Προς το περιεχόμενο

Iqos: νέα μορφή καπνίσματος


margaritagr

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 2,2k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Ερώτηση. Τελευταία είχα αρχίσει να χρησιμοποιώ εκείνα τα disposable vape, αλλά είναι απαγορευτικά ακριβά (9€ το ένα κοντά και κρατάει σχετικά λίγο) οπότε κοιτάω για το IQOS VEEV. Αρχικά αν έχετε άλλες προτάσεις ή κάτι να προσέξω θα ήταν ευπρόσδεκτο. Δεν έχω κάνει ποτέ κανονικά τσιγάρα, μόνο χρήση ηλεκτρονικού, ναργιλέ και των προαναφερμένων disposable

Έπειτα αν επίσης υπάρχει κάποιος κωδικός σύστασης από κανέναν συμφορουμίτη θα με βοηθούσε 

Επεξ/σία από Kag1ante
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
56 minutes ago, Kag1ante said:

Ερώτηση. Τελευταία είχα αρχίσει να χρησιμοποιώ εκείνα τα disposable vape, αλλά είναι απαγορευτικά ακριβά (9€ το ένα κοντά και κρατάει σχετικά λίγο) οπότε κοιτάω για το IQOS VEEV. Αρχικά αν έχετε άλλες προτάσεις ή κάτι να προσέξω θα ήταν ευπρόσδεκτο. Δεν έχω κάνει ποτέ κανονικά τσιγάρα, μόνο χρήση ηλεκτρονικού, ναργιλέ και των προαναφερμένων disposable

Έπειτα αν επίσης υπάρχει κάποιος κωδικός σύστασης από κανέναν συμφορουμίτη θα με βοηθούσε 

Τo veev το χρησιμοποιώ συμπληρωματικά με iqos και όχι για βασική χρήση. Για βασική χρήση και αν ατμίζεις συνέχεια και αυτό δεν είναι φτηνό. 

Επίσης να πω ότι αν ενδιαφέρεσαι για γεύσεις τσιγάρου, δηλαδή τα κίτρινα και τα πορτοκαλί, για μένα όχι απλά δεν είναι ωραία, αλλά θα τα έλεγα αηδιαστικά. Η κλασσική μέντα και το κόκκινο με γεύση μούρου  είναι πολύ ωραία.

αν θέλεις πρόσκληση στείλε pm

 

Επεξ/σία από BillT
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 λεπτά πριν, BillT είπε

Τo veev το χρησιμοποιώ συμπληρωματικά με iqos και όχι για βασική χρήση. Για βασική χρήση και αν ατμίζεις συνέχεια και αυτό δεν είναι φτηνό. 

Επίσης να πω ότι αν ενδιαφέρεσαι για γεύσεις τσιγάρου, δηλαδή τα κίτρινα και τα πορτοκαλί, για μένα όχι απλά δεν είναι ωραία, αλλά θα τα έλεγα αηδιαστικά. Η κλασσική μέντα και το κόκκινο με γεύση μούρου  είναι πολύ ωραία.

αν θέλεις πρόσκληση στείλε pm

 

Οχι γεύσεις τσιγάρου 😂

Ειναι ο λογος που δεν μπορεσα ποτε να κανω κανονικα τσιγαρα, μου βγαζει μια χαλια γευση το tobacco (δεν μπορω να το προσδιορίσω) γι'αυτό πηγα σε ναργιλέδες και vape που μπορω να βρω διάφορες γευσεις

Έχεις pm

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγώ κάνω ένα χρόνο τώρα μόνο VEEV και μου βγαίνει το 1/5 του κόστους από τα Heets το μήνα.

Κωδικό δεν νομίζω ότι χρειάζεσαι καθώς η προσφορά που τρέχει τώρα είναι 15 ευρώ με 4 κάψουλες. Αν αφαιρέσεις το κόστος από τις κάψουλες που έτσι και αλλιώς θα τις πάρεις, το κόστος της συσκευής είναι 3 ευρώ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το πήρα τελικά χθές τo veev (γευσεις red mix & classic mint). Η red mix είναι λίγο άγευστη αλλά παλεύεται αλλά η mint είναι σαν να κάνω halls πραγματικά. Θα πρέπει να δω και τις άλλες μπας και βρώ τίποτα καλύτερο

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

εντάξει εγώ γενικά δεν είμαι των γεύσεων, προτιμώ τον καπνό, αλλά το κόκκινο μου αρέσει πολύ για μερικές τζούρες. 

Σε καμία περίπτωση δεν θα το έλεγα άγευστο πάντως. Και στο στόμα το άρωμα του μούρου είναι πολύ έντονο αλλά και στην ατμόσφαιρα, σε σημείο που έχω πρόβλημα όταν το κάνω και τύχει να είναι τα παιδιά μου δίπλα γιατί το μυρίζουν και τους αρέσει🤐

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

45 λεπτά πριν, BillT είπε

εντάξει εγώ γενικά δεν είμαι των γεύσεων, προτιμώ τον καπνό, αλλά το κόκκινο μου αρέσει πολύ για μερικές τζούρες. 

Σε καμία περίπτωση δεν θα το έλεγα άγευστο πάντως. Και στο στόμα το άρωμα του μούρου είναι πολύ έντονο αλλά και στην ατμόσφαιρα, σε σημείο που έχω πρόβλημα όταν το κάνω και τύχει να είναι τα παιδιά μου δίπλα γιατί το μυρίζουν και τους αρέσει🤐

Ξέχασα τη βασική λεπτομέρεια ότι είμαι κρυωμένος οπότε η μυρωδιά τη τωρινή στιγμή δεν είναι το φόρτε μου😅

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 ώρες πριν, Kag1ante είπε

Το πήρα τελικά χθές τo veev (γευσεις red mix & classic mint). Η red mix είναι λίγο άγευστη αλλά παλεύεται αλλά η mint είναι σαν να κάνω halls πραγματικά. Θα πρέπει να δω και τις άλλες μπας και βρώ τίποτα καλύτερο

Εισαι κατευθειαν για Sunglow Mix ;)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

8 λεπτά πριν, Kag1ante είπε

Αυτο κοιταγα + το mauve 

Δεν μ αρεσε εμενα το mauve.. οπως και το αγγουρι,αηδια! 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Αγόρασα το sunglow (και τελος το μπουκωμα οποτε yay). Red mix παραμενει η καλυτερη απο τις επιλογες, το sunglow ειναι παρομοιο αλλα μου θυμιζει τσαι με φρουτα για καποιο λογο. Δεν θα παρω τα blond & auburn (είπαμε όχι καπνικές γεύσεις) όπως και το αγγούρι, αλλά θα δοκιμάσω και μετέπειτα το mauve.

Επίσης συγκριτικά ενα pod κραταει όσο ένα disposable vape αλλά είναι και στο 1/3 της τιμής οπότε με συμφέρει απίστευτα

 

Update/Edit: Λοιπόν... Έχω δοκιμάσει sunglow, mauve, classic mint & red mix. Μόνο το red mix ειναι ωραιο (ειμαι και περίεργος δεν λεω).  Auburn, blond δεν δοκιμαζω γιατί δεν θελω καπνικα & green οχι διοτι αν δεν μαρεσαν τα αλλα σιγα μη μαρεσει το αγγουρι😂

Επεξ/σία από Kag1ante
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπερα επειδη για μενα τελος το Iqos....εχω 3 κουπονια των δεκα ευρω για αγορες των 20ευρω το καθενα...τα πουλαω για δεκα ευρω στο συνολο....δηλαδη αγοραζετε 60ε αξιας τσιγαρα και πληρωνετε 30...οποιος ενδιαφερεται pm

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...