να σου πω τις φωτογραφίες δεν έχω κοιτάξει αν τις αποθηκεύει - λογικά θα τις κρατάει στην κάρτα.

 

Oχι ειναι πολυ απλη, δεν εχει τιποτα απο αυτα.

 

Εμένα μου δουλεύει το Zoom από το VMS - όταν έχω μπει και κοιτάω απο την κάμερα κάνω δεξί κλικ στην εικόνα και επιλέγω το Digital Zoom. Μετά σχεδιάζω ένα τετράγωνο όπου θέλω και το κάνει. ¨οχι καθαρά βέβαια, digital είναι, αλλά το κάνει.

 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Username: admin

Password: κενό

 

rtsp://ddns_ip_address:554/onvif1 (ή onvif0)

 

Την ip θα την βρεις μέσα από το μενού "δίκτυο" της εφαρμογής της. Βάλε καλύτερα static. Αλλιώς κατέβασε από το playstore την εφαρμογή "network scanner"

Ευχαριςτω για την απάντηση. Να σε ρωτήσω το rtsp://ddns_ip_address:554/onvif1 που το βάζω ακριβώς; Και πρέπει να ειναι της μορφής πχ: rtsp://ddns_192.168.1.1:554/onvif1 ; η rtsp://ddns_192.168.1.1_address:554/onvif1

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators

 

Εμένα μου δουλεύει το Zoom από το VMS - όταν έχω μπει και κοιτάω απο την κάμερα κάνω δεξί κλικ στην εικόνα και επιλέγω το Digital Zoom. Μετά σχεδιάζω ένα τετράγωνο όπου θέλω και το κάνει. ¨οχι καθαρά βέβαια, digital είναι, αλλά το κάνει.

 

 

Δεν εχει ζουμ η καμερουλα. Οποιο λογισμικο εχει δυνατοτητα για τυπικο ψηφιακο ζουμ, το κανει απο μονο του, οχι η καμερα. Απλα κροπαρει την εικονα δηλαδη και την "μεγεθυνει".

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Όταν έκανα εναλλαγή από ημέρα σε βραδυ (έκλεισα τα ρολά στο σπίτι) έκανε ένα "κλικ" αρκετα δυνατο,το ακούς άνετα δηλαδη,και μπήκε στην νυχτερινή λειτουργία της (με αρκετά καλή ανάλυση μπορώ να πω)

 

Κάνει και εσάς αυτό τον ήχο;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...