Προς το περιεχόμενο

Iqos: νέα μορφή καπνίσματος


margaritagr

Προτεινόμενες αναρτήσεις

33 λεπτά πριν, Marias11111 είπε

Γεια σας παιδιά. Εκανα χθες βλακεια στο σκοτάδι κ εβαλα το χιτ από το φίλτρο αυτό έλιωσε προφανώς λιγο κ αφου κρυωσε το καθάρισα αλλα στο 5ο χιτ μετά το καθάρισμα βρωμαει παλι. Έχετε ιδέα τι άλλο να κανω;

Kαθαρισες καθολου την λεπιδα?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 2,2k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

5 λεπτά πριν, HERTHAN είπε

Kαθαρισες καθολου την λεπιδα?

Αμε κ με μπατονετα κ με το εργαλείο κ με οδοντογλυφιδα επίσης εχω προσέξει ότι δε ζεσταίνει όπως όταν το πρωτοπηρα, τελειώνει γρήγορα κ δε το ευχαριστιεμαι .ίσως πάω να το δουν

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

14 λεπτά πριν, Marias11111 είπε

Αμε κ με μπατονετα κ με το εργαλείο κ με οδοντογλυφιδα επίσης εχω προσέξει ότι δε ζεσταίνει όπως όταν το πρωτοπηρα, τελειώνει γρήγορα κ δε το ευχαριστιεμαι .ίσως πάω να το δουν

Ναι πηγαινε το καλυτερα.

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
11 λεπτά πριν, Lilith19 είπε

Δεν έχω διαβάσει όλο το θρεντ και ίσως έχει συζητηθεί, κατάφερε κάποιος καπνιστής στριφτών να μειώσει το κάπνισμα με iqos; 

Εννοεις να εκανε 20 τσιγαρα με το στριφτο και τωρα με το iqos να κανει 15?

Επεξ/σία από HERTHAN
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, Lilith19 είπε

Κάπως έτσι, ναι. 

Αν και δεν το εχω υπολογισει να σου πω την αληθεια με το στριφτο παιζει να εκανα 15-20 την ημερα και τωρα με το iqos κανω 18-20 το λιγοτερο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, HERTHAN είπε

Αν και δεν το εχω υπολογισει να σου πω την αληθεια με το στριφτο παιζει να εκανα 15-20 την ημερα και τωρα με το iqos κανω 18-20 το λιγοτερο.

Εντάξει, η αλήθεια είναι ότι με το στριφτό δεν έχει πολύ νόημα η σύγκριση γιατί διαφέρει κατά πολύ ο τρόπος καπνίσματος σε σχέση με το κλασικό και το iqos. Εξετάζω το ενδεχόμενο όμως να καλύπτει για περισσότερη ώρα την ανάγκη να καπνίσεις. 

Κι εγώ στριφτά κάνω και για λίγες μέρες είχα δοκιμάσει iqos, δεν μπόρεσα να το συνεχίσω γιατί μου φαινόταν πολύ διαφορετικό. Έλεγα μήπως του έδινα μια ευκαιρία όμως πάλι.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, Lilith19 είπε

Εντάξει, η αλήθεια είναι ότι με το στριφτό δεν έχει πολύ νόημα η σύγκριση γιατί διαφέρει κατά πολύ ο τρόπος καπνίσματος σε σχέση με το κλασικό και το iqos. Εξετάζω το ενδεχόμενο όμως να καλύπτει για περισσότερη ώρα την ανάγκη να καπνίσεις. 

Κι εγώ στριφτά κάνω και για λίγες μέρες είχα δοκιμάσει iqos, δεν μπόρεσα να το συνεχίσω γιατί μου φαινόταν πολύ διαφορετικό. Έλεγα μήπως του έδινα μια ευκαιρία όμως πάλι.

Θεωρω οτι σε γεμιζει περισσοτερο το στριφτο σε σχεση με το iqos.

Εγω πηγα στο iqos και για αλλους λογους.Σιγουρα τωρα πληρωνω περισσοτερα χρηματα απ'οτι πληρωνα οταν καπνιζα στριφτο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 5 εβδομάδες αργότερα...

Γεια σας.

Εδω και μερικες μερες όταν φορτίζει το iqos αναβοσβήνει κοκκινο αλλα παρόλα αυτα φορτίζει κανονικα και δουλεύει κανονικα το stick

δοκίμασα να πατήσω τα 2 κουμπια για 10 δευτερόλεπτα αλλα πάλι αναβοσβήνει κοκκινο

Τί να φταίει?

Λειτουργεί κανονικά παντως

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 εβδομάδες αργότερα...
Στις 7/10/2020 στις 2:26 ΜΜ, winterman είπε

Eιμαι δευτερη μερα με το iqos plus πριν καπνιζα καθημερινα 10-15 τσιγαρα winston το λευκο (το πιο ελαφρυ της εταιρίας).
Κανω το πορτοκαλι heet και παρατηρω οτι απο τα πρωτα κιολας 2-3 τσιγαρα νιωθω μια εφυδρωση οχι τοσο εντονα κατα την διαρκεια του καπνισματος οσο μετα ,που νιωθω οτι ζεσταινομαι... (δεν ξερω αν το εχει νιωσει κανεις)

Κατα τα αλλα πρωτες εντυπωσεις:

Aπο γευση ευχαριστημενος , αλλα απο διαρκεια (μολις 4,5 λεπτα η 11-12 τζουρες -παραπανω δεν βγαίνει ) και τιμη 4 ευρω (των heets ) απογοπητευτηκα....

 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπέρα σε όλους.

Ειμαι φανατική καπνίστρια 2,5-3 πακέτα την ημέρα εδώ και 17 χρόνια. Είχα περιπου 3 χρόνια στο μυαλό μου να αρχίσω το iqos αλλά δεν το έπαιρνα απόφαση, μέχρι που μια μερα πήγα το αγόρασα και πέταξα τα κανονικά μου τσιγάρα. Έχω τώρα 10 μέρες που καπνίζω το iqos, το κανονικό τσιγάρο αν και τόσο σύντομα μου βρωμάει κ μια-δυο τζουρες που επιχείρησα να καπνίζω μετά το φαγητό ήταν σαν να κάπνιζα κοπριά με λιβάνι! Απίστευτο κ ομωσ Αληθινό!! αλλά παρατήρησα μερικές παροδικές ζαλάδες, αν κάποιος είχε το ίδιο σύμπτωμα παρακαλώ ας μου απαντήσει. Ευχαριστώ!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

^ Κοίτα Λάρα..

 

Πρέπει να είναι ανάλογα τη γεύση και πως κάθεται στον οργανισμό. Όταν κάνω λ.χ. TERA (άλλαξε τώρα όνομα) στάνταρ μετά το τρίτο θα μου μαγκώσουν κάπως τα μηνίγγια και θα αισθάνομαι όπως λες κάποιο πόνο στο κεφάλι, ενόχληση τουλάχιστον.

Με τον BRONZE δεν το παθαίνω, εκτός αν είμαι σχετικά κρυωμένος, που θα με πιάσει 100% ενόχληση ό,τι και να καπνίσω.

Έχει τα θετικά του να μην απολαμβάνεις 100% αυτό που καπνίζεις πάντως. Και τα φιλτράκια μενθόλης γι' αυτό παλεύουν να τα banάρουν. Καταλαβαίνεις, ο πονοκέφαλος θα φύγει, το πνευμόνι θα έχει τραβήξει λιγότερα.. :P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τα Terra καπνίζω πλέον russet. Τα βρίσκω πιο βαριά στη γεύση σε σχέση με τις υπόλοιπες γεύσεις. Με ικανοποιούν αρκετα αν υπολογίσεις ότι έχω κόψει μαχαίρι τα κανονικά που κάπνιζα τόσα χρόνια. Δεν το συζητώ να τα σταματήσω τώρα που τα ξεκίνησα κ τα συνήθισα. Απλώς φοβήθηκα λίγο με τις ζαλάδες, ίσως είναι επειδή είναι αρχή ακόμα. Ελπίζω να είναι φυσιολογικό λόγω της αλλαγής..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Καλησπέρα, υποψήφιος χρήστης iqos εδώ. Ένα βασικό ερώτημα...με το καφέ σου δίνουν την "κλασσική" αίσθηση? Εδώ και αρκετά χρόνια καπνίζω στριφτά. Θέλω να το κόψω γενικά, αλλά στην περίπτωσή μου είναι απαραίτητο να κόψω και δεν καφέ, πράγμα που ψυχολογικά (νοητικά) μου το κάνει διπλά δύσκολο. Και δεν θέλω να καταλήξω να καπνίζω και στριφτά και iqos.

Επεξ/σία από g_f
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...