Προς το περιεχόμενο

Iqos: νέα μορφή καπνίσματος


margaritagr

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Έτσι πρέπει να είναι για να φορτίζει κανονικά αλλά άμα είναι να το χρησιμοποιήσω δε το βγάζω απο τη πρίζα το αφήνω να φορτίζει άδειο χωρίς το holder.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 2,2k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

3 ώρες πριν, remus1391 είπε

Ρε μάγκες καλησπέρα, έχω μια ερώτηση, άμα το φορτίζω ενω το ηλεκτρονικό τσιγάρο είναι μέσα στην συσκευή, παθαίνει τίποτα ή έτσι πρέπει να είναι;

Οχι φιλαρακι δεν παθαινει απολύτως τιποτα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Καλημέρα, καλή εβδομάδα σε όλους.

Τη λεπίδα, είναι υποχρεωτικό να την καθαρίζουμε? Γιατί στο κατάστημα που μου έδειξαν τη διαδικασία, μου είπαν ότι το κάνουμε περιμετρικά με την μπατονέτα (στα τοιχώματα του πλαστικού). Λόγω του ότι είναι σχετικά ευαίσθητη. 

Επίσης με ενημέρωσαν ότι άλλαξε η πολιτική της εταιρείας, και εντός εγγύησης καλύπτουν μόνο 2 λεπίδες σε αντικατάσταση ανά έτος.

Επεξ/σία από maria5440
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλημέρα και καλή εβδομάδα

Είναι όντως ευαίσθητη και όντως στην διαδικασία μου έδειξαν επίσης μόνο περιμετρικά, αλλά εγώ προσωπικά συνεχίζω και την καθαρίζω με το σιδεράκι (προ μπατονέτας) χαμηλά στη βάση της ακίδας και αυτό διότι έχω παρατηρήσει επικαθήσεις που άμα ξεραθούν δεν φεύγουν εύκολα. Το κάνω όμως με προσεκτικές κινήσεις και δεν έχω θέμα.

Ανεξάρτητα από τα παραπάνω, η κάλυψη 2 ακίδων σε αντικατάσταση/έτος μου φαίνεται κάτι παραπάνω από ΟΚ

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
1 ώρα πριν, draculias είπε

Καλημέρα και καλή εβδομάδα

Είναι όντως ευαίσθητη και όντως στην διαδικασία μου έδειξαν επίσης μόνο περιμετρικά, αλλά εγώ προσωπικά συνεχίζω και την καθαρίζω με το σιδεράκι (προ μπατονέτας) χαμηλά στη βάση της ακίδας και αυτό διότι έχω παρατηρήσει επικαθήσεις που άμα ξεραθούν δεν φεύγουν εύκολα. Το κάνω όμως με προσεκτικές κινήσεις και δεν έχω θέμα.

Ανεξάρτητα από τα παραπάνω, η κάλυψη 2 ακίδων σε αντικατάσταση/έτος μου φαίνεται κάτι παραπάνω από ΟΚ

Γνωμη μου,μην καθαρίζεις τη λεπίδα με το σιδερακι.Υπαρχει περιπτωση να την ξυσεις καταλαθος και να την χαλασεις.

Η μπατονέτα Iqos(ισως και με λιγο οινοπνευμα παραπανω) ειναι μια χαρα για να καθαρισεις τις επικαθήσεις στην βαση της 

18252388_217631752067441_8518502620078276608_n.jpg

33 λεπτά πριν, maria5440 είπε

Tι εννοείς? Ποιο σιδεράκι? 

 

maxresdefault.jpg

Επεξ/σία από bakalex
  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κοίτα, το κάνω πολύ προσεκτικά χωρίς σημαντική πίεση. Βέβαια, αν χρησιμοποιείς μπατονέτες δικές σου (δηλαδή αρκετά πιο λεπτές στην άκρη τους) και με μεγαλύτερη συχνότητα (κανονικά από ότι γράφει θέλει 1 φορά ανά πακέτο, εγώ περίπου ανά 2 το κάνω) πιθανότατα να μην έχει τέτοιες επικαθίσεις ως αποτέλεσμα για να ασχοληθεί κανείς :)

Ο καημός εμένα είναι άλλος. Ακόμα πασχίζω να περιοριστώ στα 10 heets την ημέρα, δυστυχώς είμαι περίπου στα 15... Επίσης είμαι ψυχολογικά δέσμιος του χρόνου μπαταρίας της βάσης...

Συνεχίζω τον αγώνα. Πάντως το στριφτό με τον καπνό εδώ και αρκετό καιρό το έχω δίπλα μου χωρίς να το ακουμπήσω. Πολύ  καλό βήμα αυτό B)

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
25 λεπτά πριν, draculias είπε

Κοίτα, το κάνω πολύ προσεκτικά χωρίς σημαντική πίεση. Βέβαια, αν χρησιμοποιείς μπατονέτες δικές σου (δηλαδή αρκετά πιο λεπτές στην άκρη τους) και με μεγαλύτερη συχνότητα (κανονικά από ότι γράφει θέλει 1 φορά ανά πακέτο, εγώ περίπου ανά 2 το κάνω) πιθανότατα να μην έχει τέτοιες επικαθίσεις ως αποτέλεσμα για να ασχοληθεί κανείς :)

Ο καημός εμένα είναι άλλος. Ακόμα πασχίζω να περιοριστώ στα 10 heets την ημέρα, δυστυχώς είμαι περίπου στα 15... Επίσης είμαι ψυχολογικά δέσμιος του χρόνου μπαταρίας της βάσης...

Συνεχίζω τον αγώνα. Πάντως το στριφτό με τον καπνό εδώ και αρκετό καιρό το έχω δίπλα μου χωρίς να το ακουμπήσω. Πολύ  καλό βήμα αυτό B)

Φιλε όλα μια ιδέα είναι.

Και γω τις καθημερινές δεν μπορω να πέσω κάτω απο 10-11 την ημερα (λογω δουλειάς/αγχους)

Τα σαββατοκυριακα μπορω και 7-8 την ημέρα που είμαι cool.:P

Επισης συνεχίζω 6ο μήνα άκαπνος(ευτυχως χωρίς να μου λείπει καθόλου,μα καθόλου).

Edit:κάτι που μου δίνει ιδιαίτερο κίνητρο είναι οτι  πρέπει να έχω γλυτώσει περίπου 2.500 ευρω απο τοτε που ξεκινησαμε μαζι με την γυναίκα μου το Iqos και ταυτόχρονα μειώσαμε και το καπνισμα(5,5 μηνες);)

Επεξ/σία από bakalex
  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλημέρα, το αγόρασα και εγώ...Παλεύω χρόνια να σταματήσω το κανονικό τσιγάρο, έχω αγοράσει ούτε που θυμάμαι πόσα ηλεκτρονικά τσιγάρα , έχω πειραματιστεί με υγρά κλπ κλπ Χθες σκέφτηκα να δοκιμάσω το iqos και προσωπικά μάρεσε πολύ!!! Το θέμα είναι ότι για έναν άνθρωπο σαν εμένα που καπνίζει πολύ , δεν βγαίνει και πολύ οικονομικό...Υπάρχουν εναλλακτικά heets; τρόπος να αγοραστούν φτηνότερα ίσως από το εξωτερικό;;;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 12/3/2018 στις 11:56 ΠΜ, draculias είπε

Επίσης είμαι ψυχολογικά δέσμιος του χρόνου μπαταρίας της βάσης...

 

Τι εννοείς?

13 λεπτά πριν, nikοs είπε

Καλημέρα, το αγόρασα και εγώ...Παλεύω χρόνια να σταματήσω το κανονικό τσιγάρο, έχω αγοράσει ούτε που θυμάμαι πόσα ηλεκτρονικά τσιγάρα , έχω πειραματιστεί με υγρά κλπ κλπ Χθες σκέφτηκα να δοκιμάσω το iqos και προσωπικά μάρεσε πολύ!!! Το θέμα είναι ότι για έναν άνθρωπο σαν εμένα που καπνίζει πολύ , δεν βγαίνει και πολύ οικονομικό...Υπάρχουν εναλλακτικά heets; τρόπος να αγοραστούν φτηνότερα ίσως από το εξωτερικό;;;

Δεν νομίζω να υπάρχουν εναλλακτικα heets.Και μάλλον απ εξω ,το πακέτο κοστίζει περισσότερο απο 3,8 ευρω που κοστίζει εδω φίλε.Βγαίνει μάλλον ακριβότερο απ το ηλεκτρονικό τσιγαρο αν και δεν μπορω να εκφέρω γνωμη γιατι ειμαι τελειως ασχετος με ηλεκτρονικό.

Καλα ποσα καπνίζεις ρε φίλε?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

27 λεπτά πριν, bakalex είπε

Τι εννοείς?

Καλημέρα

Εννοώ ότι από την εποχή του στριφτού (:)) όπου όποτε ήθελα το άφηνα στην άκρη και το άναβα σε μεταγενέστερο χρόνο, τώρα είμαι σε φάση "ότι προλάβεις ότι κάνεις έχεις 6 λεπτά να το καπνίσεις" no matter what...ειδικά άμα κουβεντιάζω με κάποιον, ζήτημα να προλάβω να κάνω πάνω από 3-4 ρουφηξιές μέχρι να τελειώσει η μπαταρία του..

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 λεπτά πριν, draculias είπε
33 λεπτά πριν, bakalex είπε

 

Εννοώ ότι από την εποχή του στριφτού (:)) ......

Ειναι προφανές οτι βρίσκεσαι σε μεταβάτική περίοδο....:D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, bakalex είπε

Τι εννοείς?

Δεν νομίζω να υπάρχουν εναλλακτικα heets.Και μάλλον απ εξω ,το πακέτο κοστίζει περισσότερο απο 3,8 ευρω που κοστίζει εδω φίλε.Βγαίνει μάλλον ακριβότερο απ το ηλεκτρονικό τσιγαρο αν και δεν μπορω να εκφέρω γνωμη γιατι ειμαι τελειως ασχετος με ηλεκτρονικό.

Καλα ποσα καπνίζεις ρε φίλε?

Χθες το αγόρασα το βράδυ και εως τώρα έχω κανει 11 τσιγάρα και το πάω και συνδυαστικά με το ηλεκτρονικό τσιγάρο!

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

6 λεπτά πριν, nikοs είπε

Χθες το αγόρασα το βράδυ και εως τώρα έχω κανει 11 τσιγάρα και το πάω και συνδυαστικά με το ηλεκτρονικό τσιγάρο!

Ρωτησα τι εννοείς οταν λες οτι εισαι τυπος που καπνιζεις πολυ:D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...